صفحه 146 از 155 نخستنخست ... 4696136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,451 تا 1,460 , از مجموع 1546

موضوع: تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

تبریک میگم بهتون.ممنون میشم اگر سوالات من را شما و سایر دوستان که تجربه دارند پاسخ بدید:
    بنده مدارک و امتیازاتی مثل گواهی رتبه اولی، گواهی Teaching
    Assistant و گواهی انجام پروژه در شرکت برق دارم. جهت اپلای کردن، نیاز به ترجمه این مدارک میباشد؟ و میتوان آنها را هنگام اپلای، آپلود کرد؟ اگر نیاز به ترجمه این مدارک هست، چه مراحلی را باید طی کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas6999 نمایش پست ها
    تبریک میگم بهتون.ممنون میشم اگر سوالات من را شما و سایر دوستان که تجربه دارند پاسخ بدید:
    بنده مدارک و امتیازاتی مثل گواهی رتبه اولی، گواهی Teaching
    Assistant و گواهی انجام پروژه در شرکت برق دارم. جهت اپلای کردن، نیاز به ترجمه این مدارک میباشد؟ و میتوان آنها را هنگام اپلای، آپلود کرد؟ اگر نیاز به ترجمه این مدارک هست، چه مراحلی را باید طی کرد؟
    سلام. بله گواهی رتبه اولی که خیلی میتونه کمک کنه و نشون میده که شما خیلی competitive هستین و حتما ترجمش کنید. در مورد teaching assistant هم باید بگم که میتونه مفید باشه. چون بعضی از اساتید که فاند دارن از دانشجوهاشون میخوان که در دروس ارائه شده در دانشگاه کمک کنن و خب مطمئنا وقتی ببینند که شما این تجربه رو دارید، بیشتر استقبال میکنند. در مجموع هرچی که میتونه مفید باشه، سعی کنید با ترجمه و نسخه اوریجینال ارائه کنید تا شانس خودتون رو بالا ببرید ولی گواهی شاگرد اولی بی شک مفید خواهد بود.
    در مورد اپلود این مدارک باید بگم که در قسمت اپلای جای خاصی رو بهشون اختصاص ندادن. شما سعی کنید در cv این مطالب رو تیتروار عنوان کنید و بگید که مدارک در اخر صفحه ضمیمه شده است و مدارکش رو هم در اخر cv قرار دهید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arman121212 نمایش پست ها
    سلام. بله گواهی رتبه اولی که خیلی میتونه کمک کنه و نشون میده که شما خیلی competitive هستین و حتما ترجمش کنید. در مورد teaching assistant هم باید بگم که میتونه مفید باشه. چون بعضی از اساتید که فاند دارن از دانشجوهاشون میخوان که در دروس ارائه شده در دانشگاه کمک کنن و خب مطمئنا وقتی ببینند که شما این تجربه رو دارید، بیشتر استقبال میکنند. در مجموع هرچی که میتونه مفید باشه، سعی کنید با ترجمه و نسخه اوریجینال ارائه کنید تا شانس خودتون رو بالا ببرید ولی گواهی شاگرد اولی بی شک مفید خواهد بود.
    در مورد اپلود این مدارک باید بگم که در قسمت اپلای جای خاصی رو بهشون اختصاص ندادن. شما سعی کنید در cv این مطالب رو تیتروار عنوان کنید و بگید که مدارک در اخر صفحه ضمیمه شده است و مدارکش رو هم در اخر cv قرار دهید.
    ممنون از راهنماییتون.چند تا سوال دیگه هم داشتم خدمتتون که ممنون میشوم اگر پاسخ دهید.
    1. واسه ترجمه مدارک، آیا سفارت استرالیا دارالترجمه های خاصی را تایید میکند یا اینکه هر جا ترجمه شه مهم نیست و همینکه مهر قوه قضاییه و وزارت خارجه بخوره کافیست؟
    2. ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی جهت اپلای برای دکتری لازم هست؟
