صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 161

موضوع: اقامت در اروپا

پیش فرض پاسخ : اقامت در اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    با سلام

ویزای آبی اروپا (بلوکارت) رو بررسی کنید و سعی کنید از طریق یافتن کار مرتبط با رشته تون، از این طریق وارد اروپا بشید.

شاد باشید.
    ممکنه راجبه این ویزا بیشتر توضیح بدید چجوری کسب اطلاعات و اقدام کنیم؟

Local Moderator

سلام

این لینک رو ملاحظه کنید که در خصوص بلوکارت در کشور آلمان هست.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nashmil_mlz نمایش پست ها
    ممکنه راجبه این ویزا بیشتر توضیح بدید چجوری کسب اطلاعات و اقدام کنیم؟

Junior Member

درود
    امکانش هست یکی از دوستان منو راهنمایی کنه؟ من تازه با انجمن آشنا شدم نمیدونستم دقیقا کجا پست بدم که کاربرا ببینن اگه جای اشتباهی پست دادم معذرت میخوام
    من چند وقتیه که به فکر مهاجرت کاری هستم ولی واقعا گیج شدم اطلاعات تو اینترنت خیلی کامل و با جزئیات نیست و ناقصه خیلیاشونم مربوط افرادی از کشورای اروپایی یا غربی هست که میخوان به یه کشور اروپایی مهاجرت کنن که به مراتب کارشون آسونتر از ما هست
    الان یکی از سوالات مهمی که برای من پیش اومده قضیه مدرک هست
    تقریبا تمام کشورا چه اروپایی چه غیر اروپایی که چک کردم نیاز به لیسانس دارن حالا این مدرک باید از دانشگاه معتبر باشه یا از هر دانشگاهی قابل قبوله؟ برای آلمان که زده بودن نیاز به مدرک لیسانس از دانشگاه آلمانی یا دانشگاهی معادلش هست الان منی که از یه دانشگاه آزاد مدرک لیسانس دارم میتونم ویزای کاری کشوریو بگیرم؟

Local Moderator

سلام

در فروم اپلای ابرود که وجود ندارد.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nashmil_mlz نمایش پست ها
    ضمن تشکر از پاسخگوییتان، آیا سایر کشورهای اروپایی هم سایت بخصوصی مثل آلمان در این زمینه دارند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط frontdev نمایش پست ها
    درود
    امکانش هست یکی از دوستان منو راهنمایی کنه؟ من تازه با انجمن آشنا شدم نمیدونستم دقیقا کجا پست بدم که کاربرا ببینن اگه جای اشتباهی پست دادم معذرت میخوام
    من چند وقتیه که به فکر مهاجرت کاری هستم ولی واقعا گیج شدم اطلاعات تو اینترنت خیلی کامل و با جزئیات نیست و ناقصه خیلیاشونم مربوط افرادی از کشورای اروپایی یا غربی هست که میخوان به یه کشور اروپایی مهاجرت کنن که به مراتب کارشون آسونتر از ما هست
    الان یکی از سوالات مهمی که برای من پیش اومده قضیه مدرک هست
    تقریبا تمام کشورا چه اروپایی چه غیر اروپایی که چک کردم نیاز به لیسانس دارن حالا این مدرک باید از دانشگاه معتبر باشه یا از هر دانشگاهی قابل قبوله؟ برای آلمان که زده بودن نیاز به مدرک لیسانس از دانشگاه آلمانی یا دانشگاهی معادلش هست الان منی که از یه دانشگاه آزاد مدرک لیسانس دارم میتونم ویزای کاری کشوریو بگیرم؟
    سلام دوست گرامی،
    اگر کمی با حوصله تر در فروم بگردید و از تاپیکهای مختلف بازدید کنید یقینا میتونید تاپیک مرتبط با سوالتون رو پیدا کنید و جوابتون رو بگیرید.
    برای سوالی که پرسیدید لطفا به این تاپیک مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...م-نور،-)
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

با سلام
    من به تازگی عضو شدم و سوالی دارم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید .
    1-ایا خودم بدون واسطه موسسات میتونم ویزای یکساله و اقامت در اسپانیا یا فرانسه را بگیرم .(البته در فرض اینکه همه مدارک و مستندات را دا شته باشم )
    2-باید چکار کنم
    3اقامت از طریق تمکن مالی مد نظرم هستش

Junior Member

Post پاسخ : اقامت بعد از اتمام درس

سلام،

من در اروپا در کشوری زندگی میکنم که تابعیت دوگانه رو قبول نداره. شنیدم که قبلا کشورهایی مثل سوئد که همچنین تابعیت دوگانه رو قبول نداشتن برای مدتی بر مبنای اینکه ترک تابعیت ایران بسیار دشواره (حتی غیره ممکن) این شرط رو برای ایرانی ها برداشته بودن چون مثلا در سوئد اگر فرد تمایل به ترک تابعیت داشته باشه ولی به دلیل قانونی نتونه اینکارو انجام بده برای پذیرش تابعیت کافی تلقی میشده.

آیا کسی میتونه منو به سندی, مقاله ای, پاره ای از قانون سوئد یا هر کشور مشابهی مربوط به این تبصره که برای ایرانیان استثنا قائل شده هدایت کنه؟ چه بسا که بتونم با استناد به اون مورد رو بست بدم. متاسفانه الان تمامی کشور هایی که مقصد ایرانی هاست بیشتر یا تابعیا دوگانه رو قبول کردن با مثل کشور بنده استثنایی قایی نمیشن.

مرسی

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام درس

با سلام
    من کارشناسی ارتباطات با گرایش روزنامه نگاری و روابط عمومی خوندم ارشد ارتباطات هم انصراف دادم سوالم اینه که اگر برای ادامه تحصیل بخوام برای یکی از کشورهای اروپایی اقدام کنم کدوم کشور اجازه اقامت بعد از فارغ التحصیلی رو سریعتر و راحت تر میدن؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان میخاستم تجربه خودم رو از زندگی در دوتا کشور اروپایی و امریکا باهاتو شر کنم.

البته من تقریبا کل امریکا و اروپا و کانادا رو سفر کردم و/یا اینکه مثلا فامیلون اونجاست کا باهاش در ارتباطن. نظر من کلام اخر مهاجرت نیست و روحیه و دید طرف و نظرش رو طرز فکرش اثر دار.

معیار اصلی برای من خوشحال بودن +تفریج و آب و هوا (درجه اول)، بعدش درآمد (اگر کار پیدا بشه)، و در مرحله اخر اقامت معیاره.

طبق این موارد به نظرم فرانسه و بریتانیا (همه کشوراش+/-) آمریکا و ایتالیا/اسپانیا برای بنده که تهران زندگی میکردم خوب هستن و اگر تصمیم به انتخاب داشته باشم فقط میرم این کشورها و اول میرم فرانسه و بعدش سایر اونها کشورها. توی نظر بنده اروپا: فقط اون ۴تایی که گفتم و امریکا هم امریکا.

- همه میدونن که گرفتن اقامت و پاسپورت تو فرانسه از همه راحتتره میشه حتی میشه بعد از سه سال و با گرفتن یه مدرک فوق/دکتری برای شهروندی حتی اقدام کرد. دونستن زبان زیبای فرانسوی هم لازمه. اخرین گزنه هم ایتالیاست که حولوشه ۱۲ سال یا بیشتر کمتر طول میکشه. جنوب اروپا (اون سه تا کشور) زندگی بسیار زیبا و خوش و مردم مهربون و ایرانیهایی که از لحاظ چهره ای با این سه تا و حتی با اون دوتای دیگه قاطی میشن. یعنی شما بری سر کار یا پارتی و ... حداقل چندتا دیگه مثل خودتون هستن و مردم بسیار گرمی دارن در مجموع.

- امریکایی ها بخصوص جنوبی ها بسیار با محبت و گرم هستن شاید از اروپایی ها بیشتر و مثل همسایه ها در ایران معمولا یه صبح بخیری یا ... به غریبه میگن و از صحبت با غرریبه (که برای ما مهاجر روز اولی مهمه) ترسی و ناراحتی ندارن و قاطی شدن باهاشون راحته گرجه بعدش ممکنه یه تعدادی تفاوت فرهنگی وجود داشته که طبیعیه ولی در حد آلمان یا اتریش یا فنلاند اکستریم مثلا نیست.

در مورد حقوق: شما تو اروپا سیب رو مثلا که gmo نیست رو ۳ یورو میخری ولی در امریکا باید برای هر پوند ۴ دلار بدی که خوب میشه ۸ یورو. غذایی که در اروپا و حتی انگلیس سرو میشه تازه و خوش مزه و بسیار سلامت تر از امریکاست. ولی در مجموع و برای کلیت، قدرت خرید در امریکا بیشتر که البته شیره تون رو هم سرکار میشکن. در اون ۴ تا کشور (که من اسم بردم بعنوان اروپا) وقتی قرارداد بلند مدت یا دایم ببندن خیلی خیلی سخت میتونن اخراجتون کنن برخلاف امریکا و خوب کار کردن راحت و مرخصی بسیار بلند مدت و بیمه و سایر مزایا.
    امریکا راحت اخراج میشین و مزایاش مثلا اروپا نیست ولی حقوق بسیار بالاتر و کار بسیار بسیار راحتتر پیدا میشه. معمولا مالیات کم میگیرن بجز چندتا ایالت مثل وست/ایست کست (NY+CA) چندتا ایالیت هم هستن فلوریدا و تگزاس و اریزونا و ... که مالیات بر حقوق اصلا ندارن.

- تو اروپا (مجدد اون سه/چارتا کشور) حقوق بیشتر باعث مالیات بیشتر واسه همین مردم تقریبا تویه رنج یکسان زندگی هستن. (البته بعضی شرکتها قرارداد رو طوری میبندن که مالیات کمتر بدید ولی مجدد برای کلی گویی مالیات بیشتر برای پولدار تر). تقریبا هزینه سلامت و بهداشت و دانشگاههای دولتی رایگان هستن بخصوص برای قشر کم درامد و برای مرفهین ولی یه مکزیمم شهریه رو میگرن که به گرد پای امریکا و انگلیس نمیرسه. امریکا شهریه داره و بدهی دانشجویی که معروفه و روی گردن همه هست تقریبا.

- از لحاظ تفریح و خوشگذرونی: اسپانیا/ایتالیا اولن و بعدس فرانسه و بعدش بریتانیا/امریکا. راه رفتن تو اون سه تا کشور اروپایی و شهرهای زیبا و کوچیکشون بسیار لذت بخش هستش برخلاف امریکا اگر که البته فرهنگ راه رفتن باشه! قاعدتا پاریس و میلان/رم یا بارسلون رو اصلا نمیشه شبیه ش رو تو امریکا پیدا کرد. امریکا جای گشتن نیست و بهترین شهرهاش شاید نیویورک و سان فرانسیسکو و شاید لاس وگاس و ساوانا و سانتافه و فلوریدا باشن که درقیاس با شهرهای کوچیک اروپا هیچن.

از لحاظ رفاه: خیلی سخته گدا پیدا میشه تو اون کشورهای اروپایی ولی تو امریکا راه برید (اگر تو خیابون جرات راه رفتن رو پیدا کنید) گدا و معتاد و ... پس خیابون ریخته. تو اروپا به ضعیف تر خیلی کم بیشتر میشه (یعنی مثلا بری استخر و نشون بدی که مثلا سطح درامدت پایینه ازت پول نمیگیرن البته برای جاهای دولتی و پابلیک) امریکا نیاز به گفتن نداره که بخور تا خورده نشی هستش.

- مردم در اروپا بسیار ارام تر و ملایم تر هستن و حرکتهای عجیب قریب و خوشنت در قیاس با امریکا بسیار کمتر هستش. اروپا مهد تمدن امریکایی هستش و به زندگی و رفاه کلی جامعه خیلی توجه میشه. آدم چاق بسیار بسیار کمتر میبینید در اروپا(اون سه تا) در قیاس با امریکا و شاید انگلیس.

- با یه کارت اقامت ساده میشه کل اروپا رو با ماشین گشت و از خیابون به خیابونش که بسیار بسیار امن هستش (و کسی سلاح اجازه حمل کردن نداره) در هر ساعتی لذت برد. البته اروپا کوچیک نیست و شمال به جنوب شاید دو سه هفته طول بکشه (اگرکه نخاید یه سر با ۱۲۰ تا برید) ولی قاعدتا از امریکا بسیار جمع جور تر و تمیز تر هستش. بسیار تمیز. شهرها زنده هستن و مردم تو شهرهای بخصوص بزرگ تا نیمه شب بیرونن. رستوران و فروشگاه و مال تا نصف شب باز هستن و بقل گوشتون و نیاز به رانندگی نیست تا برسی یه فروشگاه.

حقوق: بطور کلی! در اون ۴تا کشور ۱۷۰۰ تا ۲۷۰۰ یورو ماهانه هستش بشه ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تا امریکا. اینجا بحث کردیت مثل امریکا مطرح نیست و اگر شما کار داشته باشید از طرف دولت یا بانک با نشون دادن قرداد کار بحث خرید خونه و ماشین و ... با وامهای بسیار بلند مدت حله. امریکا من کف حقوق پایین تر از ۳۵۰۰ دلار (کار استاندارد تو شرکت و دانشگاه-یعنی کارمندی) در ماه نشنیدم و خوب بیمه و ... رو تقریبا رو سر خودتون هستش (بغضی کارفرماها بخشی یا کل بیمه سلامت رو میدن- امریکا نسخه یکسانی وجود نداره) ولی تورم بشه مثلا ۷هزارتا همین طوری تحت عنواین مختلف میره تو حسابتون از طرف شرکت).

تو امریکا بسیار از کارافرینی و شرکت حمایت میشه و فرهنگ کار بر این مبنا هستش (همونطوری که شرکتهای بزرگ روی انتخاب مقامات سیاسی کاملا اثر گذارن برخلاف اروپا). امریکا بحث مالیات بردرامد هموطنور که گفتم بسیار کمه و البته این باعث میشه حقوق بغضی ها مثلا بره بالای یک ملیون در سال و حتی ماه. استاد دانشگاه دولتی در امریکا راخت ۱۵۰ هزارتا دلار درسال رو میتونه بگیری (استادیار/دانشیار) ولی در اروپا (اون سه تا اروپایی) میانگین ۶۰ هزار یورو تاست در دانشگاهای دولتی (دانشگاه خصوصی تاپ هم عرض امریکا پول میدن). انگلیس یه مقدار بیشتر از اون سه تا کشور اروپایی حقوق میگیرد ولی شیره تون رو میکشن.
    ایالیاتهای گرون تر مثل کالیفرنیا و نیویورک اون رقم میشه ۲۵۰ هزارتا و بیشتر ولی در اروپا شاید شهرهای گرون تر ۱۰ هزارتا حقوق بالاتر بره. بحث فاند خارج از دانشگاه و پروژه اینا تو اروپا هم هست که استاد مثلا ۱.۵ میلیون پروژه میگیره. من در مورد حقوق دولتی مستقیم حرف میزنم. دانشگاههای خصوصی فرق دارن.

تو دانشگاههای اروپایی اگر که استاد حتی با شاگردش بخابه هم احتمال اخراجش بعد از tenure شدن خیلی سخته برخلاف امریکا که یه مقدار البته راحت تر هستش.

- در مورد حمل نقل: در اروپا و انگلیس فرهنگ بر استفاده وسیله حمل و نقل عمومی هستش (تا یه حدی نیویورک و شیکاگو و کالیفرنیا شاید! شبیه اروپا باشن) ولی امریکا بخاطر وسعت و البته سیاست و شرکتها همه ماشین شخصی میخرن که البته ارزون بودن بنزین هم اثر گذاره.
    تو اروپا اگر که سوار اتوبوس بشید و بلیط ندید کسی کاری بهتون نداره. ولی امریکا از در جلو سوار میشی و بلیط ندی سوار نمیشی. بلیط ماهانه تو اون کشورها بین ۳۸ تا ۹۰ یورو میچرخه بسته به شهر و البته شرایط مالی شما (اگر از طبقه ضیعف باشید یا دانشجو احتمالا کمتر یا اصلا رایگان).
    - تو امریکا بهتون میگن middle east و میزارنتون داخل یه کیسه جداگانه از خودشون (حالا نه همه ولی کلا) ولی اروپا (کشورهایی که گفتم) خیر چون شبیه هستیم و یا حداقل به راحتی نمیفهمن (بستگی داره به چهره زیباتون البته).
    برای همین تو اروپا ازدواج با لوکال خیلی راحت تر از امریکاست و زیاد میبینید.
    - اینترنت اروپا خیلی خیلی ارزونه! امریکا نه. زندگی تون تحت کنترل و چک هستش و دیتا هاتون دایما برای تبلیغات بررسی میشه برخلاف اروپا و قانون GDPR

- مردم در اروپا دیرتر ازدواج میکنن برخلاف امریکا.
    - پراستیتوشن در اروپا قانونی، حفاظت شده و از لحاظ بهداشتی سالم هست. برخلاف امریکا که ممنوعه و جرم و ... .
    - زبان یه مشکل بزرگ هستش و حوصله یادگیری میخاد (ایتالیایی فرانسوی و ... ). گرچه خیلی ها با دونستن مینیمم دارن زندگی میکنن بسیار راحت.

- بعد از ۵ سال اقامت در کشورهای اروپایی کارت اقامت دایم/بلند مدت میگیرید که البته باید نشون بدید در حد elementary (A2/B1) زبان اون کشور رو بلدی (بجز انگلیس که میشه بعد ۶ سال برای پاسپورت اقدام کرد). بحث ازدواج و پاسپورت راه فرعی زیاد داره. امریکا هم بحث گرین کارد رو داره.
    - تو امریکا پر از هندی هاست که مثل مافیا فقط خودی استخدام میکنن. تو اروپا کمتر هندی و چینی هست ولی اولویت با اروپایی هستش بخاطر قوانین.

- تو امریکا یه حالتی انگار تشویق به جرم میشد و با قانون دنبال کلاه بردادری هستن. اروپا اینطوری نیست. (انگلیس (لندن) و شهرهای بزرگش یه مقدار مشابه امریکاست).
    - خونه های اروپا کوچیک و خیلی رو کم مصرفی و نبود کولر و ... تمرکزه، برخلاف امریکا.
    - زندگی امریکا بر مبنای ازادی فردی هستش ولی اروپا رفاه جمعی (به نظرم).
    - تو اروپا خیلی پناهنده ایرانی هست و روی دید اونها نسبت به ایرانیها تاثیر منفی گداشته و هر روز بدتر میشه. امریکا نه!
    - هزینه نگهداری خانواده چند نفر تو اروپا سخته و باید هردو والد کار کنن ولی امریکا اینطوری نیست.
    - غذای تو اروپا بسیار تازه و خوشمزه و سلامت ... .
    - تو امریکا سیاه بیشتر پیدا میشه. احتمال مرگ زودرس هم هست.
    - خونه تو امریکا اکثرا چوبی یا بنیه ضعیف هستش و با یه گردباد میرید هوا برخلاف اروپا که بلایای طبیعی تقریبا وجود نداره و خونهها از جنس بتن هست. made to endure
    خونه های اروپایی ها خیلی قدیمی هستن! کلا خصیصن اروپایی ها و جنس بیرون نمیرزن.

- در مجموع قدرت خرید در امریکا حداقل ۳۰ درصد بیشتر از اروپاست. خیلی راحت میتونید ماشینی که دوست دارید یا اپلتون رو بخرید. اروپا اینطوری نیست.
    - تو امریکا شهرهای اکثر جای گشت و گذار ندارن یا خیلی کمه برخلاف اروپا و موزه و ساختمونهای قدیمیش.
    - تو امریکا دید زدن همسایه و کسی که دوسش دارید میتونه جرم بشه، برخلاف اروپا. کلا تو امریکا میتونن از آب خوردنتون هم جرم بسازن.
    - فرهنگ اسپانیا بسیار بسیار شبیه ایرانیهاست و پدر و مادربزرگ مثل ایرانن (مشابه ایتالیا و فرانسه و بعدش انگلیس) برخلاف امریکا که پدر و مادر رو هم حساب نمیکنن چه برسه به ... .
    - امریکایی ها عاشق ایتالیا هستن، انگلیسی ها عاشق اسپانیا. و بلعکس.

- LGTVFHD ها تو امریکا بیسار بهشون احترام میذارن و فرهنگ رو دارن به اون سمت گرایش میدن. برخلاف اروپا. (اسپانیا هم زیاد دارن ازین جنس ادما)

- امریکا mass shooting رو داره و اروپا ترویست اتک trrotst attk (خیلی کمتر)

این موارد (سعی کردم هرچی یادم اومد رو بنویسم) نظر من هستش. مجدد اروپا اون چندتا کشوری بود که گفتم. در مورد سایر کشورها نظری ندارم و خوشم نمیاد اونجا زندگی کنم. به نظرم تمام این کشورهایی که گفتم برای زندگی خوبن با مزایا و معایب خودشون.

این نکته رو هم اضافه کنم بنده و سایرن عمر نوح (+علاقه و حوصله) نداریم هر کشوری ۱۰ سال زندگی کنیم تا بیام کلام اخری رو به بقیه بگیم.
    ویرایش توسط MAHAN7 : December 19th, 2023 در ساعت 04:17 PM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

متن جالبی بود ، مرسی ماهان جان.
    خواستم بگم در خصوص کانادا ننوشتی - البته منم باشم نمینویسم ! کانادا عین بستنی ای میمونه که نه مزه داره نه قیافه!
    محسوس بدتر از هردو دسته ای هست که ننوشتی و خیلی ویژگی قابل ذکری نداره.
    فقط به نظرم یکمی بایاس رو اروپا بودی که میشه حدس زد که انتخاب شخصیه. مثلا من فکر میکنم از نظر پیشرفت شغلی و فرصت های کاری آمریکا گپ بسیار زیادی با اروپا داره (تو حوزه های مختلف مطمئنا فرق داره - مثلا تو حوزه مالی به جز لندن بقیه شهر های اروپایی حرفی برای زدن ندارن)
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)