صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 183

موضوع: کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

پیش فرض پاسخ : کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط buddy نمایش پست ها
    سلام
    ایا اگر کسی از دانشگاه خصوصی در مالزی مثل ucsi پزشکی بگیره امکان کار براش تو مالزی یا کشورهای اطراف هست؟
    ایا این دانشگاه اعتباری داره برای بازار کار مالزی یا دنیا....چون پزشکی پایه رو دانشگاه های دولتی اجازه نمی دن.....
    ممنون
    پزشکی بسیار رشته حساسی هست و در هرجایی از دنیا به راحتی به اینترنشنال ها اجازه کار و حداقل در هرجایی داده نمیشه. فکر نکنم با توجه به اینکه در زمینه مهندسی و تکنولوژی که اینهمه پیشرفت کرده هیچ موقعیت کاری جالبی نیست برای این هم باشه.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masterusa نمایش پست ها
    سلام

از كجا ميتونم اطلاعاتي پيدا كنم كه همسر دانشجو اجازه كار خواهد داشت يا نه ؟

ممنون
    سلام. خانوم من اینجا دانشجو هستش و من هم ویزای همراه یا همون social Visa دارم. اینجا کلا به خارجی مخصوصا ایرانی کار نمی دن. فقط چند جا رفتم سر کار که دو تاش شرکت خارجی بودن ولی به صورت پنهانی و مخفی که کسی نفهمه من اینجا کار می کنم. ولی خیلی خطرناک بود. الانم دنبال کار می گردم مگه اینکه اینجا هم ایرانی آشنا داشته باشی که ببرتت سر کارو همین

Junior Member

پدر یکی از دوستان من با پسرش اومده مالزی و حالا داره توی منطقه ی سایبرجایا دنبال یه کاری می گرده که بتونه وقتشو باهاش پر کنه و هیچگونه درآمدی هم نمی خواد از این کار داشته باشه. فقط می خواد مشغول باشه.در نتیجه هم صاحب کار یک کمک رایگان داره و هم ایشون مشغول می شه. اگر دوستان هر نوع کاری به این صورت سراغ دارن (کار خیریه، کار تو ی مغازه و...) خیلی ممنون می شم به من اطلاع بدن.

ویرایش توسط maziyarsh : February 4th, 2011 در ساعت 07:33 AM دلیل: حذف ایمیل

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

با سلام
    دوست عزیز من ایمیل شما رو ویرایش کردم چون خلاف مقررات فروم هست. در منطقه سایبرجایا مکانهای زیادی هستند که دست ایرانیان هست و میتونند در اونجا مشغول به کار بشند. شما از سایبرهایت شروع کنید یک قسمتی هست به نام لاویدا، تعداد زیادی کسبو کار ایرانی داره. این بهترین جا هست

کلا در مورد قضیه کار در مالزی اینها رو میتونم بگم:
    1.اینجا دیگه به ایرانی خونه هم به سختی میدن (من تو منطقه دامانسرا پردانا واسه عوض کردن خونه پدرم در اومده). کار بماند!! خود من تا حالا واسه 1 میلیون شغل روی Jobstreet.com اپلای کردم. واسه کارای اپراتوری چینی و هندی اینجا ریخته، واسه کار مدیریتی هم به ماها اطمینان ندارن. موندم ما ملت چطوری میتونیم به همین راحتی گند بزنیم به وجهه خودمون. خصوصا که مالزی درش بازه و از هر قماشی بگین ایرانی اینجا هست (نه اینکه همه بد باشن ولی...).
    2/ اینطور که من فهمیدم توی این چند ماهی که اینجا بودم، دانشجوی فوق و دکترا میتونه پارت تایم کار کنه. همه جا به غیر از داخل دیسکو و مشاغلی که فرد مستقیما با پول سر و کار داره (مثل صندوقدار و اینها). شما یا باید تخصیلتون پارت تایم باشه یا شغلتون. همسر این افراد هم ویزای همراه میگیرن و اجازه کار ندارن (بر عکس استرالیا فکر میکنم)
    3. مالزی واسه استخدام شرایط خوبی نداره ولی به همون نسبت واسه کار آفرینی و راه اندازی کسب کار جای بسیار خوبی هست. عوارض دولتی پایین، نیروی کار ارزونتر از خیلی جاهای دنیا، هزینه املاک به نسبت پایین ، مردمان بسیار ولخرج و مصرف گرا و ... امتیازات این کشور هستن. به شرطی که مثل اغلب ایرانی ها به فکر تلکه کردن هموطنان گرامی نبوده و دنبال راه انداختن یه بیزنس درست و حسابی باشیم. اگر سرمایه لازم رو دارین من بحث فرنچایز رو پیشنهاد میکنم.
    سپاس

