صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 98

موضوع: مدارک اضافه بر مدارک در خواستی و اهمیت آنها

Junior Member

پیش فرض مدارک اضافه بر مدارک در خواستی و اهمیت آنها

سوال: چقدر مهمه برای سابقه کارمون چه در تدریس چه کار تحقیقانی مدرک ترجمه شده ارایه دهیم؟وآیا ما در رزومه بگیم که در دانشگاه درس دادم یا فلان شرکت کارتحقیقاتی کردم بدون اینکه مدرک نرجمه شده ای بذاریم آیا از اهمیت آن می کاهد؟ دومین سوالم اینکه ایای مقالات هم با مدارک می فرستید؟ و یا به عبارتی سوال اینکه مدارکی که معمولا علاوه بر مدارک عادی مانند کارنامه و توصیه نامه بفرستیم چه مدارکی هستند؟می دونم که هرچی فکرمیکنید مفیده بفرستید اما اهمیتشان چقدره؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : مدارک اضافه بر مدارک در خواستی و اهمیت آنها

توی CV که حتما بیار.

معمولا برای نوشته‌ای توی CV مدرک لازم نیست چون اینجا اصل بر صداقته ولی‌ مواردی بوده که مدرک خواستن. اگه بفرستی‌ به همراه بقیه مدارک بهتره ولی‌ اگر هم نفرستادی اشکالی‌ نداره.

مقاله رو هم میتونی‌ بفرستی‌ یا حداقل چکیده رو بفرست بازم این که گفتم اجباری نیست.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Except copies of my papaers, I sent them everything about 6-7 extra items more than the main requirements; As ARS suggests, they are not necessarily required; and even sometimes univs ask us NOT to send any more than required materials..

Junior Member

سلام :
    من در رشته مدیریت بازرگانی بین الملل می خوام در سوئد تحصیل کنم . و در زمینه های مختلفی مدارک دانشگاهی ، علمی ، عملی ، ورزش و تقدیر نامه دارم .
    حقیقتا اگه بخوام همه رو ترجمه کنم هزینه ی دانشگاه رو باید بدم ترجمه !

می خواستم دوستان با تجربه لطف کنن و منو در مورد جهت دهی استفاده از این منابع و یا ارتقاع بهتر اونا بر حسب ملاک های دانشگاهی هدایت کنن .
    من این امکان رو دارم که در مورد کار مدیریت بازرگانی توصیه نامه یا گواهی اشتغال به کار از شرکت ها رو تهیه کنم و یا پیگیر مدارک بین المللی مدیریت ( ISO ... ) بشم .
    آیا لازم هست و اگر توصیه می کنید لطفا جهت دهی کنید .

ممنونم از شما .

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Mrtz:

I beleive even if you undergo some additional costs to get them translated officially, it will be worth taking into action; they will have a great impact on your chance, as I beleive you are not dealing with your bottom dollars

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

آیا لازمه بعضی مدارکی که داریم و جایی ننوشتن که لازمه، بفرستیم؟
    یا ممکنه اصلا این مدارک رو نخونن و بندارن دور؟

مدارک ریز به نظرتون کدومش خوبه ترجمه رسمی کنم و بفرستم؟ و کدوم اضافیه؟ اصلا مهمه؟

1- مدرکی که نشون بده فردی شاگرد اول بوده؟ آیا برای لیسانس و فوق باید 2 تا مدرک از دانشگاه بگیرم؟ اصلا میدن چنین چیزی؟

2- مدرکی که نشون بده فردی عضو استعداد های درخشان اون دانشگاهه؟

3- مدرکی که نشون بده فردی بدون کنکور برای ارشد وارد دانشگاه شده؟ (اینو از دانشگاه باید گرفت یا سازمان سنجش؟) - من که رتبه کنکور ندارم بفرستم ولی خیلیها رتبه کنکورشون رو از سنجش میگیرن.

4- مدرک و یا لوح های جشنواره خوارزمی؟

5- مدرک عضویت در برخی نهادها مثل باشگاه دانش پژوهان جوان؟ یا مسابقه گامی به سوی نوبل فیزیک؟

6- مدرکی که استادام تایید کنن حل تمرین بودم؟ کارم فقط حل تمرینی نبوده و بیشتر هست و استادم میتونه اینو ذکر کنه. (البته ندیدم کسی چنین نامه ای بگیره)

7- مدرک غریق نجاتی چی؟

بعضیاشو تو تاپیک های دیگه دیدم پرسیدند ولی جوابهای نصفه نیمه دادن. اگر ممکنه دقیقا بگین. اون عزیزی که میخواد جواب بده ممنون میشم اگه با شماره بگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    آیا لازمه بعضی مدارکی که داریم و جایی ننوشتن که لازمه، بفرستیم؟
    یا ممکنه اصلا این مدارک رو نخونن و بندارن دور؟

مدارک ریز به نظرتون کدومش خوبه ترجمه رسمی کنم و بفرستم؟ و کدوم اضافیه؟ اصلا مهمه؟

1- مدرکی که نشون بده فردی شاگرد اول بوده؟ آیا برای لیسانس و فوق باید 2 تا مدرک از دانشگاه بگیرم؟ اصلا میدن چنین چیزی؟

2- مدرکی که نشون بده فردی عضو استعداد های درخشان اون دانشگاهه؟

3- مدرکی که نشون بده فردی بدون کنکور برای ارشد وارد دانشگاه شده؟ (اینو از دانشگاه باید گرفت یا سازمان سنجش؟) - من که رتبه کنکور ندارم بفرستم ولی خیلیها رتبه کنکورشون رو از سنجش میگیرن.

