نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 8 از 103 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای مقطع لیسانس-کالج-مشکل سربازی

آیا کالج ها کلا دوره های عمومی ارائه میدن یا تخصصی؟ منظورم اینه که اگه بخوام در رشته فلسفه تحصیل کنم آیا باید کالج فلسفه برم یا اینکه کالج دیگه ای؟
    سوال دیگه ی من در این رابطه هستش که مدرک کالج به خودی خود ارزشی داره بدون دانشگاه؟ یعنی مدرک معادلش چیه در بقیه کشورها و ارزشی داره یا نه؟
    مشکل من اینه که 3 بار در دانشگاه سراسری رتبه ی زیر 200 آوردم در رشته هنر اما هر بار در دانشگاه قبول نشدم.ظاهرا مشکلم سیاسیه اما نمیدونم از کجا باید بفهمم چرا نمیزارن برم دانشگاه. کلا سال 82 و 84 و 86 به ترتیب رتبه های 122 و 166 و 66 اوردم اما هر بار رد شدم.میخواستم بدونم با این سنم ( 31) که نمیتونم بیام لیسانسو فوق و اینا بگیرم و از طرف دیگه من یه چیزهایی مینویسم تو زمینه تخصصی فلسفه و دین و دست به قلمم هم میگن بد نیست.آیا موسساتی یا کالجی , چیزی هست که بشه در زمینه فلسفه و علوم انسانی در آنجا دوره هایی کوتاه مدت برگزار بشه مثلا نهایتش 2 ساله؟

نقل قول نوشته اصلی توسط armashir21 نمایش پست ها
    آیا کالج ها کلا دوره های عمومی ارائه میدن یا تخصصی؟ منظورم اینه که اگه بخوام در رشته فلسفه تحصیل کنم آیا باید کالج فلسفه برم یا اینکه کالج دیگه ای؟
    سوال دیگه ی من در این رابطه هستش که مدرک کالج به خودی خود ارزشی داره بدون دانشگاه؟ یعنی مدرک معادلش چیه در بقیه کشورها و ارزشی داره یا نه؟
    مشکل من اینه که 3 بار در دانشگاه سراسری رتبه ی زیر 200 آوردم در رشته هنر اما هر بار در دانشگاه قبول نشدم.ظاهرا مشکلم سیاسیه اما نمیدونم از کجا باید بفهمم چرا نمیزارن برم دانشگاه. کلا سال 82 و 84 و 86 به ترتیب رتبه های 122 و 166 و 66 اوردم اما هر بار رد شدم.میخواستم بدونم با این سنم ( 31) که نمیتونم بیام لیسانسو فوق و اینا بگیرم و از طرف دیگه من یه چیزهایی مینویسم تو زمینه تخصصی فلسفه و دین و دست به قلمم هم میگن بد نیست.آیا موسساتی یا کالجی , چیزی هست که بشه در زمینه فلسفه و علوم انسانی در آنجا دوره هایی کوتاه مدت برگزار بشه مثلا نهایتش 2 ساله؟
    ببینید کالج مثل پیش دانشگاهیی خودمون میمونه.حالا شما حساب کنید تا چه میزان به درد میخوره.کالج راه ورود به دانشگاه هست.تا اونجایی که من میدونم برای رشته های هنری کالج های خاص خودشون وجود داره که هم امتحان ورودی میگیرند و هم باید نمونه کار براشون ارسال کنید.المان دوره دو ساله یا به اصطلاح دوره اکادمیک دوساله مثل فوق دیپلم ما نداره که بعد این مدرک معتبر باشه.البته فکر میکنم مثلا دوره های اشنایی با مشاغل و بعد وارد شدن به یه حرفه 2 ساله باشه که این مورد نظر شما نیست.کالج هم که مشخصه یک دوره یک ساله و قبل از ورود به دانشگاه هست که زبان تحصیل در اون فقط المانی و برای اخذ پذیرش دست کم به 500 ساعت اموزش زبان المانی نیاز دارید(یعنی باید این مقدار رو قبلا اموزش دیده باشید و مدرک معتبری دال بر این همراه بقیه مدارکتون ارسال کنید).از همه اینها که بگذریم فکر میکنم اگر هم پذیرش کالج بگیرید به شما ویزا ندهند.البته اونها مشکلی با سن ندارند ولی سفارت المان در ایران یه سری محدودیت هایی رو اعمال میکنه.منظور اینکه مثلا سن ورود شما به کالج باید در حد نرمال خودش باشه(مثلا حدود 20 سال،حالا نهایتا یکی دو سال بالاتر ).البته این چزی نیست که جایی اعلام شده باشه ولی این محدودیت ها برای کشورهایی مثل ما اعمال میشه.من فکر میکنم حتی شما برای اخذ ویزا در مقطع فوق لیسانس هم مشکل خواهید داشت.به هر حال این موضوع تا موقعی که اقدام نکنید مشخص نمیشه و اینها حدسیات و تجارب من بود و ممکنه درست هم نباشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل

من از دانشگاه فنی گیسن \FH Gießen پذیرش گرفتم (Bachelor Informatik و ویزام هم ok شده...اما الان سایتشو نگاه می کردم نوشته هر ترم 700 یورو شهریه می گیره 200 تا واسه تیکت و 500 تا شهریه ترم... این که تو استان Hessen هست!! اما کلی شهریه می گیره!!! چرا اینطوریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط boy_icelol نمایش پست ها
    من از دانشگاه فنی گیسن \FH Gießen پذیرش گرفتم (Bachelor Informatik و ویزام هم ok شده...اما الان سایتشو نگاه می کردم نوشته هر ترم 700 یورو شهریه می گیره 200 تا واسه تیکت و 500 تا شهریه ترم... این که تو استان Hessen هست!! اما کلی شهریه می گیره!!! چرا اینطوریه؟
    خب این با Universität Giessen فرق داره.من هم تعجب میکنم با این وجود چون در استان Hessen هست نباید شهریه داشته باشه!در ضمن تو لیست مورد تایید وزارت علوم هم فکر میکنم نیست.به هر حال چون گفته شهریه داره حتما داره دیگه

