صفحه 5 از 17 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 161

موضوع: اقامت در اروپا

پیش فرض پاسخ : مقایسه زمان گرفتن اقامت از کشورهای اروپایی

دوستان در نروژ برای دانشجویان دکترا به شکل زیر هست در حال حاضر:
    دوره های دکترا 2 جور هستند: 1. به عنوان شغل 2. به صورت آزاد
    من فقط می دونم که در پایان سال سوم دوره دکترا می تونید اقامت دائم نروژی دریافت کنید (بدون پاسپورت) و بعد از دریافت اقامت دائم اگر در یک بازه زمانی 10 ساله 7 سال رو در نروژ بوده باشید (اون 3 سال هم حسابه و احیانا سال های قبل ترش اگر بوده باشید) می تونید تقاضای شهروندی بدید و پاسپورت نروژی بگیرید. البته اینا قانون کلیشه و یک سری بند و تبصره هم داره مثلا باید زبان نروژی یاد گرفته باشید تو این مدت.

http://www.udi.no/Norwegian-Directorate-of-Immigration/

Junior Member

Red face اقامت در اروپا

سلام. 2 تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدین:-با توجه به اینکه ترکیه جزء اتحادیه اروپاست آیا با گرفتن اقامت ترکیه میشه اقامت اروپا رو گرفت؟-این جریان گرفتن اقامت اروپا از طریق کشور مالتا با 15 میلیون تومن! صحت داره؟! سایتی که تو ماهواره معرفی میکنه که باز نمیشه!!

پیش فرض پاسخ : گرفتن اقامت اروپا

اقامت اروپا یعنی چی؟؟؟ شاید منظورتون شنگن باشه که ترکیه عضو شنگن نیست و با اون اقامت نمیشه بدون ویزا وارد ممالک اونها شد و نیاز است که ویزا بگیری. برای مالتا هم 15 میلیون حق وکاله هستش فکر کنم.
    به هر حال اینا رو بخون
    http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_re...rkish_citizens
    برنامه اقامت دائمی مالتا
    تقاضا نامه برای اجازه اقامت دائم مالتا توسط افراد با هر ملیتی میتواند داده شود مشروط بر اینکه شرایط زیر به شکل رضایتبخش رعایت شود:
    الف) در اختیار گرفتن ملک
    جهت اقدام برای اقامت دائم مالتا متقاضیان باید یا به خرید آپارتمانی که ارزش آن کمتر از ۱۱۶،۰۰۰ یورو نباشد اقدام کنند و یا آپارتمانی با اجاره حداقل ۴،۲۳۰ یورو در سال اجاره کنند.
    متقاضیان باید تا حداکثر ۳۶۰ روز پس از تاریخ اخذ اقامت دائم نسبت به خرید و یا اجاره ملک اقدام کنند. در پایان سال اول اقامت متقاضی باید نشان دهد که آپارتمانی را خریده یا کرایه کرده است.
    سرمایه گذاری ساختمانی در مالتا عموما محدود میباشد و هر شهروند خارجی‌ که اقامت دائم دارد محدود به داشتن فقط یک ملک می‌باشد. فقط در مناطق ویژه در مالتا سرمایه گذاری ساختمانی نامحدود می‌باشد و افراد میتوانند به تعداد, آپارتمان برای اجاره دادن خریداری کنند.
    مسکن هنوز در مالتا در مقایسه با ناحیه مدیترانه و باقی‌ اروپا ارزان می‌باشد. بعنوان مثال انواع ویلاهای ۳ یا ۴ اتاق خوابهبا استخر و گاراژ دوبل را می‌توان با حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار یورو خریداری کرد، در حالیکه یک آپارتمان ۲ اتاق خوابه در منطقه ای ایده الدر شهر کمی‌ بیشتر از ۱۵۰،۰۰۰ یورو قیمت دارد، که این نیز بستگی به دکوراسیون، مکان، منظره دریا و غیره دارد.
    املاکی که با سند کامل (عرصه و عیان) در مالتا خریداری شده باشند شامل مالیات مسکن و یا مالیات شهرداری نمیباشند، زمانیکه یک ملک فقط عیانی آن خریداری شده باشدیک "اجاره زمین" ناچیز بشکل سالیانه باید پرداخت گردد.
    ب - تست ثروت: مدارک در آمد / نقدینگی
    الف) در آمد/نقدینگی –
    متقاضیان باید با مدرک نشان بدهند که در آمدی معادل یا بیشتر از ۲۳،۵۰۰ یورو در سال و یا سرمایه‌ای معادل یا بیش از ۳۲۵،۰۰۰ یورو دارند. لازم به تذکر است که متقاضیان مجبور نیستند تمام این مبلغ را به مالتا انتقال دهند و همچنین قیمت مسکن خریداری شده (در صورت خرید) از این مبلغ کسر میشود.
    ب) مبلغ سالانه ارسالی به مالتا-
    متقاضیان باید سالانه حداقل مبلغ ۱۴،۱۰۰ یورو به مالتا ارسال کنند (به اضافه ۲،۳۵۰ یورو برای هر شخص وابسته مثل همسر و فرزندان کمتر از ۲۱ سال) و یا هر شخص دیگری که به متقاضی وابسته است. یک زوج مزدوج برای مثال باید ۱۶،۴۵۰ یورو در سال به مالتا ارسال کنند. قابل تذکر اینکه پس از کسر مالیات سالانه مابقی مبلغ میتواند به کشور مطبوع باز پس گردانده شود.
    پ - اشتغال / فعالیت در کسب و کار
    اجازه اقامت دائم در مالتا به تنهایی به معنی‌ داشتن اجازه کار و یا اجازه کسب و کار نیست. برای گرفتن اجازه کار و اجازه فعالیت در کسب و کار متقاضی باید به طور جداگانه از طریق مقامات ذیصلاح در مالتا این درخواست را ارائه نماید. در حال حاضر سیاست رسمی‌ دولت مالتا تشویق ایده‌ها و تخصص‌های خارجی‌ در امر توریسم، تولید و بخش تدارک و پخت و پز غذا به اضافه چندین حق انتخاب جالب دیگر می‌باشد.
    ت - بعد از دریافت حق اقامت دائم
    پس از صادر شدن اقامت از طرف حکومت مالتا:
    ۱ - متقاضی باید حداکثر یکسال پس از تاریخ صدور اقامت محل زندگی‌ برای خود اختیار نموده و با مسافرت به مالتا پاسپورت خود را با ویزای اقامت ممهور کند.
    ۲ - متقاضی اجازه ندارد بدون مجوز کار، مشغول به کار شده یا کسب و کار در مالتا اختیار کند.
    ۳ - متقاضی نباید در هیچگونه فعالیتهای سیاسی در مالتا سهیم شده و یا دخالت کند. اگر متقاضی مایل به فعالیت سیاسی بود باید با انجمن شهرو یا شهرداری محل سکونت خود در مالتا تماس حاصل نماید.
    ج - مدارک مورد نیاز
    برای تقاضی اقامت دائم در مالتا مدارک زیر مورد نیز میباشد:
    ۱ - کپی‌ پاسپورت
    ۲ - ۵ عدد عکس سایز پاسپورت
    ۳ - شناسنامه
    ۴ - سند ازدواج (در صورت تا هل)
    ۵ - مدرک اثبات در آمد / ثروت توسط بانک متقاضی
    ۶ - مدرک عاری بودن از هرگونه سؤ سابقه توسط مراجعه ذیصلاح در کشور مطبوع
    ما به شما در طول این پروسه (روند) کمک خواهیم کرد. پس از دریافت بیعانه ما با ارسال یک راهنمای ساده، فرم رسمی‌ تقاضانامه و نمونه‌های از فرمهای پر شده که قسمتی‌ از بسته کامل ما برای تقاضای اقامت دائم است را برای شما ارسال خواهیم داشت.
    چ - امور مالی‌ مورد احتیاج در یک نگاه
    حداقل در آمد سالیانه ۲۳،۰۰۰ یورو
    حداقل کلّ ثروت ۳۵۰،۰۰۰ یورو
    حداقل مالیات قابل پرداخت در مالتا ۴،۲۰۰ یورو
    حداقل مبلغ حواله سالیانه به مالتا ۱۴،۰۰۰ یورو
    حداقل حواله برای هر وابسته ۲،۳۳۰ یورو
    حداقل کرایه مسکن سالیانه ۴،۲۰۰ یورو
    حداقل ارزش مسکن خریداری شده ۱۱۶،۰۰۰ یور

پیش فرض پاسخ : اقامت بعد از اتمام درس

سلام
    ببخشید که من این تاپیک رو دوباره میارم بالا

این تاپیک با یه سوال واضح شروع شده بود. ولی فکر میکنم هنوز جواب درستی مطرح نشده(حد اقل من نگرفتم من این سوال رو یه جور دیگه مطرح میکنم. خواهشا هر کی میدونه دریغ نکنه:

<< آیا در کشورهای اروپایی هم میشه بعد از اتمام تحصیل، به راحتی به فکر اقدام برای اقامت بود؟
    - کجاها اجازه کار بعد از تحصیل میدن کجاها نمیدن؟
    - کجاها دوره تحصیل رو جزو اقامت در اون کشور حساب میکنن، تا بشه بر پایه اون اقامت دائم رو زودتر گرفت؟
    - و ... >>>

فکر کنم در یک کلام بشه اینجوری پرسید: آیا میشه برای اقامت بعد از تحصیل رو اروپا هم مثل کانادا حساب کرد؟

سپاس فراوان

چطور میشه بعد از اتمام دوره ارشد یا دکتری اقامت ایتالیا رو گرفت؟

سلام
    "لطفاً اگه کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه"
    ظاهراً یکی از بهترین راهها برای مهاجرت ادامه تحصیله. و از بین آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا و کشورهای دیگه مثل مالزی و هند و غیره، بعضی کشورهای اروپایی گزینه های بدی نیستن. بخاطر هزینه پایین تحصیل، هزینه قابل تحمل زندگی، سطح بالای دانشگاه، کیفیت خوب زندگی و از همه مهمتر امکان گرفتن اقامت دائم.

حالا سوال اینه که:
    1- احتمال گرفتن اقامت دائم اونقدری هست که بشه روش حساب کرد یا نه؟ تو کدوم کشورهای اروپا بیشتره؟
    2- شرایطش چطوریه؟ بعداز فارغ التحصیلی چه مدت میشه اونجا موند و واسه کار گشت؟
    3- اصلا احتمال کار پیدا کردن تو این شرایط اقتصادی اروپا چقدره؟
    4- ارزش صرف وقت و هزینه رو داره یا بهتره از همین اول پیه هزینه های سنگین رو به تن بمالیم و واسه کشورهای مهاجرپذیر تر مثل کانادا استرالیا آمریکا اقدام کنیم.

ممنون میشم اگه دوستان اطلاعاتی دارن در میون بذارن.

تو آلمان هم می شه موند
    Mother is all Beauties

Member dr_saeid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر - نرم افزار

پیش فرض پاسخ : گرفتن اقامت اروپا

دوستان سلام

من قصد مهاجرت به ایتالیا رو دارم. اونجا کسی رو دارم که برام درخواست ویزا کنه، نوع ویزاش رو گفت، ولی دقیقاً یادم نیست.
    حالا به فرض اینکه توریستی باشه، من بعد از ورود میتونم درخواست اقامت بدم؟ شرایطش چطوریه؟
    اگه نمیشه، میتونم درخواست ویزای تحصیلی بدم و بعد از پایان درسم درخواست اقامت بدم؟
    من لیسانس کامپیوتر دارم، ترجیحاً نمیخوام ادامه تحصیل بدم. ولی اگه نشه تا مستر حاضرم بخونم.

سوال بعدی اینه که چقدر طول میکشه تا بتونم پاسپورت ایتالیایی بگیرم؟ اصلاً میتونم؟

در ضمن من یه سری مدارک IT دارم که بین المللی هستن، در زمینه شبکه های کامپیوتر، شنیدم ایتالیا در ضمینه IT ضعیف هستن.
    من با این مدارک میتونم کار خوبی پیدا کنم؟ درآمدم چقدر خواهد بود؟ حدود 2 سال هم سابقه کار دارم.
    Microsoft MCITP Enterprise Administrator
    Microsoft Exchange و Microsoft TMG
    Cisco CCNA و Vmware VCP و Vmware VDI

در ضمن زبان انگلیسی در حد IELTS 6 هستم، زبان فرانسه هم در حد TCFaQ B1 و زبان ایتالیایی هم یه خورده بلدم.
    راستش من قصد مهاجرت به کبک کانادا رو داشتم، ولی با این قوانین جدید نمیخوام ریسک کنم.
    چون جدا از هزینه زیادی که داره، خیلی هم طول میکشه. دلم نمیخواد بعد 3-4 سال تازه بهم اعلام کنند نمیشه!

توی ایتالیا چند تا آشنا دارم که میتونم روی کمکشون حساب کنم.
    ولی اگه کشور دیگه ای هم هست که شرایطش برام خوب باشه، لطفاً بهم معرفی کنید.
    هدفم گرفتن مهاجرت و یه زندگی آروم و بی دردسره. ممنون میشم کمکم کنید.

پیش فرض پاسپورت اروپایی

سلام دوستان یک سوالی برای من در رابطه با اقامت در کشورهای دیگه ی اروپا با پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی ایجاد شده و اونم اینه که مثلا من پاسپورت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا رو دارم ، حالا میتونم با این پاسپورت برم و توی یه کشور دیگه اتحادیه اروپا زندگی کنم؟
    مثلا من پاسپورت سوءد رو دارم میتونم برم تو آلمان یا مثلا انگلیس زندگی کنم؟
    چون تو لینک ویکی پدیا برای همه ی کشورهای اروپایی زده freedom of movement که یعنی آزادانه میتونی توی کسورهای دیگه اروپا زندگی کنی ولی من از یه منبع که الان دقیق یادم نیست خوندم که تا 3 ماه میتونی بمونی و همیشه نمیتونی بمونی البته یادم نیست چه سایتی بود ولی زیاد معتبر به نظر نمیرسید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پاسپورت اروپایی و سوال

برای خود سود اینطوریه که اقامت ۳ ماه به بالا باید اسم طرف(non Swedish Europian) رجیستر بشه در اداره مالیات. احتمالا برای بقیه هم مشابه هست
    ...Gelecek bizimdir

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)