صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad909 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دو سوال دارم در مورد خرید لپ تاپ و گوشی موبایل.
    من شنیدم که بهتره از ایران گوشی موبایل به اونجا نیاریم چون به همراه سیمکارتی که می خریم گوشی هم بهمون میدن. آیا این درسته؟ هزینه ش چقدره؟
    در مورد لپ تاپ چطور، صرف با خرید از ایرانه یا اونجا؟
    سپاس
    دوست عزیز

اینجا اپراتورهای مختلفی هستند که وقتی ازشون سیم کارت میخری میتونی گوشی هم بگیری که واست قسظ بندی میکنن و باید توی سال پول رو بدی
    یا میتونی یه جا بدی
    دوستانی هم که خودشون گوشی اوردن باز مشکلی نبوده
    فقط من خودم گوشیم خراب شد بردم واسه تعمیر که بهم گفتن این مدل فقط واسه خاورمیانه زده شده و ما نمیتونیم درستش کنیم و قطعاتشو نداریم!!
    منم مجبور شدم از یکی از همین اپراتورها گوشی بگیرم و پولش رو هم یه جا دادم و نرفتم توی قسظ بندی
    به هر حال میتونید افرها رو اینترنتی چک کنید
    هزینه هم تقریبا همون هزینه رسمی اون گوشی مربوطه توی اروپاست. همون قیمت هایی که روی وب سایت های خود گوشی میبینید
    گوشی که میخرید معمولا باید بسته های اینترنتی و تماسی خود اپراتور هم بگیرید برای سال اول و خب اینا هم هزینه میشه براتون
    یعنی اون اپراتور به این دلیل گوشی رو بهتون قسظی میده که از خودش هم بسته بگیرید و براش سوداور باشید و شما مشترکش بشید برای سال ها

در مورد لپ تاپ هم میتونید قیمت های اروپایی رو چک کنید روی وب سایت ها و با قیمت ایرانیش چک کنید
    فکر میکنم خرید از اروپا به صرفه تر باشه هرچند دوستان من اینجا میدن از امریکا یا چین براشون بیارن چون امریکا خیلی ارزونتره انگار
    ولی به هر حال اگه اینجا بگیرید خب خدمات پس از فروش نسبتا خوبی هم خواهید داشت

من خودم شخصا تجربه لب تاپ رو نداشتم

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Tech--Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdad909 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دو سوال دارم در مورد خرید لپ تاپ و گوشی موبایل.
    من شنیدم که بهتره از ایران گوشی موبایل به اونجا نیاریم چون به همراه سیمکارتی که می خریم گوشی هم بهمون میدن. آیا این درسته؟ هزینه ش چقدره؟
    در مورد لپ تاپ چطور، صرف با خرید از ایرانه یا اونجا؟
    سپاس
    با سلام

همراه سیم کارت به شما گوشی نمیدند!. همراه گوشی به شما سیم کارت هم می دهند. معمولا میشه به صورت اقساطی پرداخت کرد که البته کمی گرون تر در میاد. البته توجه کنید که بعضی از سیم کارت ها به گوشی به اصطلاح "قفل" هستند و روی گوشی دیگه کار نمی کنند تا زمانی که پرداخت وجه گوشی کامل انجام بشود. لپ تاپ ها این جا معمولا گران است چون تقلبی در کار نیست!.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Tech--Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    من سپتامبر امسال در دانشگاه Tu/e تحصیلم شروع میشه. ا توجه به اینکه من cyclist commuter ام اینجا تو مشهد و با دوچرخه کلا اینور اونور میرم کسی تاحالا دوچرخه با خودش فرستاده ؟ متاسفانه چند وقت پیش دوچرخمو زدن و الان قصد خرید یک دوچرخه دیگه دارم ولی نمیدونم آیا اینکار رو بکنم با توجه به اینکه 7 ماه دیگه دارم میام هلند و شنیدم که هلند کشور رویا هاست برای من دوچرخه سوار. قیمت دوچرخه در هلند به چه صورت هست ؟
    با سلام هم قطاری مشهدی

به هیج وجه با خودت دوچرخه نیار. اینجا دوچرخه ارزون با کیفیت خوب (دسته دوم) یا بعضا مجانی میتونی از بچه های فوق لیسانی یا دکترا ایرانی راحت پیدا بکنید. البته اگر دنبال چرخ حرفه ای باشی باید پول خوبی بدی. بعضی دوچر خه ها تا 1000 یورو هم اینجا قیمت دارند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط karim201097 نمایش پست ها
    با سلام

همراه سیم کارت به شما گوشی نمیدند!. همراه گوشی به شما سیم کارت هم می دهند. معمولا میشه به صورت اقساطی پرداخت کرد که البته کمی گرون تر در میاد. البته توجه کنید که بعضی از سیم کارت ها به گوشی به اصطلاح "قفل" هستند و روی گوشی دیگه کار نمی کنند تا زمانی که پرداخت وجه گوشی کامل انجام بشود. لپ تاپ ها این جا معمولا گران است چون تقلبی در کار نیست!.

