صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 161

موضوع: اقامت در اروپا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام درس

سلام، من ١٨ سالمه، پیش‌دانشگاهی هستم در رشته‌ی تجربی. می‌خواستم بدونم چه رشته‌ای رو در آینده بخونم تا بتونم اقامت اروپا یا حتی کانادا رو بگیرم؟! [مشکل زبان هم ندارم-حتی اگه امید داشته باشم زبان غیرانگلیسی اون کشور رو هم یادمیگیرم...]- با داروسازی ایران میتونم؟!!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

شماهر رشته ای باشی میتونی!!! فقط برو دنبال علاقت
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sherko نمایش پست ها
    سلام، من ١٨ سالمه، پیش‌دانشگاهی هستم در رشته‌ی تجربی. می‌خواستم بدونم چه رشته‌ای رو در آینده بخونم تا بتونم اقامت اروپا یا حتی کانادا رو بگیرم؟! [مشکل زبان هم ندارم-حتی اگه امید داشته باشم زبان غیرانگلیسی اون کشور رو هم یادمیگیرم...]- با داروسازی ایران میتونم؟!!!

Junior Member

Post پاسخ : اقامت بعد از اتمام درس

سلام،

من در اروپا در کشوری زندگی میکنم که تابعیت دوگانه رو قبول نداره. شنیدم که قبلا کشورهایی مثل سوئد که همچنین تابعیت دوگانه رو قبول نداشتن برای مدتی بر مبنای اینکه ترک تابعیت ایران بسیار دشواره (حتی غیره ممکن) این شرط رو برای ایرانی ها برداشته بودن چون مثلا در سوئد اگر فرد تمایل به ترک تابعیت داشته باشه ولی به دلیل قانونی نتونه اینکارو انجام بده برای پذیرش تابعیت کافی تلقی میشده.

آیا کسی میتونه منو به سندی, مقاله ای, پاره ای از قانون سوئد یا هر کشور مشابهی مربوط به این تبصره که برای ایرانیان استثنا قائل شده هدایت کنه؟ چه بسا که بتونم با استناد به اون مورد رو بست بدم. متاسفانه الان تمامی کشور هایی که مقصد ایرانی هاست بیشتر یا تابعیا دوگانه رو قبول کردن با مثل کشور بنده استثنایی قایی نمیشن.

مرسی

با سلام
    من کارشناسی ارتباطات با گرایش روزنامه نگاری و روابط عمومی خوندم ارشد ارتباطات هم انصراف دادم سوالم اینه که اگر برای ادامه تحصیل بخوام برای یکی از کشورهای اروپایی اقدام کنم کدوم کشور اجازه اقامت بعد از فارغ التحصیلی رو سریعتر و راحت تر میدن؟

تا اون جا که شنیدم تو استرالیا بعد از 2 سال تحصیل می تونید درخواست اقامت بدید و معمولا کار هم خوب پیدا می شه....
    Life salutes you when you make others happy

دوستان من شنيدم كه كشور نروژ خيلي به سختي به كسي اقامت دائم يا ويزاي كار ميده. من تصميم دارم به اميد خدا براي فوق و اگر شد دكترا برم نروژ ولي اصلا" دوس ندارم بعد درسم دوباره برگردم ايران. از دوستاني كه در اين مورد اطلاعاتي دارن ممنون ميشم راهنمايي كنن كه آيا واقعا" گرفتن اقامت دائم در نروژ خيلي سخته؟ اگر از همين الان براي 1 دانشگاه كانادايي اقدام كنم بهتره (چون كانادا اقامت دائم راحت تر ميده) يا براي فوق برم نروژ و اگر ديدم نميشه اقامت دائم گرفت بعدش بهتر ( بهتر از وقتي از توي ايران براي كانادا اقدام ميكني) ميتونم براي دكترا برم كانادا؟
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    دوستان من شنيدم كه كشور نروژ خيلي به سختي به كسي اقامت دائم يا ويزاي كار ميده. من تصميم دارم به اميد خدا براي فوق و اگر شد دكترا برم نروژ ولي اصلا" دوس ندارم بعد درسم دوباره برگردم ايران. از دوستاني كه در اين مورد اطلاعاتي دارن ممنون ميشم راهنمايي كنن كه آيا واقعا" گرفتن اقامت دائم در نروژ خيلي سخته؟ اگر از همين الان براي 1 دانشگاه كانادايي اقدام كنم بهتره (چون كانادا اقامت دائم راحت تر ميده) يا براي فوق برم نروژ و اگر ديدم نميشه اقامت دائم گرفت بعدش بهتر ( بهتر از وقتي از توي ايران براي كانادا اقدام ميكني) ميتونم براي دكترا برم كانادا؟

