صفحه 4 از 85 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 841

موضوع: رشته های تحصیلی و پیدا کردن دانشگاه مناسب با توجه به رشته ی شما

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

پیش فرض پاسخ : معماری در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa4ever نمایش پست ها
    رزومه و نمره زبان جزو مهمترین پارامتر ها برای پذیرش هست.
    یک پرتفولیو خوب خیلی میتونه کمکتون کنه.
    اگر بخوایین تو ایتالیا به زبان انگلیسی در رشته ی معماری تحصیل کنین فقط دو تا دانشگاه میتونین انتخاب کنید:
    -پلی تکنیک میلان
    -دانشگاه فلورانس
    اما اگر بخوایین به زبان ایتالیایی تحصیل کنین انتخاب های بیشتری دارین و شانستون هم به طبع بیشتره.ولی باید مدرسه ایتالیایی برین و امتحان زبان ایتالیایی هم شرکت کنین.
    از طرفی اگر انگلیسی رو تقویت کنین و بتونین IELTS 6.5 رو بگیرین میتونین برای کشور های دیگه مثل نروژ,فنلاند و آلمان هم اپلای کنید.
    پس اول تصمیم بگیرین راجع به زبان.
    دوست عزیز این تنها دانشگاه فلورانس و پلی تکنیک میلان نیستن که امکان تحصیل به انگلیسی در رشته معماری وجود داره! دانشگاه های دیگه ای هم هستند که من دو تا دیگش رو میتونم اسم ببرم: پلی تکنیک تورینو و دانشگاه la sapienza ی رم...

پیشنهاد من به این دوستمون این هست که هر دو رو به موازات انجام بدن که شانس بالاتری داشته باشن ... آیلتز رو سریع همین تابستون بدن، چون میگن مشکلی ندارن ...
    اگر امکان دارن حواسشون باشه شهریور برای ترم مهر ماه مدرسه ثبت نام کنن، اگر وقتش رو ندارن با خصوصی میتونن خودشون رو به امتحان آزاد که بهمن ماه هست برسونن که ترم 1 و دو رو باید با هم اون موقع امتحان بدن...
    اینجوری خیلی دستشون بازه، هم آیلتز دارن و خیالشون راحته برای رشته های انگلیسی و کشورهای دیگه، هم ایتالیایی خوندن که تو ایتالیا دستشون باز باشه و علاوه بر اون زندگی در یه کشور بدون اینکه آشنا به زبونش باشی خیلی سخته و بهرحال بهتره که ایتالیایی یاد بگیرن قبل از رفتن ، حتی اگر رشتشون انگلیسی باشه ... و عکسش هم صادقه، اگر گرفتن آیلتز براشون راحته، حتی اگر رشتشون رو ایتالیایی انتخاب میکنن باز هم آیلتز بگیرن و برن چون به دردشون میخوره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh_642 نمایش پست ها
    ممنونم از جوابتون
    بله همه اينا رو ميدونم اينا كه مراحل روتين و عاديه كه براي پذيرش گرفتن در هر رشته اي توي ايتاليا بايد انجام داد، سئوالم اينه كه براي ليسانس معماري نبايد آزمون خاص و جداگانه اي(مثلاً ْآزمون طراحي)داد؟ چون براي بعضي كشورها اينجوريه
    من هم شرایط شما رو داشتم، مترجمی زبان انگلیسی رو خوندم و الان دارم میرم که معماری بخونم. در واقع برای همه ی رشته ها امتحان ورودی نداره، برای (اکثر رشته ها) امتحان ورودی داره و بعضی از رشته ها رو بدون امتحان هم میشه خوند. از بین رشته هایی که امتحان داره بعضی از رشته ها امتحانش فرمالیته هست و برای ارزیابی شماست، اما تو رشته معماری امتحانش کاملا سرنوشت سازه و به وسیله ی اون مشخص میشه که شما میتونید بخونید معماری رو یا نه (نه خیلی سخته و نه آسون، نسبت به کنکور ایران خیلی آسونتره اما خوب در نظر داشته باشید که باید به زبان ایتالیایی امتحان بدید )

نه آزمون جداگانه ای مثل آزمون طراهی نداره، portfolio هم نمیخواد. شما بعد ورود به خاک ایتالیا، باید تو دانشگاهی که انتخاب کردید آزمونی رو بدید که تو کل ایتالیا یکسانه و برای معماری 80 سواله ... 32 سوال logica که شامل هوش و منطق و درک مطلب و اطلاعات عمومی میشه، 19 سوال تاریخ و تاریخ هنر، 16 سوال رسم فنی، 13 سوال ریاضی و فیزیک که از این 13 تا حدودا 4 تاش فیزیکه فقط...
    برای مقطع لیسانس نمیتونین برای رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه میشن اقدام کنین، چون سفارت ویزا صادر نمیکنه. اگر خیلی مایلید که انگلیسی بخونید باید دانشگاهی که انتخاب میکنید معماری به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه شده باشه که بعد از ورود به ایتالیا درخواست بدید که میخواین رشتتون رو به انگلیسی بخونید که البته تعداد افرادی که در انگلیسی پذیرش میشن خیلی کمتر هستش.
    برای گرفتن ویزا یا حتما باید مدرک لول 2 مدرسه ایتالیایی رو داشته باشید که لازمه اون شرکت در ترم 1 و 2 مدرسه و قبولی در امتحانه، یا میتونید در امتحان آزاد که در بهمن ماه برگزار میشه شرکت کنید و ترم 1 و 2 رو با هم امتحان بدید که امتحانش سخ تره یه مقدار. کتابهای مرجع کنکور رو هم یا هردیبهشت سالی که میخواین برین از مدرسه میتونین بخرید که خیلی ارزونتر در میاد (امسال حدودا 50 تومان بود) یا بگین آشنایان از ایتالیا بفرستن که خیلی هزینش میره بالا ... کتاب مرجع از انتشارات آلفا تست هست که شامل این کتابها میشه:
    Teoritest Architettura که کتاب صلی هستش
    Esercitest Architettura که کتاب تمرین همراه با توضیح هست
    Veritest Architettura که کتاب نمونه سوال هست
    3000Quiz Architettura که 3000 سوال امتحانی سالهای قبل و نمونه سواله...

موفق باشید

مریم جان منظوره من تحصیل تو مقطع ارشد به زبان انگلیسی بود.به جر میلان و فلورانس من ندیدم دانشگاه دیگه ارشد معماری به انگلیسی داشته باشه!
    شما واسه لیسانس اقدام کردی بهتر میتونی به این دوستمون کمک کنی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryammv نمایش پست ها
    دوست عزیز این تنها دانشگاه فلورانس و پلی تکنیک میلان نیستن که امکان تحصیل به انگلیسی در رشته معماری وجود داره! دانشگاه های دیگه ای هم هستند که من دو تا دیگش رو میتونم اسم ببرم: پلی تکنیک تورینو و دانشگاه la sapienza ی رم...

پیشنهاد من به این دوستمون این هست که هر دو رو به موازات انجام بدن که شانس بالاتری داشته باشن ... آیلتز رو سریع همین تابستون بدن، چون میگن مشکلی ندارن ...
    اگر امکان دارن حواسشون باشه شهریور برای ترم مهر ماه مدرسه ثبت نام کنن، اگر وقتش رو ندارن با خصوصی میتونن خودشون رو به امتحان آزاد که بهمن ماه هست برسونن که ترم 1 و دو رو باید با هم اون موقع امتحان بدن...
    اینجوری خیلی دستشون بازه، هم آیلتز دارن و خیالشون راحته برای رشته های انگلیسی و کشورهای دیگه، هم ایتالیایی خوندن که تو ایتالیا دستشون باز باشه و علاوه بر اون زندگی در یه کشور بدون اینکه آشنا به زبونش باشی خیلی سخته و بهرحال بهتره که ایتالیایی یاد بگیرن قبل از رفتن ، حتی اگر رشتشون انگلیسی باشه ... و عکسش هم صادقه، اگر گرفتن آیلتز براشون راحته، حتی اگر رشتشون رو ایتالیایی انتخاب میکنن باز هم آیلتز بگیرن و برن چون به دردشون میخوره.
    سلام و ممنون از توجهتون
    این چیزی که میگید برای مقطع ارشده؟ یعنی غیر از فلورانس و میلان دانشگاه دیگه ای هم هست که معماری ارشد انگلیسی داشته باشه؟
    ضمنا متاسفانه مشکل ما اینجاست که تهران نیستم و طبیعتا برای هر کاری باید چند برابر زحمت بکشیم. توی کلاس آیلتسش موندیم اینجا گیر نمیاد چه برسه به ایتالیایی!

