صفحه 6 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 183

موضوع: کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

پیش فرض پاسخ : کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    موسساتی هستند که براتون شرکت ثبت میکنند ، با حدود 5 6 میلیون !! اگر خواستید پیغام بدید اسم و مشخصات بهتون بگم .
    اما شما که میگید کارتون اینترنتی هست ، چه نیازی به ثبت شرکت و این همه هزینه داره ! خوب چند نفر رو استخدام کنید مشتری ساپورت کنه براتون ! مثلا شما به من میگی با هم کار میکنیم ، نمیفهمم ثبت شرکت و دفتر دستک برای چه میباشد !!
    سلام صابر خان
    شرکت رو در هر صورت باید ثبت کنم، حداقل برای وجهه ی سایت. چون کار من هاستینگ هست و همونطور که میدونید مشتری به سایتی که متعلق به یک شرکت ثبت شده با آدرس و ... باشه بیشتر اعتماد میکنه.
    و من هم میخوام این کار رو به صورت حرفه ای تر ادامه بدم. به همین خاطر تصمیم دارم شرکت ثبت کنم.
    نفرمودید مالزی اجازه کار در شرکت خودم، همزمان با تحصیل رو میده یا نه؟

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaa نمایش پست ها
    سلام صابر خان
    شرکت رو در هر صورت باید ثبت کنم، حداقل برای وجهه ی سایت. چون کار من هاستینگ هست و همونطور که میدونید مشتری به سایتی که متعلق به یک شرکت ثبت شده با آدرس و ... باشه بیشتر اعتماد میکنه.
    و من هم میخوام این کار رو به صورت حرفه ای تر ادامه بدم. به همین خاطر تصمیم دارم شرکت ثبت کنم.
    نفرمودید مالزی اجازه کار در شرکت خودم، همزمان با تحصیل رو میده یا نه؟
    ببینید من دقیق روال رو نمیدونم که چطور میشه داشتن شرکت و تحصیل اما حدس میزنم باید شما شرکت که ثبت کردید ویزا کار گرفتید بعد با اون تحصیل کنید ، یعنی بجا ویزا دانشجویی ویزا کار داشته باشید .اما باز باید
    با این شرکت ها که کارشون هست تماس بگیرید دقیق بپرسید .باز من خودم کارم طراحی سایت و برنامه نویسی هست و از هاست و دامین هم سر درمیارم اگر خواستی پیغام خصوصی توزیح بده دقیقا کارت چی هست یه راه حلی شاید براش شد اندیشید.

موفق باشید و شاد
    امضا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    ببینید من دقیق روال رو نمیدونم که چطور میشه داشتن شرکت و تحصیل اما حدس میزنم باید شما شرکت که ثبت کردید ویزا کار گرفتید بعد با اون تحصیل کنید ، یعنی بجا ویزا دانشجویی ویزا کار داشته باشید .اما باز باید
    با این شرکت ها که کارشون هست تماس بگیرید دقیق بپرسید .باز من خودم کارم طراحی سایت و برنامه نویسی هست و از هاست و دامین هم سر درمیارم اگر خواستی پیغام خصوصی توزیح بده دقیقا کارت چی هست یه راه حلی شاید براش شد اندیشید.

موفق باشید و شاد
    سلام به همه دوستان
    آقا صابر یعنی چی پیغام خصوصی!!! خوب به منم بگو. منم از اینا که گفتی سر درمیارم به خصوص باگ !!!!!!1bag
    اقا رضا ناراحت نشن من صابر رو یه بار دیدم از فاصله خیلی دور. ولی پیغام خصوصی ممنوع. در ضمن اگه ادامه بدی صابر تلفنتو میزارم تو سایت هم تهرانتو هم مالزی و !!!!!!!ا
    چهار چیز است که قابل بازیابی نیست :سنگ پس از پرتاب شدن، سخن پس از گفته شدن، فرصتپس از ازدست رفتن، زمان پس از سپری شدن

رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط power utm نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    آقا صابر یعنی چی پیغام خصوصی!!! خوب به منم بگو. منم از اینا که گفتی سر درمیارم به خصوص باگ !!!!!!1bag
    اقا رضا ناراحت نشن من صابر رو یه بار دیدم از فاصله خیلی دور. ولی پیغام خصوصی ممنوع. در ضمن اگه ادامه بدی صابر تلفنتو میزارم تو سایت هم تهرانتو هم مالزی و !!!!!!!ا
    May be he did not like to say about his job to other one.Also i could not put there Adv. of other companies.if I write URL of any company in public topic, it is oppisite of Forum Rules.
    امضا

Junior Member

ثبت شرکت با 65 میلیون یا با 5 یا 6 میلیون؟

Member

پیش فرض پاسخ : ویزای کار و اجازه کار در مالزی

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    سلام به همه یه سوالی داشتم که آیا بعد تموم شدن درس میشه تو مالزی تو یه شرکت استخدام شد و کار کرد؟ کلا اوضاع کار و حقوقا چطوریه؟
    هر سال چند نمایشگاه بزرگ کاریابی در کوالالامپور برگزار میشه . من با یکی از دوستان نمایشگاه جاب استریت که بزرگترینشون هست رو غرفه به غرفه زیر و رو کردیم. البته اون دنبال کار بود ولی من هم حسابی اطلاعات جمع کردم و اوضاع رو بررسی کردم (چون من هنوز فارغ التحصیل نشدم)

راجع به دوستم، فارغ التحصیل ام بی ای از یو تی ام با معدل ای-شاگرد اول-تسلط به انگلیسی بسیارعالی، پنج سال سابقه کار در چین که سه سالش در هنگ کنگ بوده. در ضمن چینی هست و علاوه بر تسلط بر زبان چینی که الان تو دنیای تجارت خیلی مهمه مشکلات پاسپورت ایرانی رو هم نداره ...
    دوست ما با وجود دریافت کلی لبخند و قول مساعد و قول تماس بعد از سه ماه هیچ جوابی از هیچ شرکتی براش نیومد، من هم موارد زیر دستگیرم شد که صرفا به عنوان تجربه خودم در اختیار دوستان می ذارم:

80% شرکت ها تا می فهمیدن که ما خارجی هستیم می گفتن شرمنده فقط برای مالزیایی هاست. 20 درصد باقی مونده مشاغل که خارجی می خوان صرفا تو مشاغلی مثل مدیریت، بازرگانی و فاینانس و ... مسائلی هست که وجود یه خارجی توجیه داره مثلا اگه یه شرکتی با روسیه یا آلمان کار بکنه یه روس یا آلمانی یا کسی که حداقل به این زبونها تسلط داشته باشه می خوان، غیر از همچین موارد تقریبا استثنایی هیچ تمایلی به استخدام خارجی ها ندارن چون در صورت استخدام خارجی ها باید مالیات خیلی بالایی بدن.
    تو بخش های مهندسی هم که اصلا شرکتی ندیدیم که خارجی بگیره. واقعا باید خیلی خاص باشید که اینها تن به مالیاتش بدن و بگیرنتون. چیزایی مث اینکه من فوق لیسانسم و دکترام و نرم افزار بلدم و انگلیسی بلدم اینجا نظر کسی رو جلب نمی کنه چون خودشون هم تحصیل کرده در سطوح متوسط اینچنینی کم ندارن. تازه مثلا خود چینی تبار های مالزی همیشه تو دانشگاه گله دارن که ما که مدرک مهندسی بگیریم هرچقدر هم خوب باشیم مشاغل خوب در شرکت های خوب مثل پتروناس و پروتون و... فقط و فقط مال مالایی هاست...یه چیزی تو همون مایه پارتی بازی ایرانی با این تفاوت که اینجا این مسئله قانونی هست و نژاد مالایی به طور قانونی اولویت در استخدام داره. بنا بر این یک اوسکول مالایی که فقط یه مدرک مهندسی داره به هموطن خودش ترجیح داده میشه حالا دیگه ایرانی ها که جای خودشون رو دارن....

خطاب به دوستانی که با سرچ عکس های مالزی و دیدن برج و باروهای کوالالامپور و طبیغت زیبا (و کمی علاقه به گول زدن خود) نتیجه گیری می کنن که مالزی از نظر اجتماعی و فرهنگی و قوانین و ...هم پیشرفته و یه جایی شبیه اروپا و امریکاست:

در کشورهای غربی و اقتصاد های سالم شایسته سالاری هست و به همین دلیل ایرانیای زیادی اونجاها موفق میشن ولی مالزی همچین کشوری نیست...به برج و باروهایی که طی ده دوازده سال گذشته ساختن (مث برجای پتروناس) نگاه نکنید ساختمون بلند به معنای توسعه و اقتصاد و اجتماع پیشرفته از نوع غربی نیست...بنا بر این فکر نکنید که فلانی بعد از فارغ التحصیل شدن تو امریکا و کانادا کار پیدا کرده یعنی من تو مالزی نمی تونم کار پیدا کنم؟ این تفکر غلطه، خواهش می کنم واقع بین باشید. درست به همین دلیل که مالزی پایین تر از امریکا و کاناداست به همین دلیل شما نمی تونید اینجا استخدام بشید .
    ویرایش توسط basy : June 22nd, 2010 در ساعت 12:42 PM

