صفحه 13 از 17 نخستنخست ... 34567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 169

موضوع: تحصیل در دانشگاه TU Delft هلند و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه TU Delft هلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان. بیوتکنولوژی دانشگاه دلفت چطوره؟
    تو زمینه خاصی از بیوتک کار میکنن؟ میکروبی یا مولکولی یا ...؟

مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    .
    دوست عزیز

این مبلغ رو بعدا اینجا که حساب بانکی باز کردید (یا همون دانشگاه براتون باز کرد) روی همون حساب میریزن و بهتون کارت بانکی رو میدن و پول مال خودتونه و میتونید ازش استفاده کنید
    ولی در اول ماجرا شما باید این پول و پول هزنیه خود دانشگاه (همون حدود 15000 یورو) رو یعنی در کل چیزی در حدود (25000 یورو) رو به حسابشون بریزید
    که دانشگاه مطمئن باشه شما میتونید هزینه زندگی تون رو بدید

که بعدش هزینه دانشگاه ازون پول برداشته میشه و باقیش همون 11000 یورو روی کارت بانکی بهتون برگردونده میشه و مال خودتونه

موفق باشید
    سلام. این چیزا اگه کسی بتونه فاند بگیره مطرح نیست دیگه؟ نه؟
    ینی پولی رو واریز نمیکنیم که بخوایم پس بگیریم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    سلام. این چیزا اگه کسی بتونه فاند بگیره مطرح نیست دیگه؟ نه؟
    ینی پولی رو واریز نمیکنیم که بخوایم پس بگیریم؟

تا اونجایی که میدونم در اون صورت نیازی به این کار نیست
    ولی میتونید برای اطمینان بازم از خود منشی های مربوطه اینترنشنال افیس بپرسید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط delbina نمایش پست ها
    ببخشید این دانشگاه فقط واسه ارشد دانشجو میگیره؟ من میخوام ددلاین برای دکتری برای دپارتمان computer siecnce بدونم کی هست که پیدا نمیکنم، ممنونم میشم اگر اینو برا بفرستید
    تو بخش job position/vacancies رو بگردید . پوزیشن های خالی رو مینویسن

Junior Member

سلام دوستان
    وقت بخیر
    من دیروز یک پوزیشن خالی برای این دانشگاه دیدم و اپلای کردم
    میخواستم بدونم تقریبا کی جواباش میاد؟
    و همینطور باید برای اسکالرشیپ جدا اپلای کرد؟ یا همین ک ویکنسی دارن یعنی هزینه با خودشونه؟