مریم جان منظوره من تحصیل تو مقطع ارشد به زبان انگلیسی بود.به جر میلان و فلورانس من ندیدم دانشگاه دیگه ارشد معماری به انگلیسی داشته باشه!
    در رم و ونیز هم معماری به انگلیسی هست برای مستر

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar_77 نمایش پست ها
    سلام و ممنون از توجهتون
    این چیزی که میگید برای مقطع ارشده؟ یعنی غیر از فلورانس و میلان دانشگاه دیگه ای هم هست که معماری ارشد انگلیسی داشته باشه؟
    ضمنا متاسفانه مشکل ما اینجاست که تهران نیستم و طبیعتا برای هر کاری باید چند برابر زحمت بکشیم. توی کلاس آیلتسش موندیم اینجا گیر نمیاد چه برسه به ایتالیایی!
    بله منظور در مقطع ارشد چون کارشناسی به کورس های لیسانس ( تا اونجا که اطلاع دارم ) سفارت ویزا نمیده ...
    اگر دسترسی به کلاس ندارید برای ایتالیایی خوندن ، میتونید کتاب های اسپرسو رو بگیرید و خودتون بخونید ، اسپرسو مکالمه محوره و زیاد سخت نیست خوندنش باید وقت بزارید و بخونید

Junior Member

ممنون
    این دانشگاه ونیز همون IUAV هست؟

ApplyAbroad Superstar

ممنون
    این دانشگاه ونیز همون IUAV هست؟
    کلاً در شهر ونیز 2 دانشگاه وجود داره که به ترتیب:
    1- Ca' Foscari university of Venice
    2- IUA of Venice

دانشگاه شماره 1 دانشگاه بسیار معروف و شناخته شده ای در ایتالیا و دنیا است ولی رشته معماری را به انگلیسی ارائه نمیدهد. اما دانشگاه شماره 2 که خیلی اسم و رسم در دنیا ندارد این رشته را به انگلیسی اراوه می دهند. مطمئناً منظور دوستمون در پست بالا اشاره به این دانشگاه بوده است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام و ممنون از توجهتون
    شما مشخص نشد برای ارشد میخواین اقدام کنین یا کارشناسی... من درنظر گرفتم که شما برای ارشد دارید اقدام میکنید و به همین دلیل برای ارشد جواب دادم. حداقل میدونم که پلی تکنیک تورین و la sapienza در رم به زبان انگلیسی کورس ارائه میدن. برای لیسانس هم باز به همین صورته به طور تصادفی .

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

اتفاقا با در نظر گرفتن اینکه ایشون دارن برای ارشد اقدام میکنن گفتم. برای لیسانس هم اگر میخوان اقدام کنن باز همین دو تا دانشگاه دیگه ای که گفتم به انگلیسی هم دوره دارن (la sapienza دوره هاش برای لیسانس معماری 5 سالست، یعنی لیسانس و فوق رو تو 5 سال یک جا میتونن بخونن) و به طور کل تنوع در تدریس به زبان انگلیسی تو رشته های ارشد بیشتره تا لیسانس.
    البته ناگفته نماند که بهترین دانشگاه ها برای اقدام برای رشته معماری هم همین 4 تا دانشگاه هست. یعنی پلی تکنیک میلان - لا ساپینزای رم - دانشگاه فلورانس - پلی تکنیک تورین
    پلی تکنیک میلان که بهترینه برای این رشته، دانشگاه لا سپینزا خیلی دانشگاه قدیمی و با پرستیجی هست. دانشگاه فلورانس و پلی تکنیک تورین هم تقریبا در یه سطح هستند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)