صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: متفاوت بودن Rank دانشگاه در رنگینگ جهانی و Rank دانشکده. کدام مهم است؟

Junior Member

پیش فرض متفاوت بودن Rank دانشگاه در رنگینگ جهانی و Rank دانشکده. کدام مهم است؟

سلام دوستان

گاه پیش میاد که یک دانشگاه در رنکینگ جهانی مثلا رنک زیر 30 داره اما در رنکینگ دانشکده خاص مثلا دانشکده X در آمریکا این دانشکده در بین دانشکده های دیگر رنک مثلا 80 را داره . حالا کدام مهم است رنک کلی دانشگاه در جهان یا رنک دانشکده در بین سایر دانشکده ها در آمریکا؟

البته برعکس هم می تواند رخ دهد . به هرحال کدام رنک مهمتر است. ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

پیش فرض پاسخ : متفاوت بودن Rank دانشگاه در رنگینگ جهانی و Rank دانشکده. کدام مهم است؟

والا من فکر می کنم بستگی به این داره که شما چه استفاده ای می خواهی از رنکینگ بکنی. اگر دنبال این هستی که بعدا کار غیر دانشگاهی بکنی، من که بعید می دانم مدیران شرکتها اصلا برایشان این چیزها مهم باشه. یه ایده کلی راجع به رنکینگ دانشگاه ها دارند و هر دقیقه و ثانیه نمی روند رنکینگ را چک بکنند. مثلا کلا می دانند که فلان دانشگاه ها خیلی خوبه، آن یکی ها متوسطه و... .
    اگر هم می خواهی بدانی کیفیت آموزش کجا بهتره و به قول معروف کجا با سواد تر می شی به نظر من بعد از تلاش خودت که از همه چیز مهم تره، بیشتر به استادی مربوط می شه که باهاش کار می کنی تا رنکینگ کلی دانشکده یا دانشگاه.
    Everything is possible

Senior Member

پیش فرض پاسخ : متفاوت بودن Rank دانشگاه در رنگینگ جهانی و Rank دانشکده. کدام مهم است؟

کاملا با نظر fassih موافقم. به جز دانشگاههای یک تا ده بقیه دانشگاهها
    رو شما با وضعیتی که دارین باید ویژه خودتون رتبه بندی کنید که این رتبه بندی
    میتونه کاملا با رتبه بندی دیگران فرق داشته باشه. دانشگاه اول برای شما اون دانشگاهی
    هست که آزمایشگاه تحقیقاتی که قراره توش کار کنین کاملا منطبق با احوال شماست و استادایی
    داره که از نظر مقاله و ... معتبر هستن و احیانا کتابی تو اون زمینه داشته باشن. این از نظر علمی.
    یعنی اینو می خوام بگم که ممکنه دانشگاهی که مثلا رنک 50 داره واسه شما اصلا خوب نباشه
    ولی رنک 80 فوق العاده باشه پس بر اساس تجربه شخصی خواهش می کنم این مسائل رو زیاد توجه
    نکنین و آینده خودتونو فدای رنکینگ نکنین. اما در مورد مثلا میزان بزرگی کمپ دانشگاه و یه سری مسائل حاشیه ای
    اینطوری می تونین از سایتهای مخصوص رنکینگ کمک بگیرین.

