صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 161

موضوع: اقامت در اروپا

پیش فرض اقامت در اروپا

سلام به همه بچه های انجمن
    من میخواستم بدونم اگه برای دکترا از اروپا (دانمارک) پذیرش بگیرم بعد از تموم شدن درسم باید از اونجا برم؟ یعنی برای اقامت چکاری میشه کرد چون اگه قرار باشه دوباره برگردم ایران کلا ادامه تحصیلو بی خیال میشم!
    یه سواله دیگه، با یک مدرک دکترا از اروپا میشه برای اقامت از امریکا و کانادا اقدام کرد؟ یعنی به عنوان یک شهروند درجه یک در اون کشورا زندگی کرد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام درس

برای کانادا من دیدم که بعد از فارغ التحصیل شدن از اروپا(سوئد ) طرف از کانادا اقامت گرفته ولی جزیاتشو نمیدونم! ولی پروسه اقامت گرفتن کمی کلیه! شرایط خاصی داره که تحصیلات و مدرک تحصیلی یکی از اون عوامله که در گرفتن اقامت تاثیر داره! البته دوستان و علمای دیگه اظهار نظر کنن بهتره!

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

تا اونجایی که من می دونم 90% افرادی که می رن خارج از ایران تحصیل می کنن ، همون کشورمی مونن یا میرن جای بهتر از اون !

چون اگه درس خوندنه خوب همیجا می خونیم دیگه چه کاریه.... بریم این همه خرج کنیم ، خارجی ها هم اینو می دونن ولی باز هم مارو راه می دن !!!

خوب واسه این که اقامت یه کشوری رو بگیری راه های زیادی هست ، ولی این راه ها رو من می دونم

1- بری اونجا یه عروس فرنگی واسه مامانت پیدا کنی ;D ( نخندین! ولی خوب داره جواب میده این راه رو بزاری واسه آخر بهتره)

2- استخدام در یک شرکت معتبر ( از همشون بهتره ولی خوب سخته دیگه، باید درسی که می خونی مورد نیازشون باشه )

3- بری اونجا بعد یک دفعه سر از کلیسا ها در بیاری و بگی مورد لطف عیسی مسیح قرار گرفتم ! ( این راه رو زیاد نمی تونم واست توضیح بدم ، خودت رفتی اونجا ته شو در بیار )
    ------------------------------------------------------------------------

البته از تمام کشور های اروپایی می تونی واسه مهاجرت از طریق تخصصی کانادا اقدام کنی که اگه تو ایران 6 سال طول می کشه نوبتت برسه تو اونجا 18 ماهه میرسه نوبتت البته فقط کانادا رو می تونی از کشوری غیر از کشور خودت اقدام کنی....
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

این نکته رو فراموش نکنید که دانمارک دو ملیتی رو قبول نداره. پس اگه یک روزی بخواهید برای اقامت یا پاسپورت اونجا اقدام کنید باید ملیت ایرانیتونو بیخیال بشین.

Senior Member maryamf آواتار ها

از کجا می شه فهمید چه کشورایی دو ملیتی بودن رو قبول ندارند یا دارند؟ باید تو سایت سفارتهاشون رفـت؟ راه سریعتری وجود نداره؟ مثلا یه بانک اطلاعاتی؟

کلا چند تا ملیت میشه داشت؟ از دو تا بیشتر میشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7
    این نکته رو فراموش نکنید که دانمارک دو ملیتی رو قبول نداره. پس اگه یک روزی بخواهید برای اقامت یا پاسپورت اونجا اقدام کنید باید ملیت ایرانیتونو بیخیال بشین.

یعنی باید دست از ایرانی بازی برداریم

از توی سایت Immigration Services مروبط به اون کشور و شرایط اقامت میشه متوجه شد.

اگه روزی تصمیم به ترک ملیت گرفتید بدانید که افرادی که این کار رو انجام داده اند اکثرا ً پشیمانند و برای بازگشت به کشور محدودیتها و شرایط بسیار سختی متحمل میشوند. این همه جا! برید یک جایی که دو ملیتی رو قبول داره! این که تا چند ملیت میشه داشت هم باز بستگی به کشوری که برای اون اقدام میکنید داره. طبیعتا ً اگه با داشتن دو ملیت، بخواهید ملیت دیگری هم بپذیرید احتمال این امر خیلی کمتره تا زمانی که یک ملیت داشته باشید و تقاضا کنید. مطمئن نیستم ولی گمان میکنم دیده ام افرادی که سه ملیت داشته اند. کشو خود ما دو ملیتی رو قبول نداره ولی در عمل مته به خشخاش نمیذارن و گیر نمیدن ولی قانوناً شما نمیتونی دو ملیتن داشته باشی. این یعنی که ملیت دوم میتونه بهانه ای باشه برای اینکه در آینه شغلی و یا فعالیت سیاسیتون اذیت بشید!

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

تمامی کشور های اسکاندیناوی غیر از فنلاند پس از 7 سال اقامت دایم میشه برای گرفتن ملیت اون کشور یا citizenship اقدام کرد

من خیلی افراد رو می شناسم که حتی رفتن مثلآ سوید پناهنده شدن.... دیگه از این بدتر نمی تونه باشه که......ولی خیلی راحت دارن میان و میرن
    و جالبه هم پاسپورت ایران و هم سویدی داشتن
    در ضمن اصلآـ فرض کنید که ملیت ایرونی تون رو از دست دادید خوب برای در خواست ویزای ایران 5000 تومان کافیست !!! ;D
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

یک کمی مسائل پیچیده تر از این حرفهاست. پیچیده تر از 5000 تومانه! منظور من از پشیمانی بیشتر بازگشت به ملیت ایرانی بود ولی با تمام این احوال هستند کسانی که میخواهند به کشور بیایند ولی نمیتوانند. کشورهای اسکاندیناوی هم برای اقامت کمی سخت گیری میکنند این اصلاً ربطی به ایرانی بودن نداره بلکه بیشتر مربوط به مشکلاتیه که مهاجرین درست کرده اند، کار و اشتغال و حتی پیشرفت تکنولوژیه! مثلاً یک رمانی جمعیت زیاد یکی از فاکتورهای پیشرفت و قدرت بود در حالیکه با مکانیزه شدن سیستمها این دیدگاه عوض شده و حساب همه چی رو میکنند، بعد اقامت میدهند. یک زمانی اگه فرزندی در کشوری متولد میشد کافی بود تا ملیت آنجا بگیره (یعنی اصالت به خاک بود) در حالیکه امروزه برای بسیاری از کشورها این گونه نیست (یعنی اصالت به خونه!).
    میتونید جزییات شرایط اقامت و درخواست برای Citizendhip رو توی سایتها ببینید. پناهندگی هم شرایطی داره و با دقت Application بررسی میشه!

این موضوع ربطی به تحصیلات نداره و دیگه بیشتر از این شرح نمیدم.

Anyways!

سئوالي که من دارم به صورت جسته گريخته در موردش اينور اونور صحبت شده ولي کسي جواب صريحي براش نداشته. من مي خوام بين اروپا و کانادا تصميم بگيريم. اينکه تو کانادا وسط دوره PHD مي توني اقامت دائم بگيري خيلي برام مهمه ولي در اروپا هم دانشگاههاي خوبي هستن که مي خوام براشون اقدام کنم ولي مي خوام براي جايي اقدام کنم که بعدش بتونم اقامت بگيرم (همون کشور). البته مثله آدم نه اينکه برم با يکي مسلحتي ازدواج کنمو يا برم بناهنده شم! يه چيزي شبيه کانادا که به دليل کارو حرفه و اينا بتوني اقامت بگيري.
    اگه کسي دراين مورد اطلاعات درستي يا تجربه اي داره لطفا راهنمايي کنه، مرسي!

صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)