نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 103 از 103 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,027 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_demon نمایش پست ها
    سلام من میخوام با ویزای جستجوی کار وارد آلمان بشم و با توجه به رشته تحصیلیم (مهندسی مکانیک) اشتوتگارت رو انتخاب کردم.میخواستم بدونم یک نفر توی اشتوتگارت (یا اطراف) چقدر هزینه زندگیش میشه؟ طبیعتا کسی که دنبال جستجوی کار میاد خیلی دنبال تفریح و ولخرجی نیست . با سپاس
    توصیه اول من اینه حتما نباید تو خود اشتوتگار یا شهرهای بزرگ المان زندگی کنین
    نیم ساعت یا یک ساعت فاصله با مترو یا تراموا یا قطار یا اتوبوس انتخاب خیلی خیلی بهتریه و حتی شما بهتر با المان اشنا میشین.
    تو طی این نیم ساعت یه چرت کوتاه بزنین رسیدین به مقصد. اگه با این شرطی که گفتم زندگی کنین نهایتا ۸۰۰ یورو تمام هزینه ی یک ماهه ی شما میشه نه بیشتر.
    تو همین اول راه نمیشه همه چی رو باهم به دست اورد. تو اشتوتگار اول از همه پیدا کردن یه محل زندگی خیلی سخته. اگه پیدا کنین برا یه اپارتمان حدودا ۳۰ متری با یک اتاق خواب حدودا ۸۰۰ یورو باید اجاره بدین. فرقیم نمیکنه کدوم شهر المان باشین. وضع همه ی شهرهای بزرگ المان همینه.

نقل قول نوشته اصلی توسط aligh20 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی داشتم میخوام بدونم از نظر کلی بهترین شهر برای دانشجو از لحاظ هزینه و پیدا کردم شغل و...کدوم شهره ؟؟؟
    یه قاعده کلی تو کشورای اروپای غربی هستش که شما هرچی از مرکز شهرها فاصله بگیری ارزونتر میشه زندگیتون. المان زیرساخت حمل و نقل خیلی خوب و دقیقی داره
    من میگم همه ی شهرهای دانشجویی عالی هستن اما اگه دانشگاهتون تو شهرهای بزرگ هستش بهترین کار اینه تو یه منطقه خارج شهر زندگی کنین و با نیم ساعت و نهایتا یک ساعت با قطار یا مترو یا قطار شهری یا اتوبوس برین و بیایین.
    زارلند و راینلند فالتز انتخابای خوبیه. هسن هم عالیه. بادن وورتمبرگ هم خوبه.

سلام دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه هزینه اجازه یک خونه یک خانه در مزکز شهر هایدلبرگ چقدر هست؟‌ خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadmehri1 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه هزینه اجازه یک خونه یک خانه در مزکز شهر هایدلبرگ چقدر هست؟‌ خیلی ممنون
    سایت wg-gesucht برین، سرچ کنین خونه برای اجاره میاد، قیمتش رو میتونین ببینین.

ApplyAbroad Superstar

سلام
    چند متر؟ اتاق یا خونه؟
    مثلا تو Handschuhsheim میشه با حدود ۹۰۰ تا (گرم) یه خونه ی دو خوابه پیدا کرد. البته اگه خوش شانس باشی. مرکز شهر واقعا گرونه. خونه ی ۲۰ متری تو وست اشتات (نزدیک کافلند)، حدود ۴۵۰ تا ۶۰۰ تا گرمش میشه. تو برگهایم روی ۵۵۰ یورو حدودا باید حساب بکنی برای یه خونه ی ۲۰ متری (البته با فرض اینکه واقعا خوش شانس باشی و بتونی همچین خونه ای پیدا کنی). بگین چقدر بودجه دارین و کجای شهر دقیقا منظورتونه تا بهتون حدود قیمتش رو بگم.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    چند متر؟ اتاق یا خونه؟
    مثلا تو Handschuhsheim میشه با حدود ۹۰۰ تا (گرم) یه خونه ی دو خوابه پیدا کرد. البته اگه خوش شانس باشی. مرکز شهر واقعا گرونه. خونه ی ۲۰ متری تو وست اشتات (نزدیک کافلند)، حدود ۴۵۰ تا ۶۰۰ تا گرمش میشه. تو برگهایم روی ۵۵۰ یورو حدودا باید حساب بکنی برای یه خونه ی ۲۰ متری (البته با فرض اینکه واقعا خوش شانس باشی و بتونی همچین خونه ای پیدا کنی). بگین چقدر بودجه دارین و کجای شهر دقیقا منظورتونه تا بهتون حدود قیمتش رو بگم.
    سلام خیلی ممنون از پیام شما. هیچ ایده ای در مورد منطقه ندارم. من دارم از کانادا مهاجرت می کنم به آلمان و هیچ شناختی از اون منطقه ندارم. محل کار من نزدیک پارک ‌Bismarckplatz خواهد بود و ترجیح میدم خونه را نزدیک این منظقه بگیرم. وقتی میگید اکه خوش شانس باشی منظورتون چیه؟‌ یعنی خونه سخت پیدا میشه یا ...در مورد بودجه هم میشه از ۴۰۰ تا شروع کرد تا ۱۳۰۰ ولی بدیها ترجیح میدهم که کمتر هزینه کنم. در مورد متراژ هم هیج ایده ای ندارم و میدونم که خونه های اروپایی کوچک تر از خونه های کانادا هستن ولی ۲۰ متری که شما گفتید عملا نصف اتاق هست و خونه نیست. دنبال یه خونه یک خوابه جمع و جور هستم. در ضمن اگه لطف کنین بفرمایین چه هزینه های دیگه ای هست خیلی ممنون میشم. منظورم بیل و بیمه و ... خیلی ممنون از شما

ApplyAbroad Superstar

سلام خیلی ممنون از پیام شما. هیچ ایده ای در مورد منطقه ندارم. من دارم از کانادا مهاجرت می کنم به آلمان و هیچ شناختی از اون منطقه ندارم. محل کار من نزدیک پارک ‌Bismarckplatz خواهد بود و ترجیح میدم خونه را نزدیک این منظقه بگیرم. وقتی میگید اکه خوش شانس باشی منظورتون چیه؟‌ یعنی خونه سخت پیدا میشه یا ...در مورد بودجه هم میشه از ۴۰۰ تا شروع کرد تا ۱۳۰۰ ولی بدیها ترجیح میدهم که کمتر هزینه کنم. در مورد متراژ هم هیج ایده ای ندارم و میدونم که خونه های اروپایی کوچک تر از خونه های کانادا هستن ولی ۲۰ متری که شما گفتید عملا نصف اتاق هست و خونه نیست. دنبال یه خونه یک خوابه جمع و جور هستم. در ضمن اگه لطف کنین بفرمایین چه هزینه های دیگه ای هست خیلی ممنون میشم. منظورم بیل و بیمه و ... خیلی ممنون از شما
    به طور مختصر اینجا جواب بدم، برای یه خونه ی دوخوابه ی آلمانی (یه خواب + یه هال) روی ۷۰۰ ۸۰۰ تا حساب کنین حداقل. با ۴۰۰ تا اون نزدیک محاله بتونین چیزی پیدا کنین.
    پول بیمه اگه بالای ۳۰ هستین، باید خصوصی بگیرین، از ۴۰ ۵۰ یورو هست تاااا ۱۵۰ یورو یا حتی بالاتر. بستگی به پوششی داره که درخواست میدین. اگر هم کاری که پیدا کردین پست داک وایناست که خودش بیمه داره باهاش دیگه. شما فقط باید برین بیمه و بپرسین چه مدارکی باید نشون بدین بهشون. خود به خود هم بیمه اش دولتیه و بر اساس حقوقتون یه درصدی کم میشه، دست شما نیست که تعیین کنین.
    بقیه اش رو دیگه فکر کنم خیلی به درد سایرین نمی خوره که اینجا جواب بدم، خصوصی جواب میدم. صندوقتونو خالی نگه دارین تا بتونین پیام های جدید بگیرین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .