نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 88 از 103 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

Banned

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    پس اگه بخوام آپارتمان رو بگیرم روی 600 حساب کنم از الان مطمئنا چیز خوب می تونه گیرم بیاد درسته؟ (شهرهایی مثل برلین یا مونیخ) جایی که تقریبا وسط شهر محسوب بشه و به جاهای زیادی دسترسی داشته باشه و خوب باشه.

بعد هزینه متعادل خورد و خوراک رو شما 250 حساب می کنید؟ آیا کمتر از این هم میشه؟
    یعنی وقتی می فرمایید کل رو، روی 650 حساب کن، 400 منظورتون اون خوابگاه یا wg هست، 250 هم هزینه خورد و خوراک و بیمه و .. هست. می خوام ببینم تا چقدر کمتر میشه روی اسنها حساب باز کرد؟ دانشگاه های اونجا سلف و غذای دانشجویی و ... هم دارند که هزینه های تا حدودی کمتر از خرید از بیرون باشه؟
    شما بهترین کار اینه که برین تو سایت wg-gesucht.de اونجا همه قیمتها رو به تفکیک شهر زده. هزینه زندگی هم شخص با شخص متفاوته. یکی هزینه خوراکش رو با ماهی 100 تا جمع میکنه. یکی با 250 هم نمیتونه !
    غذای سلف, بیرون و ...از غذایی که تو خونه درست بشه, گرونتره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

پس اگه بخوام آپارتمان رو بگیرم روی 600 حساب کنم از الان مطمئنا چیز خوب می تونه گیرم بیاد درسته؟ (شهرهایی مثل برلین یا مونیخ) جایی که تقریبا وسط شهر محسوب بشه و به جاهای زیادی دسترسی داشته باشه و خوب باشه.

یعنی وقتی می فرمایید کل رو، روی 650 حساب کن، 400 منظورتون اون خوابگاه یا wg هست، 250 هم هزینه خورد و خوراک و بیمه و .. هست. می خوام ببینم تا چقدر کمتر میشه روی اسنها حساب باز کرد؟ دانشگاه های اونجا سلف و غذای دانشجویی و ... هم دارند که هزینه های تا حدودی کمتر از خرید از بیرون باشه؟
    برلین با مونیخ از نظر اجاره خیلی فرق داره. با ۶۰۰ مونیخ نمیتونین. اونم مرکز شهر

ApplyAbroad Superstar

گفتنی ها رو دوستان گفتن، فقط اضافه می کنم، خیلی وقتا (اما نمیگم ههمیشه) خونه ی خوب تو مرکز شهر، با قیمت مناسب، اصلا به شما نمیدن که بخواد بحثش پیش بیاد! معمولا انقدررررر رقابت برای خونه ها زیاده تو شهرهای دانشجویی و انقدررر آلمانی هستن که خارجی ها کلا خونه پیدا کردن براشون سخته. چه برسه به اینکه بخوان توقع هم داشته باشن خونه اش این مدلی باشه و فلان جا باشه و از این حرفا.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    گفتنی ها رو دوستان گفتن، فقط اضافه می کنم، خیلی وقتا (اما نمیگم ههمیشه) خونه ی خوب تو مرکز شهر، با قیمت مناسب، اصلا به شما نمیدن که بخواد بحثش پیش بیاد! معمولا انقدررررر رقابت برای خونه ها زیاده تو شهرهای دانشجویی و انقدررر آلمانی هستن که خارجی ها کلا خونه پیدا کردن براشون سخته. چه برسه به اینکه بخوان توقع هم داشته باشن خونه اش این مدلی باشه و فلان جا باشه و از این حرفا.
    خیلی جالبه که دقیقا همین حرف رو یک دانشجوی آمریکایی سیاه پوست توی مرکز مونیخ که میخواست اتاقش رو برای 2 ماه به من اجاره بده هم گفت.
    به سوالاتی که پاسخ آنها در فروم وجود دارد ، پاسخ داده نمی شود
    قبل از اینکه پیام خصوصی بدین ، صندوق پیام خصوصی خودتون رو خالی کنید !!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

بله .. تشکر می کنم از راهنمایی تمام دوستان

فقط اینکه سایتی وجود داره که بتونیم واسه خوابگاه و قیمتش هم اطلاع کسب کنیم؟
    واسه خوابگاه که یک اتاق مجزا به ما میدن، درسته؟
    و اینکه حداقل در هر خوابگاه چند نفر سکونت دارند؟