Junior Member

مرسی از راهنمایت...آره تو لیست وزارت هم نیست!!!
    راستی اگه بخوام دانشگامو بعد از ورود به آلمان عوض کنم...چه جوریه پروسش؟
    ( بعد از ورود 6 ماه باید آلمانی بخونم)

نقل قول نوشته اصلی توسط boy_icelol نمایش پست ها
    مرسی از راهنمایت...آره تو لیست وزارت هم نیست!!!
    راستی اگه بخوام دانشگامو بعد از ورود به آلمان عوض کنم...چه جوریه پروسش؟
    ( بعد از ورود 6 ماه باید آلمانی بخونم)
    خواهش میکنم.خب این سوال مربوط به این تاپیک نیست و من هم دقیق نمیدونم به چه ترتیب میشه دانشگاه رو عوض کرد ولی میدونم با شرایطی امکانش هست.
    لطفا پیغام خصوصیت رو چک کن.

Junior Member

سلام
    من سال دوم رشته مکانیک دانشکاه تبریز هستم
    می خواستم واسه فوق برم آلمان ولی نمی دونم مشکل سربازی چی میشه و چون مدرک زبان آلمانی ندارم نمی دونم پذیرش رو از کالج بایستی بگیرم یا از دانشگاه مورد نظر؟
    ممنون از لطفتون
    (ایمیل حذف شد. برای تماس از پیام خصوصی استفاده شود- مدیریت)
    ویرایش توسط arash-iran : December 9th, 2011 در ساعت 07:48 PM دلیل: حذف ایمیل

نقل قول نوشته اصلی توسط javida نمایش پست ها
    سلام
    من سال دوم رشته مکانیک دانشکاه تبریز هستم
    می خواستم واسه فوق برم آلمان ولی نمی دونم مشکل سربازی چی میشه و چون مدرک زبان آلمانی ندارم نمی دونم پذیرش رو از کالج بایستی بگیرم یا از دانشگاه مورد نظر؟
    ممنون از لطفتون
    سلام
    خب شما باید لیسانس رو تمام کنید.البته اگر قصد ادامه تحصیل به زبان المانی رو دارید از همین الان باید شروع کنید تا موقع اپلای دست کم 700 ساعت زبان خونده باشید.اگر هم به زبان انگلیسی میخواهید ادامه بدید یکی از مدارک لازم برای اپلای مدرک زبان مربوطه با نمره مورد نظر اون دانشگاه هست.
    مشخصه که شما بعد از اتمام لیسانس برای مقطع فوق از دانشگاهای آلمان درخواست پذیرش میکنید و ارتباطی با کالج ندارید(فرض کنید کالج همون پیش دانشگاهی خودمون هست).چون دانشگاه دولتی هستید اگر موفق به اخذ پذیرش بشوید کل مقطع لیسانس از شما پذیرفته میشه.
    برای سربازی هم مشکلی نیست.با در دست داشتن پذیرش(که برای مقطع فوق لیسانس و از دانشگاه های معتبر آلمان هست)میتونید به وزارت علوم مراجعه کنید و با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشید.اینکه دانشگاه مربوطه باید مورد تایید وزارت علوم باشه یا خیر رو باید از بچه هایی که تجربه اینکار رو برای دریافت اجازه خروج دارند سوال کنید.سوالی بود بفرمایید.
    ویرایش توسط arash-iran : December 9th, 2011 در ساعت 07:49 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

پیش فرض پاسخ : راجب دوره های Elite در آلمان

سلام
    پرونده شما برای بورسیه اگه تو سوال Pre application مبنی بر توانایی پرداخت هزینه هاتون ذکر کرده یاشید خودش بررسی میشه
    البته می تونید با MAP office هم تماس بگیرید
    در ضمن از سایت www.daad.de برای بورسیه می تونید بگردید. موسسات مختلفی هستند تو خود آلمان
    من هم این رشته رو قبول شدم و مسلما به بورسش نیاز دارم
    توصیه می کنم علاوه بر خود MAP برای بورس زیر هم حتما اپلای کنید:
    http://www.evonik-stiftung.de/sites/...s/default.aspx
    تا deadline اش زمان زیادی نمونده. 31 مارچ
    فقط کافیه از طریق email مدارکی رو که ازتون میخوان رو بفرستید
    این بورس از طرف یه موسسه تو آلمانه که هر سال روی یک زمینه خاصی زوم می کنند
    امسال هم روی کاتالیست ها و شیمی
    شما با گرایش مهندسی مواد پذیرش گرفتید یا مهندسی شیمی؟
    زبان آلمانی تون در چه سطحیه؟
    موفق باشید
    ویرایش توسط izak : March 29th, 2010 در ساعت 01:03 AM

Question به نطر شما یک سال صبر کنم

من از یک دانشگاه پولی به زبان انگلیسی پذیرش گرفتم یعنی برای فوق باید 500 یورو شهریه بدم
    ولی عمین رشته و رشته های مشابه اون چند تا هم رایگانش هم هست که Deadline اونا الان تموم شدن
    حالا به نظر شما می ارزه برم یا یک سال باز صبر کنم و 2000 یورو کلا برای 2 سال صرفه جویی کنم؟
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم