نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 5 از 103 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه براي پذيرش

سلام دوستان،

من برای فوق لیسانس یکی از دانشگاه های اینترنشنال المان اقدام کردم و امروز مدیر گروهشون بهم ایمیل زد و یه ساعتی رو برای مصاحبه تلفنی در روز سه شنبه بهم پیشنهاد کرد. کسی از دوستان راجع به این مورد اطلاعاتی داره؟ مثلا اینکه هدف ایشون از این تماس چیه؟ و اینکه چه سوالاتی بیشتر پرسیده میشه؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

تو انجمن قبلا در این مورد صحبت شده . چیز خاصی نیست . در مورد رشتت میپرسه ، فعالیت هات و ... ، چیز تخصصی نمیپرسه . عمومی میپرسه .
    معمولا مصاحبه برای گرفتن فاند انجام میدن ، مگه شما درخواست فاند هم کردید همراه apply ؟ با این وجود ندیدم برای پذیرش مصاحبه کنن ولی نگران نباشید ، چیز خاصی نمیپرسن
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    تو انجمن قبلا در این مورد صحبت شده . چیز خاصی نیست . در مورد رشتت میپرسه ، فعالیت هات و ... ، چیز تخصصی نمیپرسه . عمومی میپرسه .
    معمولا مصاحبه برای گرفتن فاند انجام میدن ، مگه شما درخواست فاند هم کردید همراه apply ؟ با این وجود ندیدم برای پذیرش مصاحبه کنن ولی نگران نباشید ، چیز خاصی نمیپرسن
    سلام دوست عزیز،
    قبل از هر چیز ممنون از جوابت و امیدواری که میدی. در جواب سوالت باید بگم که من درخواست فاند نکرده بودم!
    من قسمت های مصاحبه تلفنی برای دکترا زیاد دیدم ولی جایی که راجع به کارشناسی ارشد صحبت بشه متاسفانه پیدا نکردم. میشه بگی کجا می تونم اطلاعات بیشتری پیدا کنم؟

با تشکر،

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

این تجربه دوستمون milad.ra هست که ایشون برای master رشته Electrical Engineering-Electronics اقدام کردند و الانم کانادا هستند .

http://www.applyabroad.org/forum/ind...94997#msg94997

البته من گفتم ، برای master معمولا برای فاند مصاحبه انجام میشه ، حالا چرا میخان با شما صحبت کنند ، نمیدونم . ولی این پست رو بخونید بیشتر برای مصاحبه آماده میشید .

لطفا بعد از مصاحبه صحبت هایی که رد و بدل شد و برآورد خودتونو برامون بزارید .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

سلام دوستان،

امروز اقای استاد یک ربع زودتر از قرار زنگ زد و حدود 10 دقیقه گپ زدیم. اولش گفت که شما رزومه خوبی دارید منم تشکر کردم. گفت پروژت چی بوده؟ بعد من یکم براش توضیح دادم. بعدشم از یکی دیگه از پروژه هام سوال کرد ، یکم دیگه واسش توضیح دادم. گفت سوالی داری؟ گفتم من سایت شما رو کامل خوندم و جواب همه سوالام اونجا بوده. اخرشم گفت که ما خوشحال میشیم شمارو در این ترم اینجا ببینیم و گفت ای میل یکی از تهرانی های اینجارو بهت میدم که واسه ویزا بهت کمک کنه...
    اینم بگم که چون یکم زود زنگ زد یکم حول شدم ولی این ایده بچه ها که یه مطالبی رو از قبل اماده کرده بودم کمک کرد تا با یکم تقلب از روی متن ارامش خودمو بدست بیارم...
    در کل همونطور که دوستان اشاره کرده بودن، فکر کنم یکم چک کرد ببینه ایا اینائی که تو مدارکم نوشتمو خودم انجام دادم و اینکه احتمالا زبانم در چه سطحی قرار داره.

امیدوارم این مطالب مفید باشه و همتون موفق باشید...

Junior Member

پیش فرض پذیرش برای مقطع لیسانس-کالج-مشکل سربازی

سلام دوستان
    برادر من امسال کنکور داده،رشته ی مورد علاقش نمیتونه قبول بشه اما مطمئناً یک رشته روزانه یا شبانه قبول میشه.ممنون میشم به سوالهام جواب بدید چون تو فاروم هر چی گشتم جوابی پیدا نکردم.
    1-رشته ی قبولی اهمیت داره یا صرفاً یک رشته روزانه یا شبانه قبول بشه کافیه؟
    2-اگر برای مقطع کارشناسی بخواد پذیرش بگیره حتماً در یک رشته کارشناسی باید قبول بشه یا کاردانی هم قبوله؟
    3-برای گرفتن پذیرش درخواست را به دانشگاه میدیم و آنها برای کالج اقدام میکنن یا باید مستقیم برای کالج اقدام کرد؟
    4-برای کالج چه سطحی از زبان آلمانی لازمه؟نمیتونه اونجا زبان را بگذرونه؟
    5-دانشگاه پذیرش را میده یا اول باید کالج گذرونده بشه بعد پذیرش داده بشه؟چون برای گرفتن اجازه ی خروج باید مدرک پذیرش دانشگاه دستمون باشه!

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای مقطع لیسانس-کالج-مشکل سربازی

ضمن عرض سلام
    ميدونيد جواب به اين سوالها كمي سخته چون قوانين دايم در حال عوض شدن هستند و من فقط اونهايي رو كه ميدونم عرض ميكنم.تاكيد ميكنم كه اينها چيزهايي هست كه در موارد مشابه شنيده ام و ممكنه در حقيقت به صورت ديگه اي باشه.

1-رشته قبولي فكر نميكنم مهم باشه بلكه چيزي كه مهمه قبولي در يك رشته دانشگاه دولتي هست.در مورد روزانه يا شبانه اطلاع دقيقي ندارم.ولي به هر حال براي اخذ پذيرش كارنامه قبولي و تاييديه وزارت علوم و سازمان سنجش لازم هست.الان دو سالي هست فكر ميكنم ديگه اين كلك رو نميخورن و پيام نور رو جزو دولتي حساب نميكنن(قبلا ميكردند ) .اين فقط مجوزي ميشه براي ورود به كالج و تعيين رشته در اينده ربطي به رشته قبولي در ايران نداره و به دوران تحصيل در كالج برميگرده تا اونجا كه من ميدونم.

2-فكر نميكنم قبولي در مقطع كارداني كارساز باشه و مورد قبول نيست.

3-جواب اين سوال رو ديگه واقعا اصلا نميدونم ولي به هر حال اگه واجد شرايط باشيد بالاخره به يه جايي ارايه ميديد و اين نگراني نداره
    4-فكر ميكنم براي كالج هم سطح حدااقلي براي زبان وجود داره چون كساني كه از طريق كالج وارد دانشگاه خواهند شد فقط به زبان الماني ميتونن تحصيل كنن و امكان اينكه بدون گذروندن ساعات معيني از زبان الماني بشه وارد كالج شد فكر ميكنم نباشه.حالا ممكنه اين سطح كمتر از اوني باشه كه براي ورود به دانشگاه نياز هست كه البته در اين مورد هم فرد دانشجو در كلاسهاي امادگي شركت ميكنه و مدرك مورد نظر رو بايد اخذ كنه تا وارد دانشگاه بشه(اگر تحصيلش به زبان الماني باشه).اينكه فرموديد نميشه زبان رو اونجا بگذرونه اگر منظورتون از يه سطحي به بعد هست كه مسلما همينطوره ولي اگر از ابتدا منظورتون هست فكر نميكنم امكان پذير باشه.دو موردي كه من شنيدم از طريق كالج وارد دانشگاه شدن فكر كنم لااقل 500 ساعت زبان الماني در ايران گذرانده باشن.
    5-جواب اين سوال رو هم دقيقا نميدونم ولي به هر حال تا اتمام كالج اصلا فرد متقاضي دانشجو حساب نميشه و من اطلاع ندارم در اين مورد خاص قضيه خروج از كشور به چه نحوي ميشه.و ايا ميشه از وثيقه مالي براي تحصيل استفاده كرد يا خير.

همينطور كه ميدونيد از اين طريق وارد دانشگاهاي المان شدن يه جورايي در موارد كمتري اتفاق ميافته و كمتر كساني هستند كه اطلاع دقيقي از چندوچون روند كار داشته باشند و من هم بيشتر به ابهامات شما افزودم تا جواب داده باشم.پس حتما بايد از كساني كه تجربه اين كار رو داشته اند و يا از موسساتي كه اين قبيل كارها رو انجام ميدهند و البته معتبر هستند كمك يا لااقل مشاوره بگيريد.
    اولين كاري كه بايد برادر شما انجام بده قبولي هست البته نه به نحوي كه اگر خدايي نكرده موفق به خروج نشدند زشته مرد علاقه ايشون نباشه و از شركت مجدد در كنكور هم محروم بشوند.
    دومين كار هم شروع يادگيري زبان هست كه امروز(البته الان كه ديگه شبه ) بهتر از فرداست.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

ممنون از راهنمایینون.بله متاسفانه اطلاعات برای این موارد روی اینترنت کمه.شما موسسه ای را میشناسید که من بتونم سوالم را ازشون بپرسم؟

براي اسم اوردن از موسسه يا هرچيز ديگه اي كه جنبه تبليغاتي داشته باشه اينجا و خيلي ديگه از فرومها قوانين خاصي دارند.
    من در پيغام خصوصي جواب شما رو ميدم
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

پیش فرض برم آلمان یا نه؟ با تجربه های آمریکا و آلمان کمک کنن لطفا.

سلام،
    یه پذیرش ازآلمان دارم برای فوق لیسانس با یه فاند معمولی که البته بعد از 2 یا شایدم 6 ماه بعد از ورود به آلمان بهم میدن. دانشگاه (Christian Albert University (Umiversity of Kiel دپارتمان مهندسی و علم مواد. معدلم تقریبا 16 بود، 2 تا مقاله بین المللی معتبر(یکیش IEEE) بود و یه عالمه چیزای دیگه مثل ترجمه کتابو ... . جوابای کانادا هنوز هیچی برام نیومده (نه ریجکتی و نه ادمیشنی) کلی از کانادا دلسرد شدم.
    این دانشکده آلمانی بسیار قوی و اساتیدش دارای تعداد مقاله های زیادی هستن. سیستم نانو تکنولوژی بسیار در این دانشکده قوی هست. اینم سایت دانشگاه kiel که میتونید برای کمک بیشتر به من یه نگاه بهش بندازید. زبان سایت هم انگلیسی کنید. یا میتونید از مترجم گوگل استفاده کنید که خیلی کارامد تره. www.uni-kiel.de . در لیست وزارت علوم جزء دانشکاههای ممتاز آلمان هستش (جزء اون 34 تا ممتاز) کل سیستم هم اینترنشنال هستش و کلا بیس این دانشکده اینترنشنال هست. دوستم که الان اونجاست میگه اینجا درسهای تئوری خیلی زیاده والبته درسها و کورسها خیلی های تک واکثرا مربوط به نانو هستن. بعدش هم گفت که کلا سیستم در مستر خیلی ریسرچ محور نیست (کلا در آلمان) که البته خودت میتونی اگر اکتیو باشی و با اساتید صحبت کنی بری و در پروژه ها و بالطبع در مقالات چاپ شده شرکت کنی. ولی باید خیلی خیلی اکتیو و سخت کوش باشی چون حجم درسا برای مستر خیلی زیاده. حالا من فرض میکنم از پس فشار کاری بالاش بر بیام.
    سوالم اینه که از اونجایی که هدف من یکی از دانشگاههای بسیار عالی (بسیار عالی) آمریکا هستش برای دکتری، میخوام بدونم در س خوندن توی این دانشگاه آلمانی میتونه یک اهرم بسیار قوی (بسیار قوی) برای رفتن من به آمریکا برای دکتری باشه یا نه؟ چون که یکی از مهمترین عوامل پذیرش در یک دانشگاه رنک بالای (Top Ten منظورمه مثل MIT, UC Berkeley, Stanfordو ...)آمریکایی درس خوندن در یه دانشگاه یا به زبان دیگر کشور معروف و به نامه.
    یکی از بچه ها میگفت که همین طوره.

دوستان با تجربه که در آلمان و آمریکا مشغول به تحصیلن کمک کنن. ممنون میشم.
    منتظر کامنتهای خوبتون هستم.