صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98

موضوع: مدارک اضافه بر مدارک در خواستی و اهمیت آنها

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدارک اضافه بر مدارک در خواستی و اهمیت آنها

نقل قول نوشته اصلی توسط happy2010 نمایش پست ها
    من هم گواهی قبولی کنکور دارم هم گواهی قبولی بدون کنکور که مخصوص رتبه دار هاست و تازه مصاحبه هم داشتم با 11 استاد تمام و به صورت تشریحی

من اگر جای شما باشم و بخوام یکیشو انتخاب کنم بدون کنکور و می فرستم دلیل هم دارم . اینجا هنوز جا نیفتاده و فکر می کنن اگه بدون کنکور قبول شدی پس ................. !!!!!! اما اونور همین مصاحبه دادن یعنی گذشتن از یک ***** قوی علاوه بر رتبه اوردن که بی تعارف کار هر کسی نیست مخصوصا اگه اختلاف معدلتون زیاد باشه. در ضمن این قانون فقط تو ایران نیست که بخواد اثر منفی داشته باشه . من دقیقا همین مطلب و به صورت نکته ضمیمه CV کردم و تا حالا هم نتیجه خوب گرفتم . اگر داری جز مدارکت برگه مصاحبه هم که اسم استادات توش هست را هم ترجمه کن من که دقیقا همین کارو کردم.
    بعدش برگه مجوز ثبت نامت را هم به همین برگه مصاحبه ضمیمه کن .
    علاوه بر گواهی رتبه برو گواهی عضویت دفتر استعداد های درخشان هم بگیر

در مورد لوح تقدیر هم اصلا شک نکن. منم اولش که وارد نبودم می گفتم ضایع هست اما زمان اپلای خود استادم بهم گفت اینا همش جز award محسوب می شن و تاثیر داره هر چی داری ضمیمه کن

برای حل تمرین هم من با استادم هماهنگ کردم با رئیس بخش حرف زد و خودم نوشته دادم دستشون که من خیلی همکاری کردم و ازم راضی بودن . اونا هم یکم بالا پایینش کردن و دادن دستم
    ممنـــــــون. حرف دلم رو زدی. دقیقا درسته. با توجه به اینکه با مشورت با بچه های فروم گفتند که فرستادن این مدارک ممکنه اثر عکس داشته باشه و با کار چیپ باشه، ولی همه رو فرستادم. چون تو خیلی جاها دیدم حرف های عکس رو زدند. وقتی به رییس دانشکده ام گفتم که لوح هامو نمیفرستم طرف عصبانی شد! گفت حتما باید بفرستی. از 5 ، 6 استاد شنیدم که اینها award هستش.

پذیرش بدون کنکور هم بله، بعضی جاها که آشنا نباشند، به مردم بگی بدون کنکور رفتی ارشد چپ چپ نگاهت میکنن! تو دلشون میگن هاااا این هم از اوناس. والا ما اگه کنکور میدادیم هم زحمت کمتری میکشیدیم، هم مدت زمان کمتری جون میکندیم، هم دانشگاه بهتری میرفتیم. دیدم که این پذیرش بدون کنکور فقط مختص آمورش عالی ما نیست. مثلا در روسیه و اروپای شرقی هم چنین چیزی هست و اصولا اساتید اونور آشنان و فکر نمیکنن که پارتی بازی و ... بوده و بلکه کاملا برعکس.

در مورد لوح فقط لوح های دانشگاه رو فرستادم، و مال دوره دبیرستان رو بیخیال شدم. راستش پول ترجمه شون رو ندارم. گواهی عضویت در استعداد های درخشان هم که دانشگاه نمیده! تا دفتر ریاست هم رفتم و میگن قابل ترجمه نمیدیم و باید بگی خطاب به کجا باشه تازه بدون سربرگ! گواهی حل تمرین هم نمیدن! استادم تو توصیه نامه یه جمله نوشت که فلانی TA هم بوده! آخرش گفتم بده خودم توصیه نامه رو بنویسم! (حالا کسی اینو بخونه اینجوری با استادش حرف نزنه) خداییش بعضی اساتید به template دارن که اونو به همه میدن و کار خودشون رو راحت کردن.

