صفحه 4 از 16 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 153

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های هلند و مسائل مرتبط

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

پیش فرض پاسخ : با معدل پایین میشه از دانشگاه های هلند پذیرش و یا فاند گرفت ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط engmr نمایش پست ها
    سلام من کاردانی وکارشناسی رااز دانشگاه علمی کاربردی گرفتم رشته متالوژی (جوشکاری)معدلم 15.78و15.20 لطفا راهنمایی کنید شانس پذیرشم واسه ارشد چقدره وازکجاباید شروع کنم لطفا کامل توضیح بدید ممنون
    من عمران با معدل 15 پذیرش گرفتم از دانشگاه تونته. مطمئن هم شما می تونید پذیرش بگیرید. روی بورس اصلا حساب باز نکنید. اگر هم می تونید سالیانه حدود 25000 یورو بپردازید گرفتن پذیرش کاری نداره.
    درضمن دانشکده های فنی اش خیلی زیاد نیست. شما باید تک تک به سایت دانشگاه ها سر بزنید و رشته مورد نظرتون رو پیدا کنید.
    این لیست می تونه کمک خوبی باشه برای پیدا کردن دانشگاه ها در کشور های مختلف منجمله هلند:
    http://www.4icu.org/nl/

البته هلند یه سایت خوش داشت که همه دانشگاه ها و رشته ها رو درش لیست کرده بود که متاسفانه یادم رفته.
    موفق باشید.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط parivash89 نمایش پست ها
    سلام دوستان من رشته ام کشاورزیه از فردوسی با معدل لیسانس 14.70 با IELTS 7.5 و زبان آلمانی در حد A2 چقدر شانس دارم؟!!!
    سلام،
    تا اونجایی که من می دونم رشته های ارشد هلند همه به زبان انگلیسی هستند و هلندی تدریس نمیشه. (تا اونجایی که من می دونم).
    بهتریم گزینه برای شما آلمان هست، کشوری که به مراتب از هلند ارزون تر و به خوش تر به مزاق ما ایرانی ها.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط s_milad_kh نمایش پست ها
    سلام،
    تا اونجایی که من می دونم رشته های ارشد هلند همه به زبان انگلیسی هستند و هلندی تدریس نمیشه. (تا اونجایی که من می دونم).
    بهتریم گزینه برای شما آلمان هست، کشوری که به مراتب از هلند ارزون تر و به خوش تر به مزاق ما ایرانی ها.
    موفق باشید.
    ممنون.ولی من برای زبان آلمانی مدرکی ندارم. و انگلیسی هم بهتر است برای من. ولی منظورم با توجه به رشته و معدلم بود.

پیش فرض پاسخ : با معدل پایین میشه fund گرفت؟

با سلام
    یه سوال دارم ببخشید اگه میشه راهنمایی کنید
    من دانشجوی مکانیک دانشگاه آزاد شوشتر از خوزستان با معدل سیزده هستم و یکبار هم مشروط شدم ، اکثر نمرات دروس تخصصی ام هم پایین 13 است.
    10 مقاله بین المللی ( که 5 تای آنها در اسکاپوس و تامسو رویتر نمایه شده اند) و 7 مقاله ی داخلی دارم و حدود 5 مقاله ی آی اس آی دیگر در دو سال آینده احتمالا چاپ کنم
    تافل آی بی تی 108 و آیلتس 8 دارم
    دو سال متوالی بعنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه انتخاب شدم و احساس می کنم روحیه ی شدید تحقیقاتی و مقاله ای دارم بطوری که تا 3 یا 4 سال دیگه ممکنه بیش از 100 ها مقاله چاپ کنم ، اکثر مقالاتمم خودم تنها می نویسم
    شانس من برای بورس شدن در مقطع ارشد در دانشگاه دلفت یا سایر دانشگاه ها چقدر است؟ پیشنهاد شما چیست ؟ بی خیال پذیرش شم با این معدل پایینم؟چون من وقتی در دانشگاه آزاد نتونستم یه معدل خوب بگیرم چطور می تونم در دانشگاه دلفت خوب درس بخونم و اونجا بورس شم ؟ یا سایر دانشگاه های هلند که همه اکثرا ممتازن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Volturi نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال دارم ببخشید اگه میشه راهنمایی کنید
    من دانشجوی مکانیک دانشگاه آزاد شوشتر از خوزستان با معدل سیزده هستم و یکبار هم مشروط شدم ، اکثر نمرات دروس تخصصی ام هم پایین 13 است.
    10 مقاله بین المللی ( که 5 تای آنها در اسکاپوس و تامسو رویتر نمایه شده اند) و 7 مقاله ی داخلی دارم و حدود 5 مقاله ی آی اس آی دیگر در دو سال آینده احتمالا چاپ کنم
    تافل آی بی تی 108 و آیلتس 8 دارم
    دو سال متوالی بعنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه انتخاب شدم و احساس می کنم روحیه ی شدید تحقیقاتی و مقاله ای دارم بطوری که تا 3 یا 4 سال دیگه ممکنه بیش از 100 ها مقاله چاپ کنم ، اکثر مقالاتمم خودم تنها می نویسم
    شانس من برای بورس شدن در مقطع ارشد در دانشگاه دلفت یا سایر دانشگاه ها چقدر است؟ پیشنهاد شما چیست ؟ بی خیال پذیرش شم با این معدل پایینم؟چون من وقتی در دانشگاه آزاد نتونستم یه معدل خوب بگیرم چطور می تونم در دانشگاه دلفت خوب درس بخونم و اونجا بورس شم ؟ یا سایر دانشگاه های هلند که همه اکثرا ممتازن.
    سلام بر مرد محقق عزیز!
    والا هلندی ها خیلی مقرراتی هستند! دلفت هم که از دانشگاه های برتر دنیا محسوب میشه و رو مقرراتش بیشتر پافشاری می کنه.
    ببینید یک نکته خیلی مهم هست این وسط: اینکه هیچ وقت تلاش کردن تهش ضرر نداره. یه نکته دیگه هم هست که محقق ها (از جمله شما) خوب می دونن: اینکه تلاش همیشه نتیجه می ده. بخاطر همین بیخیال نشید.

