نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 101 از 103 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeq5300 نمایش پست ها
    شما كدوم شهر زندگي ميكرديد؟؟
    اين كسريه ماليات رو هم اخر هر سال بهت بر ميگردونن؟؟
    برانشوایگ. اما به شهر زیاد ربطی نداره.
    اگر اظهارنامه مالیاتی پر کنید، اصولا باید برای دریافتی های زیر ده هزار یورو برگردونن. من خودم 2016 و 2017 اینطوری کار کردم، ولی هنوز اظهارنامه هارو پر نکردم. فقط دو تا نرم افزار خریدم که فعلا گوشه خونه خاک میخورن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hex6789 نمایش پست ها
    اصولا بسته به آخرین مدرکتون، حدود 11 یورو با مدرک لیسانس و 16 یورو با فوق لیسانس (مثلا اگر فوق لیسانس دومتون رو دارین میخونین). میتونه البته یه مقدار کمتر برای کارهای معمولی (مثلا در سوپرمارکت) یا بیشتر برای شیفت شب در کارخونه ها و اینا باشه. با توجه به اینکه به عنوان دانشجو میشه نهایتا 120روز کامل کار کرد، باید در یک سال حدود ده هزار و پانصد یورو بشه در آورد.

من خودم بیست ساعت در هفته کار میکردم برای یک شرکت مهندسی و حدود 850 یورو حقوقم بود که بعد از کسر مالیات فک کنم حدود هفتصد یورو برام میموند و واقعا جواب زندگیم رو به خوبی میداد.
    برای کارهای جنرال برای دانشجوی لیسانس چقدر میشه در سال در آورد؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط danesh1234 نمایش پست ها
    سلام بر همگی لطفا اگه کسی میدونه جواب سوالم رو بده .من میخوام برای ویزای کاری اقدام کنم .پیشنهاد کار هم ندارم.مهندس برق هستم لیسانس دارم سه سال سابقه کار دارم و استخدام رسمی اداره برق هستم ولی به دنبال زندگی بهتر و بدون دغدغه آلمان رو برای ادامه زندگیم انتخاب کردم.میخوام از سفارت وقت بگیرم با توجه به اینکه یه فاصله زیادی برای وقت مصاحبه هست میتونم مدرک زبان آلمانی بگیرم و کارم رو تا زمان مصاحبه پیدا کنم؟
    چون اگه اول بخوام کار پیدا کنم بعد وقت سفارت بگیرم حد اقل یک سال طول می کشه که هیچ کارفرمایی تو آلمان فکر نکنم یک سال صبر کنه.
    من میخوام مشاوره بگیرم یا یکی از این موسسات مهاجرت راهنماییم کنند.کدوم موسسه برم؟
    با توجه به اینکه وضعیت مالیم خیلی خوب نیست دنبال ویزای جستجوی کار نمیرم چون میترسم دست از پا دراز تر برگردم و کل سرمایه زندگیم رو بدم یه قرض هم بالا بیارم ولی کار پیدا نکنم.
    ممنون میشم اگه کسی یا خودش یا اطرافیانش این راه رو رفتن من رو راهنمایی کنه
    اگه نکته ای هست که باید بدونم بگید ممنون

سلام
    مدرک زبان المانی که از گوته بگیرید سفارت قبولش داره اونم بعد از ثبت نام شروع کلاسها زمان بره چون شلوغه چیزی که متوجه شدم
    بستگی به تمرین کردن خودتون داره که چقدر بخوایید زود تر نتیجه بگیرید

مشاوره از موسسه را نمیدونم کار خاصی براتون نمیکنن چون قوانین سفارت در سایت نوشته شده ودوستان هم راهنمایی میکنن

کاردرالمان مدرک تحصیلی میخواد که شما دارید اما سابقه کار شاید کم باشه حالا با این تفاسیر شما میتونید مدارک خودتون را بفرستید ببینید اصلا نیاز به این رشته دارن یا نه ؟چقدر برای کار شما نیاز مندن یا از دوستانی که در المان هستن بپرسید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    software engineering(Iau-tnb)

سلام وقتتون بخیر
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران دارم.منتظر نتایج ارشدم اما قصد مهاجرت دارم
    خیلی مشکلات دارم که دلسرد میکنه منو اینکه خانواده به دلیل مخالفت با مهاجرت حمایت مالی نمیکنه کل سرمایه من حدودا 30 تومنه
    نمیدونم با این مقدار پول میتونم به مهاجرت فکر کنم؟دانشگاه های آلمان برای دکترا یا ارشد فاند میدن؟امکان کار در حین تحصیل هست؟اگه هست آیا در حدی هست که بشه باهاش زندگی رو گذروند؟
    بعد از اتمام درس امکان موندن برای همیشه و کار پیدا کردن هست؟ممنون میشم راهنماایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    software engineering(Iau-tnb)

آموزشگاه زبان گوته فقط تهران شعبه داره؟متاسفانه من دارم میرم شهرستان نمیدونم چطور یه موسسه زبان المانی خوب پیدا کنم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin_71 نمایش پست ها
    آموزشگاه زبان گوته فقط تهران شعبه داره؟متاسفانه من دارم میرم شهرستان نمیدونم چطور یه موسسه زبان المانی خوب پیدا کنم
    سلام

موسسه گوته چیزی که میدونم فقط تهران شعبه داره چون زیر نظر سفارت هست

باید بپرسید تا یه موسسه خوب پیدا کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin_71 نمایش پست ها
    من خودمم دارم خودخوان میخونم. شما میتونی کتاب های منشن (MENSCHEN) رو بگیری بخونی. اینطور که شنیدم از همین کتابها توی گوته تدریس میکنن.
    کتاب راهنما به فارسی برای کتابهای منشن هم داره (نمیدونم تبلیغ میشه یا نه اجازه دارم اسم کتاب رو بگم یا نه)
    دستور زبان آلمانی - محمود رضا ولی خانی (کتابهای دیگش هم هستند من خودم راضی بودم از خرید)
    ساده توضیح داده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی
    زندگی در شهرهای کوچیک دانشجویی مثل بوخوم،کیل، لایپزیگ و... برای یه دانشجویی که زیاد اهل بریزو بپاش نباشه...در ماه چقدر میشه براورد کرد؟؟؟
    و اینکه بنظرتون تو این شهرها امکان پیداکردن کار دانشجویی وجود داره؟میشه هزینه های ماهیانه رو باهاش پوشش داد؟

ممنونم....♥

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی
    زندگی در شهرهای کوچیک دانشجویی مثل بوخوم،کیل، لایپزیگ و... برای یه دانشجویی که زیاد اهل بریزو بپاش نباشه...در ماه چقدر میشه براورد کرد؟؟؟
    و اینکه بنظرتون تو این شهرها امکان پیداکردن کار دانشجویی وجود داره؟میشه هزینه های ماهیانه رو باهاش پوشش داد؟

ممنونم....♥
    بوخوم 40هزار تا دانشجو داره، خونه پیدا کرد توش سخته. کار دانشجویی هم میشه پیدا کرد، هر کسی یه چیزی پیدا میکنه. حالا شاید باب میلتون نباشه ولی بالاخره یه گارسونی چیزی میشین!
    کیل خودم بودم، شهر کوچیک و خوبیه. توش کار هم پیدا میشه، 1 ساعت با هامبورگ فاصله داره که دیگه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

بنظرتون تو بوخوم یا کیل متوسط هزینه های یه دانشجو در ماه چقدر هستش؟ سطح پایینش