صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 51

موضوع: تغییر رشته

پیش فرض تغییر رشته به صنایع برای فوق

سلام بچه ها
    من لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه تهران دارم با معدل 16.75. امتحان های زبانم هنوز ندادم ولی ثبت نام کردم. میخواستم ببینم به نظر شما اگه واسه صنایع اپلای کنم شانسی واسه گرفتن پذیرش دارم و اگه اره تو چهrank هایی؟البته واحد هایی که مربوط به صنایع میشه رو یه تعدادیشو تو همون لیسانس ریاضی کاربردی گذروندم مثلا 8 واحد تحقیق در عملیات,طرح ریزی واحدهای صنعتی,کنترل موجودی,کنترل پروژه,اقتصاد مهندسی,8واحد امار...ممنون میشم اگه کسی اطلاعی در این زمینه داشته باشه و بتونه کمکم کنه.

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به صنایع برای فوق

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshz
    سلام بچه ها
    من لیسانس ریاضی کاربردی از دانشگاه تهران دارم با معدل 16.75. امتحان های زبانم هنوز ندادم ولی ثبت نام کردم. میخواستم ببینم به نظر شما اگه واسه صنایع اپلای کنم شانسی واسه گرفتن پذیرش دارم و اگه اره تو چهrank هایی؟البته واحد هایی که مربوط به صنایع میشه رو یه تعدادیشو تو همون لیسانس ریاضی کاربردی گذروندم مثلا 8 واحد تحقیق در عملیات,طرح ریزی واحدهای صنعتی,کنترل موجودی,کنترل پروژه,اقتصاد مهندسی,8واحد امار...ممنون میشم اگه کسی اطلاعی در این زمینه داشته باشه و بتونه کمکم کنه.
    حتما می تونید صنایع بخونید، شاید توی بعضی از رشته ها هم بتونید بهتر از دانشجویان صنایع پذیرش و حتی فاند بگیرید چون باید پایه ریاضی بهتری داشته باشید. معدلتون که خویه اما رنک دانشگاه خیلی به نمره های زبانتون بستگی داره. با نمره های زبان بسیار خوب می تونید پذیرشتون رو تضمین کنید. البته همونطور که می دونید گرفتن فاند برای دوره مستر یه مقدار مشکلتره.

موفق باشید
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

من اگه جای شما بودم دانشگاه های خیلی خوب رو اپلای می کردم. سعی من نمره های زبانت هم خوب بشه, در این صورت رتبه های خیلی خوب هم می تونی پذیرش بگیری
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

اصلا خیلی از دانشگاه ها رو دیدم که دپارتمان مشترک دارند با ریاضی (مخصوصا گرایشهای OR)
    مثلا همین جورجیا تک توی دپارتمان صنایع اش یه سری گرایش های OR داره که کاربردی و مهندسی اند ویه سری دیگه پایه ای و ریاضی اند. توی کانادا هم دیدم که دانشگاهی بوده که دپارتمان صنایع نداشته ولی مثلا گرایش صنایعی OR داشته.

و نیز اینکه بسیاری جاها از جمله همون جورجیا تک، توی سایتشون دیدم که نوشته اند : بچه هایی که میان اینجا برای صنایع خیلی هاشون Back ground ریاضی دارن (مخصوصا OR)

به نظر من که مثلا قبولی (با داشتن نمره های زبان متوسط به بالا) توی یک دانشگاه متوسط یا خوب توی یک کشوری مثل کانادا (حالا US رو بخاطر دردسرهای بیشترش نمیگم) خیلی راحت تر از قبولی ارشد داخله چه برسه به دکتری
    بدین وسیله از تمامی مدیران، دوستان و همکاران فروم تقدیر و تشکر می نماییم، دست مریزاد.

Junior Member

پیش فرض ادامه تحصیل در صنایع دکترا با مدرک غیر مرتبط...

سلام به همه دوستان. من دارای لیسانس مهندسی مکانیک هستم و الان دانشجوی فوق لیسانس مدیریت در سوانح طبیعی (مدیریت بحران) دانشگاه تهران هستم و مشغول گذراندن پایان نامم. میخواستم تو رشته صنایع دکترا ادامه بدم. خواستم ببینم آیا کسی میدونه که با این رشته های تحصیلیم میشه ادامه بدم یا نه؟ اصلاً توی اروپا رشته صنایع دکترا وجود داره یا نه؟ کدوم کشور؟ چون درجه اول میخوام اروپا ادامه بدم.. با تشگر از همه بچه ها.

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل در صنایع دکترا با مدرک غیر مرتبط...

