نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 95 از 103 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط engineerings نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم راهنمایی کنین که هزینه متوسط زندگی دانشجویی در شهرای مختلف رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟؟ یا اینکه یه راهنمایی کلی بکنین ممنون میشم.

آیا با 40 تومن در سال (اگر کار نکنی) میشه یه زندگی متوسط دانشجویی داشت؟ (در شهرای مختلف)

ممنونم
    شما لپ کلام همون ماهی 650 تا رو در نظر بگیر که سفارت ازت می خواد. سفارت یه چیز منطقی میخواد ازتون، نه خیلی زیاد حساب کردن، نه خیلی کم.
    اگه شهر معمولی باشه با 600 تا هم می تونین، اما اگه شهری مثل مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کارلسروهه یا اشتوتگارت باشه، بعید می دونم با این قدر بتونین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    شما لپ کلام همون ماهی 650 تا رو در نظر بگیر که سفارت ازت می خواد. سفارت یه چیز منطقی میخواد ازتون، نه خیلی زیاد حساب کردن، نه خیلی کم.
    اگه شهر معمولی باشه با 600 تا هم می تونین، اما اگه شهری مثل مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، کارلسروهه یا اشتوتگارت باشه، بعید می دونم با این قدر بتونین.
    اگه خوابگاه گیرش بیاد تو مونیخ و اینجاها میشه همین 600 700.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط engineerings نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم راهنمایی کنین که هزینه متوسط زندگی دانشجویی در شهرای مختلف رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟؟ یا اینکه یه راهنمایی کلی بکنین ممنون میشم.

آیا با 40 تومن در سال (اگر کار نکنی) میشه یه زندگی متوسط دانشجویی داشت؟ (در شهرای مختلف)

ممنونم

40 تومن میشه حول و حوش 9500 یورو.
    با این مبلغ بیشتر از یه سال هم شاید بشه زندگی کرد. ( بدون درآمد از جای دیگه ). ولی این مهمه که شما چه طور هزینه کنی. خونه بگیری یا خوابگاه ؟ خوابگاهت چه قدر اجاره داشته باشه؟ بیمه خصوصی بگیری یا دولتی ؟ اهل تفریحات هستی یا نیستی؟
    اینا فاکتورهای تعیین کننده هزینه زندگی هست. چهارتا پست بالاتر هزینه های خودمو نوشتم. اون کف هزینه های من در یکی از شهرهای گرون آلمانه. کمتر از اون خیلی سخته فکرکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما کطالب رو اشتباه متوجه شدید
    به فرض هم که پول شما بعد از ورود به آلمان برای تمدید ویزا بلاک هم بشه. شما میتونی از اون پول ماهی 700 تا برداشت کنی. اینجورینیست که اون پول بمونه تو حساب برا مدت طولانی.
    به شرطی که برای تمدید ویزا در سال آینده بتونید دوباره اون مبلغ رو به حساب برگردونید، وگرنه اگه موقع تمدید کمتر از اون 8400 یورو پول توی حسابتون باشه ممکنه تمدید نکنن و fiktionsbescheinigung بدن و بگن برو حسابت رو پر کن و دوباره بیا.

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    اگه موقع تمدید کمتر از اون 8400 یورو پول توی حسابتون باشه ممکنه تمدید نکنن و fiktionsbescheinigung بدن و بگن برو حسابت رو پر کن و دوباره بیا.
    هر چقدر پول تو حسابتون باشه به همون اندازه ویزا رو تمدید میکنند. مثلا با ۴۰۰۰ یورو ویزا رو ۶ ماهه میدن.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    هر چقدر پول تو حسابتون باشه به همون اندازه ویزا رو تمدید میکنند. مثلا با ۴۰۰۰ یورو ویزا رو ۶ ماهه میدن.
    بستگی به مسئول اداره خارجی ها هم داره. یکی از دوستای من برای نزدیک 9 ماه Fiktionsbescheinigung می گرفت تا زمانی که تونست کل پول رو دوباره توی حسابش جمع کنه. مسئول مربوطه اصرار داشت که طبق نوشته دستورالعمل باید 8620 یورو توی حساب باشه وکمتر از اون قبول نیست!!! از اینجور آدما توی اداره Ausländerbehörde زیاد هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    بستگی به مسئول اداره خارجی ها هم داره. یکی از دوستای من برای نزدیک 9 ماه Fiktionsbescheinigung می گرفت تا زمانی که تونست کل پول رو دوباره توی حسابش جمع کنه. مسئول مربوطه اصرار داشت که طبق نوشته دستورالعمل باید 8620 یورو توی حساب باشه وکمتر از اون قبول نیست!!! از اینجور آدما توی اداره Ausländerbehörde زیاد هست.
    دقیقا...همش به فرد بررسی کننده پرونده برمی گرده. یکی از دوستان من قرارداد کار 450 تایی داشت + 1500 یورو هم موجودی حساب. رفت دوساله براش تمدید کردند!

Banned

به هرکسی که برای تمدید ویزاش بره و اون Fiktionsbescheinigung رو بدن. یعنی وضعیتش مبهمه؟ یا مثلا باید حسابش رو پر کنه. یا مثلا ممکنه Fiktionsbescheinigung رو به طرف بدن و بگن صدور کارتت 4 ماه طول میکشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط danim نمایش پست ها
    به هرکسی که برای تمدید ویزاش بره و اون Fiktionsbescheinigung رو بدن. یعنی وضعیتش مبهمه؟ یا مثلا باید حسابش رو پر کنه. یا مثلا ممکنه Fiktionsbescheinigung رو به طرف بدن و بگن صدور کارتت 4 ماه طول میکشه؟
    نه خبر مبهم نیست. این جمله رو دقیقا از طرف نماینده اداره اتباع خارجی که تو دانشگاه ما ارائه داشت دارم نقل میکنم: از نظر حقوقی Fiktionsbescheinigung به معنی این هست که ویزای قبلی که فرد داشته با همون شرایط قبلی تا مدت اعتبار Fiktionsbescheinigung همچنان معتبره. یعنی اگه تو ویزای قبلی شما از یکسری حقوق برخوردار بودین (شامل هر حقوقی اعم اجازه کار پاره وقت، اجازه کار تمام وقت، عدم اجازه کار) تو دوره Fiktion همچنان از همون حقوق برخوردار هستین مگر اینکه تو برگه Fiktion خلافش نوشته بشه (مثلا ممکنه قبلا اجازه کار نداشته باشین ولی تو دوره Fiktion اجازه بهتون داده بشه. اگر تبصره جدیدی به برگه Fiktionsbescheinigung اضافه نشه به معنی این هست که شرایط ویزای قبلی ادامه داره). معمولا اداره هایی Fiktionsbescheinigung میدن که به خاطر پناهنده ها یک مقداری عقب هستن و نمیتونن پرونده های دانشجویی رو بررسی کنند. وگرنه هیچ مشکلی نداره. نگران نباشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط danim نمایش پست ها
    Fiktionsbescheinigung دقیقا به معنی ادامه شرایط قبلی تا حصول نتیجه در مورد اقامت هستش، یعنی اینکه کارهای اداری اقامتتون به هر دلیلی به اتمام نرسیده و به همین دلیل بهتون Fiktionsbescheinigung میدن که نشون میده به صورت قانونی توی آلمان اقامت دارین.