نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 89 از 103 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    مثل چیزی که مثلا در این لینک توضیح داده. بیشتر مد نظرم اینه که هزینه های برق و ... خود خوابگاه حساب کنه و ما بتونیم یک چیزی مثل آپارتمان مستقل توی اون خوابگاه داشته باشیم. مثلا خوابگاه های متاهلی که در ایران هم هست. توی اون مایه ها نظرم هست.
    ببخشید علاوه بر اون سایت قبلی که فرمودید، این سایت ها برای گیر آوردن آپارتمان معتبر هستند:

www.studenten-wg.de
    www.immobilienscout24.de

چون این دومی با تصویر هست و خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت. با تشکر
    خیلی از خوابگاهای متاهلی خود دانشگاه هم این طوریه که هزینه ی برق و اینترنت و گرمایش با خودتونه و اونا فقط خونه رو بهتون یه مقدار ارزون تر از بیرون میدن.
    برای خوابگاه متاهلی هم - در صورت متاهل بودن- باید مدت ها تو صف باشین. البته برای همون wg اش هم خیلی وقتا باید حداقل یکی دو ترم تو صف باشین. خیلی به اینکه از روز اول یه خوابگاه بهتون بدن، اونم اون مدلی که شما می خواین خوش بین نباشین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

سلام دوستان
    کسی اطلاعاتی در مورد گرفتن wohngeld داره و اینکه به چه کسانی این امتیاز داده میشه؟ و آیا گرفتنش توی تمدید کردن اقامت دانشجویی مون تاثیر داره؟ من خوندم که دانشجوهای خارجی هم میتونن بگیرن ولی اینکه دقیقا چطوری میه گرفتش مهمه. سرچ کردم در موردش و به زبان آلمانی بود خوب متوجه نشدم ولی یه چیزایی دستم اومد. خواستم بدونم کسی تجربه ای داره؟
    مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mozil نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی اطلاعاتی در مورد گرفتن wohngeld داره و اینکه به چه کسانی این امتیاز داده میشه؟ و آیا گرفتنش توی تمدید کردن اقامت دانشجویی مون تاثیر داره؟ من خوندم که دانشجوهای خارجی هم میتونن بگیرن ولی اینکه دقیقا چطوری میه گرفتش مهمه. سرچ کردم در موردش و به زبان آلمانی بود خوب متوجه نشدم ولی یه چیزایی دستم اومد. خواستم بدونم کسی تجربه ای داره؟
    مرسی
    شما دانشجویین ؟
    شرایطش به طور خلاصه اینه که فکر نمیکنم شامل حال شما بشه. در کل اگه به هر کسی قرار بود کمک هزینه اجاره بدند که نمیشد.
    Rentnerin mit Grundsicherung

So könnte eine Rentnerin mit einer monatliche Rente von 950 Euro und einer Kaltmiete von 510 Euro, die 96 Euro Grundsicherung erhalte, künftig einen Wohnegeldanspruch von 120 Euro haben und so nicht mehr auf die Grundsicherung angewiesen sein.
    Alleinerziehende Mutter mit zwei Kindern

Ein weiteres Beispiel bezieht sich auf eine alleinerziehende Mutter von zwei Kindern, die mit einem Einkommen von 1.400 Euro monatlich, Kindergeld und Unterhalt zwei Kinder zu versorgen hat und eine Kaltmiete von 520 Euro aufbringen muss. Hier würde sich das Wohngeld von bisher 71 Euro um 116 Euro auf insgesamt 187 Euro erhöhen.
    Familie mit zwei Kindern

Eine Familie aus Bayern zahlt eine Kaltmiete von 700 Euro. Der Vater verdient 1.600 Euro brutto und die Mutter 450 Euro monatlich. Zusätzlich wird Kindergeld für die beiden Kinder in Höhe von 368 Euro monatlich gezahlt. Bisher erhält die Familie ein Wohngeld von 98 Euro und Kinderzuschlag in Höhe von 280 Euro monatlich. Nach der Erhöhung des Wohngeldes beläuft sich die Leistung auf 194 Euro, also ein Mehr von 96 Euro monatlich.

Junior Member

سلام دوستان. من دارم برای ویزای کارشناسی المان اقدام میکنم. ممکنه کمکم کنید و سوالاممو جواب بدین ؟
    من با یه استاد خوب دارم زبانمو میگذرونم و کلا هم تمام روزم عملا صرف خوندن زبان میشه.
    اگه تست داف رو 4 بگیرم، اونجا باید زبان بگذرونم ؟
    به من احتمالا یه دوره ی چند ماهه کالج میخوره قبل شروع دانشگاه. اجازه ی کار دارم توی اون تایم ؟
    امکان پیدا کردن کار چقدره ؟ منظورم از 6 ماه اول به بعده ... اگر کار برای امثال من سخت پیدا بشه، خیلی احتمالش کمه بتونم بیام...
    مممنون میشم تجربتون رو بگید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط jey94 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دارم برای ویزای کارشناسی المان اقدام میکنم. ممکنه کمکم کنید و سوالاممو جواب بدین ؟
    من با یه استاد خوب دارم زبانمو میگذرونم و کلا هم تمام روزم عملا صرف خوندن زبان میشه.
    اگه تست داف رو 4 بگیرم، اونجا باید زبان بگذرونم ؟
    به من احتمالا یه دوره ی چند ماهه کالج میخوره قبل شروع دانشگاه. اجازه ی کار دارم توی اون تایم ؟
    امکان پیدا کردن کار چقدره ؟ منظورم از 6 ماه اول به بعده ... اگر کار برای امثال من سخت پیدا بشه، خیلی احتمالش کمه بتونم بیام...
    مممنون میشم تجربتون رو بگید
    با تست داف 4 مستقیم دانشجو میشید. دیگه هیچ دانشگاه یا مرکزی بالاتر از این نمره درخواست نمیکنن.
    در دوره کالج اجازه کار دارید. ( مگر اینکه اون ایالت اجازه نده بهتون )
    امکان کار پیدا کردن یعنی چی دقیقا ؟
    کار هست بالاخره. منتها هر کسی حاضر به انجامش نمیشه. مثلا کار تو رستوران احتمال زیاد پیدا میشه. ولی سوال اینه که کی حاضره بره انجامش بده. بقیه فاکتورها مثل داشتن تخصص + تسلز بر زبان + موقعیت شهر در پیداکردن کار تاثیرگذاره.
    * نکته : شما اگه بخوای بری کالج بخونی احتمالا با نمره کمتر از تست داف 4 هم ممکنه بتونی وارد بشی. بهتره از همون کالجی که میخوای بری بپرسی این نکته رو.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    با تست داف 4 مستقیم دانشجو میشید. دیگه هیچ دانشگاه یا مرکزی بالاتر از این نمره درخواست نمیکنن.
    در دوره کالج اجازه کار دارید. ( مگر اینکه اون ایالت اجازه نده بهتون )
    امکان کار پیدا کردن یعنی چی دقیقا ؟
    کار هست بالاخره. منتها هر کسی حاضر به انجامش نمیشه. مثلا کار تو رستوران احتمال زیاد پیدا میشه. ولی سوال اینه که کی حاضره بره انجامش بده. بقیه فاکتورها مثل داشتن تخصص + تسلز بر زبان + موقعیت شهر در پیداکردن کار تاثیرگذاره.
    * نکته : شما اگه بخوای بری کالج بخونی احتمالا با نمره کمتر از تست داف 4 هم ممکنه بتونی وارد بشی. بهتره از همون کالجی که میخوای بری بپرسی این نکته رو.
    تا جالی که من شنیدم تو دوره کالج فرد اجازه کار نداره مگر در فاصله بین ترم یا تعطیلات ...

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

سلام

من برای این دانشگاه میخوام اقدام کنم.
    Goethe Universität Frankfurt am Main
    هزینه های زندگی فکر کنم در این شهری بیش تر از شهر های دیگر باشد. نیست؟
    ایا در المان هم اختلاف زیادی در هزینه های شهر ها وجود دارد؟ به خصوص در مسکن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    سلام

من برای این دانشگاه میخوام اقدام کنم.
    Goethe Universität Frankfurt am Main
    هزینه های زندگی فکر کنم در این شهری بیش تر از شهر های دیگر باشد. نیست؟
    ایا در المان هم اختلاف زیادی در هزینه های شهر ها وجود دارد؟ به خصوص در مسکن.
    در مسکن بله اختلاف زیادی هست. ولی در خورد و خوراک و پوشاک و ... تفاوت خاصی نیست. صد البته فروشگاه های گرون تو شهرهای بزرگ هست ولی خب ارزان فروشی ها هم سرجاشه. دانشجوی خیلی کمی تو خود فرانکفورت زندگی میکنه (به جز ریچ کیدز که تعدادشون کم هست). اکثر دانشجوها تو شهرهای اطراف زندگی میکنن. سمسترتیکت هسن برای کل ایالت هست. نگرانی خاصی نداره.

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    در مسکن بله اختلاف زیادی هست. ولی در خورد و خوراک و پوشاک و ... تفاوت خاصی نیست. صد البته فروشگاه های گرون تو شهرهای بزرگ هست ولی خب ارزان فروشی ها هم سرجاشه. دانشجوی خیلی کمی تو خود فرانکفورت زندگی میکنه (به جز ریچ کیدز که تعدادشون کم هست). اکثر دانشجوها تو شهرهای اطراف زندگی میکنن. سمسترتیکت هسن برای کل ایالت هست. نگرانی خاصی نداره.
    با تشکر
    شما المان هستید؟
    بیشتر میخواستم ببینم فرانکفورت چگونه شهری هست ازنظر هزینه

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    با تشکر
    شما المان هستید؟
    بیشتر میخواستم ببینم فرانکفورت چگونه شهری هست ازنظر هزینه
    بله هستم. گفتم از لحاظ مسکن جای گرونیه. مجبور هستین برین شهرهای اطراف. بقیه مخارج مثل بقیه شهرها هست.