صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 161

موضوع: اقامت در اروپا

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام درس

تا اون جا که شنیدم تو استرالیا بعد از 2 سال تحصیل می تونید درخواست اقامت بدید و معمولا کار هم خوب پیدا می شه....
    Life salutes you when you make others happy

دوستان من شنيدم كه كشور نروژ خيلي به سختي به كسي اقامت دائم يا ويزاي كار ميده. من تصميم دارم به اميد خدا براي فوق و اگر شد دكترا برم نروژ ولي اصلا" دوس ندارم بعد درسم دوباره برگردم ايران. از دوستاني كه در اين مورد اطلاعاتي دارن ممنون ميشم راهنمايي كنن كه آيا واقعا" گرفتن اقامت دائم در نروژ خيلي سخته؟ اگر از همين الان براي 1 دانشگاه كانادايي اقدام كنم بهتره (چون كانادا اقامت دائم راحت تر ميده) يا براي فوق برم نروژ و اگر ديدم نميشه اقامت دائم گرفت بعدش بهتر ( بهتر از وقتي از توي ايران براي كانادا اقدام ميكني) ميتونم براي دكترا برم كانادا؟
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    دوستان من شنيدم كه كشور نروژ خيلي به سختي به كسي اقامت دائم يا ويزاي كار ميده. من تصميم دارم به اميد خدا براي فوق و اگر شد دكترا برم نروژ ولي اصلا" دوس ندارم بعد درسم دوباره برگردم ايران. از دوستاني كه در اين مورد اطلاعاتي دارن ممنون ميشم راهنمايي كنن كه آيا واقعا" گرفتن اقامت دائم در نروژ خيلي سخته؟ اگر از همين الان براي 1 دانشگاه كانادايي اقدام كنم بهتره (چون كانادا اقامت دائم راحت تر ميده) يا براي فوق برم نروژ و اگر ديدم نميشه اقامت دائم گرفت بعدش بهتر ( بهتر از وقتي از توي ايران براي كانادا اقدام ميكني) ميتونم براي دكترا برم كانادا؟

طبق اطلاعات مرکز آمار نروژ در سال 2008 ...78 نفر یا خانواده با اجازه اقامت متخصصین در نروژ به سر می برند...

تو هم می تونی یکی از همین ها باشی.... ;D
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

اين قضيه Blue Card اگه به تصويب اتحاديه اروپا برسه ديگه واسه ماها كه داريم مي ريم اروپا درس بخونيم، موندن خيلي آسون تر ميشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.davand
    تمامی کشور های اسکاندیناوی غیر از فنلاند پس از 7 سال اقامت دایم میشه برای گرفتن ملیت اون کشور یا citizenship اقدام کرد
    خير، قوانين سوئد تغيير كرده، براي اطلاعات بيشتر به ويكي مراجعه كنيد...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    اين قضيه Blue Card اگه به تصويب اتحاديه اروپا برسه ديگه واسه ماها كه داريم مي ريم اروپا درس بخونيم، موندن خيلي آسون تر ميشه...

خير، قوانين سوئد تغيير كرده، براي اطلاعات بيشتر به ويكي مراجعه كنيد...

آره درسته سوید 4 ساله.......... اون موقع از فنلاند و نروژ و ایسلند اطلاع داشتم .........ولی دیگه انقدر هم بد بخت نیستم که به ویکی مراجعه کنم... ;D

پس همین جا درست کنم..

دانمارک حداقل 9 سال
    نروژ 7 سال
    ایسلند 7 سال
    فنلاند 4 سال

هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

دوستان راحت ترین و سرراست ترین راه برای گرفتن اقامت بعد از پایان تحصیل گرفتن کار دائم است . اصلاً همه ما درس می خونیم که بعدش شغل بهتری داشته باشیم اگر بتونید در ارتباط با تخصصی که دارید کار خوبی پیدا کنید شرایط اقامتتان خیلی تسهیل می شود .
    من دوستی داشتم که فوق سوئد خونده بود بعدش از آمریکا برای PhD پذیرش با فاند کامل از یه دانشگاه خیلی خوب گرفت و رفت اونجا بعد از چند ماه از یه شرکتی تو نروژ بهش یه پیشنهاد کار با شرایط خیلی خوب شد حتی چون نمی تونست بیاد اروپا اونا خودشون برای مصاحبه رفتند آمریکا خلاصه این پیشنهاد اونها آنقدر اغواکننده بود که این رفیقمون درس و زندگی رو تو آمریکا رها کرد و رفت نروژ . و الان داره با شرایط عالی اونجا کار می کنه ...خودش می گفت من اینهمه درس می خونم که آخرش بتونم یه کار درست حسابی پیدا کنم حالا که موقعیت فراهم شده چرا پنج سال از عمرم رو هدر بدم الان میرم ... و ادامه تحصیل رو به بعد موکول می کنم ( اونم تازه اگه خواستم !! )

هر چند الان این بحران اقتصادی تاثیر زیادی روی فرصتهای شغلی و بازار کار در همه دنیا گذاشته ولی اولاً اگه شما خوب باشید همه جا می تونید کار کنید بعدشم ظاهراً این وضعیت از سال 2011 به تدریج بهتر میشه
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

Red face ♥بهترین کشور آروپای برای آقامت بعد از تحصیل

به نظر شما و با توجه به تجربه ها و شنیده های تقریبا حقیقی
    کدوم کشور هست که به کسایی که بعد از تحصیل بخوان بمونن و اقات بگیرن امکان بیشتری میده؟
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

پیش فرض پاسخ : ♥بهترین کشور آروپای برای آقامت بعد از تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    به نظر منم خیلی تاپیکه خوبیه. فکر می کنم فعلا بهترین جا برای تحصیل و موندن بعدش کانادا باشه.
    البته این تاپیک بیشتر مربوط به کشورهای اروپاییه ولی درسته دوست من. کانادا بخصوص در کبک شرایط خوبی برای گرفتن اقامت وجود داره. یعنی اگه یه نفر اونجا تحصیل کرده باشه و بعد اتمام درسش کار پیدا کنه میتونه به راحتی بعد یک سال اقامت دائم بگیره.
    تو اروپا هم فکر کنم الان هلند ،بلژیک و اتریش از نظر اقامت گرفتن بعد تحصیلات بهتر بقیه جاها باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_applyabroad نمایش پست ها
    البته این تاپیک بیشتر مربوط به کشورهای اروپاییه ولی درسته دوست من. کانادا بخصوص در کبک شرایط خوبی برای گرفتن اقامت وجود داره. یعنی اگه یه نفر اونجا تحصیل کرده باشه و بعد اتمام درسش کار پیدا کنه میتونه به راحتی بعد یک سال اقامت دائم بگیره.
    تو اروپا هم فکر کنم الان هلند ،بلژیک و اتریش از نظر اقامت گرفتن بعد تحصیلات بهتر بقیه جاها باشن.
    hi
    yes canada is a good selection to get permanent resident after education , but in Europe not Holand or belgium but Sweden and Norway are better to stay after eduation as their situation like canada is lack of skill worker and generally publication, so Nordic countries in EU are better and in general if some one can find a related job after studies he/she can stay and after 5 years can get the residence permission and after 3 years later than can get the citizenship from europian countries , but again i should mention that Canada is easier to stay after going but difficult to go for the first time!
    and a person who intend to get the permanent resident should consider his/her job opportuninties in that country if they need you so, the keep you! this is a general rule .do not forget.
    Good luck
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_applyabroad نمایش پست ها
    sweden, finland, norway are better choice than the others. I think germany alo a good chioce if you know deutch!
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)