صفحه 145 از 155 نخستنخست ... 4595135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,441 تا 1,450 , از مجموع 1546

موضوع: تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط dp6768 نمایش پست ها
    دوست عزیز در نامه پذیرش شما اسکالرشیپ عنوان شده؟ من نامه پذیرش رو دریافت کردم ولی نوشتن که جواب اسکالرشیپ در ایمیلی جداگانه میاد و در نامه پذیرش دانشجویی full fee pay عنوان شده.
    من هم وضعیتی مشابه شما دارم. نامه ی پذیرشم اومده و منتظر جواب اسکلارشیپ هستم

با تشکر فراوان از جواب راهگشای شما. نکته ای که هست همون طور که در لینک زیر مشاهده می کنید به نظر می رسد طبق قوانین جدید بایستی فرم GTE یا بایستی توسط بنده تهیه و یک Agent آن را تایید کند و یا یک Agent آن را تهیه و خودش شخصا ارسال کند. گرچه برای خود من هم سوال است.
    http://www.international.unsw.edu.au/gte
    نمونه GTE اگر بخواهم از کجا می توانم پیدا کنم. بسیار ممنون می شم اگر لینکی در خصوص نمونه GTE در اختیار بنده بگذارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد دانشگاه اصفهان

سلام بچه ها

امروز خیلی عجیب و غربت ویزام گرنت شد. من امروز خودم رو بیمه کردم و وقتی فایل بیمه رو فرستادم برای سفارت، دو ساعت بعدش از سفارت ایمیل اومد که ویزا گرنت شده است. توی پروفایل immi account نوشته بود بین ۴۳ تا ۶۶ روز طول میکشه تا پروسه بررسی شه. همچنین نوشته بود Initial assessment و اصلا فکر نمیکردم اینقدر زود اوکی شه. بهرحال خبر خیلی خوبی بود برام. من تجربه خودم رو کلا از اول تا اخر مینویسم که شاید کمکتون کنه.

ابتدا حدود فرودین ماه سال پیش به یک استاد ایمیل زدم و بعد از اینکه از رزومه من خوشش اومد، با هم اسکایپ کردیم. بعد چندتا مقاله بهم داد و گفت که research proposal بنویسم. بعدش سعی کردم که برای ددلاین 2 Feb 2018 اپلای کنم. ولی چون مدرک فارغ التحیلی (Proof of Graduation) ارشدم رو نتوستم براشون بفرستم، ابتدا یک ایمیل اومد که مدارکت را کامل کن، در غیر اینصورت اپلیکشن تو در این round در نظر گرفته نمیشه. با وجود توضیحات مشکلاتم، اپلیکیشن من در نظر گرفته نشد. بعد از اون مدارکم را کامل کردم و پروندم برای ددلاین 4 May 2018 در نظر گرفته شد و وارد پروسه شد. قرار بود 5 july جواب اسکالرشیپ ها داده بشه. همون روز ایمیل اومد و از من خواست که صبر کنم چون پرونده ها خیلی زیاد هست. بعد ۱۷ اگوست دانشگاه ایمیل زد که فاند UIPA گرفتی و باید تا تاریخ ۳۱ اگوست اونجا باشی. بعدش با این فایل CoE من ابتدا معافی تحصیلی رو گرفتم و برای ویزا اقدام کردم. متاسفانه وقت خیلی کم بود. به دانشگاه ایمیل زدم و بهشون گفتم به دلیل وقت کم احتمالا ویزا گرنت نمیشه و نمیتونم برسم. GRS از من خواست که یک درخواست برای late commencemnt بنویسم. من یه درخواست نوشتم. این درخواست ابتدا به موافقت استاد راهنما و سپس بخش رسید و بعد از ۸ روز از GRS ایمیل اومد که با درخواست شما موافقت شده و تا 30 Sep بهتون بیشتر وقت داده خواهد شد. خلاصه اینکه دیدم ویزا نمیرسه و من مجبور شدم دیفر کنم. اما فقط admission رو میشد دیفر کنی و اسکالرشیپ قابل دیفر کردن نبود. باز درخواستی برای defer کردن نوشتم و بعد از موافقت استاد و بخش و دانشگاه به مدت ۴ روز با درخواست دیفر ادمیشن موافقت شد. اسکالرشیپ UIPA باطل شد و پروندم دوباره برای اسکالرشیپ وارد پروسه شد. و قرار شد که ۲۰ sep پاسخ داده بشه. باز ایمیل اومد که صبر کن و پرونده ها زیاد هست. دیگه ۱nov جواب اسکالر شیپ اومد که TFS بود. بعد از اینکه CoE جدید صادر کردن و اون رو در Immi account اپلود کردم از سفارت یه خانم زنگ زد و گفت که باید خودت رو بیمه کنی. گفتم تا چه تاریخی؟ گفت از تاریخی که وارد استرالیا میشی تا ۸ پس از فارغ التحصیلیت. گفتم چرا ۸ ماه بعد از فارغ التحصیلی؟ گفت که چون بچه های (Higher Degree Education (HDRمیتونن ۸ ماه پس از فارغ التحصیلی توی استرالیا بمونن. گفت میتونی تا تاریخ فارغ التحصیلی فقط خودت رو بیمه کنی و ویزایی که بهت میدیم فقط تا اون تاریخ اعتبار خواهد داشت و بعدش expire میشه و این میتونه اذیتت کنه. تاریخ تحصیل من از 18 feb 2019 تا 12 March 2023 در نامه CoE عنوان شده است. خلاصه من امروز تونستم خودم رو از تاریخ 18 jan 2019 تا 12 Nov ۲۰۲۳ بیمه کنم. به محض اینکه امروز فایل خرید بیمه رو توی Immi اپلود کردم، ۲ ساعت بعد ویزام گرنت شد. هزینه بیمه ۳۰۰۰ دلار استرالیا شد. همچنین این هم بگم که چرا خودم رو یک ماه زودتر بیمه کردم. چون در ایمیل دانشگاه به هم گفته شده بود که دانشجویان HDR میتونن یک ماه زودتر ترم رو شروع کنن. و همچنین در سایت دانشگاه نوشته بود که حتما از روزی که وارد استرالیا میشید باید بیمه باشید. خلاصه یک ماه زودتر از تاریخ شروع تحصیل و ۸ بعد از تاریخ فارغ التحصیلی خودتون رو بیمه کنید.
    ویرایش توسط arman121212 : November 7th, 2018 در ساعت 09:41 PM