4- مدرک و یا لوح های جشنواره خوارزمی؟

5- مدرک عضویت در برخی نهادها مثل باشگاه دانش پژوهان جوان؟ یا مسابقه گامی به سوی نوبل فیزیک؟

6- مدرکی که استادام تایید کنن حل تمرین بودم؟ کارم فقط حل تمرینی نبوده و بیشتر هست و استادم میتونه اینو ذکر کنه. (البته ندیدم کسی چنین نامه ای بگیره)

7- مدرک غریق نجاتی چی؟

بعضیاشو تو تاپیک های دیگه دیدم پرسیدند ولی جوابهای نصفه نیمه دادن. اگر ممکنه دقیقا بگین. اون عزیزی که میخواد جواب بده ممنون میشم اگه با شماره بگه.
    برای مورد 1 از دانشگاهمون پرسیدم: چیزی هست به نام گواهی رتبه که کارم رو راه میندازه.
    ممنون میشم اگه کسی نظرشو برای 2 تا 7 بگه. عجله دارم. دیگه وقت فرستاندن مدارکه.
    برای 3 باید برم سنجش؟ دانشگاهم که جواب خاصی نداد.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام

خیلی جالبه که اکثر مدارکی که گفتید رو من گرفتم

گواهی رتبه اولی رو حتما بگیرید ببرید وزارت علوم تایید کنه و بعد بدین ترجمه

گواهی حل التمرین رو اگه برای دروسی بوده که به رشته مورد پذیرشتون میخوره بگیرید. اینم می برید وزارت علوم تایید کنه ولی ایندفه پیش خانوم محمدی نمیرید. میرید طبقه 12 پیش نمی دونم کی اون تایید می کنه

مدارک عضویت در نهادها و سازمانهای مرتبط رو بگیرید ولی نفرستید کار چیپیه!!. فقط داشته باشید و اینارو تو رزومتون بیارید یه وقت اگه خواستن می فرستید

گواهی ورود به دانشگاه بدون کنکور رو نفرستید ممکنه نتیجه عکس داشته باشه!!

این استعداد درخشان و لوح و اینو رو هم تو SoP بیارید یا توی توصیه نامه ها بگید اشاره کنن. بازم کار جالبی نیست که مدرک بفرستید واسه اینا

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها

این استعداد درخشان و لوح و اینو رو هم تو SoP بیارید یا توی توصیه نامه ها بگید اشاره کنن. بازم کار جالبی نیست که مدرک بفرستید واسه اینا

موفق باشید
    ممنون از sjjpo2002

گواهی ورود به دانشگاه رو بهم نمیدن! میگن تا حالا چنین گواهی ندادیم، حالا هم نمیدیم. حالا خوبه نگفتن اصلا دانشجو ما نیستی.

از جوابتون گرفتم که اگر مثلا چند تقدیرنامه از طرف رییس کل دانشگاه رو تو مدارکم بفرستم، ارزش کار خودم رو آوردم پایین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    ممنون از sjjpo2002

گواهی ورود به دانشگاه رو بهم نمیدن! میگن تا حالا چنین گواهی ندادیم، حالا هم نمیدیم. حالا خوبه نگفتن اصلا دانشجو ما نیستی.

از جوابتون گرفتم که اگر مثلا چند تقدیرنامه از طرف رییس کل دانشگاه رو تو مدارکم بفرستم، ارزش کار خودم رو آوردم پایین؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    سلام

من هم گواهی قبولی کنکور دارم هم گواهی قبولی بدون کنکور که مخصوص رتبه دار هاست و تازه مصاحبه هم داشتم با 11 استاد تمام و به صورت تشریحی

من اگر جای شما باشم و بخوام یکیشو انتخاب کنم بدون کنکور و می فرستم دلیل هم دارم . اینجا هنوز جا نیفتاده و فکر می کنن اگه بدون کنکور قبول شدی پس ................. !!!!!! اما اونور همین مصاحبه دادن یعنی گذشتن از یک ***** قوی علاوه بر رتبه اوردن که بی تعارف کار هر کسی نیست مخصوصا اگه اختلاف معدلتون زیاد باشه. در ضمن این قانون فقط تو ایران نیست که بخواد اثر منفی داشته باشه . من دقیقا همین مطلب و به صورت نکته ضمیمه CV کردم و تا حالا هم نتیجه خوب گرفتم . اگر داری جز مدارکت برگه مصاحبه هم که اسم استادات توش هست را هم ترجمه کن من که دقیقا همین کارو کردم.
    بعدش برگه مجوز ثبت نامت را هم به همین برگه مصاحبه ضمیمه کن .
    علاوه بر گواهی رتبه برو گواهی عضویت دفتر استعداد های درخشان هم بگیر

در مورد لوح تقدیر هم اصلا شک نکن. منم اولش که وارد نبودم می گفتم ضایع هست اما زمان اپلای خود استادم بهم گفت اینا همش جز award محسوب می شن و تاثیر داره هر چی داری ضمیمه کن

برای حل تمرین هم من با استادم هماهنگ کردم با رئیس بخش حرف زد و خودم نوشته دادم دستشون که من خیلی همکاری کردم و ازم راضی بودن . اونا هم یکم بالا پایینش کردن و دادن دستم

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)