چجوری اختلاف معدل زیاد رو ذکر کردین؟
    ویرایش توسط Sunrise : January 28th, 2010 در ساعت 11:46 PM

برای گفتن اختلاف معدل چند تا راه وجود داره مثلا استادت توی توصیه نامه اختلاف نمرت و با میانگین کلاس توی درس هایی که گذروندی بگه یا بگه شما با فلان رتبه معدل X داری در حالیکه میانگین بخش Y هست. البته باید تو گفتنش و به کار بردن نوع جملات دقت کنی . چون من توی توصیه نامه نوشتن تازه کارم می تونی از توصیه نامه هایی که بقیه بچه های رتبه اول تو فروم گذاشتن استفاده کنی شبیهش فکر کنم باشه .

اما یه راه دیگه اینه که توی رزومت بگی رتبه اولی و معدلت و در کنار میانگین معدل رشتت بذاری.
    من خودم این کارو نکردم اما تازه توی رزومه بچه های شریف دیدم و حتما انجامش می دم . فکر کنم توی قسمت honor رزومه باید جاش داد.
    یا حتی مثلا اگه معدل سال آخرت با سالهای قبلیت اختلاف داشته همین رو هم بگی مثلا معدل سال اخر من 19.50 بود و سال های قبل 17 .
    همین یعنی سخت ترین درس های سال اخر و عالی پاس کردی و یه جور پیشرفت داشتی
    البته توی متن نامه من فقط به رتبه اولی اشاره کردم که طولانی نشه اما توی honors جاش میدم.
    ببین نمی دونم کدوم دانشگاهی اما قانونا باید گواهی عضویت استعداد های درخشان و بهت بدن . منم با کلی بدبختی گرفتم.باید بری خود دفتر استعداد های درخشان تازه روی سر برگ هم میدن. منم گواهی رتبه اولی بهم نمی دادن و گفتن فقط خطاب به دفتر استعدادهای درخشان می دیم که همین جوری شد و پایینش نوشتن خطاب به فلان جا هست و هیچ ارزش دیگه ای نداره! اما ترجمه رسمی کردم و تا حالا که مشکلی نداشتم.
    اگر هم بهت ندادن عیبی نداره گواهی رتبه و لوح ها کافیه اما از حقت کوتاه نیا! در مورد گواهی حل تمرین هم شاید اگه بگی واسه تدریس توی آموزشگاه می خوای کمکت کنن اما اگه گیر دادن یه آموزشگاه آشنا پیدا کن و بگو خطاب به همونجا واست بنویسن عیب نداره به هر حال گواهی هست دیگه.
    به نظر من واسه توصیه نامه هم کم نیار از قبل یه چیزی آماده کن و برو بده دستشون و کلاس بذار که این دانشگاه خیلی روی توصیه نامه حساسه . از این حرفا. اما یه جوری تنظیمش کن که با نمونه خودشون هم بخونه تا سخت نگیرن .
    اما از من میشنوی هیچ وقت خودتو دست کم نگیر رتبه داشتن یعنی تلاش و استعداد و زجر کشیدن. واسه 2 تا رتبه به من فقط 60 تومن دادن !
    تازه دوره فوق به بعضی همکلاسی های متقلب و مشروط دوره لیسانس باید ثابت می کردی الکی نیومدی فوق و حقت بوده تا هر روز جلوی دفتر رئیس دانشگاه بر ضدت اعتصاب نکنن. هر چند که خودشون تو کنکور فوق تقلب کرده بودن و با کمال افتخار پزشو می دادن . حالا نمی خوام بگم 3 تا نمونه زنده سراغ دارم که ..... و .... قبول شدن و برگشون از سر جلسه به کمک .... غیب شد! و یه جای دیگه ..... شد و آخر آزمون دوباره پیدا شد! اما حالا می تونن ظرف 10 روز از سنجش گواهی رتبه بگیرن اما من 2 ماه دنبال یه گواهی رتبه بودم و برای امضای 1 لوح 3 تا نامه نوشتم
    (قصد توهین به هیچ کس ندارم دم همه رتبه دارهای فوق هم گرم گل کاشتن اما یه چیزهایی هست که وجود داره و حتی حق همین بچه ها هم ضایع میشه)
    حرف اخر اینکه اونجا قدرتو می دونن و حقتو بالاخره می گیری پس بی خجالت و منطقی از خودت تعریف کن

