صفحه 154 از 155 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 1546

موضوع: تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaeeee نمایش پست ها
    راستش من خیلی بررسی کردم اپلیکنت هایی که چه از این دانشگاه و چه دانشگاههای دیگه استرالیا اسکالرشیپ گرفتند. درسته که شانس پذیرش به رزومه دیگر شرکنندگان اون راند از اسکالرشیپ بستگی داره، ولی اصلا نمی شه یه قانون کلی رسید. البته نظر قریب به اتفاق دوستان اینه که داشتن تعداد زیاد مقاله می تونه شانس اپلیکنت رو افزایش بده. از دوستان کسی تجربه ای داره که کمیته های پذیرش و بورس چطور پرونده های اپلیکنها رو بررسی می کنند و آیا نظر استادی که اپلیکنت با اون پروپوزال داده هم تاثیری داره؟
    بله دقیقا همینطوره!‌ چون همه چی نسبی هست و رزومه ها با هم مقایسه میشه. ممکنه شما با اندکی رزومه ی ضعیف تر از دیگران بورسیه شید به این دلیل که پروپوزال شما و فیلد تحقیقی شما کاملا مورد رضایت استاد و اهداف دانشکده اس. یا ممکنه پروپوزالتون کمی ضعیف تر از رقیب باشه ولی انقدر کیفیت مقاله ها بالاست که انتخابی برای کمیته نمیذاره.

یک نمونه ی دیگه که زیاد دیدم و شما هم اشاره کردید خیلی تو شانس بورسیه تاثیر داره واژه ی «تعداد مقاله»‌ هست که اصلا موافق نیستم. ببینید تعداد مقاله مهم نیست کیفیت مقاله مهمه!‌ شما یک مقاله با ایمپکت ۱۰ JCR داشته باشید از همه ی رقیب ها با چند مقاله ی IF 1 جلوترید اون هم به این دلیله که اون ها هیچ وقت نمی تونن مقاله هاشون رو در ژورنال به اون مهمی چاپ کنن و اثرگذاری شما به مراتب بالاتره! این جمله که تعداد مقالات مهمه مثل این میمونه شما با داشتن یک مقاله در نیچر اصلی که IF 45 هست از رقیباتون با ۱۰ مقاله ی IF 5 شکست بخورید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

بله، منظور بنده برآیند تعداد و کیفیت مقاله بوده.
    احساس میکنم عامل دیگه ای که در این پروسه دخیل هست،‌ قدرت و نفوذ استاد راهنما در کمیته پذیرش‌هست. علاوه‌ بر اینکه‌استاد یه‌ ارزیابی از اپلیکیشن می‌کنه و در بعضی‌موارد‌ نمره ای‌ برای اون در نظر میگیره، مواردی بوده که استاد به واسطه نفوذش در کمیته تونسته دانشجوی پیشنهادی خودش رو بورس کنه. البته‌ این موارد کلی نیستند.

Junior Member

سلام دوستان. جواب اسکالرشیپ کسی اومده؟ به من ایمیل زدن که هنوز در حال بررسی هست درحالیکه امروز باید اعلام می‌شد نتایج.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Isfahan

سلام

من از صبح همه ی پست های قبلی رو خوندم اما چند سوال برام باقی مونده که جوابی براش ندارم.

۱- قسمتی هست که باید توش Program Code رو وارد کنیم. من تو این قسمت رشته خودم که Transportation Planning هست رو نمیبینم. رشته من زیرشاخه عمران هست و برای دکترا میخوام اقدام کنم. آیا باید همون کد 1630 که
    Civil & Environmental Eng
    هست رو وارد کنم؟
    ۲- آیا لازم هست ریزنمرات مقطع لیسانس هم آپلود بشه یا فقط مدرکش کافیه؟
    ۳- برای Grading system ، یه توضیحاتی تو قسمت ریزنمرات هست که میگه نمرات از ۰ تا ۲۰ هست و .. همون رو میتونم هایلایت کنم و دوباره تو این قسمت آپلود کنم؟
    ۴- من تیک عدم دریافت اسکولارشیپ = عدم تمایل برای پذیرش رو فعال کردم. میخوام بدونم آیا نیاز هست مدرکی برای قسمت Financial Declaration بارگذاری بشه؟

پیشاپیش ممنونم بابت راهنمایی هاتون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masnavi نمایش پست ها
    سلام

من از صبح همه ی پست های قبلی رو خوندم اما چند سوال برام باقی مونده که جوابی براش ندارم.

۱- قسمتی هست که باید توش Program Code رو وارد کنیم. من تو این قسمت رشته خودم که Transportation Planning هست رو نمیبینم. رشته من زیرشاخه عمران هست و برای دکترا میخوام اقدام کنم. آیا باید همون کد 1630 که
    Civil & Environmental Eng
    هست رو وارد کنم؟
    ۲- آیا لازم هست ریزنمرات مقطع لیسانس هم آپلود بشه یا فقط مدرکش کافیه؟
    ۳- برای Grading system ، یه توضیحاتی تو قسمت ریزنمرات هست که میگه نمرات از ۰ تا ۲۰ هست و .. همون رو میتونم هایلایت کنم و دوباره تو این قسمت آپلود کنم؟
    ۴- من تیک عدم دریافت اسکولارشیپ = عدم تمایل برای پذیرش رو فعال کردم. میخوام بدونم آیا نیاز هست مدرکی برای قسمت Financial Declaration بارگذاری بشه؟

پیشاپیش ممنونم بابت راهنمایی هاتون.

سلام
    سوال اولتون نمیدونم چون همچین مشکلی نداشتم. سوال دومتون بله تمام ریزنمرات و دانشنامه(حالا اصل یا موقت) ترجمه دادگستری با ناتی باید اپلود کنین. گریدینگ سیستم یه پی دی اف هست که همون اپلود کنین. داخل همین سایت اپلای ابرود میتونین پیداش کنین. سوال چهارمتون اینکه اگه نمیتونین بدون اسکالرشیپ برین نیاز به مدرک مالی نیست ولی اگه میتونین بدون اسکالرشیپ هزینهاتون(شهریه و هزینه زندگی) را تامین کنین میتونین اونو تیک نزنین ولی باید مدرکی نشون بدین که میتونین هزینتون تامین کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Isfahan

نقل قول نوشته اصلی توسط Smm1990 نمایش پست ها
    سلام
    سوال اولتون نمیدونم چون همچین مشکلی نداشتم. سوال دومتون بله تمام ریزنمرات و دانشنامه(حالا اصل یا موقت) ترجمه دادگستری با ناتی باید اپلود کنین. گریدینگ سیستم یه پی دی اف هست که همون اپلود کنین. داخل همین سایت اپلای ابرود میتونین پیداش کنین. سوال چهارمتون اینکه اگه نمیتونین بدون اسکالرشیپ برین نیاز به مدرک مالی نیست ولی اگه میتونین بدون اسکالرشیپ هزینهاتون(شهریه و هزینه زندگی) را تامین کنین میتونین اونو تیک نزنین ولی باید مدرکی نشون بدین که میتونین هزینتون تامین کنین.
    ممنون از راهنماییتون.
    تو قسمت Qualifications، سه تا ردیف داره یکم گیج شدم.
    Post-Secondary (e.g. Diploma)
    Secondary (e.g. High School, Foundation)
    re you seeking credit for any of the above studies?

منظورشون از این گزینه ها همون مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم هست؟ مورد آخر (Credit) داستانش چیه و Yes یا No رو بزنیم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Isfahan

تو قسمت Official Academic Transcripts باید ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس (بدون دانشنامه)
    و
    تو قسمت Proof of Completion UG Degree فقط باید دانش نامه لیسانس و فوق لیسانس رو آپلود کنم؟
    اگر غلط گفتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Isfahan

دوستان من ۴ مورد تدوین استاندارد ملی در حوزه تحصیلی خودم داشتم. این جزو کدوم کتگوری قرار میگیره؟
    Book?
    Article?
    Journal?
    Thesis?

Junior Member

سلام دوستان سوالی داشتم در مورد دیفر ممنون میشم راهنمایی کنید
    تاریخ شروع ترم 1 برای من 17 فوریه است که قطعا چون ویزا نمیاد باید دیفر کنم برای ترم های بعد. با توجه به این که الان ویزاها بیشتر از شش ماه طول می کشه من به تاریخ شروع ترم بعد (2 ژوئن) هم نمیرسم و احتمالا اواسط ترم دو ویزام بیاد. در ضمن ترم سه هم از 14 سپتامبر شروع میشه که در اون روز دقیقا بورس من منقضی میشه. می خواستم ببینم با این تفاسیر من دیفر را برای ترم دو درخواست بدم یا سه؟ اگه اواسط یا اواخر ترم دو ویزا بیاد باز میشه رفت یا ادمیشنم از بین میره؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    بله دقیقا همینطوره!‌ چون همه چی نسبی هست و رزومه ها با هم مقایسه میشه. ممکنه شما با اندکی رزومه ی ضعیف تر از دیگران بورسیه شید به این دلیل که پروپوزال شما و فیلد تحقیقی شما کاملا مورد رضایت استاد و اهداف دانشکده اس. یا ممکنه پروپوزالتون کمی ضعیف تر از رقیب باشه ولی انقدر کیفیت مقاله ها بالاست که انتخابی برای کمیته نمیذاره.

یک نمونه ی دیگه که زیاد دیدم و شما هم اشاره کردید خیلی تو شانس بورسیه تاثیر داره واژه ی «تعداد مقاله»‌ هست که اصلا موافق نیستم. ببینید تعداد مقاله مهم نیست کیفیت مقاله مهمه!‌ شما یک مقاله با ایمپکت ۱۰ JCR داشته باشید از همه ی رقیب ها با چند مقاله ی IF 1 جلوترید اون هم به این دلیله که اون ها هیچ وقت نمی تونن مقاله هاشون رو در ژورنال به اون مهمی چاپ کنن و اثرگذاری شما به مراتب بالاتره! این جمله که تعداد مقالات مهمه مثل این میمونه شما با داشتن یک مقاله در نیچر اصلی که IF 45 هست از رقیباتون با ۱۰ مقاله ی IF 5 شکست بخورید.
    سلام

دوست عزیز تعداد مقاله متاسفانه مهمه من این رو دقیقا فهمیدم استرالیا چشم محور هست!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)