Junior Member Saint آواتار ها

سلام دوستان

من و همسرم کارشناسی ارشد زبان داریم بنظرتون (1) میتونیم ویزای کار واسه تدریس زبان تو مالزی بگیریم؟

(2) واسه تدریس زبان اونجا پول خوب میدن؟

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط Saint نمایش پست ها
    سلام دوستان

من و همسرم کارشناسی ارشد زبان داریم بنظرتون (1) میتونیم ویزای کار واسه تدریس زبان تو مالزی بگیریم؟

با سلام

ویزای کار اینجا فقط توسط کارفرما صادر میشود. برای تبدیل هم حتی باید کارفرما برای شما برای اولین بار اقدام کند. شما در ابتدا یک موسسه زبان در بین این همه موسسه زبان پیدا کنید، مکاتبه کنید و ببینید چه میکنند.
    اگر ویزای کار بگیرید، و بخواهید تحصیل بکنید باید پاره وقت باشه و نمیشه تمام وقت باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saint نمایش پست ها
    سلام دوستان

سلام. دوست عزیز تدریس زبان یکی از معدود مشاغلی در مالزی هست که غیر مالایی ها می توانند در صورت داشتن 1. سابقه کار حد اقل 2-3 سال و 2. داشتن مدارگ Celta یا tefl و Tesol درش مشغول به کار بشوند. و اتفاقا حقوق پرداختی هم قابل قبول هست. توصیه میکنم سری به این منبع بزنین.
    خود من در این ضمینه مشغول هستم. جهت پیدا کردن کار توصیه میکنم سراغ آژانس های کاریابی بروید (با سرچ روی اینترنت میتونین پیداشون کنین).
    سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pinkishmilad نمایش پست ها
    کلا در مورد قضیه کار در مالزی اینها رو میتونم بگم:
    1.اینجا دیگه به ایرانی خونه هم به سختی میدن (من تو منطقه دامانسرا پردانا واسه عوض کردن خونه پدرم در اومده). کار بماند!! خود من تا حالا واسه 1 میلیون شغل روی Jobstreet.com اپلای کردم. واسه کارای اپراتوری چینی و هندی اینجا ریخته، واسه کار مدیریتی هم به ماها اطمینان ندارن. موندم ما ملت چطوری میتونیم به همین راحتی گند بزنیم به وجهه خودمون. خصوصا که مالزی درش بازه و از هر قماشی بگین ایرانی اینجا هست (نه اینکه همه بد باشن ولی...).
    2/ اینطور که من فهمیدم توی این چند ماهی که اینجا بودم، دانشجوی فوق و دکترا میتونه پارت تایم کار کنه. همه جا به غیر از داخل دیسکو و مشاغلی که فرد مستقیما با پول سر و کار داره (مثل صندوقدار و اینها). شما یا باید تخصیلتون پارت تایم باشه یا شغلتون. همسر این افراد هم ویزای همراه میگیرن و اجازه کار ندارن (بر عکس استرالیا فکر میکنم)
    3. مالزی واسه استخدام شرایط خوبی نداره ولی به همون نسبت واسه کار آفرینی و راه اندازی کسب کار جای بسیار خوبی هست. عوارض دولتی پایین، نیروی کار ارزونتر از خیلی جاهای دنیا، هزینه املاک به نسبت پایین ، مردمان بسیار ولخرج و مصرف گرا و ... امتیازات این کشور هستن. به شرطی که مثل اغلب ایرانی ها به فکر تلکه کردن هموطنان گرامی نبوده و دنبال راه انداختن یه بیزنس درست و حسابی باشیم. اگر سرمایه لازم رو دارین من بحث فرنچایز رو پیشنهاد میکنم.
    سپاس
    می‌شه در این مورد بیشتر توضیح بدین. چه مقدار سرمایه می‌خواد تا بتونیم در مالزی کسب کار خودمونو راه بیندازیم؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

دوستان گرامی که می خوایید بیایید مالزی لطفا به فکر کار کردن نباشید به چندین دلیل :

واقعا اگه میخوائین بیائین مالزی ، ابتدا به فکر هزینه های دانشگاه و زندگی در مالزی باشید ، حتی یک درصد هم به کار کردن در مالزی فکر نکنید .
    به دلایل زیر :
    اولا همه ما ایرانیها اولین بارمونه که داریم به زبان خارجی درس میخونیم ، شاید از هر 100 نفر 2 یا 3 نفر مقطع قبلی رو به زبان انگلیسی خونده باشند ، به همین دلیل وقتی استاد یه درسی به شما میده باید 3 برابر یک انگلیسی زبان درس بخونید تا بتونید یه نمره قابل قبول بگیرید .
    یعنی اگه ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر سر کلاس باشید ، ساعت 4 هم باید بری درسی رو که استاد گفته 2 ساعت لغات جدیدش رو ترجمه کنید و 3 ساعت بخونید و تازه بفهمید چی به چیه و با تبر بکنیدش تو مغزتون ، که باز هم وقت کم میارین .
    پس کی میخواهید کار کنید ؟
    حتی گول مدرک آیلتس و تافل رو که میگیرین نخورید ، چون اینجا اگه 1 ساعت برا یه درسی وقت کم بذارین نمیتونید درس رو پاس کنید و دوباره باید روز از نو روزی از نو و شهریه همون درس از نو .
    مثلا طرف میاد به قول خودش با هزار بدبختی کار پیدا میکنه ، ماهی هم 700 هزار تومان میگیره ، خوب این آقا یا خانم از درسش زده و رفته کار .
    شب امتحان هم که میشه حسابی میخوابه و فردا میره سر جلسه امتحان ، یک ماه بعد که جوابهاشون میاد ، میبینه 5 تا درس افتاده .
    حالا هر چی از اول سال کار کرده باید بده به جای شهریه همون درسها و از اول درسها رو بخونه .
    این واقعا ارزش داره ؟
    برادر من
    خواهر من
    تو مالزی اگر هم کار باشه با وضعی که دارین وقت کار کردن نداری ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
    از طرفی هم چون شما دانشجو هستین کار کردن با ویزای دانشجویی در مالزی ممنوعه ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
    اگه غذای بیرون رو نخوری و بخواهید تو خونه اشپزی کنید ، این هم حداقل روزی یک ساعت وقت میخواد ، باز هم وقت کم میارین برا درس خوندن و برا کار کردن دیگه وقتی باقی نمیمونه ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
    اینجا اگر هم به کارگر نیاز باشه اول دست این همه مالائی رو که بیکار هستند میگیرند میبرن سر کار ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
    اگه واقعا کسی میخواست کارهای پذیرشتون رو انجام بده و بهتون گفت براتون کار هم جور میکنم ، باور نکیند ، چون اون باید خودش بدونه که دانشجو وقت نداره ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
    با حرف اون آقای استاد هم که بهتون گفته کار براتون جور میکنم ، میرین و یک ساعت رو مخ مامان بابا ها بالا خره راضیشون میکنید ، 10 میلیون پول میگیرید و میائین و بعد از یک سال پوله تموم میشه و کار هم ردیف نشده و درستون هم نصفه نیمه مونده و مدرک نگرفتین ، و منتظرین که طرف زنگ بزنه آقا بیا کارت جور شده ، حالا یا 10 سا بعد زنگ میزنه یا اینکه اصلا دیگه سراغتون رو نمیگیره چون خودش میدونه چطوری بیچارتون کرده ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی.
    دوستان خوبم ، اینها همه عین واقعیت بود که بهتون گفتم ، اگه واقعا دارین میائین مالزی ، حتی رو یک تومان پول هم که بخواهید تو مالزی دربیارین حساب نکنید .
    ولی
    ولی ولی
    ولی در کنار همه این چیزهائی که گفتم ، چندتا نکته مهم هم بگم ، و یک کم روحیتون رو شاد کنم ، ببینید دوستان مهربون و خوب ....
    اگه واقعا آدم زرنگی باشی و زبان انگلیسیتون هم خوب باشه ، و در کنارش یک حرفه ای بلد باشید ، میتونید یه کوچولو کار کنید و از حرفه تون استفاده کنید ، با یه کمی درامد که کمک خرج زندگیتون باشه .نه اینکه کل هزینه هاتون رو دربیارین .
    حالا فرق نمیکنه خانم باشید و یا آقا ؟
    این دیگه به مجوز هم نیاز نداره .