    3. Research Proposal حتما باید یک صفحه باشد؟ یا اینکه بیشتر هم باشد مشکلی نیست؟ شما در چند صفحه آماده کرده بودید؟چون با یک صفحه از کیفیت آن بشدت کاسته میشود.
    4. recommendation letters نیاز هست؟ اگر آره، ارسال آن به چه صورت است؟ خودشون واسه referees ارسال میکنند؟
    5. application fee دارد؟
    6. سفارت استرالیا چقدر طول میکشه که نوبت بدهد؟ مثلا اگر واسه اسکالرشیپ ددلاین 11 ژانویه اقدام کنم ترم ورود را ترم 2 بزنم یا 3 که اگر برنده شدم برسم کارا ویزا انجام بدهم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas6999 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.چند تا سوال دیگه هم داشتم خدمتتون که ممنون میشوم اگر پاسخ دهید.
    1. واسه ترجمه مدارک، آیا سفارت استرالیا دارالترجمه های خاصی را تایید میکند یا اینکه هر جا ترجمه شه مهم نیست و همینکه مهر قوه قضاییه و وزارت خارجه بخوره کافیست؟
    2. ترجمه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی جهت اپلای برای دکتری لازم هست؟
    3. Research Proposal حتما باید یک صفحه باشد؟ یا اینکه بیشتر هم باشد مشکلی نیست؟ شما در چند صفحه آماده کرده بودید؟چون با یک صفحه از کیفیت آن بشدت کاسته میشود.
    4. recommendation letters نیاز هست؟ اگر آره، ارسال آن به چه صورت است؟ خودشون واسه referees ارسال میکنند؟
    5. application fee دارد؟
    6. سفارت استرالیا چقدر طول میکشه که نوبت بدهد؟ مثلا اگر واسه اسکالرشیپ ددلاین 11 ژانویه اقدام کنم ترم ورود را ترم 2 بزنم یا 3 که اگر برنده شدم برسم کارا ویزا انجام بدهم؟
    سلام.
    ۱- دارالترجمه های ناتی نماینده رسمی دولت استرالیا برای ترجمه مدارک هست. یعنی اگر مدارکتون توسط این دارالترجمه ها ، ترجمه شود، هم برای دانشگاه و هم برای سفارت کاملا معتبر هست. ولی من خودم که برای UNSW اپلای کردم، مدارک رو توسط دارالترجمه های رسمی ایران، ترجمه کردم و دانشگاه هم پذیرفت. مهر دادگستری و وزارت علوم هم نداشتند. همچنین برای سفارت هم همون ترجمه ها را فرستادم و مورد قبول واقع شد. پس لزوما مجبور به ترجمه توسط ناتی نیستید. بنظرم ناتی دوتا برتری داره. ۱- اینکه هزینه ترجمه در مجموع کمتر میشه در مقابل با هزینه دارالترجمه های رسمی ایران+ مهر دادگستری که فکر کنم خود مهر دادگستری الان ۶۰ هزار تومان هست. دقت کنید اگر مدارک توسط ناتی ترجمه شه و مهر ناتی داشته باشه، دیگه نیازی به مهر دادگستری و وزارت علوم نیست. در حقیقت دادگستری و وزارت علوم برروی ترجمه های ناتی مهر نمیزنند، چون ناتی فقط نماینده استرالیا هست و زیرنظر وزارت علوم و دادگستری نیست. و البته اگر فقط برای استرالیا هدف اپلای دارید، مهر ناتی کاملا کافی و معتبر هست. ۲- ناتی گواهی موقت و خیلی از مدارک دیگه هم ترجمه میکنه. در زیر مدرک گواهی موقت نوشته که این مدرک قابل ترجمه نیست و شما اگر به دارالترجمه رسمی مراجعه کنید، گواهی موقت رو ترجمه نمیکنند و اگر هم ترجمه کنند، مهر نمیزنند. بدلیل اینکه دادگستری ترجمه رو ممنوع کرده است. ولی دارالترجمه ناتی چون زیر نظر وزارت علوم و دادگستری نیستند. این مدارک رو ترجمه میکنند و برای استرالیا، چه دانشگاه، چه سفارت کاملا معتبر خواهد بود. و خب این میتونه خیلی بهتون کمک کنه.