Member

در مورد کارهای دانشجویی و موقتی:
    شرایطتش رو عمدتا دوستان تا اینجا گفتن...درصد کمی از بچه ها اینجا کار می کنن:

- اونهایی که درآمد خوبی دارن عمدشون تو کارایین که به نوعی به ایرانیا ربط داره و به نوعی ببخشید شیادی و سرکیسه کردن ملت هست، تحت عنوان پذیرش گرفتن و اقامت گرفتن و توریست چرخوندن و... که این کار صرفا از تیپ های خاصی بر میاد که فکر کنم تواین فروم واقعا کسی اینطور نباشه

- عده ای هم کار می کنن ولی نه با در نظر گرفتن قانون و ثیت و... مثلا یکی رو می شناسم که نجات غریق استخر هست، یا یکی دیگه برای ایرانیا پروژه تقلبی جور می کنه و میفروشه بهشون که درآمد این کار ها هم پایینه

- یکی از معدود کارای خوب اینجا آموزش زبانه، که البته اگه یه آیلتس یا تافل دارید و تو فامیلتون end زبان بودید اینجا لزوما این کافی نیست چون 80% ملت در همین حد هستن. ولی اگه تجربه بیشتری دارید و میتونید برای خودتون مشتری جور کنین کار خوبیه...هر چند مث ایران نمیشه ملت رو پوست کند چون تقریبا دست زیاده

- غیر از اینها کار توی رستوران و پمپ بنزین و... رو فراموش کنید چون درآمدش واقعا برای ایرانیا پایینه و فقط یه عده بندگان خدا بنگلادشی ها یا اندونزیایی های که غیر قانونی اومدن و...اینکار ها رو حاضرن انجان بدن و من تا حالا ندیدم و نشنیدم کسی از ایرانیا اینجا از این کار ها بکنه (در حالیکه بر طبق شنیده ها در اروپا این کارها ارزشش رو داره و کفاف زندگی رو میده و خیلی دانشجو ها اینکارا رو می کنن...)

در کل همیشه با توجه به وضع اکثریت یه نتیجه گیری کلی میشه کرد:
    چیزی حدود 4-5% بچه ها اینجا کار می کنن، بنا بر این کار کردن نباید زیاد ساده باشه.

Junior Member

برای تقاضای کار به عنوان مدرس زبان بایستی به آموزشگاه ها مراجعه کنم ؟ یا به صورت خصوصی تدریس کنم؟

برای تقاضای کار به عنوان مدرس زبان بایستی به آموزشگاه ها مراجعه کنم ؟ یا به صورت خصوصی تدریس کنم؟
    میتونید به صورت خصوصی و با چاپ فقط آگهی دو زبانه (انگلیسی و فارسی) در دانشگاه اطلاع رسانی کنید. درسته که فقط ایرانیها به شما مراجعه میکنن اما آگهیتون را فقط فارسی ننویسید و حتی اگه تونستید جهت احترام به زبان مالایی به 3 زبان (انگلیسی و فارسی و مالایی) آگهی بزنید.
    در آموزشگاههای زبان فکر نمیکنم بشه کاری کرد.
    ...نگران نباش فقط ذهنت را از هدفت اشباع کن و مرتبا اهدافت را بنویس. مگذار از ترس فلج شوی چه بسیارند مردمانی که به علت ترس از رویاهای خود بازمانده اند.

رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط usta نمایش پست ها
    میتونید به صورت خصوصی و با چاپ فقط آگهی دو زبانه (انگلیسی و فارسی) در دانشگاه اطلاع رسانی کنید. درسته که فقط ایرانیها به شما مراجعه میکنن اما آگهیتون را فقط فارسی ننویسید و حتی اگه تونستید جهت احترام به زبان مالایی به 3 زبان (انگلیسی و فارسی و مالایی) آگهی بزنید.
    در آموزشگاههای زبان فکر نمیکنم بشه کاری کرد.
    برطبق ویزا شما اجازه کار ندارید ، پس آموزشگاه ها و اینطور موارد نمیتونید کار کنید ، فقط برای تدریس خصوصی و این موارد میتونید اقدام کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)