صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 53

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    .

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

من از این دو تا استایل دانشگاه های هلند خیلی کلی اطلاع ندارم و مطمئنا جزییاتی که خودتون پرسیدید و میدونید کامل تره
    اما در حالت خیلی خیلی کلی من جای شما باشم حتما یکی از دانشگاه های TUe یا
    Groningen رو انتخاب میکردم (توی هلند منظورمه حالا اپشن های دیگه ای داشته باشید با خودتونه)
    و بین این دو تا من شخصا گزینه Tue رو انتخاب میکردم هرچند خودم حتما و حتما TUDelft رو ترجیح میدم و نمیدونم شما اونجا اپلای کردی یا نه و نمیدونم توی رشته شما کدوم بهتره
    ولی مطمئنا TuDelft و TU Eindhoven دانشگاه های خیلی خوبی هستن
    دلایلم شخصیه
    من فکر میکنم شما توی این دانشگاه ها به هر دو هدف میرسی هم ریسرچ و هم فاز پیاده شدن ایده ها و عملیاتی بودن
    این دانشگاه ها لب های خیلی خیلی پیشرفته و خوبی دارن (کلی میگم رشته خودتون رو میتونید چک کنید) و اتفاقا خیلی خیلی هم با صنعت در ارتباط هستند
    این از اسمشون معلومه Technical University of...... هر دانشگاهی توی دنیا نمیتونه این پیشوند رو داشته باشه
    و اینجوری نیست که هر دانشگاهی بیاد و خودش این پسوند رو اول اسمش بزنه
    بنابراین اتفاقا خیلی هم با صنعت در ارتباطند
    درضمن شما بعدا ممکنه اهداف ریسرچتون براتون مهم تر بشه و اسم و رسم این دانشگاه ها خیلی میتونه بهتون برای اینده کمک کنه
    به هر حال اسم مهمه
    کیفیت دانشگاه و استادها مهمه
    شهری که توش هستین مهمه
    همکارها و دانشجوهای ارشد و دکترای بالا سرتون مهمه
    آینده نگری مهمه
    ارتباط این دانشگاه ها با صنعت و اسم خوبشون توی هاند و اروپا و دنیا خیلی بهتر ازون چیزیه که ممکنه توی ذهنتون باشه
    و من خودم اینا رو ترجیح میدم

بازم عرض میکنم تمام نظرات بالا شخصیه شخصیه و شخصیه (سه بار تکرار کردم که سال های اینده از دست ما شاکی نشید)
    و مطمئنا دلیلی نداره نظر من برای شما هم نسخه مناسبی باشه
    شما باید خودت در این مورد تصمیم بگیری
    و خداروشکر اطلاعاتتم کم نیست
    و میتونی تصمیمی که دلت اونو میخواد دنبال کنی

موفق باشی
    سلام آقا علی و متشکرم برای وقتی که گذاشتید و پاسخی که دادید.

بله دانشگاه Delft بهترین دانشگاه که میشه براش اقدام نمود و در اون شکی نیست که در اکثر رشته های مهندسی و حتی غیر مهندسی این دانشگاه حرف اول رو میزنه ولی متاسفانه این دانشگاه برای مقطع کارشناسی بغییر از مکانیک و مهندسی هوافضا ، رشته دیگه ای رو به زبان انگلیسی ارائه نمیده و در میان گزینه هایی که رشته مهندسی کامپیوتر رو به زبان انگلیسی ارائه میدن دو دانشگاه Tu/e و Groningen بالاترین رتبه ها رو در رنکینگ کلی دارند. وسایر دانشگاه های خوب هلند مثل آمستردام ، اراسموس ، لایدن و ... کورس من رو ارائه به زبان انگلیسی ارائه نمیدن

