نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما با همسرتان قصد ادامه تحصیل دارید؟

رأی دهندگان
162. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله هردو

81 50.00%
  • بله ولی یکی از ما

81 50.00%
صفحه 99 از 103 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1027

موضوع: هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی در آلمان و روش های صرفه جویی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid3381 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون

البته که برای خود کارآموزی سفارت نمیتونه مستقیما ویزا و اجازه اقامت بده... ویزایی که میگیرم برای یک مصاحبه عمومی هستش و نه خود کار آموزی...

شما از هزینه ها اطلاع داردید؟ مثلا ماهانه چقدر باید پول باشه تا طرف خوراک و پوشاک و مسکن و تفریحش رو جواب بده؟ (حداقل و حداکثر رو بفرمایید اگه ممکنه)
    برای مصاحبه باید ویزای شینگن تجاری بگیرید و همینطور در این حالت اجازه هیچ نوع کار یا دریافت حقوق رو ندارید. همینطور مدت زمان این ویزا هم معمولا کوتاهه. حتی زیر یک ماه.
    هزینه ها بستگی به سبک زندگی داره و شهر و ... قانون و تخمین اداره مهاجرت تقریبا ۷۰۰ یورو هست برای یک زندگی کاملا دانشجویی. سایت هایی هست که می تونید هزینه هارو چک کنید. بگردید cost of living berlin مثلا.

Junior Member saeid3381 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زبان وادبیات روسی - دانشگاه تهران

ممنون از پاسختون؛ بله دقیقا همین طوره که شما میفرمائید." ...در این حالت اجازه هیچ نوع کار یا دریافت حقوق نیست." و هدف از گرفتن ویزا صرفا انجام یک مصاحبه کاری به منظور پذیرش بعنوان کارآموز هستش

مرسی بابت معرفی سایت

Junior Member

سلام ، میخواستم بدونم یک خانواده 4 نفره با بچه های زیر 10 سال اطراف اشتوتگارت بخوان زندگی کنن با حقوق خالص 3000 یورو در ماه ،چجور زندگی می شه؟ بخور و نمیر، اقتصادی یا راحت؟ البته منظورم از راحت ولخرجی و هزینه های اضافی نیست.یه زندگی معقول و معمولی 4 نفره

نقل قول نوشته اصلی توسط zarrin1363 نمایش پست ها
    سلام ، میخواستم بدونم یک خانواده 4 نفره با بچه های زیر 10 سال اطراف اشتوتگارت بخوان زندگی کنن با حقوق خالص 3000 یورو در ماه ،چجور زندگی می شه؟ بخور و نمیر، اقتصادی یا راحت؟ البته منظورم از راحت ولخرجی و هزینه های اضافی نیست.یه زندگی معقول و معمولی 4 نفره
    حقوق خالص (بعد از کسر مالیات) ۳۰۰۰ یورو حقوق مناسبی در آلمان هست. اگر مخارج رو این شکلی در نظر بگیریم:

۱۳۰۰ تا خانه برای ۴ نفر. نمیدونم بچه هاتون دقیقا چند سالشونه. اگر برای دو تاشون یک اتاق در نظر بگیریم از این رقم که گفتم هم ارزون تر میاد.
    ۸۰۰ تا خورد و خوارک ماهانه برای ۴ نفر (که به نظرم زیاده - خانواده منطقا کمتر غذای آماده میخوره و مواد خام به شکل عمده میخره که به مراتب ارزون تر در میاد)
    ۲۰۰ تا پوشاک برای ۴ نفر (این هم زیاده ولی خب با در نظر گرفتن سن بچه هاتون کافی به نظر میاد)
    ۵۰۰ تا قسط وام ماشین و هزینه سوخت و بیمه.
    ۲۰۰ تا تهش میمونه برای هزینه های متفرقه.

البته اینها سر انگشتی هست ولی همون طور که گفتم حقوق مکفی هست. کمی میتونید هزینه ها رو جابجا کنین تا هزینه مسافرت - رفت و آمد به ایران و اینها در بیاد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط zarrin1363 نمایش پست ها
    سلام
    بستگی به تعریفتون از زندگی معقول و معمولی داره. اشتوتگارت شهر گرونیه. شما یه نگاه به سایت wg-gesucht.de یا Immobilienscout24.de بندازین و خونه ای که مناسب می بینین رو پیدا کنین و ببینین تو چه بازه ی قیمتی باید حساب کنین. چون مهم ترین خرج آدم همون اجاره خونه است. برای 4 نفر، طبیعتا خونه تون حداقل باید 4 خوابه باشه. دقت کنین 4خوابه تو سیستم آلمانی، میشه سه خوابه تو سیستم ایران. حالا بسته به اینکه تو مرکز شهر بخواین خونه بگیرین یا تو شهرک های اطراف، خیلی قیمت خونه تون فرق می کنه. احتمالا باید بین 1500 تا 2000 یورو (یا حتی بیشتر) برای اجاره بذارین کنار. خرج خورد و خوراک رو هم ماهی حدود 100 یورو برای هر نفر در نظر بگیرین، یعنی ماهی 400 یورو. حالا باید ببینین آیا مثلا 500- 1000 یورویی که می مونه برای تفریحاتتون به نظرتون کافیه که بگین یه زندگی معقول و معمول داریم یا نه.
    در کل، من اگه بخوام نظر شخصیمو بگم، به نظرم زندگیتون چیزی بیشتر از بخور و نمیره، اما یه زندگی عادیه. اون قدری هم راحت و در رفاه نیست که بگین هر کار دلمون بخواد می تونیم بکنیم و هر روز هر تفریحی که دلمون می خواد می تونیم داشته باشیم.

Junior Member

ممنون از همگی برای اطلاعات مفیدتون. میخواتم بدونم که این که میگن برای خوابگاه از شش ماه قبل باید اقدام کنید. چقدر درسته؟ و من باید یک سال کالج بگذرونم. میدونید که هر ماه حداقل چقدر هزینه زندگی میشه؟ و این که دوسلدوروف شهر گرونیه؟ و شهر هایی در غرب آلمان که گرون نیستند کدوم اند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamm6d نمایش پست ها
    من برای ثبت شرکت دارم اقدام میکنم و ماه بعد وقت سفارت دارم
    شرکتی که میخام ثبت کنم در زمینه نرم افزار وب هست ، شهری که انتخاب کردم بوخوم هست به دلیل هزینه هایی پایین زندگی
    آیا این شهر خوبیه و اصلن از لحاظ تکنولوژی پیشرفته هست ؟

شهر خوبیه ولی پر ایرانیه. یعنی در این حد که هر 100 متر به 4 نفر سلام میکنی )
    شهر خوبیه و تو استان NRW. نزدیک به شهر های بزرگ مث کلن و دوسلدورف. از لحاظ تکنولوژی پیشرفته بودن رو نفهمیدم یعنی چی. انتظار چی دارین دقیقا؟ بگین من در موردش بگم.
    آها، مغازه ی ایرانی هم داره که خب بعضی وقتا نیاز میشه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط greenaz نمایش پست ها
    ممنون از همگی برای اطلاعات مفیدتون. میخواتم بدونم که این که میگن برای خوابگاه از شش ماه قبل باید اقدام کنید. چقدر درسته؟ و من باید یک سال کالج بگذرونم. میدونید که هر ماه حداقل چقدر هزینه زندگی میشه؟ و این که دوسلدوروف شهر گرونیه؟ و شهر هایی در غرب آلمان که گرون نیستند کدوم اند؟
    بستگی به شهرتون داره. بعضی جاها بعد از یه سال هم بهتون خوابگاه نمیدن. بعضی جاها از همون ایران می تونین خوابگاهو بگیرین.
    دوسلدورف شهر گرونیه. من از قیمت wg هاش اطلاعی ندارم ولی واقعا شهر گرونیه. حداقل هزینه هم دقیقا بستگی به خونه ای داره که می گیرین. من توی یه شهر دیده بودم که یه نفر با ۲۰۰ یورو wg گرفته یه نفر با ۴۵۰ یورو. خب کلی فرقشه! به نظرم برای دوسدورف روی زیر ۷۰۰ یورو در ماه حساب نکنین. من شهر ارزون تو غرب آلمان نمی شناسم. اما همیشه این امکانو دارین که مثلا خونه تونو به جای توی دوسلدورف توی شهرها یا شهرک های اطرافش بگیرین و کلی تو هزینه هاتون صرفه جویی کنین.

Junior Member

سلام
    چندتا سوال
    1-هزینه های اب و برق و گاز ماهیانه چقد میشه تقریبا؟
    2-تفاوت هزینه اب و برق و گاز در خوابگاه و خونه دانشجویی چجوریه؟اصلا تفاوتی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mmelo نمایش پست ها
    سلام
    چندتا سوال
    1-هزینه های اب و برق و گاز ماهیانه چقد میشه تقریبا؟
    2-تفاوت هزینه اب و برق و گاز در خوابگاه و خونه دانشجویی چجوریه؟اصلا تفاوتی داره؟
    1.بستگی به نحوه ی اجاره کردن داره. خونه ها یه اجاره دارن به اسم Kaltmiete یعنی اجاره ی سرد و یه اجاره به اسم Warmmiete یا اجاره ی گرم. اجاره ی سرد بدون برق و آب و ایناس و اجاره ی گرم با برق و آب و اینا. برای مثال یکی مینویسه Klatmiete 250 و Warmmiete 300، این یعنی 50تا برای برق و آب و اینا میگیره. یه سری میگن به جز Warmmiete شما باید مثلا 50 تا بیشتر بدی، یکی میاد میگه کلا Warmmiete هست 300تا و دیگه نیاز نیست بدی. همه ی اینا هم آخر سال محاسبه میکنه صاحبخونه، اگه کمتر مصرف کرده باشین پولتون بهتون پس داده میشه و اگه بیشتر استفاده کردین که کم پیش میاد ازتون میگیره. همه ی این برق و آب و اینا هم یه شرکت هست که به خونه ها میده و اگه بخواین میتونین برین بپرسین ازشون که چقدر من مصرف ماهیانه امه مثلا.
    2. خوابگاه ها کلا این وارم میته رو میگیرن، هر چی هم مصرف کنین مث خونه نیست بعدا ازتون بگیرن چون کونتور نداره