Junior Member

تبریک میگم دوست عزیز و تشکر بابت توضیحاتتون...از توضیحات شما این رو میشه برداشت کرد که دانشجوی دکترا پس از فارغ التحصیلی ماکزیمم 8 ماه میتونه استرالیا بمونه با همون ویزا،درسته؟ آخه من شنیده بودم به اندازه سال تحصیلی (4 سال) میشه موند! سوال بعدیم اینکه از زمان اقدام برای ویزا تا اوکی شدن ویزاتون چقدر طول کشید؟ آخه میگن تازگی ویزا تحصیلی خیلی طول میکشه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aaarash66 نمایش پست ها
    تبریک میگم دوست عزیز و تشکر بابت توضیحاتتون...از توضیحات شما این رو میشه برداشت کرد که دانشجوی دکترا پس از فارغ التحصیلی ماکزیمم 8 ماه میتونه استرالیا بمونه با همون ویزا،درسته؟ آخه من شنیده بودم به اندازه سال تحصیلی (4 سال) میشه موند! سوال بعدیم اینکه از زمان اقدام برای ویزا تا اوکی شدن ویزاتون چقدر طول کشید؟ آخه میگن تازگی ویزا تحصیلی خیلی طول میکشه!
    ممنون.
    حقیقتش اینجوری که افیسر سفارت برای من توضیح داد بله. یعنی به من گفت که بهتر هست بیشتر از تاریخ فارغ التحصیلی خودت رو بیمه کنی و همچنین گفت که تا ۸ ماه حداکثر. الان هم که ویزا گرنت شده، تاریخ expire دقیقا ۸ ماه پس از فارغ التحصیلی هست. البته الان که با بچه های UNSW صحبت میکنم، خیلیاشون همین الان که ماه های اخر تحصیلشون هست برای کار اقدام کردن و موفق به گرفتن کار شدن. پس میشه تاریخ ویزا را دوباره extend کرد و نباید نگران بود و حتی میشه برای اقامت اقدام کرد.

