صفحه 147 از 155 نخستنخست ... 4797137138139140141142143144145146147148149150151152153154155 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,461 تا 1,470 , از مجموع 1546

موضوع: تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه ( UNSW ) و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط asdol1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالی خدمتتان داشتم : استاده بهم گفت اپلای کن منتها نمره زبان ندارم به نظرتون چه کار کنم؟ بذارم برای ترم بعد اپلای کنم که نمره خوبی بیارم و امکان گرفتن اسکالرشیپ بیشتر بشه؟(نمره زبان تو اسکالرشیپ موثره؟)
    اگر هم کمی توضیح بدید روال بقیه اش چطوریه ممنون میشم
    سلام. نمره زبان یکی از ملزومات اسکالرشیپه. اگر حد نصاب رو نداشته باشید برای بورس در نظر گرفته نمیشید. ولی خود مقدار نمره روی شانس شما برای بورس تأثیری نداره، صرفا باید حد نصاب رو داشته باشید.

در کل، شما تمام مدارک لازم (از جمله نمره زبان) رو آماده کنید و اپلای کنید. هنگام اپلای، تیک مورد نظر برای در نظر گفتن بورس ها رو هم بزنید تا برای تمام بورس هایی که واجد شرایط هستید در نظر گرفته بشید.

اینکه دقیقا چه فاکتورهایی تو گرفتن بورس دخیل هستند خیلی واضح نیست و خود دانشگاه ها هم معمولا هیچ توضیجی نمیدند. ولی جوری که من متوجه شدم، یکی معدل بالا در هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس دخیل هست (که البته با یک فرمول خاص محاسبه و تبدیل به سیستم نمره دهی استرالیا میشه و اصطلاحا بهش WAM یا Weighted Average Mark میگن)، یکی ارزیابی سوپروایزر شما از پروپوزالی که براش فرستاید، و نهایتا کارهای پژوهشی که انجام دادید و چاپ کردید. سابقه کار پژوهشی به صورت تمام وقت یا پاره وقت که بعد از اتمام تحصیل باشه هم خیلی شانس بورس رو افزایش میده.

دوستان سلام،

من میخواستم از کسایی که در زمینه اسکولارشیپ و یا تحصی در unsw و زندگی در سیدنی تجربه دارن یه سری سوال بپرسم.
    من لیسانس و ارشد نرم افزار از دانشگاه اصفهان دارم و معدل لیسانسم زیاد جالب نیست (14.4) و معدل ارشد هم 16.3. مقالاتم هم محدود میشه به 2 کنفرانس داخلی. اخیرا با یک سری استاد در ارتباط بودم و در unsw یک استاد قبول کرده که سوپروایز کنه منو واسه پی اچ دی. یک مورد مشابه هم جدیدا در UTS و البته latrobe ایجاد شده برام. مشکل از جایی شروع میشه که طبق تجربه ای که دارم میدونم خیلی بعیده که اسکولارشیپ من اکی شه و از طرفی هم phd با هزینه شخصی و با این وضع ارزش ریال بدون اسکولارشیپ نمیشه اقدام کرد. برای unsw برای phd اقدام کردم و با توجه به بحث اسکولارشیپ میخوام یه آپشن دیگه هم واسه خودم ایجاد کنم. ممکنه بتونم 1 یا نهایتا 2 ترم هزینه رو شخصی بپردازم و بعد از اون خوب شروع به کار کنم یا یک اسکولارشیپی واسه خودم فراهم کنم. به نظرتون منطقی هست که برای اون 2 دانشگاه دیگه برای مستر اقدام کنم که به فرض اگه دانشگاه اسکولارشیپ نداد بتونم با هزینه شخصی برم؟ اصلا به نظرتون این کار شدنی هست که یک فرد ریسک کنه و با مثلا 40 هزار تا بره استرالیا برای تحصیل. اون هم سیدنی یا ملبورن؟ در نظر بگیرین که هدف بنده این هست که به هر شکلی شده خارج شم از این کشور و تو این زمینه ریسک کنم.

Junior Member

با سلام
    دوستان من 9 نوامبر اپلای کردم برای دانشگاه UNSW (ددلاین 11 ژانویه هستش)، ولی هنوز برای استادام (رفرنسام) ایمیلی نیومده که ریکامندیشن لتر رو بفرستن. خواستم بدونم این مدت طبیعیه که هنوز دانشگاه نخواسته ریکامندیشن رو؟ و اینکه کسی از دوستان میدونه به چه آدرسی باید ایمیل بزنم و از دانشگاه بابت این موضوع سوال کنم؟
    در ضمن اگر مشکلی پیش بیاد مثلا استادام ریکامندیشن رو برای دانشگاه نفرستن، ایا دانشگاه خبر میکنه ما رو؟

ApplyAbroad Superstar

سلام قاعدتا زمانی که شما اپلیکشن را سابمیت میکنید بلافاصله و اتوماتیک سیستم پذیرش به رفرنسها ایمیل میفرستد. بنابراین من فکر میکنم باید پیگیری کنید.
    البته خیلی وقتها مشکل اساتید بی توجه هم هست که به نامه توجه نمیکنند یا اینکه نامه در اسپم میرود ولی در این شرایط هم باز سیستم دانشگاه برای اساتید معرفی شده دوباره یاداوری میفرستد.

بعضی از دانشگاهها وقتی نامه ها را دریافت نکردند به متقاضی اعلام میکنند که افراد دیگری را معرفی کند من البته در مورد نیوساوث ویلز البته دقیقا اطلاع ندارم که این کار را میکند یا نه شاید دوستان دیگر بهتر بتوانند این قسمت را جواب بدهند.

پیشنهادم این است که از ادمیشن دانشکده پییگیری کنید اگر هم جواب ندادند تلفن بزنید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط aaarash66 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من 9 نوامبر اپلای کردم برای دانشگاه UNSW (ددلاین 11 ژانویه هستش)، ولی هنوز برای استادام (رفرنسام) ایمیلی نیومده که ریکامندیشن لتر رو بفرستن. خواستم بدونم این مدت طبیعیه که هنوز دانشگاه نخواسته ریکامندیشن رو؟ و اینکه کسی از دوستان میدونه به چه آدرسی باید ایمیل بزنم و از دانشگاه بابت این موضوع سوال کنم؟
    در ضمن اگر مشکلی پیش بیاد مثلا استادام ریکامندیشن رو برای دانشگاه نفرستن، ایا دانشگاه خبر میکنه ما رو؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

با سلام
    سلام. اگه به قسمت مربوط به نحوه اپلای تو سایت مراجعه کنید که لینکش رو هم زیر براتون میذارم، خودشون گفتن که برای رفرنس ها فقط در صورت لزوم ایمیل فرستاده میشه. برای همین جای نگرانی نیست.

https://research.unsw.edu.au/submit-application

سلام،

من هم برای همین تاریخ اپلای کردم و برخلاف بقیه جاها استادی که باش در ارتباط بودم گفت ریکام ها را رفرنسها برام دستی بفرستن. به من گفته شده به محض اینکه پروسس اولیه رو اپلیکیشنم بشه بعد استاد میتونه ریکام ها رو ببینه و اونارو آپلود کنه. به هر حال ایمیل زدن و پرسیدن ضرری نداره ولی فک نمیکنم مشکل خاصی باشه در حال حاضر.

با سلام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nyma نمایش پست ها
    سلام. نمره زبان یکی از ملزومات اسکالرشیپه. اگر حد نصاب رو نداشته باشید برای بورس در نظر گرفته نمیشید. ولی خود مقدار نمره روی شانس شما برای بورس تأثیری نداره، صرفا باید حد نصاب رو داشته باشید.

در کل، شما تمام مدارک لازم (از جمله نمره زبان) رو آماده کنید و اپلای کنید. هنگام اپلای، تیک مورد نظر برای در نظر گفتن بورس ها رو هم بزنید تا برای تمام بورس هایی که واجد شرایط هستید در نظر گرفته بشید.

اینکه دقیقا چه فاکتورهایی تو گرفتن بورس دخیل هستند خیلی واضح نیست و خود دانشگاه ها هم معمولا هیچ توضیجی نمیدند. ولی جوری که من متوجه شدم، یکی معدل بالا در هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس دخیل هست (که البته با یک فرمول خاص محاسبه و تبدیل به سیستم نمره دهی استرالیا میشه و اصطلاحا بهش WAM یا Weighted Average Mark میگن)، یکی ارزیابی سوپروایزر شما از پروپوزالی که براش فرستاید، و نهایتا کارهای پژوهشی که انجام دادید و چاپ کردید. سابقه کار پژوهشی به صورت تمام وقت یا پاره وقت که بعد از اتمام تحصیل باشه هم خیلی شانس بورس رو افزایش میده.
    سلام
    ممنون از پاسخ و وقتی که گذاشتید
    پس با این اوصاف فعلا بیخیال اپلای باید بشوم تا نمره زبانم اوکی بشه ؟
    یک مورد دیگه اینکه زمان اپلای برای ترم اصلی چه موقعی است ؟ (الان که ددلاینش تمام شده و ددلاین دومی هم آخرشه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asdol1 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسخ و وقتی که گذاشتید
    پس با این اوصاف فعلا بیخیال اپلای باید بشوم تا نمره زبانم اوکی بشه ؟
    یک مورد دیگه اینکه زمان اپلای برای ترم اصلی چه موقعی است ؟ (الان که ددلاینش تمام شده و ددلاین دومی هم آخرشه)
    سلام.

قطعا که اول امتحان زبان رو بدید و مطمئن بشید که حداقل نمره رو آوردید.

در کل تقویم دانشگاه به سه ترم تقسیم میشه، که شروع تو هر ترم برای دانشجوهای دکترا که کارشون تحقیقاتیه یکسانه. ینی تفاوتی نمیکنه که کدوم ترم وارد دانشگاه بشید. شروع ترم اول فوریه است، ترم دوم ژوئن و ترم سوم سپتامبره. شما الان میرسید که برای دوره دوم بورس اقدام کنید که تاریخ ددلاینش سوم می هست و در صورت قبولی واسه ترم سوم (سپتامبر) پذیرش میگیرید. تو این مدت هم یکی از بهترین کارهایی که میتونید بکنید اینه که اقلا یه مقاله معتبر چاپ کنید، چون وقتش رو دارید و شانستون برای بورس بیشتر میشه.

Junior Member

با سلام
    سلام.

دوستان دیگه هم جواب دادند به این سوال، ولی تا اونجا که من میدونم، و در سایت دانشگاه قسمت Submit an Application هم قید شده، موقع اپلای از شما اطلاعات دوتا رفرنس رو میگیرن که در صورت لزوم بهشون ایمیل زده بشه. یعنی خودشون هم با تأکید گفتن که رفرنس ها ضروری نیست و اگه جایی نیاز باشه باهاشون تماس گرفته میشه. عین جمله تو سایت رو پایین براتون نقل میکنم:
    Please be aware that written references are not required to support your application. Your School will contact referees directly if required.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nyma نمایش پست ها
    سلام.

قطعا که اول امتحان زبان رو بدید و مطمئن بشید که حداقل نمره رو آوردید.

در کل تقویم دانشگاه به سه ترم تقسیم میشه، که شروع تو هر ترم برای دانشجوهای دکترا که کارشون تحقیقاتیه یکسانه. ینی تفاوتی نمیکنه که کدوم ترم وارد دانشگاه بشید. شروع ترم اول فوریه است، ترم دوم ژوئن و ترم سوم سپتامبره. شما الان میرسید که برای دوره دوم بورس اقدام کنید که تاریخ ددلاینش سوم می هست و در صورت قبولی واسه ترم سوم (سپتامبر) پذیرش میگیرید. تو این مدت هم یکی از بهترین کارهایی که میتونید بکنید اینه که اقلا یه مقاله معتبر چاپ کنید، چون وقتش رو دارید و شانستون برای بورس بیشتر میشه.
    شانس بورس برای ترم سوم کم نیست ؟ آخه شنیدم که بیشترین شانس برای بورس همون ترم اوله درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)