طبق اطلاعات مرکز آمار نروژ در سال 2008 ...78 نفر یا خانواده با اجازه اقامت متخصصین در نروژ به سر می برند...

تو هم می تونی یکی از همین ها باشی.... ;D
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

اين قضيه Blue Card اگه به تصويب اتحاديه اروپا برسه ديگه واسه ماها كه داريم مي ريم اروپا درس بخونيم، موندن خيلي آسون تر ميشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.davand
    تمامی کشور های اسکاندیناوی غیر از فنلاند پس از 7 سال اقامت دایم میشه برای گرفتن ملیت اون کشور یا citizenship اقدام کرد
    خير، قوانين سوئد تغيير كرده، براي اطلاعات بيشتر به ويكي مراجعه كنيد...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    اين قضيه Blue Card اگه به تصويب اتحاديه اروپا برسه ديگه واسه ماها كه داريم مي ريم اروپا درس بخونيم، موندن خيلي آسون تر ميشه...

خير، قوانين سوئد تغيير كرده، براي اطلاعات بيشتر به ويكي مراجعه كنيد...

آره درسته سوید 4 ساله.......... اون موقع از فنلاند و نروژ و ایسلند اطلاع داشتم .........ولی دیگه انقدر هم بد بخت نیستم که به ویکی مراجعه کنم... ;D

پس همین جا درست کنم..

دانمارک حداقل 9 سال
    نروژ 7 سال
    ایسلند 7 سال
    فنلاند 4 سال

هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

دوستان راحت ترین و سرراست ترین راه برای گرفتن اقامت بعد از پایان تحصیل گرفتن کار دائم است . اصلاً همه ما درس می خونیم که بعدش شغل بهتری داشته باشیم اگر بتونید در ارتباط با تخصصی که دارید کار خوبی پیدا کنید شرایط اقامتتان خیلی تسهیل می شود .
    من دوستی داشتم که فوق سوئد خونده بود بعدش از آمریکا برای PhD پذیرش با فاند کامل از یه دانشگاه خیلی خوب گرفت و رفت اونجا بعد از چند ماه از یه شرکتی تو نروژ بهش یه پیشنهاد کار با شرایط خیلی خوب شد حتی چون نمی تونست بیاد اروپا اونا خودشون برای مصاحبه رفتند آمریکا خلاصه این پیشنهاد اونها آنقدر اغواکننده بود که این رفیقمون درس و زندگی رو تو آمریکا رها کرد و رفت نروژ . و الان داره با شرایط عالی اونجا کار می کنه ...خودش می گفت من اینهمه درس می خونم که آخرش بتونم یه کار درست حسابی پیدا کنم حالا که موقعیت فراهم شده چرا پنج سال از عمرم رو هدر بدم الان میرم ... و ادامه تحصیل رو به بعد موکول می کنم ( اونم تازه اگه خواستم !! )

هر چند الان این بحران اقتصادی تاثیر زیادی روی فرصتهای شغلی و بازار کار در همه دنیا گذاشته ولی اولاً اگه شما خوب باشید همه جا می تونید کار کنید بعدشم ظاهراً این وضعیت از سال 2011 به تدریج بهتر میشه
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)