صفحه 9 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 183

موضوع: کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

پیش فرض پاسخ : کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

با سلام

برای مقطع لیسانس تقزیبا کار کردن غیر ممکن هست، دوستای من وقت نمیکنن تمرینهایی که دارند رو حل کنند، همیشه سر کلاس هستند. از 70 درصد حضور کم باشه یا معدل از حدی که مشخص کرده بیاد پایین تر به راحتی ویزا تمدید نمیشه و مثل خیلی هایی که من در این مدت دیدم بعد از یک هفته از کشور اخراج میشید (قانون کشور مالزی در مورد دانشجویان خارجی هست).

برای مقطع ارشد و دکتری کار کردن امکان پذیر هست ولی من کار بیرون رو پیشنهاد نمیکنم چون که استرس ها و خطرات خودش رو داره. کار با ارز و خانه و ... تقریبا از زندگی میندازه چه برسه از درس. اگر بتونید توی یکی از اون همه موقعیت تحقیقاتی که همیشه به درو دیوار میزنند وارد بشید و به عنوان کمک تحقیقاتی مشغول به کار بشید خیلی خوب میشه. حداقل 12 ماه هست و حقوقش هم بین 1900 تا 2300 رینگت هست. (البته اگر ارشد باشید، دکتری قیمت بالاتری داره)

کار سطح پایین هم به دلیل ارزانی کارگران در این کشور چیزی به ایرانی ها اگر هم بخواهند نمیرسد. هرچند که هیچ ایرانی برای روزی 6 هزار تومان 14 ساعت در یک رستوران کار نمیکنه.

فعالیتهای داخل کمپ دانشگاه اولین و آخرین فرصتهای کاری هستند که میتونید با خیال راحت بهشون برسید.
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Junior Member

سلام ، من دانشجو کارشناسی ارشد در مالزی هستم . الان اینجا 3 ماه تعطیل است بین دو ترم، یک کار پیدا کردم ، اما از نظر قانونی نگاه کردم 20 ساعت در هفته بیشتر نمی شود کار کرد ، که اونم پروسه بر هست و کلی در دوسر دارد. حالا می خواستم قرار داد ببندم با شرکت می خواهم بدونم کسی از دوستان هست که در حین تحصیل کار گرفته باشد ، با ویزای دانشجویی؟ و یک موضوع دیگه هم در یک جا خواندم که تازه این 20 ساعتم کارای مثل رستوران و هتل می شود کار کرد ار نظر قانون کار مالزی... آیا این درست است؟ ممنون می شم راهنماییم کننین و اگر لینک معتبری هست بزارین

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط sunnysh نمایش پست ها
    سلام ، من دانشجو کارشناسی ارشد در مالزی هستم . الان اینجا 3 ماه تعطیل است بین دو ترم، یک کار پیدا کردم ، اما از نظر قانونی نگاه کردم 20 ساعت در هفته بیشتر نمی شود کار کرد ، که اونم پروسه بر هست و کلی در دوسر دارد. حالا می خواستم قرار داد ببندم با شرکت می خواهم بدونم کسی از دوستان هست که در حین تحصیل کار گرفته باشد ، با ویزای دانشجویی؟ و یک موضوع دیگه هم در یک جا خواندم که تازه این 20 ساعتم کارای مثل رستوران و هتل می شود کار کرد ار نظر قانون کار مالزی... آیا این درست است؟ ممنون می شم راهنماییم کننین و اگر لینک معتبری هست بزارین
    با سلام

در هنگام تعطیلات دانشگاهی ، در صورتی که دانشگاه با محل کار شما موافقت بکند (یعنی درخواست اون سازمان، شرکت، محل و...را به دانشگاه میبرید و اونها تایید میکنند و بعد اجازه کار دارید) 20 ساعت در هفته حداکثر اجازه کار دارید. که این قانون برای کارآموزی و آشنایی با محیط ها کاری هست و اصلا به منظور کمک هزینه وضع نشده چرا که درآمد زیادی با 20 ساعت در هفته کسب نخواهد شد.

در هنگام با تحصیل هم به شما بنا به درخواست کارفرما به راحتی ویزای کار داده میشود(اگر کارفرمایی پیدا بشه که برای شما این درخواست را بکند) منتهی ویزای شما از دانشجویی به ویزای کار و اصلا هم مهم نیست کار شما پاره وقت هست یا تمام وقت، بلافاصله تحصیل شما به حالت پاره وقت تغییر پیدا میکنه (که این هم معضلات تایید نشدن مدارک پاره وقت و ... از طرف وزارت علوم را دارد که اگر مهم نیست براتون کاری باهاش نداشته باشید)
    جالب هم این هست که دیگه به هیچ عنوان ویزای تحصیلی شما از حالت پاره وقت در نخواهد آمد. حتی اگر کار هم نکنید و بگید من تمام وقت میخواهم ادامه تحصیل بدهم.

موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    با سلام

در هنگام تعطیلات دانشگاهی ، در صورتی که دانشگاه با محل کار شما موافقت بکند (یعنی درخواست اون سازمان، شرکت، محل و...را به دانشگاه میبرید و اونها تایید میکنند و بعد اجازه کار دارید) 20 ساعت در هفته حداکثر اجازه کار دارید. که این قانون برای کارآموزی و آشنایی با محیط ها کاری هست و اصلا به منظور کمک هزینه وضع نشده چرا که درآمد زیادی با 20 ساعت در هفته کسب نخواهد شد.

