صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: فریت (Freight) بار به استرالیا

Member m_qashqai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earth and planetary sciences, Macquarie University

Thumbs up فریت (Freight) بار به استرالیا

سلام دوستان من راجب به فریت بار به استرالیا بخصوص سیدنی سوالاتی داشتم . دیدم جای چنین تاپیکی تو این فروم برای استرالیا خالی هست. خواهش میکنم اگه کسانی چنین تجربه ای رو داشتند اینجا تو فروم با بقیه بچه ها به اشتراک بگذارن که شاید بدرد بقیه بخوره. مثلا اینکه چه چیزایی ببریم بهتره ، نحوه فریت بار و تجربه ای که از ترخیص وسایل در استرالیا دارید. ممنون از همه کسایی که تجربه خودشون رو اینجا به اشتراک میگذارند.
    God does not play dice
    Albert Einstein

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

پیش فرض پاسخ : فریت (Freight) بار به استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط m_qashqai نمایش پست ها
    سلام دوستان من راجب به فریت بار به استرالیا بخصوص سیدنی سوالاتی داشتم . دیدم جای چنین تاپیکی تو این فروم برای استرالیا خالی هست. خواهش میکنم اگه کسانی چنین تجربه ای رو داشتند اینجا تو فروم با بقیه بچه ها به اشتراک بگذارن که شاید بدرد بقیه بخوره. مثلا اینکه چه چیزایی ببریم بهتره ، نحوه فریت بار و تجربه ای که از ترخیص وسایل در استرالیا دارید. ممنون از همه کسایی که تجربه خودشون رو اینجا به اشتراک میگذارند.
    منم مثل شما دنبال بدست آوردن اطلاعاتی تو این زمینه هستم. فعلا چیزی که پیدا کردم این لینک تو سایت فرودگاه امام هستش که فهرست شرکت هایی که خدمات فریت رو ارائه میدن رو نشون میده و یه اطلاعات مختصری هم در مورد فریت داره.

http://ikia.airport.ir/HomePage.aspx...ort&Lang=fa-IR

Member
    رشته و دانشگاه
    Deakin University-Geelong-Australia

جالب بود.من میخواستم بپرسم کسی اگر بخواد پتو و فرش و بعضی چیزا رو بیاره (برای 2 نفر حدود 100 کیلو) با این روش چقدر باید پول بده؟
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    منم مثل شما دنبال بدست آوردن اطلاعاتی تو این زمینه هستم. فعلا چیزی که پیدا کردم این لینک تو سایت فرودگاه امام هستش که فهرست شرکت هایی که خدمات فریت رو ارائه میدن رو نشون میده و یه اطلاعات مختصری هم در مورد فریت داره.

http://ikia.airport.ir/HomePage.aspx...ort&Lang=fa-IR

Member m_qashqai آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earth and planetary sciences, Macquarie University

راجع به فریت و کارتن من پرس و جو کردم کارتن فریت رو از کارتن محمد بگیرید:
    http://www.cartonmohamad.com/
    بعد هم اگه به قسمت بار فرودگاه زنگ بزنید مثلا من از امارات پرسیدم گفتن تا ۲۲۴ کیلو ۳.۲۵ دلار اذ ۲۲۴ تا ۴۷۹ کیلو ۲.۹۵ دلار و از ۴۸۰ تا ۵۰۰ هم ۲.۸۴ میگیرن.فقط مایعات و خمیر دندون نباشه که خراب میشن.۶ دلار هم بعلاوه ۰.۰۵ مالیات اضافه میشه بارتون رو اینجوری حساب میکنن که طول در عرض در ارتفاع تقسیم بر ۶۰۰۰ میکنن اگر اضافه تر از مبالغ بالا بود اضافه میگیرن.اینم تلفنش: ۵۵۶۷۸۲۱۰ الی ۱۱
    بعدشم این کارتن سازی محمد همه چی داره قیمتشم خوبه.خودتون بسته بندی کنید فرودگاه گرون میگیرن البته اینایی که گفتم واسه سیدنی بودند
    God does not play dice
    Albert Einstein

