صفحه 16 از 19 نخستنخست ... 678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 183

موضوع: کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

پیش فرض پاسخ : کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط persiiian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت همگی بخیر.
    یک سوال داشتم که اصلا مربوط به تاپیک نیست اما هرجا می پرسم جوابی نمی گیرم . امیدوارم شما کمکم کنید.

من 2 هفته دیگه با پرواز ایر آسیا از فیلیپین میرم مالزی فرودگاه lcct و باید از این فرودگاه برم فرودگاه دیگه klia برای پرواز دومم از مالزی به ایران با ایران ایر.
    خواستم بدونم بین این دو فرودگاه با چه وسیله ای برم که ارزونتر و ایمن باشه؟
    تایم بین 2 پرواز به اندازه کافی دارم.

و اینکه آیا برای پرواز دومم از مالزی به ایران باید خروجی پرداخت کنم در فرودگاه مالزی؟ اگه آره . هزینه خروجی چقدر هست در فرودگاه مالزی؟
    ممنون
    با سلام

یک قطار سریع هست بین این دو فرودگاه که تازه هم افتتاح شده به اسم:
    KLIA Express
    http://www.kliaekspres.com/erlsb/LCC...8/Default.aspx

نخیر نیازی به خروجی ندارید ولی کمی دلار همیشه در سفر به همراه داشته باشید.

موفق باشید
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

سلام دوستان
    من نقشه کش ابزاردقیق هستم با 10 سال سابه کار و دیپلمه.
    یه پیشنهاد کار از مالزی گرفتم که توش حقوقمو 9000 دلار اعلام کرده در ماه. برام یکم عجیبه.
    چون چند وقت پیش یه همچین چیزیم از انگلیس گرفتم و به نام شرکت معتبری هم در اونجا بود اما در نهایت معلوم شد که به نام اون شرکت داره کلاهبرداری میشه اینه که نسبت به این یکی هم شک دارم.
    ضمن اینکه هیچ مصاحبه ای هم با من نکردند.
    البته من به شرکت اصلی که اونجاست هم زنگ زدم تا از بابت job offer خیالم راحت بشه. ولی متاسفانه اینا از هندی ها هم بدتر انگلیسی حرف میزنند و از این طریق نتونستم کاری از پیش ببرم.
    اینو هم بگم که ازم خواستند همراه قرارداد امضا شده اسکن پاسپورت و عکسم رو هم بفرستم.
    به نظرتون چی کار کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید

Junior Member

سلام وقت همگی بخیر . درمور کار در مالزی سوال داشتم . من لیسانس مکانیک دارم ولی تمایل به ادامه تحصیل ندارم چون به رشتم علاقه ای ندارم . درواقع فقط یه مدرک داریم همین . تخصص خاصی هم ندارم . دارم زبان میخونم . میخواستم ببینم که میتونم اگه زبانم تکمیل بشه و بتونم خوب صحبت کنم . ایا امکان اینکه بتونم در مالزی کار حتی با حقوق 500 رینگیت پیدا کنم وجود داره‌؟‌ مثلا تدریس خصوصی زبان ..مثلا کار دریک هتل در یه قسمت خاص ... کار در یک فروشگاه به عنوان فروشنده ..کار دریک شرکت ایرانی که نیازی به تخصص خاص نداره ... و مثلا یه خونه هم با 800 رینگیت اجاره کنم و اونجا زندگی کنم ... حالا میخواد با ویزای توریستی باشه یا مثلا میگن ماهی 700 رینگیت به کالج زبان میدی برات ویزا صادر میکنه ... بدون اینکه بخوای تحصیلی کنی ..یا اینکه مثلا با ویزای کار ..اونشو نمیدونم .. فقط میخوام اونجا یه درامدی داشته باشم حتی 500 تا و از تهران هم یه ساپرتی بشم و یه خونه هم با 800 تا اجاره کنم و زندگی کنم اونجا و از این ممکلت برم ... درضمن قبلا یه ماه مالزی بودم و با شرایط اونجا اشنایی دارم ... درضمن ادم قانعی هم هسم و دنباله درامد بالا نیسم حتی ... درضمن یادمه اونجا تو مجلات ایرانی اگهی هایی میزدن که حتی بدون تخصص ما برای شما کار پیدا میکنیم ... درضمن دانشجو هم نیسم که بخوایین بگید وقت نمیکنی کار کنی یا مثلا به دانشجو اجازه کار نمیدن ..این مسئله رو هم ندارم ... ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه منو ... تشکر .

Junior Member

سلام به همه، من کارشناسی نرم افزار از دانشگاه آزاد گرفتم، حدود 8 سال هم سابقه کار (با بیمه) در شرکت های خیلی بزرگ در تهران داشتم که حتی شامل کار با شرکت های خارجی هم بوده، مدارک فنی و ریکامندیشن هم زیاد دارم، برای ویزای دائم کانادا اقدام کردم ولی با توجه به این که 2 سال وقت دارم ایا میتونم مالزی کار پیدا کنم. آیا زفتن به عنوان توریست و در مصاحبه شرکت کردن باعث میشه که ویزای کاری گرفت یا بهتره از همینجا اقدام کرد. این که میگن مالزی کار نیست برا همه صدق میکنه یا چون ایرانی های مالزی خیلی با تخصص نیستن کاری هم پیدا نمیکنن.
    بسیار ممنون میشم اگه کسی کمکی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط saman2013 نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیر . درمور کار در مالزی سوال داشتم . من لیسانس مکانیک دارم ولی تمایل به ادامه تحصیل ندارم چون به رشتم علاقه ای ندارم . درواقع فقط یه مدرک داریم همین . تخصص خاصی هم ندارم . دارم زبان میخونم . میخواستم ببینم که میتونم اگه زبانم تکمیل بشه و بتونم خوب صحبت کنم . ایا امکان اینکه بتونم در مالزی کار حتی با حقوق 500 رینگیت پیدا کنم وجود داره‌؟‌ مثلا تدریس خصوصی زبان ..مثلا کار دریک هتل در یه قسمت خاص ... کار در یک فروشگاه به عنوان فروشنده ..کار دریک شرکت ایرانی که نیازی به تخصص خاص نداره ... و مثلا یه خونه هم با 800 رینگیت اجاره کنم و اونجا زندگی کنم ... حالا میخواد با ویزای توریستی باشه یا مثلا میگن ماهی 700 رینگیت به کالج زبان میدی برات ویزا صادر میکنه ... بدون اینکه بخوای تحصیلی کنی ..یا اینکه مثلا با ویزای کار ..اونشو نمیدونم .. فقط میخوام اونجا یه درامدی داشته باشم حتی 500 تا و از تهران هم یه ساپرتی بشم و یه خونه هم با 800 تا اجاره کنم و زندگی کنم اونجا و از این ممکلت برم ... درضمن قبلا یه ماه مالزی بودم و با شرایط اونجا اشنایی دارم ... درضمن ادم قانعی هم هسم و دنباله درامد بالا نیسم حتی ... درضمن یادمه اونجا تو مجلات ایرانی اگهی هایی میزدن که حتی بدون تخصص ما برای شما کار پیدا میکنیم ... درضمن دانشجو هم نیسم که بخوایین بگید وقت نمیکنی کار کنی یا مثلا به دانشجو اجازه کار نمیدن ..این مسئله رو هم ندارم ... ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه منو ... تشکر .
    دوست من توی یک مغازه دکوراسیون کار گرفته بود به روزی 4 ساعت کار و 4 روز در هفته ماهی 800 رینگت می گرفت، 500 که حتما می تونین در بیارین. البته یکم نیاز به کانکشن داره هر کاری بالاخره.

