صفحه 18 از 19 نخستنخست ... 8910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 183

موضوع: کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط goldboy09 نمایش پست ها
    سلام دوستان من حدود 4 سال سابقه کار در طراحی ابزاردقیق سکوهای نفتی در ایران رو دارم و مدرک ارشد برق(کنترل) دانشگاه آزاد دارم و همچنین آیلتس 6 آیا با این شرایط میتونم امیدوار به پیدا کردن کار تو مالزی باشم؟؟ حقوق معمول برای اینجور کارا چقدره. ممنونم
    سلام
    حقوق کار آفشور خیلی بالاست! اما به طرز تبعیض آمیزی فقط مالایی ها را استخدام مکنن. بزار موضوع رو واسه همتون روشن کنم . من به سوال شما جواب میدم اما بقیه هم بخونن لطفا:

در این کشور سه نژاد و فرهنگ زندگی میکنه:
    1- مالایی: 61% جمعیت اینجاست و مسلمان هستن(با حجاب یا بی حجاب مسلمونن) و کشور به دست مالایی ها کنترل میشه . حکومت از شاه بگیر تا نخست وزیر مالایی هست. تمام مشاغل دولتی کارمندان مالایی استخدام میکنن. قوم بسیار نژاد پرستی هستن و به خاطر مسایل مذهبی با دیگر فرهنگهای مالزی قاطی نمیشن. هر جا که شغل با درامد بالا باشه فقط مالایی استخدام میکنن. مثل oil and gas. حتی دانشگاه هایی دارن که فقط دانشجوی مالایی میگیره (مثل سهمیه بندی دانشگاه های دولتی در ایران برای جانباز و بسیجی در کشور خودمون ) حتی پلیس و قاضی دادگاه مالایی هست. تمام کارمندان اداره مهاجرت مالایی هستن (آنها سنی هستن و این بی تاثیر نیست بر رفتارهای تبعیض امیزشون علیه ایرانیا). مالایی ها ادمای تنبل و مصرف گرایی هستن.
    2- شهروندان مالزی با نژاد چینی: بعد از مالایی ها دومین اکثریت هستن فکر کنم 30 درصدی باشن یا بیشتر؟! به هر حال. آدمای موفقی هستن اکثرا در کارهای عمرانی مشارکت دارن. اکثر شرکت های خصوصی صاحبش چینی هست در بیزنس بسیار موفق هستن بر خلاف مالایی ها آدمای سخت کوشی هستن. روی سکوهای نفتی اکثرا مالایی ها کار میکنن.
    3 - نژاد هندی بسیار اقلیت.

مسلمانان مالزی به دلیل اینکه گوشت خوک و ... نمیخورن با دیگر فرهنگها قاطی نمیشن . یک رستوران با عذاهای مالایی(حلال) بسیار موفق تر از یک رستوران چینیه. سرت رو درد نیارم نتیجه گیری: حتی یک شهروند مالزی با نزاد چینی با تجربه فراوان وقتی میخواد روی سکوی نفتی یا افشور کار پیدا کنه میره قطر امارات کویت... حالا خودت ببین دیگه من و تو ایرانی هستیم. مایوست نمیکنم در کارهی عمرانی روی خشکی مهندس برق و مکانیک به شدت نیاز دارن . مشکل ما ایرانیها فقط ویزا هست و بس.

Junior Member

و نه بخوام کسی رو ناامید کنم . روال گرفتن ویزای کار خیلی ساده است شما از کمپانی که میخواد شما را استخدام کنه job offer letter بگیر ببرش اداره مهاجرت شهری که میخوای توش کار کنی. به همین راحتی.
    من کسی رو مایوس نمیکنم واقعیت رو نوشتم. شما اینجا مهمان هستی. اینجا کار پیدا میکنی اما شروعش تلخه. بعدش عادت میکنی برات عادی میشه.

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز.
    در مورد زندگی در جوهور کسی تجربه و اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط molseghi نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز.
    در مورد زندگی در جوهور کسی تجربه و اطلاعاتی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    من از جولای پارسال تا الان دارم اینجا زندگی میکنم چه کمکی از من ساخته هست؟
    یکی از قطبهای صنعتی مالزی جوهوره در مجاورت سنگاپوره و این تاثیر گذاشته بر قیمتها. من 700 رینگیت کرایه میدم و خانه را وقتی تحویل گرفتم بسیار کثیف بود. به کمک همسرم تمیزش کردم . خونه ویلایی هست و بزرگ برای ما دو نفر. بسیاری از خارجیها برای کار اینجا هستن سعی کن اون جور محله ها نری که پر ازکارگرای خارجیه از بنگلادش و ویتنام و نپال و غیره.
    غداهاش بده . بعضی رستورانهاش کثیفه گربه ها میرن روی میز مگسها توی غدا پیدا میشن. ادویه های تند و در کل غذاهش تکراری و خسته کننده است. فصل بارندگی حتما با خودتون چتر همراه داشته باشید. بعضی از نوشیدنیهاشون خوشمزه است. رستورتن ایرانی تمیز و خوشمزه وبسیار گرانه. در این منطقه آب و هوایی گرم و استوایی گوسفند نمیشه و گوشت گوسفند استخوانهای دنده و کمر کیلویی 19 رینگیت. من 7 کیلو لاغر شدم.
    رانندگی در اینجا از ایران راحتتره. گاهی یه کمی بی ادب میشن ولی خیلی از ایران بهترن.مثل استاندارد بریتانیا فرمان در سمت راست قرار داره. من در هفته اول گیج شده بودم اما راحت عادت میکنید. بنزین لیتری 2 رینگیت . تقرقبا یه خورده نوسان داره . که به چشم ما نمیاد.
    زیاد توریستی نیست جاهای دیدنی نسبت به بقیه ایالتها کمتره.
    پلیسش کثیفه! آقا بی غرض و تعصب بگم پلیس جوهور کثیفه. مواظب باشید خلافی ازتون سر نزنه که مجبور بشید بشون باج بدید.صنعت این کشور توسعه یافته اما انسانها زیاد توسعه نیافتن. بعضیاشون خوین و سعی میکنن کمکت کنن. امنیتش راضی کننده بود ولی باید مواظب باشی. تا حالا برای من اتفاق بدی نیفتاده. اما به کسی نباید اعتماد کنید .
    سیستم حمل و نقل عمومی داخل بسیار بدتر از ایرانه. اصلا هیچ حسابی روش نکنید .
    دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه اگه سوالی داشتی بپرس هستم

Junior Member

سلام. من حدود۶ سال میشه که مالزی زندگی میکنم.
    ۴ سال درس خوندم و ۲ سال هم کار.
    برای رشته ی مهندسی نرم افزار کار بسیار زیاده. من تمام دوستانی میشناسم، اونهایی که خواستند کار کنند، پیدا کردند.
    حقوق شما هم بسته به تخصص شما متغیر هست. برای مثال، یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل شده (چه لیسانس چه فوق) خیلی نباید توقع داشته باشه. از ۲۵۰۰ تل ۳۵۰۰ میتونه برای سال اول بدست بیاره. اما هر سال بهتر از سال قبله. هم موقعیت بیشتر میشه، هم تجربه میره بالا.

شرکت های خارجی زیادی اومدن و اینجا سرمایه گذاری کردند روی برنامه نویس ها. چرا که هزینه به مراتب کمتر از اروپا هستتش.
    من برای یک شرکت سؤدی کار میکم. الان تقریبا ۴۰ تا برنامه نویس کامروسافت (دات نت) میخوان با سابقه کار ۴و۵ سال. حقوقی هم که میدن بین ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ هست
    ویرایش توسط sam683 : June 27th, 2015 در ساعت 02:51 PM

Junior Member

درود بر دوستان.

بنده مدرس جوشکاری و جوشکار حرفه ای هستم. تقریبا تمام پروسه های جوشکاری رو حرفه ای هستم و سه سال سابقه همراه با بیمه ( 5 سال سابقه کار در کل ) دارم و زبان انگلیسیم هم بد نیست. ( آیلتس 7.5 جترال در 4 تا اسکیل) . 29 سال سن دارم. دنبال کار در مالزی هستم. سوالاتی که داشتم:

1) اصلا امکان جاب آفر پیدا کردن هست؟؟
    2) چطور ویزای کار جور کنم؟
    3) آیا برای بنده فزصت شغلی در مالزی هست؟
    4) آیا امکان داره توریستی بیام و کار کنم؟ در اینصورت وضعیت تمدید ویزا رو چکار کنم؟

با سپاس از دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Hardware-Azad University of Ghazvin

نقل قول نوشته اصلی توسط sam683 نمایش پست ها
    سلام. من حدود۶ سال میشه که مالزی زندگی میکنم.
    ۴ سال درس خوندم و ۲ سال هم کار.
    برای رشته ی مهندسی نرم افزار کار بسیار زیاده. من تمام دوستانی میشناسم، اونهایی که خواستند کار کنند، پیدا کردند.
    حقوق شما هم بسته به تخصص شما متغیر هست. برای مثال، یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل شده (چه لیسانس چه فوق) خیلی نباید توقع داشته باشه. از ۲۵۰۰ تل ۳۵۰۰ میتونه برای سال اول بدست بیاره. اما هر سال بهتر از سال قبله. هم موقعیت بیشتر میشه، هم تجربه میره بالا.

شرکت های خارجی زیادی اومدن و اینجا سرمایه گذاری کردند روی برنامه نویس ها. چرا که هزینه به مراتب کمتر از اروپا هستتش.
    من برای یک شرکت سؤدی کار میکم. الان تقریبا ۴۰ تا برنامه نویس کامروسافت (دات نت) میخوان با سابقه کار ۴و۵ سال. حقوقی هم که میدن بین ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ هست

سلام
    من 10 سال سابقه کار نرم افزار برای يک شرکت بانکی دارم. تخصصم جاواست. از ايران هر چي براي کار اپلای مي کنم حتی برای مصاحبه زنگ هم نمی زنن. از سايت جاب استریت استفاده مي کنم. می خواستم بدونم چطوری از ايران میشه اونجا کار پيدا کرد.؟ ايا حتما بايد بيام مالزی و اونجا دنبال کار بگردم؟ با ويزای توريستي 2 هفته اي ميشه کار پيدا کرد؟ با اين سابقه کار رنج حقوق رو چقدر بزنم؟ ممنون ميشم کمکم کنيد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن

دوستان ببخشید اگر کسی بخواد با حداقل حقوق فقط برای سابقه کار تو رشته مثلا حسابداری کار کنه، کار براش پیدا میشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Apicks نمایش پست ها
    دوستان ببخشید اگر کسی بخواد با حداقل حقوق فقط برای سابقه کار تو رشته مثلا حسابداری کار کنه، کار براش پیدا میشه؟

نه چون ابتدا ویزا لازم دارید و بعد اجازه کار حسابداری که الان نه ویزا کار میدن و نه مجوز حسابداری

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sinex نمایش پست ها
    نه چون ابتدا ویزا لازم دارید و بعد اجازه کار حسابداری که الان نه ویزا کار میدن و نه مجوز حسابداری������
    نه منظورم بعد از تحصیل تو مالزی بود مثلا لیسانس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)