صفحه 29 از 155 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383979129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 1546

موضوع: تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

سلام دوستای عزیز
    چندتا سوال دارم راجع به این دانشگاه.. لطف میکنید راهنمایی کنید
    1. من میخوام واسه masters by research اقدام کنم، میخواستم دقیق تر راجع به ساختارش بدونم.. اینکه کل 2 سال فقط ریسرچ هست یا واحد هم پاس میکنیم؟ من یه جاهایی خوندم که اگه پروپوزال بخوان موقع اپلای ینی فقط ریسرچ هست..اینجوری که جالب نیس که! چون من تو یه فیلد متفاوت از پروژه لیسانسم میخوام کار کنم و اصلا لازمه که چندتا درس پاس کنم
    2. بعد اینکه این پروپوزال که باید بنویسیم چند صفحه باید باشه؟ کسی نمونه پرپوزال داره که واسه این دانشگاه فرستاده باشه؟
    3. اینکه استادی خوب جواب ایمیل ها رو بده و بگه پروپوزالتو بنویس بفرس منم یه دور بخونم و این حرفا میتونه تو پذیرش و مهم تر از اون اسکالرشیپ گرفتن تاثیر داشته باشه؟
    4. آیا شانس گرفتن اسکالرشیپ واسه masters by research کمتر از phd مستقیمه؟ تو یه فایل مربوط به اسکالرشیپ ها حرفی از اینکه تعداد این بورس ها واسه مستر کمتر از دکتراست نزده..کسی اطلاعات موثق داره در این مورد؟

دوستان عزیز سلام و عرض ادب
    یکم شرح حال من طولانی هستش که پیشاپیش معذرت می خوام

اسکلارشیپ TFS دارم از دانشگاه UNSW (New South Wales) یعنی شهریه بعلاوه همون 25000 دلار در سال هزینه زندگی که از طرف دانشکده پرداخت میشه.... برای دوره PhD Research دانشکده Material Sciencea and Engineering.
    Co-Supervisor و Supervisor اصلیم هر دو چینی هستند و در واقع کمک هزینه من هم از گرنت Co-supervisor که در واقع برجسته ترین و پر نفوذترین استاد دانشکده است تامین میشه.
    27 مارس تو دانشگاه ثبت نام کردم و در بدو ورود آقایان به من اعلام کردند که Co-supervisor قرار تا یه ماه بعد به دانشگاه موناش بره و اونجا پست و مقام بالاتری خواهد گرفت و Supervisor اصلیم هم که یه جورایی نقش زیر دست اونو داره میگه من هم به احتمال زیاد تا یه سال دیگه برم اونجا.... (ظاهرا چند وقت اخیر بسیاری از استادان کله گنده خارجی UNSW با سیاست های دانشگاه به مشکل خوردن و یکی یکی دارن میرن- شنیده ها اینو میگه)... لذا به من هم توصیه کردن که باهاشون از ترم بعد برم موناش... که اگه قرار باشه بمونم باید دنبال استادد جدید و دردسرهای ایجوری باشم... البته برای انتقال سعی می کنند به من اطمینان بدن که همه چیز سر جاش می مونه و مشکلی نخواهد داشت غیر از اینکه من باید زحمت انتقال از سیدنی به ملبورن رو بکشم...
    ممنون میشم از دوستان که منو راهنمایی کنند، حالا بخصوص اونایی که از هر دو دانشگاه و هر دو شهر تا حدی اطلاع دارن و می تونن مقایسه کنند؟؟!!! تعصب خاصی رو دانشگاه خودم ندارم و بیشتر دنبال اینم که بهترین گزینه رو انتخاب کنم

چیزی که من تا حالا دستگیرم شده اینه که ... از لحاظ رنکینگ تفاوت چندانی ندارن... بعضی از دوستان می گن هزینه زندگی تو ملبورن نسبتا پایین تره (بخصوص بخش مسکن 20%) و این خوب برای من که متاهلم و خانومم تا چند ماه دیگه میاد پیشم خیلی فاکتور مهمیه... هچنین ظاهرا دانشگاه موناش خارج از شهره (فقط شنیدم) و حالا می خوام بدونم زندگی و هزینه ها چطور تحت تاثیر قرار میده... و هر فاکتوره دیگه که بتونه کمک کنه تصمیم درست بگیرم...

ممنون و معذرت خواهی مجدد بابت طولانی بودن پیام

سلام

من 7Feb براي دانشگاه UNSW أقدام كردم،سوپروايزر هم دارم و باهاش هماهنگم . براي دوره Master By Research ،فاند هم نخواستم و با هزينه شخصي ميخوام برم.
    امروز سوپزوايز هم با من تماس گرفت گفت يك سري فرم درباره من رسيده دستش كه بايد پر كنه ، حالا ميخوام بدونم وقتي فرمها ميرسه دسته استاد يعني اين كه من مراحل اوليه پذيرش رو تموم كردم و eligible شناخته شدم از سمت دانشگاه يا اين كار هيچ معني خاصي نميده؟؟؟؟و جزو يك مرحله از پذيرش هست ؟با توجه به اينكه من فاند يا اسكالرشيپ نميخوام؟؟؟آخه با خودم گفتم اگه شرايطشو نداشتم همون اول رد ميكردن منو و به فرم واسه استاد نميرسيد!!!اگه جواب بديد بي نهايت سپلسگذارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی آب- شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط atootoonchi نمایش پست ها
    سلام

من 7Feb براي دانشگاه UNSW أقدام كردم،سوپروايزر هم دارم و باهاش هماهنگم . براي دوره Master By Research ،فاند هم نخواستم و با هزينه شخصي ميخوام برم.
    امروز سوپزوايز هم با من تماس گرفت گفت يك سري فرم درباره من رسيده دستش كه بايد پر كنه ، حالا ميخوام بدونم وقتي فرمها ميرسه دسته استاد يعني اين كه من مراحل اوليه پذيرش رو تموم كردم و eligible شناخته شدم از سمت دانشگاه يا اين كار هيچ معني خاصي نميده؟؟؟؟و جزو يك مرحله از پذيرش هست ؟با توجه به اينكه من فاند يا اسكالرشيپ نميخوام؟؟؟آخه با خودم گفتم اگه شرايطشو نداشتم همون اول رد ميكردن منو و به فرم واسه استاد نميرسيد!!!اگه جواب بديد بي نهايت سپلسگذارم

سلام دوست عزیز
    معمولا این مرحله که میرسه یعنی از طرف اون faculty تایید شده اما این نصف راه هست و بعدش باید بره به دفتر دانشگاه برای بررسی بیشتر. من همه ی این مراحل را گذروندم حتی از این بیشتر هم رفت و تقریبا 7 ماه طول کشید!! اما نهایتا ریجکت شدم. ببینید scholarship یک بحث هست و admission یک بحث دیگه شما باید برای admission هم واجد شرایط باشید اینکه فاند نمی خوایید دلیل این نیست که به راحتی پذیرش را به شما بدند. فکر می کنم کلا دفتر های این دو تا با هم فرق داره و پروسه های جدایی طی می کنه. حالا ایشالا که تایید میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق، صنعتی اصفهان ،امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط atootoonchi نمایش پست ها
    سلام

کلا که بعد از اپلای شما مدارک میره دست استاد و یه سری چیز ها هم اون تایید یا پر میکنه. به علاوه اینکه یه سری فرم مربوط به تحریم ها و اینکه تحقیقات شما جزء یه طیف ممنوعه نیست (!) (یه لیست بلند بالا داره) را استاد باید پر کنه. پس صبور باشید تا حد اکثر دو ماه دیگه جواب میاد.
    ۲۰۱۳ ارسال 26 July - گرنت 5 Sep. تأخیر یک هفته ای ویزا، نتونستم برم.
    ۲۰۱۴ ارسال 1 فوریه،lodge 9 فوریه- گرنت 6 مارس.
    دوستانی که دغدغه های مذهبی برای زندگی در استرالیا و سیدنی دارند پیام بدهند.

سلام

مرسي از پاسختون،آخه بعد از 7 هفته رسيده دسته استاد،يك سري از دوستام بهم گقتن وقتي ميدن دسته استاد فرمها يعني دپارتمان تأييد كرده و استاد فرمهاي تحريم ها و يك سري فرم ديگه رو پر ميكنه ميفرسته به اين دفتر بررسي تحريمها ،اونها هم اگه مشكل نداشته بأشه ميفرستن graduate school،سؤال من اين ه كه اگه مشكلي از نظر تحريمي نباشه به من offer ميدن يا هنوز assesment هاي ديگه مونده؟مرسي

و سؤال ديگه اينكه من الان ٣ ماهه منتظرم واسه ادميشن ،براي شما چقدر اين پروسه طول كشيد ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    برق، صنعتی اصفهان ،امیرکبیر

ادمیشن که برای PhD ممکنه تا ۴ ۵ ماه طول بکشه از زمان ددلاین اپلای.
    ۲۰۱۳ ارسال 26 July - گرنت 5 Sep. تأخیر یک هفته ای ویزا، نتونستم برم.
    ۲۰۱۴ ارسال 1 فوریه،lodge 9 فوریه- گرنت 6 مارس.
    دوستانی که دغدغه های مذهبی برای زندگی در استرالیا و سیدنی دارند پیام بدهند.

Junior Member

دوستان کسی هست که برای نفت یا معدن اقدام کرده باشه یا پروپوزال مرتبط با نفت داده باشه؟؟؟ و تونسته باشه اوکی بگیره؟؟

مثل اینکه لیست بلند بالایی دارن و ایرانیایی که پروپوزال مرتبط با نفت داده باشن رو قلع و قمع می کنند.
    منم یکی از جان باختگانم که چند روز پیش نامه ام از UNSW اومد و بهم اسکولارشیپ ندادن.
    استادم قبل از اینکه چیزی بگم گفت که دانشجویان ایرانی رو امسال نمیگیرن حداقل در این زمینه ها ...

به نظرتون چه راهکاری الان میتونه برام باشه؟؟
    دوستانی که اونجا هستن یا تجربه خوبی دارن ممنون میشم راهنمایی کنند

سلام

ناراحت شدم اميدوارم از يك دانشگاه خوب ديگه اسكالرشيپ بگيرين،شما كي اپلاي كرده بودين واسه اين دانشگاه ؟ آدميشن گرفته بودين يا اون هم ريجكت شدين ؟ من هم اپلاي كردم برا ژءوتكنيك كه كفر كنم أوضا برا من هم بد است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)