Junior Member

سلام به همه دوستان. من 20 ساله و دارای مدرک دیپلم کامپیوتر هستم.از کامپیوتر در حد یه ICDL پیشرفته سر در میارم و در حال حاضر به یاد گیری زبان می پردازم.8 ماه خدمت کردم ولی دارای کارت معافیت هستم.راستیتش دیگه خسته شدم انقدر توضیح مبهم عجیب غریب در مورد کار و زندگی در مالزی از دیگران شنیدم.خوشحالم کسایی اینجا هستن که مقیم خود مالزی هستن و میتونن اطلاعات واضح تری در مورد کار و زندگی در اونجا بهم بدن.
    چندتا سوال داشتم.
    1.من از هیچ کاری عارم نیست ، واقعا کار گیرم میاد؟این موضو چیه فقط به دانشجو ها کار میدن؟
    2.با یه کار سطحی مُثل فروشندگی میتونم از خرج و مخارج خودم به تنهایی بر بیام؟
    3.اصلا به ایرانی ها کار میدن؟
    4.میشه به صورت فصلی برای کار اومد،یه پس اندازی کنم سر فصل بیارم ایران؟
    5.به صرف تر نیست به عنوان یه دانشجو بیام؟به دانشجو های مهاجر کمک هزینه ای ، مزایای ،چیزی که تو مخارج زندگی کمک کنه؟
    کلا بی خبرم از همه چی،قدم اول رو میشه یه کسی بهم نشون بده؟

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز .

من بیش از 10 ساله که به طور تخصصی به طراحی و برنامه نویسی وب مشغول م و حدود 8 سالی هم هست که در همین زمینه تدریس میکنم.
    تو کار خودم شناخته شده و متخصص هستم. و جزء معدود برنامه نویس هایی هستم که با PHP ربات تحت وب میسازم ( البته شما اینا رو به حساب تعریف نگذارید... میخوام بگم تا چه اندازه ای به کارم مسلط هستم تا شرایطم رو بدونید )

به نظرتون من اگر به مالزی مهاجرت کنم وضعیت کار و درآمدم چطور خواهد بود؟ حتی امکان ثبت شرکت و راه اندازی کار در مالزی رو هم دارم... اما میخوام از دوستانی که در مالزی زندگی میکنن و با فضای واقعی کشور آشنایی دارن کمک بگیرم.. و چند تا سوال دارم

1- وضعیت کار طراحی و برنامه نویسی وب و نرم افزار نویسی در مالزی چطوره ؟
    2- میانگین درآمد افرادی مثل من اونجا چقدره ؟
    3- نسبت هزینه های زندگی به نسبت درآمد چقدره ؟ برای یک زندگی دو نفره . خودم و همسرم
    4- کدامیک بهتره ؟ کار کردن با شرکت هایی که اونجا هستن یا ثبت شرکت و راه اندازی کار در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب ؟
    5- وضعیت فرهنگی مردم چطوره ؟ نحوه برخورشون با خارجی ها چطوره ؟ ( مخصوصا ایرانی ها )
    6- وضعیت زبان انگلیسی در اونجا چطوره ؟ ( کسی که زبان مالزیایی بلد نباشه و بخواهد انگلیسی حرف بزنه میتونه از پس اموراتش بر بیاد یا نیازمند دونستن زبان اونجاست مثل شرایط ترکیه که باید از قبل ترکی بلد باشی و بری ؟ )

پیشاپیش ممنون م از اینکه اطلاعات و تجربیاتتون رو در اختیار هم وطن هاتون میگذارید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط adaada نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من نقشه کش ابزاردقیق هستم با 10 سال سابه کار و دیپلمه.
    یه پیشنهاد کار از مالزی گرفتم که توش حقوقمو 9000 دلار اعلام کرده در ماه. برام یکم عجیبه.
    چون چند وقت پیش یه همچین چیزیم از انگلیس گرفتم و به نام شرکت معتبری هم در اونجا بود اما در نهایت معلوم شد که به نام اون شرکت داره کلاهبرداری میشه اینه که نسبت به این یکی هم شک دارم.
    ضمن اینکه هیچ مصاحبه ای هم با من نکردند.
    البته من به شرکت اصلی که اونجاست هم زنگ زدم تا از بابت job offer خیالم راحت بشه. ولی متاسفانه اینا از هندی ها هم بدتر انگلیسی حرف میزنند و از این طریق نتونستم کاری از پیش ببرم.
    اینو هم بگم که ازم خواستند همراه قرارداد امضا شده اسکن پاسپورت و عکسم رو هم بفرستم.
    به نظرتون چی کار کنم؟
    لطفا راهنماییم کنید
    9000 دلار در ماه برای نقشه کش ابزار دقیق بسیار مشکوک هست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aryalink نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز .

من بیش از 10 ساله که به طور تخصصی به طراحی و برنامه نویسی وب مشغول م و حدود 8 سالی هم هست که در همین زمینه تدریس میکنم.
    تو کار خودم شناخته شده و متخصص هستم. و جزء معدود برنامه نویس هایی هستم که با PHP ربات تحت وب میسازم ( البته شما اینا رو به حساب تعریف نگذارید... میخوام بگم تا چه اندازه ای به کارم مسلط هستم تا شرایطم رو بدونید )

به نظرتون من اگر به مالزی مهاجرت کنم وضعیت کار و درآمدم چطور خواهد بود؟ حتی امکان ثبت شرکت و راه اندازی کار در مالزی رو هم دارم... اما میخوام از دوستانی که در مالزی زندگی میکنن و با فضای واقعی کشور آشنایی دارن کمک بگیرم.. و چند تا سوال دارم

3- نسبت هزینه های زندگی به نسبت درآمد چقدره ؟ برای یک زندگی دو نفره . خودم و همسرم
    4- کدامیک بهتره ؟ کار کردن با شرکت هایی که اونجا هستن یا ثبت شرکت و راه اندازی کار در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب ؟
    5- وضعیت فرهنگی مردم چطوره ؟ نحوه برخورشون با خارجی ها چطوره ؟ ( مخصوصا ایرانی ها )
    6- وضعیت زبان انگلیسی در اونجا چطوره ؟ ( کسی که زبان مالزیایی بلد نباشه و بخواهد انگلیسی حرف بزنه میتونه از پس اموراتش بر بیاد یا نیازمند دونستن زبان اونجاست مثل شرایط ترکیه که باید از قبل ترکی بلد باشی و بری ؟ )

پیشاپیش ممنون م از اینکه اطلاعات و تجربیاتتون رو در اختیار هم وطن هاتون میگذارید
    به بعضی از سوالات شما میتونم نظرم رو بگم

بستگی داره به شرکتی که تو رو استخدام میکنه و اختلاف طبقاتی بسیار بالاست.
    در KL هزینه اجاره منزل شخصی قابل قبول و امن RM1000 در ماه . باید درامدت در ماه 4000 به بالا باشه تا به اومدنش بیارزه . بستگی به سلیقه و التخاب شما داره شاید نمنزل 500 رینگیت هم بتونی زندگی کنی نیم ساعت بیرون از KL . هوای گرم ظهرهای کلافه کننده بدون کولر و و... و ...بنزین لیتری تقریبا 2 رینگیت
    برای شغل شما کار کردن با شدکتهایی که اینجا هستن و نه رقابت باهاشون
    همه جور آدمی اینجا هست .
    متوسط ! از ترکیه بهتره . شاید همینجوری ضمنی بخوام جواب بدم 50% بلدن انگلیسی حرف بزنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mpronet نمایش پست ها
    سلام به همه، من کارشناسی نرم افزار از دانشگاه آزاد گرفتم، حدود 8 سال هم سابقه کار (با بیمه) در شرکت های خیلی بزرگ در تهران داشتم که حتی شامل کار با شرکت های خارجی هم بوده، مدارک فنی و ریکامندیشن هم زیاد دارم، برای ویزای دائم کانادا اقدام کردم ولی با توجه به این که 2 سال وقت دارم ایا میتونم مالزی کار پیدا کنم. آیا زفتن به عنوان توریست و در مصاحبه شرکت کردن باعث میشه که ویزای کاری گرفت یا بهتره از همینجا اقدام کرد. این که میگن مالزی کار نیست برا همه صدق میکنه یا چون ایرانی های مالزی خیلی با تخصص نیستن کاری هم پیدا نمیکنن.
    بسیار ممنون میشم اگه کسی کمکی کنه.
    تجربه اشتباه رو تکرار نکن . کانادا را ادامه بده و فکر مالزی رو از سرت بیرون کن . حتی اگه خیلی qualified باشی مشکل ابرانیها فقط ویزاست و بس . نمیدونم پیش خودت چی فکر کردی که با ویزای توریستی (2 هفته ای) بیای اینجا دنبال کار بگردی؟ حتی بعد از اینکه ایشالا موفق بشی ویزای کانادا را بگیری هیچ میدولی چقدر اونجا باید رزومه بفرستب و صبر کنی تا کار گیرت بیاد (حتی کانادا !)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)