نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: آیا با گذاشتن وثیقه میتوان اصل مدرک را دریافت کرد؟؟(مخصوص دانشجویان مشمول)

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

پیش فرض آیا با گذاشتن وثیقه میتوان اصل مدرک را دریافت کرد؟؟(مخصوص دانشجویان مشمول)

با سلام و احترام
    مهمترین مشکل من و دوستانی که شبیه به من مشکل خدمت سربازی دارند برای اپلای کردن نداشتن دانشنامه است
    حالا سئوال من اینه با توجه به قوانین کنونی کشور و اینکه خودشون این راه رو باز گذاشتن تا اگر مشمولی در مقاطع بالاتر پذیرش داشت معافیت تحصیلی صادر بشه و بدون مشکل از کشور خارج می شوند البته با وقیثه ،و حتما دوستان وزارت علوم به خوبی این موضوع رو می دونن که برای اخذ پذیرش و اپلای کردن نیاز به دانشنامه است چرا هیچ راهکاری برای این داستان وجود نداره از یه طرف راه رفتن با وثیقه مجاز هست از طرف دیگر اون مدارکی که برای گرفتن پذیرش هست رو جلوش رو گرفتن ؟
    همیشه برای من جای سئوال بوده چرا از یه طرف گرفتن دانشنامه و ریز نمرات رو بستن و از طرفیم اگر کسی پذیرش گرفت میتونه معافیت تحصیلی بگیره و از کشور خارج بشه این برای من سئوال هستش پس چرا راه رو برای ما باز نکردن؟ حتی گواهی موقت هم به دانشجویان مشمول نمیدن !

حالا با تمام این حرف ها آیا راهی هست که بشه از دانشگاه لیسانس نامه ای مبنی برا فارغ تحصیلی برای دانشگاهای مورد نظرمون بگیریم؟
    میشه با سپردن وثیقه به نظام وظیفه یا وزارت علوم مدرک اصلی یا حتی مدرکی دال بر فارغ تحصیلی مون بگیریم؟
    آیا کسی امتحان کرده بره وزارت علوم ببینه چطور می تونه یه مدرکی رو بگیره که فارغ تحصیل شده ؟ با نامه زدن و یا وثیقه میشه کاری کرد یا خیر؟
    میخوام ببینم اینهمه دوستانی که برای ارز دانشجویی خدمت مدیر کل بورس وزارت علوم رفتن این موضوع رو مطرح نکردن که مشمولین به چه شکل فرایند گرفتن پذیرش رو طی بکنند؟

سپاس
    ویرایش توسط hossein68 : October 12th, 2012 در ساعت 04:24 PM

Senior Member سپهر آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا با گذاشتن وثیقه میتوان اصل مدرک کارشناسی رو دریافت کرد؟؟(مخصوص دانشجویان م

اول اینکه برای خیلی دانشگاه ها در کشورهای مختلف میشه بدون دانشنامه و تنها با ریز نمرات اقدام کرد.

از این گذشته با توجه به دانشگاه مقطع لیسانس امکانش هست که نامه ای مبنی بر فارغ التحصیلی گرفت. ولی چون هر دانشگاه روند خودش را داره باید جزئیاتش را از مسئولین دانشگاه و یا هم دانشگاه هایی که قبلا این کار را کردند، بپرسی.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

پیش فرض پاسخ : آیا با گذاشتن وثیقه میتوان اصل مدرک کارشناسی رو دریافت کرد؟؟(مخصوص دانشجویان م

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    اول اینکه برای خیلی دانشگاه ها در کشورهای مختلف میشه بدون دانشنامه و تنها با ریز نمرات اقدام کرد.

از این گذشته با توجه به دانشگاه مقطع لیسانس امکانش هست که نامه ای مبنی بر فارغ التحصیلی گرفت. ولی چون هر دانشگاه روند خودش را داره باید جزئیاتش را از مسئولین دانشگاه و یا هم دانشگاه هایی که قبلا این کار را کردند، بپرسی.
    مثلا در دانشگاه آزاد همچین چیزی امکان پذیره ؟
    می دونم با ریز نمرات هم میشه اما حرف من اینه وقتی قانون می زارن که می تونید معافیت تحصیلی بگیرید چرا راه گرفتن پذیرش رو سخت تگه داشتن !!!

پیش فرض پاسخ : آیا با گذاشتن وثیقه میتوان اصل مدرک را دریافت کرد؟؟(مخصوص دانشجویان مشمول)

سلام
    دوستان بعد اینکه معافیت تحصیلی میگیریم و اونو واسه وزارت علوم میفرستیم،بعدش وزارت دوتا نامه میده که یکیش مربوط به اداره گذرنامست که کارای پاسپورت گرفتنو باهاش انجام میدیم، نامه ی دیگه هم برا ازاد کردن مدرک هست،تا اینجاشو میدونم بقیرو نه،اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه،من میخوام با گذاشتن وثیقه مدرکمو ازاد کنم،میشه توضیح بدین مراحلشو؟

پیش فرض پاسخ : آیا با گذاشتن وثیقه میتوان اصل مدرک را دریافت کرد؟؟(مخصوص دانشجویان مشمول)

چون کسی جواب نداد خودم رفتم دانشگاه و بخش اداره ی فارغ التحصلان کارمند بهم گفت تو 15 سال سابقه ی کاریه من همچین موردی نبوده که طرف بخواد با وثیقه مدرک ازاد کنه ،البته گفت نمیدونم شاید بشه از وزارت علوم بپرس

نقل قول نوشته اصلی توسط kamranashofte نمایش پست ها
    چون کسی جواب نداد خودم رفتم دانشگاه و بخش اداره ی فارغ التحصلان کارمند بهم گفت تو 15 سال سابقه ی کاریه من همچین موردی نبوده که طرف بخواد با وثیقه مدرک ازاد کنه ���������������� �،البته گفت نمیدونم شاید بشه از وزارت علوم بپرس
    تا جایی که من از تو وب فهمیدم، احتمالا میشه با گذاشتن وثیقه، برای دوماه دانشنامه رو گرفت. ولی باز هم بیشتر تحقیق کنید.

Junior Member

سلام
    خسته نباشین
    برای دانشجوهای تربیت دبیر شهید رجایی امکان گرفتن پذیرش هستش؟؟؟
    اینکه تعهد درس دادن داریم و خدمت سربازی روهم داریم اینارو باید چیکار کنم؟؟؟؟