جایی که در رنکینگ Subject Computer Science ، دانشگاه Tu/e با رتبه 83 بعد از دانشگاه ها دلفت در رتبه بندی دوم بهترین دانشگاه های هلند در رشته کامپیوتر قرار داره در رده بندی US News درحالی که دانشگاه خرونیخن با وجود رتبه شایسته در رده بندی کلی ، در سابجکت در میان دانشگاه های برتر رشته من وجود نداره. ابن در حالیه که بر اساس NSE ک هر ساله دوره های ارائه شده در مقاطع تحصیلات عالی هلند رو مورد بررسی قرار میده و خود دانشجویان کورس دریافتیشون رو در ضمینه های مختلف امتیاز بندی میکنن و در اعتبار این نظر سنجی هم طبق تخقیقات من دانشگاه ها به رتبه بندیشون در این رکنیگ بسیار توجه میکنن و از هر دو دانش جو در هلند یکی در این نظرسنجی شرکت میکند. ، از میان دانشگاه های که کورس کامپیوتر رو به زبان انگلیسی ارائه میدن ، دانشگاه Tu/e با میانگین نمره 4.2 از 5 از بالاترین نمره برخورداره این درحالی هست که برای Groningen این نمره 4.1 هستش و برای دانشگاه های Applied Science نمره پایین ترین توسط دانشجویان ارائه شده و دانشگاه Fontys امتیاز 4 و Saxion نمره 3.9 داره.

در مفید جامع بودن نظر شما همین بس که سایر افراد که خود دانشجو هلند بودن و من باهاشون مشورت کردم نیز دقیقا به همین مزایا و نکات درباره دانشگاه Tu/e اشاره کردن و همگی بر این نکته اذعان داشتن که این دانشگاه به خاطر صنعتی بودن به شدت با صنعت و شرکت های مختلف در ارتباط هست و از طرفی بعضی از دوستان نیز بیان داشتن که کلا شهر آیندهوون قطب تکنولوژی هلند محسوب میشه با توجه به مسائل بیان شده و بعد از تحقیقات مختلف و گفتگو با افراد مطلع همچون شما که همگی دفیقا پاسخی نسبتا یکسان با شما رو به من ارائه نمودن و به همین دلیل تصمیم به انتخاب دانشگاه TU/e گرفتم.

خیلی خیلی متشکرم از راهنمایی جامعتون و به ویژه قدردان مسئولیت پذیری شما در برابر نظری که ارائه میدید هستم.

باز هم از همکاریتون متشکرم و بخاطر تمامی راهنمایی که تو این چند ماه در اختیار من قرار دادید از شما سپاس گذارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    سلام آقا علی و متشکرم برای وقتی که گذاشتید و پاسخی که دادید.

بله دانشگاه Delft بهترین دانشگاه که میشه براش اقدام نمود و در اون شکی نیست که در اکثر رشته های مهندسی و حتی غیر مهندسی این دانشگاه حرف اول رو میزنه ولی متاسفانه این دانشگاه برای مقطع کارشناسی بغییر از مکانیک و مهندسی هوافضا ، رشته دیگه ای رو به زبان انگلیسی ارائه نمیده و در میان گزینه هایی که رشته مهندسی کامپیوتر رو به زبان انگلیسی ارائه میدن دو دانشگاه Tu/e و Groningen بالاترین رتبه ها رو در رنکینگ کلی دارند. وسایر دانشگاه های خوب هلند مثل آمستردام ، اراسموس ، لایدن و ... کورس من رو ارائه به زبان انگلیسی ارائه نمیدن

جایی که در رنکینگ Subject Computer Science ، دانشگاه Tu/e با رتبه 83 بعد از دانشگاه ها دلفت در رتبه بندی دوم بهترین دانشگاه های هلند در رشته کامپیوتر قرار داره در رده بندی US News درحالی که دانشگاه خرونیخن با وجود رتبه شایسته در رده بندی کلی ، در سابجکت در میان دانشگاه های برتر رشته من وجود نداره. ابن در حالیه که بر اساس NSE ک هر ساله دوره های ارائه شده در مقاطع تحصیلات عالی هلند رو مورد بررسی قرار میده و خود دانشجویان کورس دریافتیشون رو در ضمینه های مختلف امتیاز بندی میکنن و در اعتبار این نظر سنجی هم طبق تخقیقات من دانشگاه ها به رتبه بندیشون در این رکنیگ بسیار توجه میکنن و از هر دو دانش جو در هلند یکی در این نظرسنجی شرکت میکند. ، از میان دانشگاه های که کورس کامپیوتر رو به زبان انگلیسی ارائه میدن ، دانشگاه Tu/e با میانگین نمره 4.2 از 5 از بالاترین نمره برخورداره این درحالی هست که برای Groningen این نمره 4.1 هستش و برای دانشگاه های Applied Science نمره پایین ترین توسط دانشجویان ارائه شده و دانشگاه Fontys امتیاز 4 و Saxion نمره 3.9 داره.