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master of engineering(professional) Deakin

نقل قول نوشته اصلی توسط m_qashqai نمایش پست ها
    راجع به فریت و کارتن من پرس و جو کردم کارتن فریت رو از کارتن محمد بگیرید:
    http://www.cartonmohamad.com/
    بعد هم اگه به قسمت بار فرودگاه زنگ بزنید مثلا من از امارات پرسیدم گفتن تا ۲۲۴ کیلو ۳.۲۵ دلار اذ ۲۲۴ تا ۴۷۹ کیلو ۲.۹۵ دلار و از ۴۸۰ تا ۵۰۰ هم ۲.۸۴ میگیرن.فقط مایعات و خمیر دندون نباشه که خراب میشن.۶ دلار هم بعلاوه ۰.۰۵ مالیات اضافه میشه بارتون رو اینجوری حساب میکنن که طول در عرض در ارتفاع تقسیم بر ۶۰۰۰ میکنن اگر اضافه تر از مبالغ بالا بود اضافه میگیرن.اینم تلفنش: ۵۵۶۷۸۲۱۰ الی ۱۱
    بعدشم این کارتن سازی محمد همه چی داره قیمتشم خوبه.خودتون بسته بندی کنید فرودگاه گرون میگیرن البته اینایی که گفتم واسه سیدنی بودند
    ممنون از راهنماییهای شما
    دلار رو به جه قیمتی حساب میکنند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biochemical Engineering- AUT

سلام
    من همین چند روز بار برای سیدنی فریت کردم و یک تجربه تر و تازه دارم...
    اول اینکه بدونید گمرک فریت همه چیز شیتیلی جلو میره، پس پول خرد همراه داشته باشید، هر نه یا نمیشه با 2 تا 5 تومن به بعله بفرمایید تبدیل می شه...
    دوم اینکه وقتی می رسید فرودگاه چند نفر کار چاق کن میوفتن دنبالتون... کارایی که می گن رو انجام بدین ولی هیچ کاریتون رو بهشون نسپرید... ترجیحا برگه ها تون دست خودتون باشه و خودتون به هر بخش مراجعه کنید...
    سوم اینکه قیمت ها خیلی متفاوته... بستگی به وزن بارتون داره... من 35 کیلو داشتم که طبق محاسبات اگه 45 کیلو برام حساب می کردن ارزونتر می شد.. من هم یک روز کار رو به تعویق انداختم و یه تخته فرش هم اضافه کردم که از پولی که می دم نهایت استفاده رو کرده باشم...
    چهارم اینکه هر بسته بندی ای که بکنید باز اونجا باید یا پول گونی بدید یا نایلون حبابدار و یا تسمه کشی... پس اگه تعداد بسته هاتون کمه بدید خودشون بسته بندی کنن... 6 هزار تومن هر بسته در میاد که جای چونه زدن هم داره... ( من این چیزا رو روز دوم فهمیدم)
    پنجم اینکه برای بار های زیر 100 کیلو با ایران ایر قیمت فریت زیر کیلویی 10 هزار تومن در میاد ( حدود 8 تا 9) ولی با هواپیمایی خارجی گرونتره... به شما تعرفه کیلویی 3.95$ رو نشون می دن و با فرموای که قیمت دلارش هم تو همون هفته محاسبه شده( سه شنبه 3400 تومن و 4 شنبه که قیمت جدید میومد 3300) حساب می شه... ولی این هم باز جای چونه زدن و تخفیف آنچنانی گرفتن داره... با کارچاق کن ها چونه بزنید....
    ششم اینکه اگر می خواهید با ایران ایر بفرستید دفترش اتاق 3 همون جایی هست که بارهاتون رو تحویل می دید... مشکل ایران ایر اینه که بار رو تا کوالالامپور می برن و از اونجا تا مقصد به عهده هواپیمایی مالزیاییه... اگه خدای نکرده باری گم بشه هیچ کدوم گردن نمی گیرن...
    سوالی بود باز در خدمتم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام...
    من دو روز هست که به سیدنی رسیدم...
    امروز نامه ای از Toll DNATA رسید به دستم در مورد ترخیص بار از گمرک اینجا... متاسفانه باید نزدیک 130 دلار پول بی زبون رو برای مخارج گرفتن بارم بپردازم...
    با این تفاسیر فرستادن بار های کم ارزش مثل لوازم خواب و غیره اصلا به صرفه نیست....

نقل قول نوشته اصلی توسط Faraz_sm نمایش پست ها
    سلام...
    من دو روز هست که به سیدنی رسیدم...
    امروز نامه ای از Toll DNATA رسید به دستم در مورد ترخیص بار از گمرک اینجا... متاسفانه باید نزدیک 130 دلار پول بی زبون رو برای مخارج گرفتن بارم بپردازم...
    با این تفاسیر فرستادن بار های کم ارزش مثل لوازم خواب و غیره اصلا به صرفه نیست....
    دوست عزیز بابت چی دارن ازتون 130 دلار پول می گیرن؟ ما داریم یکی دو هفته دیگه برای ملبورن بار فرت می کنیم. شما خوراکی یا وسایل نو داشتید؟ من خوندم که اگر خوراکی داشته باشیم برای اون باید حدود 100 دلار پول اینسپکشن بدیم برای همین می خوام هیچ ماده غذایی رو فرت نکنم.
    سابكلاس 574. دلیوری مدارک در اردن: 30 دسامبر. دریافت شماره پرونده: 14 ژانويه. درخواست مدیکال،رزومه،پروپوزال: 15 ژانویه. انجام آزمايشات مديكال: 20 ژانويه. ارسال مديكال از تهران به اردن: 31 ژانويه. گرنت ويزا 27 فوريه

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hopeful نمایش پست ها
    دوست عزیز بابت چی دارن ازتون 130 دلار پول می گیرن؟ ما داریم یکی دو هفته دیگه برای ملبورن بار فرت می کنیم. شما خوراکی یا وسایل نو داشتید؟ من خوندم که اگر خوراکی داشته باشیم برای اون باید حدود 100 دلار پول اینسپکشن بدیم برای همین می خوام هیچ ماده غذایی رو فرت نکنم.
    این 125 دلار و 60 سنت فقط هزینه مهر های قرنطینه، گمرک و ترخیص بار هست که در هر شرایطی می گیرن ازتون...
    حالا موقع تحویل بار که میاید فرودگاه باید پیاده تا گمرک برید و نوبت واستید و فرم پر کنید و بپید که چی دارید... اگه اجناس نو( 12 ماه قبل از سفر خریده شده باشن) با ارزش زیاد داشته باشید روش باز گمرک هم باید بدید... در ضمن اگر اعلام کنید که مواد غذایی، چوبی، یا حیوانی دارید اون موقع تازه باید پول اینسپکشن رو هم بدید... خلاصه که برای من صرفه آنچنانی نداشت... چون همون روز هم که می رسید سیدنی اگر بعد از 4-5 رسیده باشید دیگه امکان ترخیص ندارید و یه روز دیگه باید برید فرودگاه که اونم خودش هزینه است...

Junior Member

دوچرخه رو با فریت بفرستیم بهتره یا اینکه با بار خودمون ببریم؟
    تو جعبه بسته بندی شده
    Subclass 573 - lodged date: 20/03/2013 - File Number: 24/03/2013 - Medical letter: 05/04/2013 - Medical Test: Dey 06/04/2013
    Ir Embsy to Amman Embsy:11/04/2013, Grant visa: 23/04/2013

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین