صفحه 137 از 155 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1546

موضوع: تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalemir نمایش پست ها

مهندسی شیمی،ارشد و کارشناسی دانشگاه تهران البته استادی که پیدا کردم دانشکده شیمی هستن
    و ی سوال دیگه این که اخرین ددلاینه اسکالر شیپی که رو سایت هست مربوط به ماهه مهره
    میخواستم ببینم بعد از اون ددلاینی نخواهد بود برای اسکالرشیپ اگر بخوام برای سال 2018 اپلای کنم؟
    سلام
    من ثبت نام کردم اخیرا" و3 Round برای scholarship وقت نهایی ثبت اطلاعاتش تا 18 اگوست هستش که شروعش با ترم اول Fall 2018 یعنی از january میشه. باز هم با استادتون هماهنگ بشین که پیشنهاد خودش رو بده. همه سوالاتتون رو از استاد بپرسین من که این کار رو کردم.
    حتما با استاد چک کنین پروپوزال ر و و ترجیحا" یه مصاخبه اسکایپ بشین با استاد. به نظر من با یه آیدی فیک ثبت نام نصفه بکنین که اطلاعات مورد نیاز تو ثبت نام اپلای آنلاین دستتون بیاد چون نسبت به دانشگاههای دیگه زیاد گیر آنچنانی نمیده موقع تایید مدارک.

سلام دوستان
    از انجایی که در سایت دانشگاه امده است:
    UNSW does not support scholarships for Professional Doctorate candidates
    ایا به رشته هایی که جلوی انها PrDoc نوشته شده است اسکولارشیپ تعلق نمی گیرد مثلا رشته دکتری فناوری اطلاعات که لینکش در زیر امده است؟
    http://www.handbook.unsw.edu.au/rese...2018/1743.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a1364t نمایش پست ها
    سلام دوستان

منم تا پارسال مثل شما بودم پذیرش داشتمو و بورسم اوکی نمیشد خودم پذیرشو قبول کردم و بعد منتظر ویزا شدم که اونم پروسه خودشو داره الان که اومدم اینجا میخوام چند تا نکته را بهتون بگم که تجربیات خودمه از وقتی اومدم اینجا
    1- گرفتن بورس IPRS به شدت رقابتیه اما واسه ایرانیا!! اینو بدونید اینجا تمام دانشگاهها ایرانو رنک بندی کردند و چون چین چند تا دانشگاه با رنک زیر 300 داره معمولا ایرانیا تو بورس برنده نمیشند و نکته بعدی هم اینکه واسه بورس اینجا به شدت معدل لیسانس مهمه و اگه معدل لیسانس بالا 17 و یا 17.5 نیست IPRS بعیده بگیرید. نکته بعدیم اینکه معدل ایرانیا خیلی کمتر از بقیه دانشگاهاست البته استاد من گفت اینجا میدونند کدوم دانشگاه چه معدلی خوبه.
    2- بورس قالب اینجا به خصوص واسه ایرانیا همون TFS که دقیقا دست استاده یعنی دانشگاه میگه من از دانشجو شهریه نمیگیرم و استادم هزینه زندگی دانشجو را پرداخت میکنه (ساله 27000 حدودا) و نمیتونه از جیبش بده باید منبع بورسو مشخص کنه که معمولا صنایع هست.
    3- اینجا همه استادا از اول خوب برخورد میکنند و حتی ممکنه خودشون پروپوزال را بدند و بگند اپلای کن و حتی روز مصاحبم کلی ازتون تعریف کنند که به به چه رزومه خوبی داریا از این حرفا هم اینجا اینجوریه و هم دانشگاه سیدنی پس بازم گول این حرفارو نخورید همشون بعد از اینکه رجکت شدید اظهار تاسف میکنند و بدونید همه این ایمیل ها واسه اونام میره حرفامو خلاصه کنم استادا اینجا به همه میگند اپلای کن و بیا شد شد نشد هم اظهار تاسف میکنند.
    4- سعی کنید استادایی که خوب پول دارند و حوب پول واسه دانشگاه میارند را انتخاب کنید چون احتمال اینکه TFS اوکی بشه بیشتره
    5- هر کدوم از این دانشگاهها تو یه چیزی قوی هستند و خوب کار میکنند اینو باید بشناسید و بفهمید البته فهمیدنش راحت نیست و بهترین گزینه دوستاتون هستند که اینجا اومدند سعی کنید لینک دوستای قابل اعتمادتونو از دست ندید و بدونید اینجا هر دانشکده ای استادایی هستند که رو زمینه خاصی کار میکنند و دید خوبی نسبت به ایرانیا دارند با این استادا هم بهتر میشه کار کرد و هم دوستایی که اونجا دارید خیلی میتونند کمکتون کنند البته بازم میگم هر ایرانی به هر ایرانی کمک نمیکنه و حتی ممکنه کارتونم خراب کنه پس حتما طرف را بشناسید و بدونید که بازم اینجا یه سری دانشگاهها هست که خوب به ایرانیا پذیرش میده مثل UNSW که بهتر از UniSyd پذیرش میده و تعداد ایرانیا اینجا تقریبا بالاست
    6- خیلی تو میل زدن حواستونو جمع کنید استاد من میگفت من وقتی میبینم فونت ایمیل عوض شده میفهمم که طرف کپی پست کرده و سریع دلت میکنم من خودم هنوز اینو مطمئن نیستم اما حس میکنم اینا یه بلایی سر ایمیل های ما میارند چون من قبلا به بعضی استادا میل زدم و وقتی اومدم اینجا گفتم چرا میل منو جواب ندادی گفت من چیزی نگرفتم در صورتی که اینا هر روز ایمیلشونو چک میکنند و سریع جواب میل دانشجوهاشونو میدند البته یه سریشون دو تا ایمیل دارند که شما نمیدونید و یا منشی دارند که اونه که داره جواب شما را میده
    7- بدونید و آگاه باشید که آدمای استرالیا اصلا آدم حسابی نیستند و فوق العاده کثیف هستند حتی همین GRS !!! فقط اینجا قانونه که به شدت جلوشونه وگرنه سنگ رو سنگ اینجا بند نمیشد
    8- ایمیل اینجا مدرکه پس هر چیزی نزنید حواستون جمع باشه چی میگید و بدونید خود استادم خیلی با احتیاط میل میزنه که واسه خودش دردسر نشه
    9- از وقتی ترامپ اومده سطح اپلیکنت های اینجا و بخصوص ایرانی ها خیلی بالا رفته اینو تقریبا محسوس همه استادا به من میگند که هم تعداد ایمیل ها بالا رفته و هم سطحشون پس خودتونو با کسی که دو سال پیش رفته مقایسه نکنید.
    10-و اما تجربه آخرم که خیلی واسش اذیت شدم تا فهمیدم اینه که قبلا مسئول GRS یه ایرانی بود از دپارتمان عمران به نام ناصر خلیلی واسه همین خیلی از ایرانی ها یکی دو سال پیش راحت بورس گرفتند الان افتاده دست استادای بایو اینجینیر Penny Martens و Lauara Poole Warren که به شدت با ایرانیا بد هستند و به شدت دارند ایرانی ها را اذیت میکنند و اینا کسایی هستند که همه شماهارو به خاطر ایرانی بودن خیلی راحت رجکت دارند میکنند.

این کل تجربه من بود امیدوارم که موفق و موید باشید و بدونید که فقط شما نیستید که دارید اذیت میشید تعداد کسانیکه پشت کامپیوتر هستند و دارند دنبال استاد میگردند کم نیست
    دوست عزیز بهتره ابتدا شما یه نگاهی به چند فرم تو همین بخش می کردید بعدا تجربیات شخصی خودتون رو با دوستان به اشتراک میگذاشتید. وقتی جنابعالی میگید معدل به شدت براشون مهمه من فکر نمی کنم کارمندان اداره بررسی اسکالرشیپ بیکار باشند که نکته به این مهمی رو تو سایتشون قرار ندن و سیلی از متقاضیان با معدل گایین تر از 17.5 رو بررسی بکنند و در ضمن خود من با یه نگاه کوچک به این فروم متوجه شدم که کاربر Mahdis64 بامعدل کارشناسی 15.85 دانشگاه شیراز و بدون مقاله ISI در رشته بیو مواد (#1881)تونسته اسکالرشیپ RTP هست که جایگزین IPRS شده و شامل همون امتیازات از دولت در اکتبر سال 2016 برنده بشه (1287#). با توجه به اینکه فشار موجود در پروسه اپلای برای دوستان زیاده بهتر نیست به جای ناامید کردن دوستان برایشان آرزوی موفقیت داشته باشیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mec92 نمایش پست ها
    دوست عزیز بهتره ابتدا شما یه نگاهی به چند فرم تو همین بخش می کردید بعدا تجربیات شخصی خودتون رو با دوستان به اشتراک میگذاشتید. وقتی جنابعالی میگید معدل به شدت براشون مهمه من فکر نمی کنم کارمندان اداره بررسی اسکالرشیپ بیکار باشند که نکته به این مهمی رو تو سایتشون قرار ندن و سیلی از متقاضیان با معدل گایین تر از 17.5 رو بررسی بکنند و در ضمن خود من با یه نگاه کوچک به این فروم متوجه شدم که کاربر Mahdis64 بامعدل کارشناسی 15.85 دانشگاه شیراز و بدون مقاله ISI در رشته بیو مواد (#1881)تونسته اسکالرشیپ RTP هست که جایگزین IPRS شده و شامل همون امتیازات از دولت در اکتبر سال 2016 برنده بشه (1287#). با توجه به اینکه فشار موجود در پروسه اپلای برای دوستان زیاده بهتر نیست به جای ناامید کردن دوستان برایشان آرزوی موفقیت داشته باشیم؟

دوست عزیز سلام. شما هم برای UNSW اپلای کردین رانده سوم رو؟اگر اپلای کردین میشه بگین ایمیلی براتون اومده یا نه؟
    در مورده پذیرش یه ذره به نظر من شاید غیرقابل پیش بینی باشه. اما من هم کسانی رو دیدم که با معدل کارشناسی کمتر از 17 و فقط یا یک مقاله و یا حتی تافل زیر 92 همون بورس IRPS رو گرفتن.

سلام من دیروز یک ایمیلی دریافت کردم مبنی بر
    Please provide an official copy of the grading system used by each University you have attended
    از من grading system برای دانشگاه لیسانس و فوقم خواسته(برای من دو دانشگاه مختلف بوده در دو منطقه جغرافیایی با فاصله زیاد که گرفتن این مدرک و توجیح کردنش مسئولین دانشگاه در موردش خیلی سخته).
    الان که وارد اکانتم هم می شم می بینم یک گزینه برای اپلود کردن در زیر ستون
    Actions
    باز شده.
    1. ایا ارسال این فایل الزامیه؟
    2. اگر من بر مبنای این لینک ویکی پدیا یک فایل خودم درست کنم ، اتچ کنم و به اون ارجاع بدم قبول می کنند؟
    https://en.wikipedia.org/wiki/Academic_grading_in_Iran
    3. دوستان اگر فایلی دارند در این رابطه که از دانشگاهشون تایید گرفتن برای نمونه بگذارند خیلی ممنون می شم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnamdosti نمایش پست ها
    سلام من دیروز یک ایمیلی دریافت کردم مبنی بر
    Please provide an official copy of the grading system used by each University you have attended
    از من grading system برای دانشگاه لیسانس و فوقم خواسته(برای من دو دانشگاه مختلف بوده در دو منطقه جغرافیایی با فاصله زیاد که گرفتن این مدرک و توجیح کردنش مسئولین دانشگاه در موردش خیلی سخته).
    الان که وارد اکانتم هم می شم می بینم یک گزینه برای اپلود کردن در زیر ستون
    Actions
    باز شده.
    1. ایا ارسال این فایل الزامیه؟
    2. اگر من بر مبنای این لینک ویکی پدیا یک فایل خودم درست کنم ، اتچ کنم و به اون ارجاع بدم قبول می کنند؟
    https://en.wikipedia.org/wiki/Academic_grading_in_Iran
    3. دوستان اگر فایلی دارند در این رابطه که از دانشگاهشون تایید گرفتن برای نمونه بگذارند خیلی ممنون می شم.
    حقیقتش رو بخوای اونها سیستم ایران رو کامل میدونن. اما جزو مدارک هست و اگر آپلود نکنین بررسی نمیشین. اگر در جاهای دیگه ی فروم سرچ کنی بچه ها یک فایل پی دی اف در این مورد آپلود کردن. من دو سه روز پیش دیدمش. یادم نیست کدوم زیربخش بود اما در همین بخش تحصیل در استرالیا دیدم. البته اون فایل مهر و امضایی نداره و بهتره نامه رسمی باشه و با لوگوی دانشگاه. من خودم از رییس دانشکدمون خواستم پر کنه و قبول کرد. برام نامه ای با امضای خودش به عنوان رییس و با مهر انگلیسی دانشکده زد. خوده من هم این کار رو به پیشنهاد یکی از دوستام کردم که اونم با این روند مدارک رو آپلود کرده بود.. به نظرم اگر میخوایین محکم کاری بشه ایمیل بزنین و تقاضا کنین رییس دانشکده براتون بنوسه و مهر و امضا کنه که دیگه درگیر کارهای اداری نشین.

سلام دوستان
    کسی از دوستان هست که راند 3 (2017) اسکلارشیپ اپلای کرده باشه؟ آیا جوابی گرفتین تا الان؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ebiardi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی از دوستان هست که راند 3 (2017) اسکلارشیپ اپلای کرده باشه؟ آیا جوابی گرفتین تا الان؟

سلام رانده 3 همون 18 آگوست که زدن 20 اوکتبر میاد نه هنوز من و سه چهار تا از ذوستام In progress هستیم. اگر صفحه های قبلی رو بخونی میبنی همه گفتن سالهای پیش هم با تاخیر اومده. فقط یه ایمیل اومده که اونم از TFS صحبت کرده بود که هست اگر میخواید اپلای کنید براش.

Junior Member

سلام.
    دانشگاه unsw چند راند برای اپلای داره؟ در سال چند بار بورس باز میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirian نمایش پست ها
    سلام.
    دانشگاه unsw چند راند برای اپلای داره؟ در سال چند بار بورس باز میشه؟
    سلام. چهار راند داره برای اسکولارشیپ که میتونین تاریخ هاشون رو تو زیر چک کنین.
    https://research.unsw.edu.au/key-dates

همینطور برای اسکولارشیپ TFS هم جداگانه از لینک زیر مینونین چک کنین پوزیشن ها رو
    https://www3.eng.unsw.edu.au/scholarships/tfs17-3/apply/index.cfm

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)