نقل قول نوشته اصلی توسط derakhshan.mehdi
    سلام به همه دوستان. من دارای لیسانس مهندسی مکانیک هستم و الان دانشجوی فوق لیسانس مدیریت در سوانح طبیعی (مدیریت بحران) دانشگاه تهران هستم و مشغول گذراندن پایان نامم. میخواستم تو رشته صنایع دکترا ادامه بدم. خواستم ببینم آیا کسی میدونه که با این رشته های تحصیلیم میشه ادامه بدم یا نه؟ اصلاً توی اروپا رشته صنایع دکترا وجود داره یا نه؟ کدوم کشور؟ چون درجه اول میخوام اروپا ادامه بدم.. با تشگر از همه بچه ها.
    در کشورهای اروپائی و استرالیا دپارتمانی به نام صنایع پیدا نمی کنید مگر اینکه تنها به گرایش خاصی از صنایع علاقه مند باشید که در این کشورها پیدا میشن. در کل دپارتمانها صنایع در امریکا به وفور دیده می شن. چند تا از دانشگاه های کانادا هم صنایع دارن. دپارتمان های صنایع فقط محدود به این کشور ها نیستند در جاهای دیگه ای مثل سنگاپور و مالزی و ... هم می تونید صنایع بخونید که بستگی به شرایط خدتون داره.

Junior Member

پیش فرض آیا میشه با مدرک غیر مرتبط با مهندسی صنایع برای PhD این رشته اقدام کرد؟

با سلام خدمت همه دوستان عزیز. بنده لیسانسم مهندسی مکانیک هست و فوق لیسانس رشته مدیریت در سوانح طبیعی (مدیریت بحران) دانشگاه تهران هستم. خواستم از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند بپرسم که آیا میشه بنده در PhD مهندسی صنایع واسه خارج از کشور اپلای کنم؟ به نظر شما چقدر شانس دارم؟ با این تغییر رشته هایی که من دادم اصلاً شانس دارم یا نه؟ کجا احتمال دارد ok بشه؟ اگه اطلاعات بیشتر و مفیدتری هم در این زمینه دارید متشکر میشم که در اختیار بنده بذارید. با تشکر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا میشه با مدرک غیر مرتبط با مهندسی صنایع برای PhD این رشته اقدام کرد؟

سلام، بله میشه

ولی لازمه بدونید که در بعضی دانشگاهها در پذیرش بعضی نمره ها مثل OR, Engineering statistics, Engineering economy, .... مهم هستند. حتی شما اگه بخواین TA بشین باید تو این درسا یه چیزی از خودتون نشون بدین تا شما رو بعنوان دستیار آموزشی و .... قبول کنن.

من تو وبسایت چن تا دانشگاه دیدم که گفتن از رشته های دیگه هم قبول می کنن ولی در صورت پذیرش پیشنیازهایی بهتون می خوره.

به نظرم هر جا می خواین اقدام کنین یه ایمیلی به مسول تحصیلات تکمیلی دانشکده بزنید و شرایطتون رو براش بگین و نظرش رو بپرسین.

پیش فرض پاسخ : آیا میشه با مدرک غیر مرتبط با مهندسی صنایع برای PhD این رشته اقدام کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط derakhshan.mehdi
    بنده لیسانسم مهندسی مکانیک هست و فوق لیسانس رشته مدیریت در سوانح طبیعی (مدیریت بحران) دانشگاه تهران هستم. خواستم از دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند بپرسم که آیا میشه بنده در PhD مهندسی صنایع واسه خارج از کشور اپلای کنم؟ به نظر شما چقدر شانس دارم؟ با این تغییر رشته هایی که من دادم اصلاً شانس دارم یا نه؟ کجا احتمال دارد ok بشه؟ اگه اطلاعات بیشتر و مفیدتری هم در این زمینه دارید متشکر میشم که در اختیار بنده بذارید.
    تا جائی که من اطلاع دارم دپارتمان های مهندسی صنایع بیشتر در امریکا و بعضا چند دانشگاه کانادا به وضوح دیده می شه ولی گرایشهای رشته صنایع رو معمولا در همه دانشگاههای صنعتی دنیا می شه پیدا کرد. بنا براین شما خودتون رو به یک دپارتمان صنایع و یا یکی دو کشور خاص نکنید. با توجه به اینکه رشته صنایع بسیار گسترده هست به نظر من بهتره شما مشخص کنید که در چه زمینه ای و در کجا تمایل به ادامه تحصیل دارید، که اگه قبلا در این زمینه علاقمندیتون کارهائی انجام داده باشید (مثل مقاله ، پروژه های صنعتی قابل توجه و ...)که به کمک اون بتونید رضایت استادی رو جلب کنید بسیار عالی خواهد بود. در غیر اینصورت چون دانشگاه های خوب از دانشجویان متقاضی خود واسه مقطع دکترا انتظار تخصص در زمینه (هائی) را دارند ، گرفتن پذیرش و فاند کمی مشکل خواهد شد.

Junior Member

پیش فرض تحصیل میان رشته ای(نفت-صنایع)

من لیسانس مهندسی نفت دارم و تا ترم آینده فوق نفت و یه لیسانس صنایع هم میگیرم ،همه معدلام بالای 17.5 میشه . می خوام Phd در زمینه ای بین این دو رشته بگیرم مثل مدیریت پروژه، یکسال هم سابقه کار مرتبط با پروژه های نفتی دارم، راهنماییم کنید چیکار کنم.( به کانادا هم علاقه خاصی دارم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)