Junior Member

نه دقیقا برا کار دانشگاهی میخوام. یعنی بعد از اینکه برگشتم ایران خواستم هیات علمی بشم کدام رنک مهم است؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط linsey
    نه دقیقا برا کار دانشگاهی میخوام. یعنی بعد از اینکه برگشتم ایران خواستم هیات علمی بشم کدام رنک مهم است؟
    منم دقیقا همین سوالم بود چند صباحی پیش و دنبالش هم بودم بطور عملی و با چند تا دانشگاه هم صحبت کردم در این موارد
    وقتی از اونا میپرسیدم واقعا خندشون میگرفت که من مثلا تو رنک 22 یا 43 گیر کردم
    یکی از رییس دانشکده ها -البته نمیدونم چرا این رو گفت- گفت تا 300 هم با من که مشکلی نیست- فک کنم اغراق کرد
    بهرحال خیلی ها دقیقا میگفتند دغدغه رنک نداشته باشید
    تحقیقاتی که انجام دادم نشون داد نمیایند مثلا تویی که رنکت 67 رو رها کنند و الزاما رنک 27 رو بگیرند
    واسه هیات علمی شدن مواردی مانند مقالات- ریسرچ-زمینه کاری- سابقه کاری تو تدریس-نظر کمیته های جذب هیات علمی . و ......مهم هستند
    نه اینکه بگند اقا رنک 14 اومد دیگه 34 تعطیل
    همونطور که بچه ها گفتند قضیه دانشگاه های خیلی رنک بالا دیگه فرق میکنه
    از من بشما نصیحت که در پذیرش و ... خیلی این چیزا دست ما نیست- مگه اینکه واقعا رزومت خفن باشه و بشینی بین برکلی و mit گمانه زنی کنی
    معمولا باید تابع بود و دید کجا پذیرش میده و فاند میده-
    وقتی واسه من این شرایط پیش اومد دیگه رفتم تو رنک خود دانشگاه و خیالیم نبود مثلا تو مکانیک چندمه
    پیشنهاد: برو در میان اساتیدی که احتمالا یه روز میخواند شورا بگیرند و تو رو جذب کنند-
    اسم یه دانشگاه رو بگو که رنک دانشکده بالاست بعد یکی رو بگو که رنک خود دانشگاه
    ببین با کدوم impress میشند- این موضوع مهمیه- اینکه مثل همین rate های اینترنتی کدوم رو بیشتر شنیده باشند تاثیر گذاره سرانجام رو نظرشون
    من اینکارو کردم جواب داد

Senior Member

یه نکته کوچولو دیگه رو هم به پست قبلیم اضافه کنم که یه معیار عمومی و کلی
    می تونه وزارت علوم و دانشگاههای درجه یک یا دو و ... باشه که تو سایت وزارت
    علوم پیدا میشه

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    یه نکته کوچولو دیگه رو هم به پست قبلیم اضافه کنم که یه معیار عمومی و کلی
    می تونه وزارت علوم و دانشگاههای درجه یک یا دو و ... باشه که تو سایت وزارت
    علوم پیدا میشه
    اوه- دقیقا من این رو میخواستم بنویسم حواسم نبود- اینکه وجود همچین لیست هایی در وزارت علوم نشون دهنده اهمیت رنک ها تا حدودی هست- البته اگه دیدید یه دانشگاه خفن تو لیست شماره یک نیست زیاد خندتون نگیره تعجب هم نکنید

Junior Member

ليست وزارت علوم كه اصلا حرفشو نزن. معلوم نيست كي اونا رو نوشته احتمالا يه ادم زير ديپلم!
    اگه يكي دو مورد اشتباه داشت اشكالي نداشت ولي من هر كشوري رو نگاه كردم تازه با اين اطلاعات من خيلي سوتي هاي وحشتناكي داشت چه برسه به اينكه بخواهيم به اين ليست فكستني استناد كنيم و اپلاي :

Senior Member

سلام
    بله حتما اشتباهاتی هم داره شما خودتو ناراحت نکن. در مورد کانادا که تقریبا
    درسته و می تونه یه معیار کلی باشه. در ضمن بر اساس حروف الفباست و در مورد
    رنکینگ بندی جسارت نکرده.

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ely
    ليست وزارت علوم كه اصلا حرفشو نزن. معلوم نيست كي اونا رو نوشته احتمالا يه ادم زير ديپلم!
    اگه يكي دو مورد اشتباه داشت اشكالي نداشت ولي من هر كشوري رو نگاه كردم تازه با اين اطلاعات من خيلي سوتي هاي وحشتناكي داشت چه برسه به اينكه بخواهيم به اين ليست فكستني استناد كنيم و اپلاي :
    ممکنه لطفا به چند تا از اشکالاتش در امریکا اشاره کنین؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)