دوست عزیز

برعکس با سیم کارت اینجا گوشی میدن !!!!!!!
    سیم کارت ها هم قفل نیستن !!!! و روی هر گوشی کار میکنن و مشکلی وجود نداره. ایران که نیست اینجا!!!
    لپ تاپ هم تا دلتون بخواد تقلبیش پیدا میشه توی بازار سیاه اینجا. مگه اینکه از مراکز اصلی و نمایندگی های اصلی خریداری بشه

موفق باشید

Junior Member

سلام
    کل خرج ماهیانه زندگی در هلند چقدره؟
    (حدودا)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_ نمایش پست ها
    سلام
    کل خرج ماهیانه زندگی در هلند چقدره؟
    (حدودا)

دوست عزیز

برای زندگی مجردی یا متاهلی؟

برای مجردی ماهیانه حدودا اینا میشه (عددها خیلی خیلی کلیه و مطمینا فرد به فرد تعییر میکنه چون هر کسی یه استایل خاص زندگی داره و ممکنه شهر به شهر هم قیمت ها فرق کنه)

- استودیو ۲۵ تا ۳۰ متری با اجاره ای بین ۵۵۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه تک نفره. اگه استودیوی مشترک با یه نفر دیگه بگیرید که اشپزخونه و حمام دستشویی مشترکه چیزی بین ۴۰۰تا ۵۵۰ یورو در ماه
    اگه برید و خونه های قدیمی یا کوچیکتر پیدا کنید (مثلا کسی یه اتاق مستقل خونه شو اجاره میده و یا .....) ممکنه کمتر هم پیدا بشه
    - خرج ماهیانه خورد و خوراک چیزی بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ یورو ....واقعا بسته به ادمش داره
    - بیمه چیزی بین ۵۰ تا ۲۰۰ یورو بسته به نوع بیمه و نوع خدماتی که میخوایید
    - موبایل و خرج های متفرقه رو هم شاید ۱۰۰ یور بشه گذاشت شایدهم خیلی کمتر بسته به استفاده شما

در کل بر اساس پیشنهاد خود دانشگاه ها معمولا برای زندگی مجردی هر فرد توی یک سال چیزی در حدود ۱۰۰۰۰ یورو نیاز میشه و این یه تخمین کلیه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    .

دوست عزیز
    من یادمه که میخواستم یه بار دوچرخه خودمو از هلند منتقل کنم به کانادا و یادمه اون موثع که چک میکردم هزینه ش اینقدری زیاد شده بود که بیخیالش شدم
    فکر کنم شما باید از خود هواپیمایی ها یا شرکت های پستی که این کار رو میکنن سوال کنید در این مورد (توی گوگل سرچ کنی مواردی رو پیدا میکنی که مخصوص فرستادن دوچرخه به همه نقاط دنیا هستند و قیمت رو هم برات تخمین میزنن حتما چک کن اگه پیدا نکردی بگپ تا خودم واست پیدا کنم سایتشو)
    ولی در نهایت بازم فکر میکنم اگه بیایید و همینجا بگیرید بهتر باشه . البته این نظر شخصیمه
    و همونطور که گفتم اینجا همه مردم از دوچرخه استفاده میکنن و کمتر هلندی ممکنه ببینی که دوچرخه نداشته باشه
    اینجا بگیری میتونی دوچرخه تو بیمه هم بکنی و نمیدونم مثلا شاید خود دانشگاه هم کمک هایی بکنه (برای دکترا میدونم که خود دانشگاه ما رو کم میکنه و تخفیف میتونیم داشته باشیم توی خرید دوچرخه)
    ولی بازم خودت میدونی
    من از دیتیل شرایط شما بیخبرم

موفق باشید
    سلام دوباره آقا علی متشکرم از راهنماییتون ، بلهمن هواپیمایی KLM رو بررسی کردم درصورتی که دوچرخه رو بشه باز کرد امکان ارسالش هست اونم هزینش 50 یورو هست برای هر مسیر و از اونجایی که من باید از مشهد برم تهران احتمالا (هرچند الان خیلی زوده برای انتخاب مسیر پروازی ولی شاید از مشهد به یکی از هابا اطراف برم) و کلا باز چون به آیندهوون پرواز مستقیم نداره متاسفانه باز باید از آمستردام با اتوبوس بیام آیندهوون عملا خیلی کار سخت میشه برای همین دیگه بیخیال شدم تقریبا.

و برای رواج دوچرخه در هلند این خیلی عالیه ، چون برخلافش تو ایران حداقل مشهد که من دوچرخه سواری میکردم واقعا مشکل میخوردم ، پیچیدن های بدون در نظر گرفتن سمت راست ، عدم رعایت الویت دوچرخه و پا رو تا ته فشار دادن رو گاز که اصلا یک وضعیه در این حد که دوتا از اقوام نزدیک من متاسفانه با دوچرخه تصادف کردن و فوت کردن ، خوشحالم که هلند اما اینطور نیست و این فوق العادس که میشه اونجا با اطمینان دوچرخه سواری کرد.

بیمه به چه صورت هست ؟ دربرابر چی بیمه صورت میگیره.