برای مثال :
    من یک خانم میشناسم اینجا که الان داره درس میخونه ، تو ایران هم کار آرایشگری میکرده و در مورد حرفه اش واقعا خیلی زرنگ بوده ، الان هم تو مالزی رفته با یکی از آرایشگاه های نزدیک خونشون ، البته وقت هایی که بیکاره اونجا کار میکنه ، واقعا خوشبختانه این قدر تو حرفه خودش کارش درست بوده و ماهرانه که به قول صاحب آرایشگاه ، از روزی که خانم X از ایران اومده مالزی و اومده تو این آرایشگاه ، درآمدشون 2 برابر شده و مشتریها دیگه میان از یک ماه پیش وقت میگیرن.
    ببینید ، الان یارو کلی از دستش راضیه و براش درصدی هم کار میکنه ، از یه طرف هم کلی از هزینه هاشو در میاره و هم اینکه با حرفه و اخلاق خوبی که دارن ، پرچم ایران عزیز رو بالا نگه داشته .
    امیدوارم که روز به روز کارش بیشتر رونق بگیره .
    یک نفر از دوستان خودم هم ، 3 سال تو ایران کار خرید و فروش ماشین میکرده الان هم زبانش خوبه و همین کار رو اینجا تفریحی میکنه ، مثلا 7 میلیون پول میاد دستش میره یه ماشین میگیره با X تومان سود میفروشه و یه کمی کمک خرج زندگیش میشه .
    یک نفر دیگه مثلا ، اتوکد و کار طراحی بلده ، میره تو یک شرکت کارهاشون رو میگیره ، میاره تو خونه انجام میده تقریبا ماهی 200 تومان هم درمیاره ، وقتش رو هم نمیگیره .
    الان یه کم امیدوار شدین درسته ؟
    آره ، کار کردن به صورتی که گفتم هم امکان پذیره و هم اینکه تقریبا خوبه .
    و این رو هم بگم که ما ایرانی ها هر جای دنیا که باشیم همیشه جز آدمها و قشر مرفه بوده ایم و زیر بار زور هیچ کسی هم نمیریم و دوست نداریم کسی تحقیرمون کنه .
    آیا واقعا این درسته که یک دانشجوی ایرانی ، خوش تیپ و خوش اخلاق از یک خانواده اصیل ایرانی ، بلند شه بیاد مالزی و بره تو یه رستوران کار کنه و ظرف بشوره؟
    آیا واقعا به خودمون اجاره میدیم که یک مالزیایی که تا دیروز پابرهنه میرفت تو خیابون ، بیاد بهمون دستور بده که فلان ظرف رو بشور و فلان وسیله رو سرجاش بذار ؟
    واقعا این چیزها برا ما ایرانی ها بخصوص قشر دانشجو غیر قابل هضمه .
    اگه واقعا میخوائید بیائین مالزی و از این کارها بکنید ، انصافا مالزی نیائید .
    ولی اگه واقعا یک حرفه ای دارید که به شخصیت ایرانی و یک دانشجو بخوره و زبان انگلیسی هم خوب بلدین و زرنگ هستین ، من بهتون میگم که کجا برین و چیکار کنید .تا یه خورده بتونید کمک خرج زندگیتون باشید .
    و در اخر اینکه به امید کار کردن به مالزی نیائید .
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)