صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 48

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    آقا علی دقیقا یک گوشی پرچمدار چند در میاد ؟ چون اگر بر این اساس باشه که قیمت یکسان با زمان معرفی رو به کاربر ارائه بدن خرید خود گوشی به تنهایی از ایران ارزون تر خواهد بود ، به ویژه که به دلیل قدرت خرید پایین تر مردم شرکت ها از قبیل سامسونگ گوشی هاشون رو با قیمت کمتر عرضه میکنن و قیمت همراه کمتر از معادل دلاری MSRP خود گوشی هست و به ویژه که اکثر گوشی های ایران قاچاق هست و دیگه هزینه VAT و مالیاتی که بر روی محصولات هست پرداخت نمیشه ( البته در روسیه و آلمان میدونم حدود 19 درصد VAT میگیرن هلند رو اطلاع ندارم)

سوال بعدیم اینکه پلن هایی که ارائه میدن به چه صورت هست ؟ آیا تفاوت اینکه فرد دستگاهشو از ایران بیاره و بعد فقط سیمکارت بخره و پلن با اون حالت که گوشی رو بصورت قراردادی بگیره و به همراه یک پلن مشخص تو اقساط مبلغ رو پرداخت کنه خیلیه ؟ و اینکه اگر از هلند خارج بشیم فقط میشه از گوشی در حالت رومینگ استفاده کردش دیگه درسته ؟ اگر یک توضیح بدید و مخصوصا درباره شرایط پلن ها که چه امکاناتی رو ارائه میدن به ویژه درباره دیتا سلولار همراه سیمکارت ، چون در آمریکا اینترت همراه خیلی گرون هست ممنون میشم

دوست عزیز

من اطلاعات خیلی دقیقی ندارم. چون خودم به ریز جزییات بررسیشون نکردم ...
    ولی خودم از این لینک استفاده میکنم

و توصیه میکنم این
    لینک

رو چک کنید. تمام اپراتورها هستند و اگه توی سایت هر کدوم برید ( با کروم برید که مشکل داچ بودن نداشته باشه براتون احیانا) میتونید دیتیل افرهاشون رو ببینید و چک کنید
    تمام لیست توی لینک دومی که فرستادم براتون هست و شرایطشون به ریز گفته شده توی سایت هر کدوم

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط masi_physics نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای خرید سیم کارت اپراتور خاصی رو پیشنهاد می کنید یا تفاوت چندانی ندارن؟ ( از نظر کیفیت و هزینه)

دوست عزیز

توصیه میکنم لینک دوم توی پست قبلی رو برید و اونجا میتونید اپراتورهای مختلف رو ببینید
    و چک کنید به دیتیل شرایطشون رو
    کامنت قبلی رو هم بخونید امیدوارم کمکتون کنه

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زن

دوستان شرایط زندگی در راتردام به چه صورته؟ کمی از هزینه هاش میگین لطفاً؟ ممنون میشم
    Don't Give up

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زن

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmoud_y نمایش پست ها
    دوستان شرایط زندگی در راتردام به چه صورته؟ کمی از هزینه هاش میگین لطفاً؟ ممنون میشم
    با سلام،
    ماهیانه حدودا 100 یورو هزینه بیمه
    هزینه زندگی خیلی به استایل زندگیتون مرتبطه، اما هزینه زندگی یک نفر شامل خوراک و پوشاک و لوازم مصرفی و هزینه های روزمره 300-400 یورو در ماه میشه.
    البته اگه بخواهین دانشجویی زندگی کنین و بیشتر صرفه جویی کنین، با هزینه های کمتر هم میشه زندگی کرد.

Junior Member Mustafa_Leader آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دكتري ژنتيك

دوستانم سلام' سوال هایی برایم پیش امده عرض کنم' در خصوص حداکثر ۲ هفته ماندن در لاهه برای کارهای دانشجویی مینیمم یورویی که لازمه چقدره'یه جا خواندم نوشتند روزانه ۴۰ یورو هزینست یعنی ۵۶۰ یورو باید خرج بشه حالا خواهشا دوستان کمک کنند' سوال بعدی در خصوص اسکان هست ایا میشه مستقیما تو اینترنت از این خانه های ارزان اجاره کرد ویه سوال دیگر این که دانشگاه اگر در نهایت نتواند مکانی پیدا کنه' میشه خونه دوستان زندگی کرد یا ازنظر شهرداری وپلیس مشکل پیدا میشه' باتشکر از همه عزیزان

با سلام.
    نظر شخصی خودم رو عرض میکنم.
    برای خرج زندگی بدون احتساب هزینه اقامت، 40 یورو در روز زیاد هم هست، اگه خودت غذا درست کنی روزی 20 یورو هم کفایت میکنه.
    در مورد اسکان اولیه، میتونی از هتل، هاستل یا خونه های شخصی سایت airbnb استفاده کنی، هتل حداقل شبی 70-80 یورو باید باشه، برای یه اتاق خیلی خیلی کوچیک. هاستل ها ارزون هستن، احتمالا با حدود 15-20 یورو بتونی پیدا کنی، اما اتاقها بین چندنفر شیر هستن، مثل خوابگاه های ایران.

در مورد اسکان دائم، شما میدونین هرجایی که دوست داشته باشید زندگی کنین، خونه دوستان یا هرجای دیگه ای که پیدا کردین. اما اون خونه باید یک اتاق خالی برای شما داشته باشه که بتونین از اون آدرس برای ثبت در شهرداری استفاده کنین. که این موضوع شرایط خودش رو داره، باید از دوستتون بپرسین که میتونین از آدرسش استفاده کنین یا خیر.
    کلیاتش رو توضیح میدم:
    1- خونه باید متعلق به خود شخص باشه. یعنی نباید با وام بانکی خریداری کرده باشه و در رهن بانک باشه.
    2- خونه باید یک اتاق خالی برای شما داشته باشه.
    3- اگر خونه اجاره ای هست، باز هم شما میتونین از آدرسش استفاده کنین اما باز به شرط اینکه یک اتاق خالی داشته باشه. مثلا اگر من خودم تنها یک خونه دو خوابه اجاره کنم، می تونم یکی از اتاق خوابهاش رو در اختیار شما قرار بدم تا از آدرسش برای ثبت استفاده کنین، اما اگه خونه من یک اتاق خواب بیشتر نداشته باشه، شما نمی تونین اون آدرس رو استفاده کنین.
    پس هر شخص مستقل، باید یک اتاق خواب مستقل برای خودش داشته باشه. زن و شوهر می تونن در یک آپارتمان یک خوابه زندگی کنن. اما دو تا دوست نمی تونن و باید اتاق مجزا داشته باشن.
    این هم ازپیچیدگی های زندگی در هلند!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mustafa_Leader نمایش پست ها
    دوستانم سلام' سوال هایی برایم پیش امده عرض کنم' در خصوص حداکثر ۲ هفته ماندن در لاهه برای کارهای دانشجویی مینیمم یورویی که لازمه چقدره'یه جا خواندم نوشتند روزانه ۴۰ یورو هزینست یعنی ۵۶۰ یورو باید خرج بشه حالا خواهشا دوستان کمک کنند' سوال بعدی در خصوص اسکان هست ایا میشه مستقیما تو اینترنت از این خانه های ارزان اجاره کرد ویه سوال دیگر این که دانشگاه اگر در نهایت نتواند مکانی پیدا کنه' میشه خونه دوستان زندگی کرد یا ازنظر شهرداری وپلیس مشکل پیدا میشه' باتشکر از همه عزیزان

Junior Member

سلام من به زودی به آیندهوون برای تحصیل میرم میخواستم ببینم کسی توصیه ای برای لوازم ضروری نداره؟ من تو تاپیک قبلی دیدم نوشته بودن کارت TV بیارید، به نظرتون کارایی داره؟ موارد مصرفش اونجا چطوره؟ پلوپز هم نوشته بودن ، با توجه به اینکه پلوپز جاگیره استفاده میشه اونجا یا میشه با قابلمه سر کرد؟ کلا هر چی به نظرتون میرسه بهم بگید خیلی خیلی خوشحالم میکنید چون کسی رو نمیشناسم و حسابی میترسم که چی بیارم و چی نیارم خوبه، چون شنیدم از امستردام هم باید با قطار برم ایندهوون بار برام مهمه.
    یه سوال خیلی مهم هم داشتم اینکه اصل شناسنامه و ... لازم میشه یا فقط ترجمه تایید شده سفارت کافیه؟ کلا از مدارک ایران چی لازمه بیارم به نظرتون؟
    خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی تاریخ سفرم نزدیکه و سردرگمم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis_m نمایش پست ها
    سلام من به زودی به آیندهوون برای تحصیل میرم میخواستم ببینم کسی توصیه ای برای لوازم ضروری نداره؟ من تو تاپیک قبلی دیدم نوشته بودن کارت TV بیارید، به نظرتون کارایی داره؟ موارد مصرفش اونجا چطوره؟ پلوپز هم نوشته بودن ، با توجه به اینکه پلوپز جاگیره استفاده میشه اونجا یا میشه با قابلمه سر کرد؟ کلا هر چی به نظرتون میرسه بهم بگید خیلی خیلی خوشحالم میکنید چون کسی رو نمیشناسم و حسابی میترسم که چی بیارم و چی نیارم خوبه، چون شنیدم از امستردام هم باید با قطار برم ایندهوون بار برام مهمه.
    یه سوال خیلی مهم هم داشتم اینکه اصل شناسنامه و ... لازم میشه یا فقط ترجمه تایید شده سفارت کافیه؟ کلا از مدارک ایران چی لازمه بیارم به نظرتون؟
    خیلی خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی تاریخ سفرم نزدیکه و سردرگمم.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

1. کارت تی وی رو برای چی میخوایید؟! خب اینجا خونه که میگیرید احتمالا هزینه تی وی رو هم روی اجاره میدید و استفاده میکنید. کارت تی وی اگه منظورتون برای استفاده با لپ تاپه که خب اون بحثش جداست. شما اینجا اینترنت دارید و خیلی بعیده نشه چیزی رو روی اینترنت هم دید! در هر حال اوردن یا نیاوردنش به خودتون بستگی داره. من شخصا باشم نمیارم!! (نظرم شخصیه شاید شما دلتون بخواد و بیارید و هیچ اشکالی توش نیست. ببینید اگه نیازتونه بیارید)

2. سر کردن با قابلمه بستگی به خودتون داره! این سوالی نیست که کسی راهنماییتون کنه! پلوپز هم اینجا فروحته میشه مدل های مختلف. حالا دوست دارید غذای ایرانی با ته دیگ بخورید خودتون یه پارس خزر بیارید. ولی واقعا نیازی نیست مگه اینکه شما طبع غذایی خیلی خاصی داشته باشید. شبیه مورد یک من شخصا نمیارم این مورد رو ولی نظر شخصی خودتون مهمه. غذا درست کردن خیلی شخصیه یکی ممکنه با سالاد خوردن فقط حال کنه. این سوالو خودتون باید جواب بدید

3. نترسید. اینجا هم تقریبا همه چیز پیدا میشه. شما میتونید برای روزهای اول چای کیسه ای بیارید. یه کم بیسکویت برای روزای اول. لباس گرم. چتر خوب چون اینجا هوا معمولا بارونیه خیلی وقت ها. بارونی. یه پتوی مسافرتی سبک. ناخون گیر و نخ و سوزن. مدارکتون . پول نقد یورویی که میارید سعی کنید همش 500 تایی نباشه مثلا! بذارید یکی دو تا 100 و 50 هم توش باشه که خرید برای روزای اول براتون راحت باشه تا حساب بانگیتون اگی شه. گردو کمی پسته و کشمش و ...(برای روزای و هفته های اول) میتونید زرشک بیارید مثلا زعفران و یکی دو تا تن ماهی و نون سنگک بذرید فریز شه چند تیکه و ......(تمام این موارد اینجا هم پیدا میشه فقط عرضم برای روزای اوله باقیش دیگه روال عادی زندگی و خرید های خودتون اینجاست). یه کمی پودر لباسشویی و شامپو بازم برای همون روزای اول که میرسید که دوش گرفتنتون راحت باشه و نخوایید برید بیرون خیلی سریع که خرید کنید. چیزهایی ازین دست شاید نیازتون بشه بیشتر تا پلوپز! از امستردام تا اینتهوون هم با قطار میرید و بعدشم که تاکسی یا اتوبوس. سختی ندره و اصلا نگران نباشید. من خودم با یه چمدون اومدم حدودا 30 کیلو. فقط همون

4. اصل شناسنامه رو من نیازم نشد ولی به نظرم با خودتون بیارید مدارکتون رو اصل و ترجمه هاشو که اینجا روزهای الو کارتون پیش بره و بعدا توی سفرهای بعدی مدارکی که نیاز نیست رو برگردونید ایران که گمشون نکنید. ولی در مورد شناسنامه اون ترجمه ای که سفارت تایید کرده یعنی انتهای ماجرا و همون نیازتون میشه و اصلش رو کسی نمیخواد و کسی هم نمیتونه اصلش رو بخونه!!! اون ترجمه رو سفارت ترجمه کرده و اکیه. مدراک تحصیایتون و شناسنامه و کارت ملی و پاستون. و تزجمه هاشون. گواهینامه تونم بذارید باهاتون باشه ضرری نداره چون بعدا میتونید ازش استفاده کنید یا نبدیلش کنید به گواهینامه هلندی و .... غکس 3در 4 و عکس پاسپوزتی چند مدل داشته باشید ضرری نداره من جاتون باشم از هر کردوم 12 تا میارم. و حتی 6در4 . بالاخره عکسه و یه جاهایی (خیلی کم البته ) نیازتون ممکنه بشه

5. تگران نباشید. فقط حواستون به مدارکتون باشه و پول هاتون. میتونید ازین گردن اویزهای چرمی بگیرید که میره زیر تیشرتتون و میندازیدش گردنتون که پاس و مدارک و قسمتی از پولتون رو توش بذارید. همه رو فقط و فقط توی چمدان نذارید.

6. یه چند تا ملحفه رو هم بذارید و بیارید ضرری نداره واسه اینکه روی تخت بندازید و راحت تر باشید
    7. اگه جا دارید یه دمپایی هم بیارید برای توی خونه راه رفتن و توی دستشویی و....

8. تمام موارد بالا اینجا پیدا میشه و خب باید بخرید. نکته اینکه تا اونجایی که جا دارید خب بیارید بهتره که اینجا واسشون هزینه نکنید ولی نهایتا شما وارد چرخه زندگی میشید و اینجا به خرید کردن میفتید و نرمال میشه همه چی. و اینجوری نیست که شما کل زدگی رو از ایران بیارید اینجا

موفق باشید

Junior Member

سلام
    خیلی خیلی ممنون که این همه کامل توضیح دادید.
    1و 2و3 . در مورد کارت تی وی و پلوپز والا خودمم خیلی نیاز حس نکرده بودم یکی تو تاپیک جزو وسایل ضروری نوشته بود، گفتم شاید چیزی دیده که حس کرده خیلی لازمه :دی
    4. خیلی ممنون از راهنماییتون فقط یه سوال در مورد کارت ملی، من کارت ملیم رو ترجمه نکردم پس به نظرتون اون هم ترجمه کنم و بیارم؟
    بازم ممنون از وقتی که گذاشتید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

1. کارت تی وی رو برای چی میخوایید؟! خب اینجا خونه که میگیرید احتمالا هزینه تی وی رو هم روی اجاره میدید و استفاده میکنید. کارت تی وی اگه منظورتون برای استفاده با لپ تاپه که خب اون بحثش جداست. شما اینجا اینترنت دارید و خیلی بعیده نشه چیزی رو روی اینترنت هم دید! در هر حال اوردن یا نیاوردنش به خودتون بستگی داره. من شخصا باشم نمیارم!! (نظرم شخصیه شاید شما دلتون بخواد و بیارید و هیچ اشکالی توش نیست. ببینید اگه نیازتونه بیارید)

2. سر کردن با قابلمه بستگی به خودتون داره! این سوالی نیست که کسی راهنماییتون کنه! پلوپز هم اینجا فروحته میشه مدل های مختلف. حالا دوست دارید غذای ایرانی با ته دیگ بخورید خودتون یه پارس خزر بیارید. ولی واقعا نیازی نیست مگه اینکه شما طبع غذایی خیلی خاصی داشته باشید. شبیه مورد یک من شخصا نمیارم این مورد رو ولی نظر شخصی خودتون مهمه. غذا درست کردن خیلی شخصیه یکی ممکنه با سالاد خوردن فقط حال کنه. این سوالو خودتون باید جواب بدید

3. نترسید. اینجا هم تقریبا همه چیز پیدا میشه. شما میتونید برای روزهای اول چای کیسه ای بیارید. یه کم بیسکویت برای روزای اول. لباس گرم. چتر خوب چون اینجا هوا معمولا بارونیه خیلی وقت ها. بارونی. یه پتوی مسافرتی سبک. ناخون گیر و نخ و سوزن. مدارکتون . پول نقد یورویی که میارید سعی کنید همش 500 تایی نباشه مثلا! بذارید یکی دو تا 100 و 50 هم توش باشه که خرید برای روزای اول براتون راحت باشه تا حساب بانگیتون اگی شه. گردو کمی پسته و کشمش و ...(برای روزای و هفته های اول) میتونید زرشک بیارید مثلا زعفران و یکی دو تا تن ماهی و نون سنگک بذرید فریز شه چند تیکه و ......(تمام این موارد اینجا هم پیدا میشه فقط عرضم برای روزای اوله باقیش دیگه روال عادی زندگی و خرید های خودتون اینجاست). یه کمی پودر لباسشویی و شامپو بازم برای همون روزای اول که میرسید که دوش گرفتنتون راحت باشه و نخوایید برید بیرون خیلی سریع که خرید کنید. چیزهایی ازین دست شاید نیازتون بشه بیشتر تا پلوپز! از امستردام تا اینتهوون هم با قطار میرید و بعدشم که تاکسی یا اتوبوس. سختی ندره و اصلا نگران نباشید. من خودم با یه چمدون اومدم حدودا 30 کیلو. فقط همون

4. اصل شناسنامه رو من نیازم نشد ولی به نظرم با خودتون بیارید مدارکتون رو اصل و ترجمه هاشو که اینجا روزهای الو کارتون پیش بره و بعدا توی سفرهای بعدی مدارکی که نیاز نیست رو برگردونید ایران که گمشون نکنید. ولی در مورد شناسنامه اون ترجمه ای که سفارت تایید کرده یعنی انتهای ماجرا و همون نیازتون میشه و اصلش رو کسی نمیخواد و کسی هم نمیتونه اصلش رو بخونه!!! اون ترجمه رو سفارت ترجمه کرده و اکیه. مدراک تحصیایتون و شناسنامه و کارت ملی و پاستون. و تزجمه هاشون. گواهینامه تونم بذارید باهاتون باشه ضرری نداره چون بعدا میتونید ازش استفاده کنید یا نبدیلش کنید به گواهینامه هلندی و .... غکس 3در 4 و عکس پاسپوزتی چند مدل داشته باشید ضرری نداره من جاتون باشم از هر کردوم 12 تا میارم. و حتی 6در4 . بالاخره عکسه و یه جاهایی (خیلی کم البته ) نیازتون ممکنه بشه

5. تگران نباشید. فقط حواستون به مدارکتون باشه و پول هاتون. میتونید ازین گردن اویزهای چرمی بگیرید که میره زیر تیشرتتون و میندازیدش گردنتون که پاس و مدارک و قسمتی از پولتون رو توش بذارید. همه رو فقط و فقط توی چمدان نذارید.

6. یه چند تا ملحفه رو هم بذارید و بیارید ضرری نداره واسه اینکه روی تخت بندازید و راحت تر باشید
    7. اگه جا دارید یه دمپایی هم بیارید برای توی خونه راه رفتن و توی دستشویی و....

8. تمام موارد بالا اینجا پیدا میشه و خب باید بخرید. نکته اینکه تا اونجایی که جا دارید خب بیارید بهتره که اینجا واسشون هزینه نکنید ولی نهایتا شما وارد چرخه زندگی میشید و اینجا به خرید کردن میفتید و نرمال میشه همه چی. و اینجوری نیست که شما کل زدگی رو از ایران بیارید اینجا

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis_m نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خیلی ممنون که این همه کامل توضیح دادید.
    1و 2و3 . در مورد کارت تی وی و پلوپز والا خودمم خیلی نیاز حس نکرده بودم یکی تو تاپیک جزو وسایل ضروری نوشته بود، گفتم شاید چیزی دیده که حس کرده خیلی لازمه :دی
    4. خیلی ممنون از راهنماییتون فقط یه سوال در مورد کارت ملی، من کارت ملیم رو ترجمه نکردم پس به نظرتون اون هم ترجمه کنم و بیارم؟
    بازم ممنون از وقتی که گذاشتید

برای من کارت ملی اصلا بهش نیازی نشد! ولی من ترجمه ش کردم و همراهم بود
    ولی میگم اصلا بهش نیازی نشد

باز با خودتون نظر نهاییش

موفق باشید

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)