در مفید جامع بودن نظر شما همین بس که سایر افراد که خود دانشجو هلند بودن و من باهاشون مشورت کردم نیز دقیقا به همین مزایا و نکات درباره دانشگاه Tu/e اشاره کردن و همگی بر این نکته اذعان داشتن که این دانشگاه به خاطر صنعتی بودن به شدت با صنعت و شرکت های مختلف در ارتباط هست و از طرفی بعضی از دوستان نیز بیان داشتن که کلا شهر آیندهوون قطب تکنولوژی هلند محسوب میشه با توجه به مسائل بیان شده و بعد از تحقیقات مختلف و گفتگو با افراد مطلع همچون شما که همگی دفیقا پاسخی نسبتا یکسان با شما رو به من ارائه نمودن و به همین دلیل تصمیم به انتخاب دانشگاه TU/e گرفتم.

خیلی خیلی متشکرم از راهنمایی جامعتون و به ویژه قدردان مسئولیت پذیری شما در برابر نظری که ارائه میدید هستم.

باز هم از همکاریتون متشکرم و بخاطر تمامی راهنمایی که تو این چند ماه در اختیار من قرار دادید از شما سپاس گذارم
    .

حخواهش میکنم دوست عزیز
    کار خاصی نکردم

بله منم فکر میکنم همین درست بهترین تصمیم باشه براتون
    حالا میایید اینجا و میبینید که اسم این دو دانشگاه وقتی برای مصاحبه کاری میرید مثلا شناخته شده است
    و نه تنها هلند که باقی کشورهای اروپایی هم (حداقل همسابه ها رو مطمینم) همچین حسی دارن و این دو دانشگاه اسم و رسم خوبی دارن
    و با صنعت هم که در ارتباط هستند

در مورد رنک ها هم اصلا و ابدا اینجوری با عدد و رقم و خیلی ریز فکر نکنید
    فرقی که بین دانشگاه 83 با دانشگاه 183 ممکنه بیایید و ببینید اصلا اون چیزی نیست که اعداد ممکنه نشون بده
    توی رنکینگ یه دانشگاه خیلی از عوامل مهمه
    همینه که توی لیست 200 تای اول شما اسم دانشگاه های حوالی خلیج همیشه فارس رو هم میبینید!!!!

رنکینگ مهمه و لی نه به اون ریزی که بخوایید سر چند تا بالا و ئایین زندگینامه تون رو عوض کنید

موفق باشید

Junior Member

دوستان تاپیک بسیار خوبی بود و اطلاعات خوبی واقعا دریافت کردم.. اما یک سوال ، وضعیت بورس توی TU/e چجوریه؟ واسه Undergraduate . کلا Metrit base دارن صلا؟
    رزومه خوبی دارم و قصدم امریکا بود..اما بنا به شرایط موجود به فکر هلند افتادم..اما از بورس و روش هاش اطلاعی ندارم! و سوال بعدم در مورد ریپورت نمره.. تا کی وقت داریم واسه TU/e? چون واسه مقطع ما دخال سایتش حرفی نزده بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

متاسفانه دانشگاه های معتبر (Applied Science ها بورس ارائه میدن در عین اینکه هزینه تقریبا 40 درصد کمتر دارند نسبت به Research ها ) هلند برخلاف دانشگاه های آمریکا ( که اونم بسیار معدود و اندک هستن ) برای مقطع کارشناسی بورس ارائه نمیدن ، ولی مسئله ای که هست در برابر دانشگاه های آمریکا، دانشگاه های تاپ هلند مثل Tu/e با وجود عدم دادن بورسیه از دانشگاه های آمریکا با بورسیه ارزون تر هستند. که توصیه میکنم تاپیک که در اینباره نوشتم رو مطالعه کنید.

100-0 مراحل اپلای و دریافت پذیرش در دانشگاه های آمریکا برای مقطع کارشناسی

برای اپلای هم طبق اطلاعات خود دانشگاه آخرین مهلتش 1 می هست

Junior Member

دوستان ميخواستم بدونم براي پذيرش ليسانس از دانشگاه هاي هلند حتما بايد يك سال اينجا دانشگاه رفته باشيم يعني با مدرك پيش دانشگاهي ايرانيارو قبول نميكنن؟

Junior Member

سلام، من دانشجوی لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم، امکانش هست بتونم‌ ادامه تحصیل تو همین مقطع تو کشور هلند بدم؟ با زبان تدریس انگلیسی!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Phatemehaq نمایش پست ها
    سلام، من دانشجوی لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم، امکانش هست بتونم‌ ادامه تحصیل تو همین مقطع تو کشور هلند بدم؟ با زبان تدریس انگلیسی!
    بله ولی معمولا دانشگاه های هلند برای مقطع لیسانس بورسیه تحصیلی ارائه نمیکنند

نقل قول نوشته اصلی توسط soufiaa نمایش پست ها
    دوستان ميخواستم بدونم براي پذيرش ليسانس از دانشگاه هاي هلند حتما بايد يك سال اينجا دانشگاه رفته باشيم يعني با مدرك پيش دانشگاهي ايرانيارو قبول نميكنن؟
    بتسگی به دانشگاه داره دانشگاه های WO(Research Universities) ها معمولا قبول نمیکنند و اگر هم بکنند بنده به عنوان کسی که تجربه داشتم پیشنهاد میدم بهتون یا یکسال در دانشگاه های ایران تحصیل کنید و یا اینکه یک سال در یک دانشگاه فنی Applied Science بخونید و بعد به دانشگاه Wo سوییچ کنید

ضمنا ذکر این نکته هم لازم است که این دو نوع دانشگاه ها با اهداف متفاوتی تشکیل شدند و هرکدوم در ضمینه خودشون بسیار خوب عمل میکنند.

خواندن مقاله زیر توصیه میکنم
    https://www.tudelft.nl/en/education/...nd-wo/#c244116

Junior Member

سلام
    وقتتون بخیر
    من در مقطع لیسانس پذیرش از دانشگاه ارنهم گرفتم
    ولی در حال حاضر برا انتقال پول از ایران به حساب دانشگاه مشکل دارم و زمانم داره از دست میره- چون صرافیا ک رسمی کاری انجام نمیدن و غیر رسمی هم نشده و برگشت خورده پول
    کسی پیشنهاد یا راهکاری داره؟

Junior Member

سلام بعد از اینکه تو هلند مدرک دانشگاهی رفتیم چقدر امکان کارپیدا کردن هست؟ من میخوام بیام برای تحصیل به همراه شوهرم ، که ایشون کار کنه من درس بخونم و پاره وقت کارکنم .میخواستم بدونم آیا ریسک بالایی داریم میکنیم؟ چون ما هدفمون اقامته

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط happy222 نمایش پست ها
    سلام بعد از اینکه تو هلند مدرک دانشگاهی رفتیم چقدر امکان کارپیدا کردن هست؟ من میخوام بیام برای تحصیل به همراه شوهرم ، که ایشون کار کنه من درس بخونم و پاره وقت کارکنم .میخواستم بدونم آیا ریسک بالایی داریم میکنیم؟ چون ما هدفمون اقامته
    این سوالی نیست که جواب مشخصی داشته باشه
    بسته به رزومه شما و این که چقدر زبان هلندی و انگلیسیتون قویه و اینکه چقدر اسکیل های اجتماعی و حرفه ای مربوط به کارتون رو دارید
    و اینکه چقدر در رقابت با باقی کاندیداهای مربوطه میتونید موفق باشید و خیلی دیگه ازین موارد ....... شما ممکنه بتونید جاب پیدا کنید یا نکنید

شما رزومه مرتبط داشته باشید
    بهتون و به رشته تون نیاز باشه
    زبان هلندی و انگلیسی رو در حد خوبی بدونید
    اسکیل های مربوطه رو داشته باشید
    اونوقت خیلی خیلی خیلی بعیده که نتونید کار پیدا کنید

این بهترین جوابیه که میشه به سوالتون داد
    این موارد برای همسرتون که مدرکی رو ازینجا ندارند یا ممکنه توانایی زبانی مناسبی نداشته باشند خب سخت تر هم میشه

در هر حال:
    کشور هلند تعداد بیکاران کمی داره نسبت به خیلی جاهای دنیا و شرایط کلی برای پیدا کردن کار مهیا ست

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)