نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 6 از 103 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برم آلمان یا نه؟ با تجربه های آمریکا و آلمان کمک کنن لطفا.

نظر شخصی من:

دانشگاه kiel در زمینه مهندسی مواد یکی از بهترینهای آلمانه. دانشجوی ایرانی هم اونجا زیاده، حداقل 4-5 نفر از بچه های امیرکبیر اونجا هستند یا بودند. خود دانشگاه هم امکانات بسیار زیادی داره. بنابراین گزینه خوبیه.
    اگه الان شما برای فوق در دانشگاهی مثل شریف یا تهران پذیرفته بشید که هیچی، در غیر اینصورت، فکر میکنم Kiel یا کلاً هر دانشگاه ممتاز خارجی شما رو به هدفتون نزدیک تر میکنه. اگه هدفتون ام آی تی یا استنفورد یا اینجور دانشگاه هاست، که با توجه به معدل لیسانستون، توی فوق باید خیلی خیلی زحمت بکشید که یه معدل A خوب (19 به بالا) بگیرید و اونجاها پذیرفته بشید. اونجور که من شنیدم استنفورد معمولاً 19 به بالاهای شریف رو (اونهم فقط بعضی هاشون با رزومه عالی) میگیره. اگر هم کنکور فوق ندادین، و یا فکر میکنید رتبه بسیار خوبی نمیارید، به نظر من فوق خوندن توی ایران ارزش یک سال صبر کردن رو نداره. چون خیلی از پتانسیلهای تحصیلی آدم تضعیف میشه. درسته ممکنه هزارتا کار جنبی خفن هم بکنید، اما تا حدودی از حال و هوای درس خوندن خارج میشید و باید مجدداً خودتون رو اداپته کنید.
    یه نکته ی دیگه ای هم هست: بعضی دانشگاه های آلمان کلاً خیلی بد نمره میدن، مثل نحوه نمره دهی امیرکبیر یا صنعتی اصفهان. اگه شما در طول فوق تمام تلاشتون رو هم کردید، اونوقت معدلتون دوباره شد B دیگه باید با اون دانشگاه هایی که گفتید کلاً خداحافظی کنید. پس به نظر من بهتره اول از نمره دادن، و کلاً مسائل جنبی دانشگاه خارجی که میخواهید برید کاملاً مطلع بشید و انتخاب درست رو بکنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

دوست من دانشگاه های آلمان بسیار قوی هستند . شما میتونید اونجا فوق تون رو بگیرید و در ضمن اون تحقیقات انجام بدید . پذیرش دکترا هم معمولا به رزومه شما بستگی داره بیشتر . توی رزومه هم شما تحقیقاتی رو که انجام دادی آوردی . نگران هیچی نباش . راستی یجوری برنامه ریزی کن تا کانادا رو از دست ندی . بنظر من اگر کانادا موافقت کرد حتما برو اونجا . موفق باشی
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

بسیار ممنونم از جواب شما دوتا دوست خوب،
    من خودم امیرکبیر بودم و یه دفعه یکی از اساتید بهم داد 3! و از این موارد کم نبود.
    این دانشکده آلمانی به لحاظ امتحانات دوست من میگفت که اصلا هیچ مشکلی نیست و حتی میشه معدل تاپ و بالای اونو آورد مخصوصا این که میشه هر امتحان رو 3 بار تکرار کرد!
    در رابطه با کنکور فوق هم خدمتتون عرض کنم که من میتونستم توی همون دانشکده خودمون بدون کنکور بمونم. این دو سال هم کنکور ندادم اگرچه زیاد هم وقت داشتم که بخونم ولی خوب پیش خودم گفتم که دیگه اینجا درس خوندن بسه!
    حالا من از شما zenith و iBT عزیز که گویا ظاهرا در آلمان هستید 2 تا سوال دارم. 1) آیا در آلمان اصلا اساتید با بچه های فوق مقاله کار میکنن؟ من از طرف خودم مطمئنم ولی اونا باید قبول کنن که کار کنن و 2) آیا این درس خوندن در آلمان میتونه یه اهرم قوی در صعود بنده به آمریکا اون هم با اون کیفیتی که خدمتتون عرض کردم باشه؟ شما تا حالا تجربه ای داشتین؟
    یکی از اساتید جرجیا تک که سه چهار ماه پیش به من گفت که دانشگاهی که الان توش درس میخونی برای ما خیلی مهمه.
    کانادا که دیگه واقعا مسخره شو دراورده.
    بسیار ممنون از توجهتون.
    منتظر راهنماییهای جدیدتر هم هستیم.

Junior Member

به نظر من حتی دانشگاه های زاقارت اروپا از امیركبیر بهتره. شما كاری كه میكنی سریع از امیركبیر فرار كن كه نه دنیا رو داری و نه آخرت رو. نه امكانات داره كه بتونی مقاله سطح بالا بدی، نه استاد درست حسابی و باسواد داره (به تعداد مكفی) نه نمره مثل آدم میدن. پس اگه این موارد رو در نظر بگیری خروج از امیركبیر رو به قصد شریف یا تهران یا یه دانشگاه خوب اروپایی مثل كیل در دستور كار قرار بده

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط behvar76
    استانهای شرقی آلمان بیشترسون مجانی هستن
    دانشگاههای شرقی آلمان درست مجانی هستن ولی اونجاها کار کمتره و توسعه اون قسمت ها کمتره
    یعنی بیشتر مثل اروپای شرقی هستن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسافر کوچولو

سلام به تمام همسفران گرامی "اگر لیاقت هم سفر شدن را داشته باشم"

دوستان گرامی یکی از دوستان می گفت 8میلیون تومان در حساب بانک +800 ساعت گزراندن زبان برای ارشد کامپیوتر حل همه چیز

و با زمانی که در ماه اجازه داری 85 ساعت میتوانی در دانشگاه کار بکنی ساعتی حداقل 10 یورو هزینه همه چیز به صورت خوب هم که باشد با کار کردن

قادر به رفع نیاز ها خواهیم شد وبا پولی که در حساب بانکی(8میلیون) داریم قادر به دادن شهریه ترمی خواهیم شد.

آیا این حقیقت دارد ...؟؟؟

سه دانشگاه خوب در زمینه ارشد کامپیوتر نام ببرید" با هزینه ترمی 500یورو"؟؟؟
    شنیدم بر اساس قوانین جدید در ماه تا 400 یورو میشه کا کرد البته تائید نشده است این خبر.

نقل قول نوشته اصلی توسط nafas
    سلام من سوالی داشتم که اگر راهنمایی کنین ممنون میشم.
    برای ارشد فیزیک سوئد بهتره یا المان در مجموع . منظورم اینه که از لحاظ گرفتن اقامت بعدا یا مخارج یا سطح دانش ؟ ممن همه فرومها رو خوندم فقط چون در نهایت باز نتونستم نتیجه بگیرم خواستم شما که سوئدین بگین چه باید کرد . من از اسپانیا و آلمان و ( احتمالا سوئد )پذیرش دارم .بدون فاند.
    ممنون از شما.
    والله دوست عزیزم
    من خودم بر اسای آمارها و شرایط سوئد رو حتی در برخی موارد به همه جا ترجیح می دم
    آلمان خیلی شلوغه فقط 120 هزار ایرانی هیت
    و قوانین آلمان خیلی سخته.
    راستی شعره امضات خیلی زیباست.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member

من با داشتن فوق لیسانس از ایران باز هم برای یک Profesional Master تو ایتالیا اقدام کردم كه یک سال طول کشید و الان تو یک دانشگاه خوب در آمریکا دکتری میخونم. اینکه یک یا ۲ سال در اروپا باشی به مراتب بهتره. استادای خارجی بسیار با هم مرتبط هستن و مطمئنا اگر استادای آلمانی از کار شما راضی باشن و شما رو به همکارانشان در آمریکا توصیه کنن خیلی موثر خواهد بود (این اتفاق برای من هم افتاد و تاثیرش رو دیدم) سطح علمی دانشگاهای خوب اروپا واقعا بالاست.
    از طرف دیگه ویزا گرفتن از اروپا برای آمریکا راحتتر و ارزانتره
    نکته دیگه درباره تحقیق اینه كه درسای دوره فوق معمولا خیلی سنگین و فشردن، با این حال اگر فرصت و تجربه داشته باشین، استادا از تحقیق استقبال میکنن.

Member Werner.Melzer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : مصاحبه براي پذيرش

واقعا ممنون... پنجشنبه قراره استادي از freiburg زنگ بزنه با هم حرف بزنه... واسه پذيرش دکتري خيلي نگرانم سؤالهاي خيلي تخصصي بپرسه... اگه اطلاعاتي تو اين زمينه دارين ممنون مي شم کمکم کنيد...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه براي پذيرش

نقل قول نوشته اصلی توسط Werner.Melzer نمایش پست ها
    واقعا ممنون... پنجشنبه قراره استادي از freiburg زنگ بزنه با هم حرف بزنه... واسه پذيرش دکتري خيلي نگرانم سؤالهاي خيلي تخصصي بپرسه... اگه اطلاعاتي تو اين زمينه دارين ممنون مي شم کمکم کنيد...
    Hello
    I had an experience to have such a this interveiw, but i am not sure if yours will be the same ,maybe they ask some special question but as the time is short and they want to know you more in depth they will not ask very question in detail just maybe ask if you had a good experiment explain or ...'
    my suggestion is that read your CV exactly and be prepare to answer any question about that because they will put your CV in front and ask from the information that you have sent them. this is the most important thing that you should be aware to do not answer something oposite of your behaf info that you have sent to them!!
    generally , it is not that much hard and you will be abale to deal with it , do not panik, and if you could not understand their accent just ask them to talk slower and more understandable,
    the other technique that i used is that try to talk more than them and do not let them to make a hard question but do not make it TABLO .
    Good luck
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Question سابقه پذيرش در دانشگاه Bremen

كسي هست كه اخيرا و يا در سالهاي قبل از دانشگاه Bremen براي ترم تابستاني پذيرش گرفته باشد. چند سئوال در مورد پذيرش در اين دانشگاه دارم.

پیش فرض پاسخ : سابقه پذيرش در دانشگاه Bremen

نقل قول نوشته اصلی توسط javadtaghia نمایش پست ها
    كسي هست كه اخيرا و يا در سالهاي قبل از دانشگاه Bremen براي ترم تابستاني پذيرش گرفته باشد. چند سئوال در مورد پذيرش در اين دانشگاه دارم.
    دوست عزیز شما سوالاتتون رو بفرمایید شاید برای دانشگاهای دیگه هم صدق کنه و کسی بتونه پاسخ شما رو بده.