۲- خیر، فقط لیسانس و ارشد نیاز هست و دیپلم و پیش دانشگاهی رو هرگز نخواستند.
    ۳- research proposal من حدودا ۵ صفحه شد. در وبسابت دانشگاه ندیدم جایی که محدودیت یک صفحه ای گذاشته باشند و بنظر منطقی هم نمیاد. چون research proposal قوی، یکی از نقاط قوت شما در گرفتن فاند هست و نباید این محدودیت عجیب رو داشته باشه. بعضی رشته ها، حتی باید حدودا 10 صفحه باشه. برای نوشتنش هم من تیترهاش رو در اخر براتون میذارم.

۴- برای ریکامندیشن، شما فقط باید اسم اساتید و ایمیل و خصوصیاتشون رو وارد کنید. بعد از اینکه پرونده شما وارد بخش مربوطه شد، خودشون با اساتید تماس میگیرند. البته من خودم مرتب پیگیر بودم و دانشگاه ایمیل میزدم که لطفا هرزمان خواستید از اساتیدم recomm بگیرید، لطفا بهم خبر بدید تا اساتید رو در جریان بذارم. چون اساتید اگر بهشون یاداوری نکنید شاید recom ننویسند که خب اصلا خوب نیست.

۵- application fee رو گاهی وقتا گذاشتند و گاهی وقتا برداشتن. من خودم این مورد نداشتم خوشبختانه. ولی میتونید که به grs دانشگاه ایمیل بزنید و جویا شید. اگر در مراحل اپلایی که دانشگاه ذکر کرده الان نگاه کنید، حرفی از app fee نزده. مراحل رو میتونید در این قسمت نگاه کنید. https://research.unsw.edu.au/submit-application

۶- سفارت نوبتی نیست. یعنی به محض اینکه شما اپلیکیشن رو کامل کنید و app fee رو بپردازید، وارد پروسه میشه و شاید یک هفته بعد( دقیقا نمیشه گفت) به شما ایمیل زده میشه تا مدارکتون رو اگر ناقض هست کامل کنید. یا باهاتون تماس میگیرن مثلا میگن که مدرکی دال بر سربازیتون ارائه بدید. یا مثلا مدرکی دال بر بیمه ارائه بدید. و در پروسه هست و هرجا لازم باشه باهاتون تماس میگرن. پس مرحله نسبتا راحتی هست اگر مدارک کامل باشه. توصیه من اینه که مدارکی که سفارت خواسته را اماده داشته باشید، به محضه گرفتن فاند، برای سفارت اقدام کنید که اینترنتی هم هست. و بنظرم اگر مدارک کامل باشه، ویزاتون تا کمتر از یکماه گرنت میشه.

For your proposal, I would suggest to follow this structure:

1. Title
    2. Introduction and Motivation
    3. Literature review/Background
    4. Problem Statement and the Research Objectives
    5. Methodology and Approach
    6. References

سلام دوستان. من ایران لیسانس گرفتم و تو یکی از دانشگاه های خوب ترکیه ارشد گرفتم. تو دانشگاه unsw استاد قبول کرده که طی دوره ی دکترای پژوهشی بهم فاند بده بشرطی که دانشگاه منو Tuition wave کنه و اینو کتبی برای دانشگاه نوشته. یه مقاله در ژورنال خوب بعلاوه معدل بالا در دوره ی ارشد و معدل نچندان خوب در دوره ی لیسانس دارم. میخواستم بدونم شانس پذیرشم چقدره؟ نمره ی زبانم هم بالاتر از حد نصاب هست. و یه سوال دیگه که داشتم این هست که به نظر میرسه از تاریخ اعلام نتیاج اپلیکشن ها بمدت ۲ ماه بعد ترم شروع میشه. در صورتی که پذیرش داده بشه آیا زمان کافی برای دوره ی ویزا خواهد بود؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaphysics نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ایران لیسانس گرفتم و تو یکی از دانشگاه های خوب ترکیه ارشد گرفتم. تو دانشگاه unsw استاد قبول کرده که طی دوره ی دکترای پژوهشی بهم فاند بده بشرطی که دانشگاه منو Tuition wave کنه و اینو کتبی برای دانشگاه نوشته. یه مقاله در ژورنال خوب بعلاوه معدل بالا در دوره ی ارشد و معدل نچندان خوب در دوره ی لیسانس دارم. میخواستم بدونم شانس پذیرشم چقدره؟ نمره ی زبانم هم بالاتر از حد نصاب هست. و یه سوال دیگه که داشتم این هست که به نظر میرسه از تاریخ اعلام نتیاج اپلیکشن ها بمدت ۲ ماه بعد ترم شروع میشه. در صورتی که پذیرش داده بشه آیا زمان کافی برای دوره ی ویزا خواهد بود؟
    سلام. بنظر که شانس خیلی خوبی دارید. چون استاد قبول کرده که خرج ماهیانه رو بهتون بده. برای اینکه ببینید tuition رو براتون برمیدارن، بنظرم ابتدا به سایت زیر برید و بعد از تکمیل کردن فرم هاش، ببینید که دانشگاه شانس شما را چقدر تخمین میزنه.
    http://selfassessment.research.unsw.edu.au

Junior Member

دوستان
    با وجود اینکه 1نوامبر جواب پذیرشم اومد اما همچنان جواب اسکولارشیپ م نیومده
    با توجه به اینکه شروع ترم نوامبر هست به نظرتون چه کار کنم؟
    به دانشگاه هم هر چی ایمیل میزنم میگن باید صبر کنی

Junior Member

میتونم بپرسم برای چه ترمی پذیرش گرفتید؟ فکر نمیکنم شروع هیچ ترمی نوامبر باشه.

ولی بطور کل هر ترم یک Census Date داره، که تا قبل از اون هر وقت خودتون رو برسونید اوکیه. این تاریخ رو برای ترمی که بهتون پذیرش دادند روی تقویم تحصیلی دانشگاه چک کنید. دانشگاه ظاهرا تا دوم ژانویه (ینی تقریبا یه هفته دیگه) برای کریسمس تعطیله، فکر نمیکنم بشه الان کاری کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bahare8 نمایش پست ها
    دوستان
    با وجود اینکه 1نوامبر جواب پذیرشم اومد اما همچنان جواب اسکولارشیپ م نیومده
    با توجه به اینکه شروع ترم نوامبر هست به نظرتون چه کار کنم؟
    به دانشگاه هم هر چی ایمیل میزنم میگن باید صبر کنی
    سلام. اگر گفتن که باید صبر کنید، واقعا باید صبر کنید. همونطور که گفتم، پرونده های دانشگاه زیاد هست. خود این موضوع باعث میشه که بین تاریخ اعلام پذیرش و تاریخ اعلام اسکالرشیپ حدوده ۵۰ روز فاصله بیفته. بعد هم که نتایج اعلام میشه، باز یه عده از کسانی که که اسکالرشیپ گرفتن، امکان داره از دانشگاه ها و یا کشورهای دیگه پذیرش گرفته باشن و به همین خاطر اسکالرشیپ رو رد میکنن و دوباره جای خالی برای کسانی که به اصطلاح توی لیست انتظار هستند باز شه. حتی گاهی، بودجه فاند دانشگاه و اساتید تغییر میکنه و این باعث این بی نظمی در تاریخ اعلام اسکالرشیپ میشه. بهرحال امیدوارم که بهتون آفر اسکالرشیپ تعلق بگیره.
    تاریخ شروع این ترم، Feb 18 هست. ولی اگر موفق به دریافت اسکالرشیپ شید، آخرین مهلت رسیدن به استرالیا رو که فاند شما همچنان برقرار و معتبر هست در نامه، March 15 میزنند. تازه اگر باز ویزای شما تا اون زمان گرنت نشه، حدوده یک هفته قبل از 15 March به دانشگاه ایمیل میزنید و درخواست late commencement میکنید. درخواست با فرمت خاص مینویسید و دلیل این درخواست رو هم بیان میکنید. بعد از اینکه استاد راهنما، بخش موافقت کردند، به شما باز یک ماه فرصت اضافه برای رسیدن به استرالیا میدن. دیگه این اخرین تاریخی هست که بهتون مهلت داده میشه.
    بنظرم، باید تمام مدراکی رو که سفارت, برای درخواست ویزا ازتون میخواد، همین الان اماده کنید. به محض اینکه نامه CoE شما صادر شه، شما میتونید برای ویزا اقدام کنید که اگر همه مدارک اماده باشه، شاید یک ساعته بتونید اپلیکیشن ویزا رو کامل کنید. در صورت کامل بودن مدارک، بنظرم کمتر از یکماه، معمولا بین ۲ هفته تا ۴ هفته ویزای شما گرنت خواهد شد. باتوجه به توضیحات و تاریخ های گفته شده، فکر کنم هنوز وقت مناسب و کافی برای همه چیز داشته باشید. بهتون توصیه میکنم که فایل GTE رو از همین الان بنویسید که بتونید سریع برای ویزا اقدام کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    سوالی خدمتتان داشتم : استاده بهم گفت اپلای کن منتها نمره زبان ندارم به نظرتون چه کار کنم؟ بذارم برای ترم بعد اپلای کنم که نمره خوبی بیارم و امکان گرفتن اسکالرشیپ بیشتر بشه؟(نمره زبان تو اسکالرشیپ موثره؟)
    اگر هم کمی توضیح بدید روال بقیه اش چطوریه ممنون میشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)