بله .. تشکر می کنم از راهنمایی تمام دوستان

فقط اینکه سایتی وجود داره که بتونیم واسه خوابگاه و قیمتش هم اطلاع کسب کنیم؟
    واسه خوابگاه که یک اتاق مجزا به ما میدن، درسته؟
    و اینکه حداقل در هر خوابگاه چند نفر سکونت دارند؟
    هر جایی سایت خودشو داره، مثلا این رو ببین قیمتاش دستت میاد:
    http://www.studentenwerk.sh/de/home/index.html
    .................................................. ....................................
    قیمت ها اصولا نرمالش 200 ایناس، یه کم کمتر بیشتر ولی 280 هم خودم دیدم.
    من خودم WG داشتم تو کیل 5 نفره، برای من تجربه ی خوبی نبود با اینکه 4 تا آلمانی بودن اونا. خیلی کثیف بودن.
    هر کسی یه اتاق داره ولی شاید شانستون بیفته Einzimmer Wohnung بگیرین که میشه یه اتاق 15 20 متری با حموم و دشویی و آشپزخونه اینا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    هر جایی سایت خودشو داره، مثلا این رو ببین قیمتاش دستت میاد:
    http://www.studentenwerk.sh/de/home/index.html
    .................................................. ....................................
    قیمت ها اصولا نرمالش 200 ایناس، یه کم کمتر بیشتر ولی 280 هم خودم دیدم.
    من خودم WG داشتم تو کیل 5 نفره، برای من تجربه ی خوبی نبود با اینکه 4 تا آلمانی بودن اونا. خیلی کثیف بودن.
    هر کسی یه اتاق داره ولی شاید شانستون بیفته Einzimmer Wohnung بگیرین که میشه یه اتاق 15 20 متری با حموم و دشویی و آشپزخونه اینا.
    عذر می خوام خوابگاهی پیدا میشه که سوئیت مانند باشه. یعنی یه سوئیت واسه دو نفر با تمام امکانات داخل همون سوئیت ولی خوابگاه محسوب بشه.
    از خوابگاه خصوصی اطلاعی دارید چطور هست؟

ببخشید میشه واسه فرانکفورت هم یک سایت بهم بدید؟
    ویرایش توسط foeng : January 31st, 2017 در ساعت 02:39 AM

ApplyAbroad Superstar

عذر می خوام خوابگاهی پیدا میشه که سوئیت مانند باشه. یعنی یه سوئیت واسه دو نفر با تمام امکانات داخل همون سوئیت ولی خوابگاه محسوب بشه.
    از خوابگاه خصوصی اطلاعی دارید چطور هست؟

ببخشید میشه واسه فرانکفورت هم یک سایت بهم بدید؟
    منظورتون از سوئیت چیه؟ خب wg ی دو نفره میشه یه واحد آپارتمان دو خوابه که همه ی امکانات توشه دیگه. هست ولی wg ی دو نفره گرونه معمولا.
    خوابگاه خصوصی هم وجود نداره. حداقل من تا الان نشنیدم. آخه خود همین خوابگاهایی که ما میگیم، مال یه شرکته به اسم studierendenwerk. می تونین تو هر شهری می خواین با اسم شهرتون سرچ کنین و احتمالا تا حدی قیمت هاشونو زدن. خوابگاها به دانشگاه وابسته نیستن به اون شکلی که تو ایران هست. تو بعضی شهرها یه سری شرکت های دیگه هم هستن که خونه میدن، اما همه جا نیستن این شرکت ها.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    منظورتون از سوئیت چیه؟ خب wg ی دو نفره میشه یه واحد آپارتمان دو خوابه که همه ی امکانات توشه دیگه. هست ولی wg ی دو نفره گرونه معمولا.
    خوابگاه خصوصی هم وجود نداره. حداقل من تا الان نشنیدم. آخه خود همین خوابگاهایی که ما میگیم، مال یه شرکته به اسم studierendenwerk. می تونین تو هر شهری می خواین با اسم شهرتون سرچ کنین و احتمالا تا حدی قیمت هاشونو زدن. خوابگاها به دانشگاه وابسته نیستن به اون شکلی که تو ایران هست. تو بعضی شهرها یه سری شرکت های دیگه هم هستن که خونه میدن، اما همه جا نیستن این شرکت ها.
    مثل چیزی که مثلا در این لینک توضیح داده. بیشتر مد نظرم اینه که هزینه های برق و ... خود خوابگاه حساب کنه و ما بتونیم یک چیزی مثل آپارتمان مستقل توی اون خوابگاه داشته باشیم. مثلا خوابگاه های متاهلی که در ایران هم هست. توی اون مایه ها نظرم هست.
    ببخشید علاوه بر اون سایت قبلی که فرمودید، این سایت ها برای گیر آوردن آپارتمان معتبر هستند:

www.studenten-wg.de
    www.immobilienscout24.de

چون این دومی با تصویر هست و خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت. با تشکر

Senior Member VividNed آواتار ها

مثل چیزی که مثلا در این لینک توضیح داده. بیشتر مد نظرم اینه که هزینه های برق و ... خود خوابگاه حساب کنه و ما بتونیم یک چیزی مثل آپارتمان مستقل توی اون خوابگاه داشته باشیم. مثلا خوابگاه های متاهلی که در ایران هم هست. توی اون مایه ها نظرم هست.
    ببخشید علاوه بر اون سایت قبلی که فرمودید، این سایت ها برای گیر آوردن آپارتمان معتبر هستند:

www.studenten-wg.de
    www.immobilienscout24.de

چون این دومی با تصویر هست و خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت. با تشکر
    اگه متاهل هستید میتونید درخواست خوابگاه متاهلی بدید ولی احتمالا زمان زیادی باید واسش صبر کنید.
    اون ۲ تا سایت هم معتبر هستند فقط دقت کنید که بعضی آگهی ها یه پولی به اسم Provision هم باید به دلال بدید
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish