نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 2 از 103 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل

هزینه تحصیل من برای Master در رشته فیزیک دز دانشگاه بین الملی بن ترمی 650 یورو است.

Junior Member

هزینه ای که دانشگاهها در هر ترم می گیرن 2 نوعه:
    1-هزینه ترمی Semesterbeitrag
    2-هزینه تحصیلی Studienbeitrag
    در همه دانشگاهها مورد اول گرفته می شه که حداقل 90 یورو ( برای مثال در دانشگاه کیل) و حداکثر 300 یورو هست.که برای هزینه ثبت نام و کارت دانشجویی بین المللی و کارت حمل و نقله....
    مورد دوم که مبلغش 500 یورو هست فقط در بعضی از ایالتها گرفته می شه مثل ایالت زارلاند....

Junior Member

پیش فرض مشکل سربازی با داشتن پذیرش مشروط

سلام
    امیدوارم حال همه خوب باشه
    اینو میخواستم بدونم که من تا سال آینده که درسم تمام بشه خیلی بتونم به صورت فشرده توی انستیتو گوته زبان بخونم 600 ساعت زبان بتونم مدرکشو بگیرم
    این هم که برای بعضی دانشگاهها بفرستیم پذیرش مشروط میدن که میتونیم بریم اونجا مدرک Test Daf رو بگیریم.
    اینکه پذیرش مشروط میدن مشکلی برای این قضیه ی سربازی ایجاد نمی کند؟
    مگه پذیرش قطعی رو فقط وزارت علوم قبول نمی کنه که برای نظام وظیفه نامه بده؟
    آیا این حرفا درسته ؟ باید چی کار کرد؟
    لطفا اگه میدونید کمکم کنید

مجتبی

پیش فرض پاسخ : مشکل سربازی با داشتن پذیرش مشروط

سلام ،
    تا جایی که من می دونم اشکالی نداره پذیرش مشروت بدن از لحاظ وزارت علوم. اما....
    باید ثابت کنی که او شروط رو میتونی برطرف کنی. منظورم اینه که اگه مثلا پذیرش مشروظ داشته باشی با شرط نمره تافل باید نمره تافلت رو ببری و پرونده تشکیل بدی.
    مستقیم هم می تونی با خانوم اصفهانی تماس بگیری و بپرسی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gorbehayeh_iut
    سلام ،
    تا جایی که من می دونم اشکالی نداره پذیرش مشروت بدن از لحاظ وزارت علوم. اما....
    باید ثابت کنی که او شروط رو میتونی برطرف کنی. منظورم اینه که اگه مثلا پذیرش مشروظ داشته باشی با شرط نمره تافل باید نمره تافلت رو ببری و پرونده تشکیل بدی.
    مستقیم هم می تونی با خانوم اصفهانی تماس بگیری و بپرسی.
    مرسی از راهنمایی که کردی،ولی من هنوز جوابم رو نگرفتم
    یعنی شما میگید که من مثلا مدرک 600 ساعت زبان آلمانی رو ببرم براشون و پذیرش مشروط دانشگاه رو اون وقت ،بدون مشکل نامه به نظام وظیفه میدن؟