در هنگام با تحصیل هم به شما بنا به درخواست کارفرما به راحتی ویزای کار داده میشود(اگر کارفرمایی پیدا بشه که برای شما این درخواست را بکند) منتهی ویزای شما از دانشجویی به ویزای کار و اصلا هم مهم نیست کار شما پاره وقت هست یا تمام وقت، بلافاصله تحصیل شما به حالت پاره وقت تغییر پیدا میکنه (که این هم معضلات تایید نشدن مدارک پاره وقت و ... از طرف وزارت علوم را دارد که اگر مهم نیست براتون کاری باهاش نداشته باشید)
    جالب هم این هست که دیگه به هیچ عنوان ویزای تحصیلی شما از حالت پاره وقت در نخواهد آمد. حتی اگر کار هم نکنید و بگید من تمام وقت میخواهم ادامه تحصیل بدهم.

موفق باشید.
    ممنون از راهنمایتون ، فقط من چند تا مشکل دارم یکی این که اصلآ ویزای دانشجویم به خاطر پولی ک نظام وظیفه گذاشتم نمی تونم عوض کنم ، دیگه اینکه با دانشگاه صحبت کردم و دانشگاه گفت به هیچ وج نامه نمی دهد. تازه از دوستان پورسیدم اگر بخواهم به صورت همین 20 ساعت پیگیر بشم 2 ماه حد اقل طول می کشد. که بازم آیا بشه یا نشه.
    فقط چیزی که می موند مسئله intership هست ، واسه اونم بایید از نظر قانونی نامه از دانشگاه بگیریم؟ من یکی از دوستام به صورت intership داره کار می کنه ولی می گه که اصلآ هیچ قرار دادی امضا نکرده just trust .
    حالا فقط این شرکت از نظر قانونی یک ذره گیر هست و می خواهد قانونی باشه و قرار دوشبه برم پیش باز دوباره مندم چیکار کنم !!!

Junior Member

سيلام لطفا اگر اطلاعات كافي و دقيق در مورد مهاجرت به مالزي و شرايط اون داريد كمك كنيد. ممنون

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط sunnysh نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون ، فقط من چند تا مشکل دارم یکی این که اصلآ ویزای دانشجویم به خاطر پولی ک نظام وظیفه گذاشتم نمی تونم عوض کنم ، دیگه اینکه با دانشگاه صحبت کردم و دانشگاه گفت به هیچ وج نامه نمی دهد. تازه از دوستان پورسیدم اگر بخواهم به صورت همین 20 ساعت پیگیر بشم 2 ماه حد اقل طول می کشد. که بازم آیا بشه یا نشه.
    فقط چیزی که می موند مسئله intership هست ، واسه اونم بایید از نظر قانونی نامه از دانشگاه بگیریم؟ من یکی از دوستام به صورت intership داره کار می کنه ولی می گه که اصلآ هیچ قرار دادی امضا نکرده just trust .
    حالا فقط این شرکت از نظر قانونی یک ذره گیر هست و می خواهد قانونی باشه و قرار دوشبه برم پیش باز دوباره مندم چیکار کنم !!!
    برای کارآموزی هم من دیدم که فرم باید پر کنید. در گروه ها معمولا فرمهای کمپانی ها و شرکت ها هست که گذاشتن تا راحت پر کنید همونجا هم بدید مدیر گروه امضا کنه و برید کارآموزی و یا دوره ای رو با حقوق ببینید.
    متاسفانه این کشور به جز گرفتن گرنت یا scholarship کار دیگه ای نمیشه کرد. مگر کسب و کاری که مربوط به هموطن باشه، اونوقت دیگه مشکلی نیست چون کارفرما به این چیزا گیر نمیده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای کار و اجازه کار در مالزی

hi. i know your post is really old. but i need to ask you sth. i have an M.A in english teaching and i want to get out of iran to study something else. i need help big time. i would like to work and study at the same time and my english is really good, not to be full of myself. do you know anyone who can give me more information and in detail as to how to look fora job before i go? thank you

Senior Member ahmadlove آواتار ها

کسی که لیسانس اموزش زبان داشته باشه و بخواد اونجا هم برای ارشد همین رشته رو ادامه بده میتونه روی درامد کار تدریس زبان حساب کنه؟
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    کسی که لیسانس اموزش زبان داشته باشه و بخواد اونجا هم برای ارشد همین رشته رو ادامه بده میتونه روی درامد کار تدریس زبان حساب کنه؟
    با سلام

همینطوری اساتید خصوصی زبان که بعضا رشته ی زبان هم در پس زمینه ندراند به دلیل خوب بودن کارشون دانشجویان ایرانی بسیاری دارند و خوب هم پول میگیرند! شما اگر سابقه کار داشته باشید و مدرک زبان هم داشته باشید به غیر از خصوصی احتمالا بتونید در یکی از موسسات هم مشغول به کار بشید.

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    با سلام

همینطوری اساتید خصوصی زبان که بعضا رشته ی زبان هم در پس زمینه ندراند به دلیل خوب بودن کارشون دانشجویان ایرانی بسیاری دارند و خوب هم پول میگیرند! شما اگر سابقه کار داشته باشید و مدرک زبان هم داشته باشید به غیر از خصوصی احتمالا بتونید در یکی از موسسات هم مشغول به کار بشید.
    خیلی ممنون از جوابتون.
    بیشتر منظورم بعد از اتمام تحصیلات هستش. اینطور که گفتین اگر بتونم تو موسسات کار کنم باید بشه ویزای کار گرفت درسته؟!
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)