من تاریخ ۴سپتامبر برای ویزا اقدام کردم که البته مربوط به ترم ۲ سال ۲۰۱۸ میشد. بعدش که مجبور به دیفر شدم و دوباره برای ترم ۱ سال ۲۰۱۹ پذیرش گرفتم، در تاریخ ۷ نوامبر ویزا گرنت شد. البته باید بگم که من چندتا مدرک برای ویزا اماده نداشتم. یعنی بعد از اینکه برای ویزا اقدام کردم، یک هفته بعد ازم خواسته شد که مدرکی مربوط به وضعیت سربازیم ارایه کنم. و حدود ۱۰ روز بعد معافی تحصیلیم که اوکی شد و در Immi اپلود کردم، دوباره ازم خواسته شد که خودم رو بیمه کنم. ولی چون دیگه دیفر کرده بودم و مطمین نبودم که میتونم برای ترم بعد فاند بگیرم از سفارت خواستم که تا زمان اعلام اسکالرشیپ بهم فرصت بده که اگر فاند گرفتم، خودم رو بیمه کنم. خلاصه سفارت تا زمان اعلام اسکالرشیپ، دو بار با هام تماس گرفت که ببینه چکار کردم و گفتم که هنوز نتایج اعلام نشده. به محضه اینکه نتایج اعلام شد و برام CoE جدید صادر شد و من در Immi اپلود کردم سفارت تماس گرفت و گفت برای بیمه اقدام کنم. من ۷ نوامبر خودم رو بیمه کردم و به محضه اینکه خودم رو بیمه کردم، حدود دو ساعت بعد ایمیل اومد که ویزات گرنت شده است.
    اگر تمام مدارکی که سفارت گفته، همون اول در سایت اپلود بشن، بنظرم خیلی زود ویزا گرنت میشه. من با بچه های unsw که به تازگی مثه من قبول شدن صحبت کردم، ویزاشون بین ۲ هفته تا ۴ هفته اومده. از من بخاطر مدرک سربازی و بیمه و اینکه دبفر کردم کمی طول کشید. اگر فاند بگیرین و مدارک کامل باشه خیلی سریع گرنت میشه. و اینکه افیسری که بهم زنگ میزد فوق العاده منطقی بود که کاملا مشخص بود که خیلی شرایط ما رو درک میکنن.

سلام دوستان
    من از دانشگاه unsw پذيرش دارم، ميخواستم بپرسم تو اين گروه كسى از دوستان هست كه با ويزاى ٤٧٦ دانشگاه ثبت نامش كرده باشه و بعد از commencement ويزاى دانشجويى لاج كنه؟
    تو متن ويزاى من نوشته ١٨ ما اجازه تحصيل دارم، رشتم مكانيكه و ميدونم اگه از ايران لاج كنم احتمال اينكه به ترم برسم خيلي كمه و بورسمو از دست ميدم، خيلي ممنون ميشم اگه دوستانى كه با ويزايى غير از ويزاى دانشجويى، تو دانشگاه ثبت نام كرده باشن بهم اطلاع بدن، مثل ويزاى همراه همسر ( كه ٣ ماه اجازه تحصيل داره، يا ويزاى ٤٧٦ كه اجازه ١٨ ما تحصيل داره)

Junior Member

ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز،
    یعنی بعد از پذیرش دانشگاه و قبل از مشخص شدن نتیجه اسکالرشیپ باید برای ویزا اقدام کرد؟
    راستش من امروز اسکایپ داشتم با استادم بم گفت نتیجه اسکالرشیپ march یا May می آید که البته در سایت دانشگاه هم زده اونموقع release میشه، در حالیکه ددلاین برای مدارک تا 11 January است. برای شمام انقدر طول کشید تا جواب اسکالرشیپ بیاد؟
    در ضمن استادم گفت تضمینی نیس که اسکالرشیپ بدن و این حرفش نگرانم کرد، نمیدونم کلا اینو به همه میگه تو این مرحله یا ممکنه واقعا ندن اصن اسکارشیپ دست استاد نیس مگه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aaarash66 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز،
    یعنی بعد از پذیرش دانشگاه و قبل از مشخص شدن نتیجه اسکالرشیپ باید برای ویزا اقدام کرد؟
    راستش من امروز اسکایپ داشتم با استادم بم گفت نتیجه اسکالرشیپ march یا May می آید که البته در سایت دانشگاه هم زده اونموقع release میشه، در حالیکه ددلاین برای مدارک تا 11 January است. برای شمام انقدر طول کشید تا جواب اسکالرشیپ بیاد؟
    در ضمن استادم گفت تضمینی نیس که اسکالرشیپ بدن و این حرفش نگرانم کرد، نمیدونم کلا اینو به همه میگه تو این مرحله یا ممکنه واقعا ندن اصن اسکارشیپ دست استاد نیس مگه؟
    سلام
    بله. بعد از مشخص شدن جواب اسکالرشیپ و پذیرش باید برای ویزا اقدام کنید
    متاسفانه استرالیا نتایج رو خیلی با تاخیر اعلام میکنه
    من خودم وقتی اپلای کردم قرار بوده نتایج سپتامبر بیاد
    اما هنوز نتایج اسکالرشیپ نیومده و تا نیاد هم نمیشه برای ویزا اقدام کرد
    اسکالرشیپ کاملا شانسیه
    سیستم استرالیا با کانادا فرق میکنه
    اینجا اسکالرشیپ دست دانشگاهه
    نه استاد
    و استاد نقشی نداره در گرفتن اسکالرشیپ

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام.
    ۱- بنظرم صبر کنید تا جواب اسکالرشیپ هم بیاد بعد برای ویزا اقدام کنید. البته میتونید بعد از پذیرش هم اقدام کنید. متنها باید حساب بانکی و ... را برای سفارت مشخص کنید که میتونید از پس هزینه ها تا یکسال بر بیاید. تا جاییکه من توی دانشگاه ها چک میکردم اگر مجرد هستید باید توی حساب بانکیتون حدود ۲۱ هزار دلار داشته باشید تا پروسه ویزا بررسی شه. ولی اگر فاند بگیرید در نامه CoE شما هم قید میشه و همین برای سفارت کافیست که شما هزینه زندگی رو دارید. البته یه چیز دیگه هم هست. اگر قبل از جواب اسکالرشیپ بخواهید برای ویزا اقدام کنید، باید هزینه شهریه یک ترم دانشگاه رو بپردازید تا در دانشگاه ثبت نام شید. سپس نامه CoE صادر میشه. خلاصه دردسر زیاد داره مگر اینکه وضعیت مالی خوبی داشته باشید. پس بهتره صبر کنید تا جواب اسکالرشیپ بیاد و بعد برای ویزا اقدام کنید. فقط مدارکی که سفارت ازتون خواسته همه رو اماده داشته باشید تا پس اگر اسکالرشیپ گرفتید بتونید سریع برای ویزا اقدام کنید که در اینصورت ویزا خیلی سریع شاید کمتر از یک ماه گرنت خواهد شد.
    ۲- اره. جواب اسکالرشیپ کمی دیر میاد. فکر کنم پرونده های دانشگاه خیلی زیاده. طبق دو تجربه ای که داشتم، جواب اسکالرشیپ حتی حدود ۴۵ روز بعد از تاریخی که خود دانشگاه اعلام کرده بود اومد. پس باید صبور هم باشید.
    ۳- دقیقا همینطور که دوست دیگر هم اشاره کردن، اساتید در استرالیا مثل کانادا و امریکا نمی تونند صددرصد فاند شما رو تضمین کنن. اینکه استاد شما چقدر نفوذ در بخش داشته باشه خیلی اهمیت داره. و حتی اگر خودش فاند داشته باشه که خب شانس بالایی دارید. و اینکه استاد من هم فاند من رو تضمین نکرد ولی خیلی حمایت کرد. فاند TFS به اینصورت هست که دانشگاه شهریه را میبخشه و استاد یا بخش هزینه ماهانه به شما میدن که سالانه حدود ۲۷ هزار دلار هست. همچنین بهتون توصیه میکنم که برای فاند endeavour هم مستقل از دانشگاه هست اقدام کنید. این فاند خیلی رقابتی ولی فوق العاده است. اول اینکه شهریه مجانی. ماهانه ۳۰۰۰ دلار و که سالیانه میشه ۳۶۰۰۰ دلار. هزینه جابجایی، سفارت و هزینه اولیه زندگی هم میده. خلاصه عااالیه. ولی خیلی رقابتی هست. ولی باز اول باید از دانشگاه پذیرش بگیرید و بعد اقدام کنید.

https://endeavour.education.gov.au/endeavour

https://www.studyinaustralia.gov.au/...a/living-costs

Junior Member

سلام. دوستان چندتا سوال داشتم و ممنون میشوم اگر پاسخ دهید و راهنمایی فرمایید:
    بنده مدارک و امتیازاتی مثل گواهی رتبه اولی، گواهی Teaching
    Assistant و گواهی انجام پروژه در شرکت برق دارم. جهت اپلای کردن، نیاز به ترجمه این مدارک میباشد؟ و میتوان آنها را هنگام اپلای، آپلود کرد؟ اگر نیاز به ترجمه این مدارک هست، چه مراحلی را باید طی کرد؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)