سلام،
    در مورد سوال اولتون اطلاع دقیق ندارم. اما زمانی که من خودم اپلایی کردم، از زمانی که پوزیشن بسته شد تا زمانی که نتیجه اولیه اومد و دعوت به مصاحبه اسکایپ شدم، حدود یک ماه طول کشید.
    در مورد سوال دوم:
    معمولا پوزیشن که اعلام میشه حقوق ماهانه و تمام شرایط و ضوابط مورد نیاز، ذکر شده، مثلا میگن حقوق شما از 2250 یورو در سال اول شروع میشه و تا 2850 یورو در سال آخر میرسه. پس نیازی نیست که برای اسکالرشیپ اپلایی کنین. اصلا تا اونجایی که من اطلاع دارم چیزی به نام اسکالرشیپ برای دوره دکترا در هلند وجود نداره، اینجا سیستمش با استرالیا و اینها فرق میکنه که باید برای اسکالرشیپ جداگانه اپلایی کنین. اینجا دوره دکترا عملا بیشتر شغل محسوب میشه تا دوره تحصیلی بنابراین به جای اسکالرشیپ، شما حقوق ماهانه دریافت میکنین و مطابق شاغلین با شما رفتار میشه، باید مالیات پرداخت کنین و ...
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahare8 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت بخیر
    من دیروز یک پوزیشن خالی برای این دانشگاه دیدم و اپلای کردم
    میخواستم بدونم تقریبا کی جواباش میاد؟
    و همینطور باید برای اسکالرشیپ جدا اپلای کرد؟ یا همین ک ویکنسی دارن یعنی هزینه با خودشونه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای ارشد گرایش حمل و نقل دانشگاه دلفت درخواست بدم اما چندتا سوال دارم که قبلش حتما باید جواب داده بشن. ایمیل زدم از دانشگاه پرسیدم اما عجیبه برام که هنوز جواب ندادن. ممنون میشم اگه جوابشونو کسی میدونه به من کمک کنه.
    1. توی صفحه ای که بروسیه های هر دانشکده رو معرفی کرده، تعداد بورسیه ها رو نوشته TBD. کسی میدونه این به چه معنیه؟
    2. نکته دیگه در مورد همین بورسیه توی پرانتز نوشته شده 25.000€. این مبلغ جدا از شهریه اس یا اینکه شهریه رو از این مبلغ کم میکنن باقیش میشه به عنوان Living expenses??
    3. سوال بعدی هم در مورد زمان و شرایط این بورسیه هستش. نوشته برای اینکه اینکه بتونیم برای این بورسیه درخواست بدیم باید حتما یکی از پروگرام ها رو قبول شده باشیم. ولی یک نکته عجیب اینجا هستش که زمان درخواست این بورسیه زودتر از پایان زمان پذیرش پروگرام ها تموم میشه. ینی ددلاین این بورسیه چندماه جلوتر از ددلاین اپلای هست. پس چطوری میشه هم پذیرش رو داشته باشیم و هم درخواست بدیم برای این بورس؟
    4. سوال آخرم هم خارج از این مسائل از پیش تعریف شده هستش. میخواستم کلا بدونم شانس قبولی توی دانشگاه دلفت چجوریه؟ خیلی سخته یا نه؟ اگر در مورد این گرایش حمل و نقل (Transport, Infrustructure and Logistics) این سوال من رو جواب بدین خیلی ممنون تر میشم. کلا میخوام بدونم معدلم 16.20 از دانشگاه فردوسی هستم احتمال قبولی دارم یا نه؟ میدونم که اینجوری نمیشه گفت چون بستگی به شرایط تمام افرادی داره که مدارکشونو میفرستن ولی کلا با این معدل و شرایط امید به قبولی داشته باشم یا نه؟ آیلتس هم هنوز آزمون ندادم. ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidatbi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای ارشد گرایش حمل و نقل دانشگاه دلفت درخواست بدم اما چندتا سوال دارم که قبلش حتما باید جواب داده بشن. ایمیل زدم از دانشگاه پرسیدم اما عجیبه برام که هنوز جواب ندادن. ممنون میشم اگه جوابشونو کسی میدونه به من کمک کنه.
    1. توی صفحه ای که بروسیه های هر دانشکده رو معرفی کرده، تعداد بورسیه ها رو نوشته TBD. کسی میدونه این به چه معنیه؟
    2. نکته دیگه در مورد همین بورسیه توی پرانتز نوشته شده 25.000€. این مبلغ جدا از شهریه اس یا اینکه شهریه رو از این مبلغ کم میکنن باقیش میشه به عنوان Living expenses??
    3. سوال بعدی هم در مورد زمان و شرایط این بورسیه هستش. نوشته برای اینکه اینکه بتونیم برای این بورسیه درخواست بدیم باید حتما یکی از پروگرام ها رو قبول شده باشیم. ولی یک نکته عجیب اینجا هستش که زمان درخواست این بورسیه زودتر از پایان زمان پذیرش پروگرام ها تموم میشه. ینی ددلاین این بورسیه چندماه جلوتر از ددلاین اپلای هست. پس چطوری میشه هم پذیرش رو داشته باشیم و هم درخواست بدیم برای این بورس؟
    4. سوال آخرم هم خارج از این مسائل از پیش تعریف شده هستش. میخواستم کلا بدونم شانس قبولی توی دانشگاه دلفت چجوریه؟ خیلی سخته یا نه؟ اگر در مورد این گرایش حمل و نقل (Transport, Infrustructure and Logistics) این سوال من رو جواب بدین خیلی ممنون تر میشم. کلا میخوام بدونم معدلم 16.20 از دانشگاه فردوسی هستم احتمال قبولی دارم یا نه؟ میدونم که اینجوری نمیشه گفت چون بستگی به شرایط تمام افرادی داره که مدارکشونو میفرستن ولی کلا با این معدل و شرایط امید به قبولی داشته باشم یا نه؟ آیلتس هم هنوز آزمون ندادم. ممنون

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

۱. شاید منظورشون اینه: To Be Determined ! یعنی اینکه فعلا مشخص نیست و در اینده معلوم میشه. حالا بازم چک کنید شاید معنی دیگه ای بده

۲. تا اونجایی که من میدونم این کل هزینه ایه که انجام میشه. شهریه رو ازش کم میکنن و باقیش همونطور که گفتین میشه لیوینگ اکسپنس. این سناریوی اول داستانه و سناریوی دومش اینه که کلش لیوینگ اکسپنس باشه و شهریه رو ازتون نگیرند (که این محتمل نیست). حالا اینجوری عرض کردم که بدونید حتی با سناریوی اول هم شما مشکلی برای زندگی نخواهید داشت و اگه شهریه هم ازش کم بشه (که احتمالا میشه) میتونید با باقیش زندگی دانشجوییتون رو جلو ببرید. بنابراین ایده ال اینه که ببینید جوابشون چیه (بررسی من و شما به این دلیلیه که اونا فعلا جوابی ندادن) ولی در کل نباید کانسرنی برای شما باشه این مورد و در هر صورت اموراتتون باهاش میگذره

۳. اول اینکه ممکنه سایت مربوطه اپدیت نباشه و تاریخ ها درست نباشند. دوم این که شاید همه موارد بعد ددلاین در یک زمان بررسی میشه. یعنی شما برای فاند مربوطه اپلای میکنید و این فاند وقتی به شما تعلق میگیره که یکی از پرگرام ها رو برنده شده باشید و در عیر این صورت به نفر بعدی توی لیست مراجعه میکنند. اینم منطقیه چون دانشگاه نمیاد پولی رو به کسی بده که پروگرامی رو نداره توی دانشگاه. در کل حرفتون درسته که تاریخ ها منطقی نیست ولی کانسپت نهاییش روشنه و اونم اینه که شما اگه فاند رو برنده بشید احتمال برنده شدن پروگرامتونم بالاست و حتی اگه در بدترین حالت این اتفاق نیفته به نفر بعدی اون پروگرام مراجعه میکنند و فاند رو به اون میدن. این مورد هم سوای اینی که دانشگاه هنوز بهتون جواب داده یا نداده نباید کانسرن شما باشه. حتما اپلای کنید و مدارکتون رو قبل از ددلاین تکمیل کنید. توی فرم اپلای هم تا اونجایی که میدونم گزینه ای هست که باید تیک بزنید (اگه عوض نشده باشه الان) که درخواست شماست مبنی بر بررسی شدن رزومه تون برای فاندهای موجود. در نهایت مطمینا جوابی که بهتون خواهند داد موضوع رو روشن تر میکنه ولی اگه اپلای برای فاند مروبوطه براتون امکان پذیره (مثلا توش درخواست نمیشه که اثبات کنید که پروگرامی رو برنده شدید چون ددلاین پروگرام بعد از فانده) حتما اپلای کنید

۴. من باید جمله ای که خودتون نوشتید رو تکرار کنم که بستگی داره به ....... جواب دقیق سوالتون همون جمله خودتونه. ولی اگه اگه اگه با پرداخت اپلیکیشن فی مشکلی ندارید و اذیتتون نمیکنه و فشار مالی براتون نداره حتما اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید. دوستانی از دانشگاه ازاد با معدل پایین تر هم الان دارن اینجا ارشد میخونن. ارشد خوندن چون اینجا پولیه خب داستانش فرق میکنه. اگه جا باشه و دانشجوهای بهتری هم نباشه مطمینا شما رو خواهند گرفت. مطمینا باید مینیمم های مورد نظر رو داشته باشید. گاهی اینقدی دانشجو اپلای میکنه که گروه فقط بر اساس ترتیب اپلای ها دانشجوها رو میگیره و نه حتی رزومه ! (اینو حداقل در مورد یه گروه با اطمینان عرض میکنم)). اما داستان فاند خب رقابتیه و معدل و رزومه (مخصوصا معدل) اونجا تاثیر بیشتری میذاره . در کل جواب درستش اینه: ؛اگه با مبلغ اپلیکیشن فی مشکلی ندارید حتما اپلای کنید؛

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام در مورد سوال ۲ من تقریبا مطمئن هستم این کل مبلغ بورسیه است چون تنها کمی کمتر از حقوق یک شاغل تازه کار است. با بخشی از آن شهریه پرداخت میکنید - معمولا کم نمیشود شما کل ملبغ را دریافت میکنید و شخصا برای شهریه پرداخت میکنید - و مابقی استایپند است که برای زمدگی هم کافی است برای یک سبک زندگی عادی. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidatbi نمایش پست ها
    سلام دوستان

Junior Member

با سلام
    من برای یک وکنسی اقدام کردم و امروز پیام زیر را برام ارسال کردن:
    Once the deadline to apply has passed, a first selection will take place on the basis of resumes and motivation letters.

The Recruitment Advisory Committee will have a first meeting in the first week of March.
    The candidates will be invited for an interview on March, 9. We would like to ask you to reserve this date in case we will invite you for an interview.

با توجه به متن بالا،
    1. من باید 9 مارچ برای مصاحبه آماده یاشم؟
    2. اشاره نشده به نوع مصاحبه! با اسکایپ منظورشونه؟
    ممنون میشم پاسخ بدید. خیلی هول شدم