شما در یک زمینه ضعف دارید: معدل لیسانس که خیلی هم پایینه. و دلفت میگه باید بالای 15 باشید.
    اما از طرف دیگه شما بسیار قوی ظاهر شدید در زمینه تحقیق. مقاله هاتون رو نمی دونم اما فرض می کنم معتبر و از نظر اونها مهم هست. یه نکته قوی.
    درضمن آیلتس 8 دارید. این یعنی شما توانایی بالا دارید چه در زبان و چه یک امتحان بین المللی.
    همه این ها هم به کنار شوق و زوق هم دارید.
    مجموعه این موارد تامل برانگیز هست. چرا معدلتون پایین شده؟

به نظر من شما وارد صحبت شو با دلفت یا آیدهوون. بگو شرایطت رو. از موارد بالا استفاده کن، بگو من توانایی دارم (نمره آیتس و مقاله ها) اما متاسفانه بخاطر دانشگاهم نمره هام کم شده (البته اینکه نمره هاتون کم شده خودش جای سوال داره که چرا!؟)

پذیرش در دلفت کار آسونی نیست. بورس گرفت از اونجا کار مشکلی هست زیاد! اما شما باز صحبت کن با مدیر گروه. اونها آدم های منظم و پایبند به اصول هستن. جوابت رو می دن. خدا رو چه دیدی شاید حمایتت کردن و برات استثنا قائل شدن. شاید خواستنت برای مصاحبه ویژه. نمی دونم ... اما نا امید نشو. همین

موفق باشی.

سلام بر مرد محقق عزیز!
    والا هلندی ها خیلی مقرراتی هستند! دلفت هم که از دانشگاه های برتر دنیا محسوب میشه و رو مقرراتش بیشتر پافشاری می کنه.
    ببینید یک نکته خیلی مهم هست این وسط: اینکه هیچ وقت تلاش کردن تهش ضرر نداره. یه نکته دیگه هم هست که محقق ها (از جمله شما) خوب می دونن: اینکه تلاش همیشه نتیجه می ده. بخاطر همین بیخیال نشید.

شما در یک زمینه ضعف دارید: معدل لیسانس که خیلی هم پایینه. و دلفت میگه باید بالای 15 باشید.
    اما از طرف دیگه شما بسیار قوی ظاهر شدید در زمینه تحقیق. مقاله هاتون رو نمی دونم اما فرض می کنم معتبر و از نظر اونها مهم هست. یه نکته قوی.
    درضمن آیلتس 8 دارید. این یعنی شما توانایی بالا دارید چه در زبان و چه یک امتحان بین المللی.
    همه این ها هم به کنار شوق و زوق هم دارید.
    مجموعه این موارد تامل برانگیز هست. چرا معدلتون پایین شده؟

به نظر من شما وارد صحبت شو با دلفت یا آیدهوون. بگو شرایطت رو. از موارد بالا استفاده کن، بگو من توانایی دارم (نمره آیتس و مقاله ها) اما متاسفانه بخاطر دانشگاهم نمره هام کم شده (البته اینکه نمره هاتون کم شده خودش جای سوال داره که چرا!؟)

پذیرش در دلفت کار آسونی نیست. بورس گرفت از اونجا کار مشکلی هست زیاد! اما شما باز صحبت کن با مدیر گروه. اونها آدم های منظم و پایبند به اصول هستن. جوابت رو می دن. خدا رو چه دیدی شاید حمایتت کردن و برات استثنا قائل شدن. شاید خواستنت برای مصاحبه ویژه. نمی دونم ... اما نا امید نشو. همین

موفق باشی.
    مرسی از جواب شما - دلیل این که معدلم کم هست بر می گرده به این که من بیشتر وقتم رو صرف مطالعه و تحقیق و مقاله نوشتن کردم و در طول ترم درسم رو نخوندم و در نتیجه معدلم کمه. حالا اگه دلفت نشد جاهای دیگه که شرط معدل مطرح نیست ، شانس هست؟ مثلا دانشگاه VU آمستردام ، groningen و .... ؟
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Volturi نمایش پست ها
    مرسی از جواب شما - دلیل این که معدلم کم هست بر می گرده به این که من بیشتر وقتم رو صرف مطالعه و تحقیق و مقاله نوشتن کردم و در طول ترم درسم رو نخوندم و در نتیجه معدلم کمه. حالا اگه دلفت نشد جاهای دیگه که شرط معدل مطرح نیست ، شانس هست؟ مثلا دانشگاه VU آمستردام ، groningen و .... ؟
    خوب این درست نیست (از نظر من). می دونی کلا فکر می کنم بحث مقاله برای لیسانس یه کوچولو زوده. چون تخصص نداره. اما خوب علاقه بحث رو کاملا زیر رو رو می کنه.
    بله شانس هست. چرا نباشه. گرونینگن کا واقعا شاهکاره دانشگاهش. فضای بسیار خوبی هم داره. دانشکده مکانیکش رفتم من. بری اونجا، چون ایرانی هستی منفجرشون می کنی. کلا ایرانی ها منفجر کننده اند (یا مثبت یا منفی). خیلی زود رشد خواهی کرد. نمی خوام هواییت کنم ولی.
    با آرامش جلو برو.
    خوب فکر کن و تالار رو مطالعه کن. کلیات دستت میاد. (رو بورس هم فکر کن، دور از دسترس نیست...)

Junior Member

سلام دوستان,من دانشجوی ترم اخر رشته ی فیزیک هستم معدل لیسانسم 14.48 یک مقاله isi و دو معرفی نامه از اساتید هم دارم.
    البته اگر با اهمیت باشه معدل شصت واحد اخرمم 17.80 هست.
    به نظر شما میتونم از دانشگاههای خوب هلند پذیرش با فاند بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tahaaa نمایش پست ها
    سلام دوستان,من دانشجوی ترم اخر رشته ی فیزیک هستم معدل لیسانسم 14.48 یک مقاله isi و دو معرفی نامه از اساتید هم دارم.
    البته اگر با اهمیت باشه معدل شصت واحد اخرمم 17.80 هست.
    به نظر شما میتونم از دانشگاههای خوب هلند پذیرش با فاند بگیرم؟
    به نظر من اگه بتونی 2 تا آی اس آی دیگه هم بنویسی که شانست بالاتر می ره، در ضمن نمره ی زبانت که هر چی بالا باشه بهتره مثلا تافل آی بی تی 100 به بالا، همچنین ضریب تاثیر مجله ای که براش مقاله فرستادی خیلی مهمه، اگر سعی کنی مقاله هات رو توی مجلات با ضریب تاثیر ترجیحا یک به بالا چاپ کنی که دیگه شانست حتمیه

خوب این درست نیست (از نظر من). می دونی کلا فکر می کنم بحث مقاله برای لیسانس یه کوچولو زوده. چون تخصص نداره. اما خوب علاقه بحث رو کاملا زیر رو رو می کنه.
    بله شانس هست. چرا نباشه. گرونینگن کا واقعا شاهکاره دانشگاهش. فضای بسیار خوبی هم داره. دانشکده مکانیکش رفتم من. بری اونجا، چون ایرانی هستی منفجرشون می کنی. کلا ایرانی ها منفجر کننده اند (یا مثبت یا منفی). خیلی زود رشد خواهی کرد. نمی خوام هواییت کنم ولی.
    با آرامش جلو برو.
    خوب فکر کن و تالار رو مطالعه کن. کلیات دستت میاد. (رو بورس هم فکر کن، دور از دسترس نیست...)
    با سلام دوباره
    به نظر شما، اگه جی آر ای نمره ی خوب بیاریم، میشه با اون معدل پایین رو پوشش داد برای هلند؟ چون شنیده بودم جی آر ای با این که بیشتر برای آمریکاست ولی اروپا هم اونو قبول داره.