Junior Member

سلام
    اگر دبیر انجمن رشته ی خودمون توی دانشگاه باشیم. نوشتنش اهمیتی داره؟ باید گواهی هم بگیرم؟
    اگر در کنفرانسهایی بدون ارائه مقاله شرکت کردیم چطور؟ می شه اون رو توی CV نوشت؟

شاید گواهی عضویت در انجمن علمی با ذکر عنوان و خلاصه ای از فعالیت ها مثلا برگزاری کارگاه و از این برنامه ها بد نباشه ولی حیاتی نیست!
    به نظرم اگر استادی در جریان کارهای شما در انجمن بوده بهتره این مطلب و در توصیه نامه بگن . به هر حال جز آخرین موارد رزومه اشاره خیلی مختصر و تیتر وار بشه
    کنفرانس های بی مقاله و مطرح نکنید بهتره

ApplyAbroad Champion

سلام دوستان عزیز

دوستان، برای اثبات تالیف و ترجمه ی کتاب و فرستادن آن با بقیه ی مدارک، آیا لازمه به صورت یک مدرک رسمی باشه یا نه (منظورم مدرکی که تایید شده وزارت دادگستری و امور خارجه بشه) ، یا فرستادن جلد کتاب به همراه مدارک کفایت می کنه؟ (چون جلد پشتی کتابها به انگلیسی است و از لحاظ اینکه بفهمن مشکلی نیست) ولی آیا فرستادن جلد کتاب بهتره یا یک مدرک رسمی؟؟؟؟؟
    دوستانی که تجربه ی چنین کاری داشتن لطفا راهنمایی کنن////

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Bremen-Information and Automation engineering

سلام دوستان. دانشگاه kaiserslautern از من یک مدرک اضافه خواسته.
    Short description of the subjects covered during your previous studies

منظورش از این یعنی چی؟

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_zare نمایش پست ها
    سلام دوستان. دانشگاه kaiserslautern از من یک مدرک اضافه خواسته.
    Short description of the subjects covered during your previous studies

منظورش از این یعنی چی؟
    فکر کنم منظورش اینه که یه توضیح مختصری برای درسهایی که تومقاطع پایینتر خوندید بدید.. در اینصورت این تاپیک و نمونه هاش بسیار کمک میکنه به شما
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Member apache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - University of Houston

سلام دوستان
    من به یه دانشگاه آمریکائی apply کردم و همه مدارکم را فرستادم و لی امروز این ایمیل آمده که این مدرک را ازم میخواد.
    اسم مدرکشم Accreditation هست. این مدرکو باید برم وزارت علوم بگیرم یا دانشگاه؟ اسم دقیق فارسیش چی میشه ؟

While reviewing your application, I couldn’t find anything which states that your bachelor’s school, Tabarestan University, is recognized by the government of Iran. Please submit a letter from your school saying that it’s recognized by the government of Iran. We need this letter before we can continue processing of your application
    .

ممنون

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

وزارت علوم لیست همه دانشگاه ها رو داره و همچین کاری براتون می کنه

یکی از دانشگاهها این مدارک رو هم خواسته که من نمیدونم دقیقا چی باید بفرستم؟
    1-Portfolio
    2-Volunteer Hours
    3-Writing Sample:یعنی یک نمونه از writing هامو بفرستم؟ مثل اونیکه برای تافل می نویسیم؟
    و چند نمونه statement مختلف که نمیدونم دقیقا باید با SOP چه فرقی داشته باشن:
    Academic Goal Statement
    Letter of Intent
    Personal Statement
    Research Statement
    Conditional Retention Plan Personal Statement
    ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)