ممنونم از راهنماییتونم آقا علی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

اینجا اپراتورهای مختلفی هستند که وقتی ازشون سیم کارت میخری میتونی گوشی هم بگیری که واست قسظ بندی میکنن و باید توی سال پول رو بدی
    یا میتونی یه جا بدی
    دوستانی هم که خودشون گوشی اوردن باز مشکلی نبوده
    فقط من خودم گوشیم خراب شد بردم واسه تعمیر که بهم گفتن این مدل فقط واسه خاورمیانه زده شده و ما نمیتونیم درستش کنیم و قطعاتشو نداریم!!
    منم مجبور شدم از یکی از همین اپراتورها گوشی بگیرم و پولش رو هم یه جا دادم و نرفتم توی قسظ بندی
    به هر حال میتونید افرها رو اینترنتی چک کنید
    هزینه هم تقریبا همون هزینه رسمی اون گوشی مربوطه توی اروپاست. همون قیمت هایی که روی وب سایت های خود گوشی میبینید
    گوشی که میخرید معمولا باید بسته های اینترنتی و تماسی خود اپراتور هم بگیرید برای سال اول و خب اینا هم هزینه میشه براتون
    یعنی اون اپراتور به این دلیل گوشی رو بهتون قسظی میده که از خودش هم بسته بگیرید و براش سوداور باشید و شما مشترکش بشید برای سال ها

در مورد لپ تاپ هم میتونید قیمت های اروپایی رو چک کنید روی وب سایت ها و با قیمت ایرانیش چک کنید
    فکر میکنم خرید از اروپا به صرفه تر باشه هرچند دوستان من اینجا میدن از امریکا یا چین براشون بیارن چون امریکا خیلی ارزونتره انگار
    ولی به هر حال اگه اینجا بگیرید خب خدمات پس از فروش نسبتا خوبی هم خواهید داشت

من خودم شخصا تجربه لب تاپ رو نداشتم

موفق باشید
    آقا علی دقیقا یک گوشی پرچمدار چند در میاد ؟ چون اگر بر این اساس باشه که قیمت یکسان با زمان معرفی رو به کاربر ارائه بدن خرید خود گوشی به تنهایی از ایران ارزون تر خواهد بود ، به ویژه که به دلیل قدرت خرید پایین تر مردم شرکت ها از قبیل سامسونگ گوشی هاشون رو با قیمت کمتر عرضه میکنن و قیمت همراه کمتر از معادل دلاری MSRP خود گوشی هست و به ویژه که اکثر گوشی های ایران قاچاق هست و دیگه هزینه VAT و مالیاتی که بر روی محصولات هست پرداخت نمیشه ( البته در روسیه و آلمان میدونم حدود 19 درصد VAT میگیرن هلند رو اطلاع ندارم)

سوال بعدیم اینکه پلن هایی که ارائه میدن به چه صورت هست ؟ آیا تفاوت اینکه فرد دستگاهشو از ایران بیاره و بعد فقط سیمکارت بخره و پلن با اون حالت که گوشی رو بصورت قراردادی بگیره و به همراه یک پلن مشخص تو اقساط مبلغ رو پرداخت کنه خیلیه ؟ و اینکه اگر از هلند خارج بشیم فقط میشه از گوشی در حالت رومینگ استفاده کردش دیگه درسته ؟ اگر یک توضیح بدید و مخصوصا درباره شرایط پلن ها که چه امکاناتی رو ارائه میدن به ویژه درباره دیتا سلولار همراه سیمکارت ، چون در آمریکا اینترت همراه خیلی گرون هست ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط karim201097 نمایش پست ها
    با سلام هم قطاری مشهدی

به هیج وجه با خودت دوچرخه نیار. اینجا دوچرخه ارزون با کیفیت خوب (دسته دوم) یا بعضا مجانی میتونی از بچه های فوق لیسانی یا دکترا ایرانی راحت پیدا بکنید. البته اگر دنبال چرخ حرفه ای باشی باید پول خوبی بدی. بعضی دوچر خه ها تا 1000 یورو هم اینجا قیمت دارند
    درود بر شما هم شهری ^_^

بله من نسبتا به دنبال یک دوچرخه نه حرفه ای مسابقه ای ولی خوب هستم چون اینجا قبل از اینکه این دزدای بیشرف ازم بزنن یک دوچرخه نسبتا خیلی خوب داشتم و باهاش اخر هفته ها خارج شهر میرفتم با تور های دوچرخه سواری و جای شما خالی یک 70 تا 120 کیلو متری رو پا میزدیم مخصوصا که نشدیم هلند مناظر طبیعی بسیار زیبایی داره خیلی مشتاقم که تو برنامه ها شرکت کنم و معمولا تو کلیپ های تو یوتیوب اونجور که من دیدم اکثر دانشجو ها دوچرخه های خیلی خیلی خیلی معمولی دارن که بدرد این کار نمیخوره آقا کریم

سلام دوستان
    برای خرید سیم کارت اپراتور خاصی رو پیشنهاد می کنید یا تفاوت چندانی ندارن؟ ( از نظر کیفیت و هزینه)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)