صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: متفاوت بودن Rank دانشگاه در رنگینگ جهانی و Rank دانشکده. کدام مهم است؟

پیش فرض پاسخ : متفاوت بودن Rank دانشگاه در رنگینگ جهانی و Rank دانشکده. کدام مهم است؟

هر دو اهمیت داره ... شاید رتبه دانشکده یه کم مهمتر باشه اما واقعا باید بطور نسبی هر دو رو در نظر داشت...

اهمیت رتبه دانشگاه :

* افزایش قدرت مالی دانشگاه ( که توی همه زمینه ها به شدت تاثیر می گذاره ... از اینکه بیایند فرودگاه دنبالتون یا نه در نظر بگیرید تا تعداد کنفرانسهای خارجی که دانشگاه حمایت مالیتون می کنه شرکت کنید گرفته تا لپ تاپ و کامپیوتری که بهتون می ده و ... کلا عناصر کوچیکی که وقتی سیگماش رو در نظر بگیرید بسیار زیاد و تاثیر گذار میشه )
    * تسهیل و تسریع نسبی در گرفتن ویزا
    * حمایت بهتر از دانشجویان و نظم کلی دانشگاه و فرآیندهاش
    * امکانات بیشتر تحصیلی ( کتابخونه، نرم افزارها، منابع الکترونیک، ... ) ، رفاهی، ...
    * افزایش حمایتهای مادی و معنوی دانشگاه از دانشجویان خارجی ...
    * گروههای دانشجویی و انجمنهای بسیار قوی تر
    * فراهم آوردن موقعیتهای بهتر شغلی و اجتماعی و...
    * برگزاری دوره های آموزشی / نمایشگاهها /.... قویتر....
    * برخورد با دانشجویان قوی تر با توانمندیهای بالقوه و بالفعل بیشتر از سایر رشته ها
    ...

اهمیت رتبه دانشکده:

* اساتید بهتر،با معلومات و تجربه بیشتر
    * افزایش همکاریهای دانشگاه و صنعت و پروژه های پژوهشی
    * فرآیندهای علمی منظم و موثرتر
    * احتمال غنای بیشتر تز و رساله ( افزایش پتانسیل چاپ مقالات علمی و پژوهشی)
    * برخورد با دانشجویان قوی تر هم رشته ای که امکان یادگیری و هم افزایی رو به شدت افزایش می ده
    ....

این مثال به نظرم رسید که شاید خالی از لطف نباشه : دانشجو مثل گُل و گیاهی(!) می مونه که توی یه گلدون ( دانشکده) می خواد توی یه آب و هوایی ( دانشگاه) رشد کنه ...

عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

Senior Member

پیش فرض پاسخ : متفاوت بودن Rank دانشگاه در رنگینگ جهانی و Rank دانشکده. کدام مهم است؟

با تشکر از goodgirl و توضیحات خوبش.
    به نظر من حتی اون گلدونی که فرمودید میتونه خیلی خاص تر همون آزمایشگاهی باشه
    که قراره توش فعالیت کنین یا اون رشته خاصی که در یه دپارتمان خاص بخونین.
    چرا این حرفو می زنم. چون مثلا در مورد کانادا من که ندیدم به تفکیک دانشکده رنکینگی موجود باشه
    تازه اگه باشه هم دپارتمان قدرت چه ربطی به الکترونیک داره و به همین صورت در مورد رشته های دیگه
    که جزوی از دپارتمانها هستند. پس در این جور موارد باید خودتون دست به کار بشید و به رشته خاصی که می خواید تو
    یه دپارتمان بخونید یا آزمایشگاه مربوطه نمره بدید. چون در نهایت استاد آزمایشگاه هست که البته رو حساب اعتبار دانشگاه
    از صنعت پروژه میگیره و بخش عمده ای از کمک هزینه ها رو واسه دانشجوها از این منبع تامین میکنه. در ضمن دانشگاههای
    زیادی هستن که رنکینگ کلی پائینی دارند ولی فلان رشته فلان دپارتمان خاصش خیلی قویه و می تونه حمایت مالی کنه
    پس بازم می گم خوبه که حتما واسه خودمون با توجه به رشته ای که می خوایم بخونیم یه رنکینگ لیست درست کنیم و از
    روی اون با توجه به اولویت اپلای کنیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

من از چند نفر در آمریکا و کانادا پرسیدم (دوستانی که رفته بودند و فامیل) گفتند اگه شما قصد ادامه تحصیل برای دکترا داری خیلی مهمه از چه دانشگاهی مستر گرفتی. ولی اگه بعدش دنبال کاری مهم نیست. حالا مثلا یکی مثل من که دنبال دکترا نیست خوب منطقی نیست دانشگاه top بزنه!
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020
    من از چند نفر در آمریکا و کانادا پرسیدم (دوستانی که رفته بودند و فامیل) گفتند اگه شما قصد ادامه تحصیل برای دکترا داری خیلی مهمه از چه دانشگاهی مستر گرفتی. ولی اگه بعدش دنبال کاری مهم نیست. حالا مثلا یکی مثل من که دنبال دکترا نیست خوب منطقی نیست دانشگاه top بزنه!
    You might change ur decision
    Job opportunities are not available always, and I know here some people as they could not have found jobs they r gonna continue their education
    so your reasoning might not be always cogent

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)