ببین انقدر قوانین توی ایران عوض می شه که نمی تونم بگم 100 در 100 مشکلی نخواهی داشت.
    خالا بذار وضعیت خودم رو برات بگم.
    ببین من پارسال واسه آلمان اقدام کردم البته از این برنامه های بین المللی International Master Programs تافلم کمتر از نیاز بود. برای همین به من به صورت کاندیشنال پذیرش دادن.
    ولی توی وزارت علوم ، اینجای کار فرق می کرد ، یعنی حداقل نمره زبانی که می خواستن خیلی خیلی پایین تر از نمره ای بود که دانشگاه می خواست از من.
    حالا منظور من از اینا اینه که من فکر می کنم (بازم میگم نمیشه روش قسم خورد.!) توی وزارت علوم مشکلی نخواهی داشت. تنها مشکل بزرگی که مینوته سر راهت باشه به نظر من ویزاست!
    آخه خیلی از افراد رو میشناسم که همه کارهای وزارت علوم و سربازیشونو با موفقیت گذروندن ولی تو مرحله ویزا گیر افتادن!
    نمی خوام تو دلت رو خالی کنم ولی اگه واست امکانش هست روی برنامه های بین المللی سرمایه گذاری کنی بنظرم احتمال موفقیتت بیشتر میشه!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gorbehayeh_iut
    ببین انقدر قوانین توی ایران عوض می شه که نمی تونم بگم 100 در 100 مشکلی نخواهی داشت.
    خالا بذار وضعیت خودم رو برات بگم.
    ببین من پارسال واسه آلمان اقدام کردم البته از این برنامه های بین المللی International Master Programs تافلم کمتر از نیاز بود. برای همین به من به صورت کاندیشنال پذیرش دادن.
    ولی توی وزارت علوم ، اینجای کار فرق می کرد ، یعنی حداقل نمره زبانی که می خواستن خیلی خیلی پایین تر از نمره ای بود که دانشگاه می خواست از من.
    حالا منظور من از اینا اینه که من فکر می کنم (بازم میگم نمیشه روش قسم خورد.!) توی وزارت علوم مشکلی نخواهی داشت. تنها مشکل بزرگی که مینوته سر راهت باشه به نظر من ویزاست!
    آخه خیلی از افراد رو میشناسم که همه کارهای وزارت علوم و سربازیشونو با موفقیت گذروندن ولی تو مرحله ویزا گیر افتادن!
    نمی خوام تو دلت رو خالی کنم ولی اگه واست امکانش هست روی برنامه های بین المللی سرمایه گذاری کنی بنظرم احتمال موفقیتت بیشتر میشه!
    بازم مرسی از این که جواب دادی.
    یعنی میگی سفارت ممکن سر زبان که testdaf ندارم ویزا نده؟
    برای این دوره های بین المللی که گفتید مثلا مهندسی صنایع یا MBA بخونم تافل چند میخواد؟ شما چند دارید؟
    شما منظورت این بود که برای دوره های بین المللی راحت تر ویزا میدن؟اگرم 6 ماه از این ور درسمو بیشتر طول بدم که بتونم test daf همینجا امتحان بدم بازم همین مشکل سفارت رو دارم؟

من نمیتونم برای کسه دیگه ای تصمیم گیری کنم. فقط می تونم داده هات رو زیاد کنم که بتونی تصمیم عاقلانه تری بگیری!
    من مینیمم نمرت زبانی که دانشگاه از من می خواست مثل اکثر جاهای دنیا 550 بود!
    ولی اینو هم می دونم که رشته های علوم انسانی زبان بالاتری نصبت به رشته های مهندسی می خواد. مثلا برای MBA تافل 600 هم شنیدم.
    کلا برای اینکه اطلاعاتت بیشتر بشه به این سایت یه سری بزن www.daad.de .
    ببین اثلا چه رشته ای به دردت میخوره ، اون وقت بشین واسه همون سرمایه گذاری کن.
    البته برای فرار از سربازی یک راه هم طولانی کردن مدت تحصیله.
    همه چیز به خودت بستگی داره.....
    توی این لینک میتونی رشته های مختلف رو سرچ کنی:
    http://www.daad.de/deutschland/studi.../06541.en.html

سلام به تمام همسفران گرامی "اگر لیاقت هم سفر شدن را داشته باشم"

دوستان گرامی یکی از دوستان می گفت 8میلیون تومان در حساب بانک +800 ساعت گزراندن زبان برای ارشد کامپیوتر حل همه چیز

و با زمانی که در ماه اجازه داری 85 ساعت میتوانی در دانشگاه کار بکنی ساعتی حداقل 10 یورو هزینه همه چیز به صورت خوب هم که باشد با کار کردن

قادر به رفع نیاز ها خواهیم شد وبا پولی که در حساب بانکی(8میلیون) داریم قادر به دادن شهریه ترمی خواهیم شد.

آیا این حقیقت دارد ...؟؟؟

سه دانشگاه خوب در زمینه ارشد کامپیوتر نام ببرید" با هزینه ترمی 500یورو"؟؟؟
    سعادت و خوشبختی از آن کسی است که برای سعادت و خوشبختی دیگران می کوشد.
    بگزار یک دیوانه نگاهت کند ولی نگزار یک نگاه دیوانه ات کند.

سلام من سوالی داشتم که اگر راهنمایی کنین ممنون میشم.
    برای ارشد فیزیک سوئد بهتره یا المان در مجموع . منظورم اینه که از لحاظ گرفتن اقامت بعدا یا مخارج یا سطح دانش ؟ ممن همه فرومها رو خوندم فقط چون در نهایت باز نتونستم نتیجه بگیرم خواستم شما که سوئدین بگین چه باید کرد . من از اسپانیا و آلمان و ( احتمالا سوئد )پذیرش دارم .بدون فاند.
    ممنون از شما.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم