نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 202 از 204 نخستنخست ... 102152192193194195196197198199200201202203204 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,011 تا 2,020 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

سلام مجدد دوست عزیز

پیرو پستهای قبلی میخواستم حضورتان تاکید کنم برای این پوزیشن و درک بهتر از شرایطی که لازم دارند سعی کنید با اساتید مربوط قبل از ارسال نامه انگیزه sop و غیره وارد مکاتبه یا حتی صحبت تلفنی شوید و علاوه بر اینکه از جزییات سوال میکنید سوالهایی دیگری هم که دارید بپرسید.

نکته ای که به نظرم لازم است حضور شما بگویم این است که دوستان انجمن بر اساس تجربه های شخصی نظراتشان را مینویسند و بنا به تعریف‌‌<تجربه> یک امر شخصی است که برای افراد مختلف متفاوت است و یکی از خوبیهای این سابت همین است که < انجمن > است یعنی محل تبادل نظر که طبیعتا میتواند متفاوت باشد. بنابراین از دید من نباید از شنیدن تجربه های مختلف تعجب کردو درعوض به ظرفیت پذیرش و افزایش درک تجربه دیگران باید بیشتر توجه شود.

من به عنوان یک قاعده کلی حضورتان میگویم برای هر فرصتی تحصیلی و حتی کاری مشروط بر اینکه صراحتا راه را نبسته باشند برقراری ارتباط انسانی بسیار لازم و مفید است. در این مورد هم برای اینکه امید به خدا اگر به مرحله مصاحبه رسیدید اطلاعات کافی داشته باشید بنا به تجربه خودم پیشنهاد میکنم با استاد مربوط که دیدم اسمشان در آگهی آمده است مکاتبه بفرمایید کلییات طرح که بودجه اش از اتحادیه اروپایی احتمالا هست را بخواهید بفرستند نقش و اندازه ای که برای دانشجوی دکتریشان در نظر دارند را بیشتر پرس و جو کنید تا بتوانید خودتان را هر چه نزدیکتر به خواسته های پوزیشن منطبق بفرمایید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام من یک پوزیشن دکترا در هلند و دانشگاه wageningen پیدا کردم. 25 روز دیگه وقته و من یه هفته دیگه تافل دارم. اول از همه این که نوشته یعنی فاند فقط 1 سال و نیمه؟ بعدش چی؟
    میتونم اونجا اگه فعال باشم خودم اسکولارشیپ یا فاند بگیرم؟
    شهرش چطوره؟
    این مقدار فاند کافیه؟
    احتیاجی به پیدا کردن استاد هست یا فقط اپلای کنم؟
    We offer you a temporary position for a period of 1.5 years with extension of 2.5 years after a successful Go-No Go evaluation. Gross salary per month € 2.395,- in the first year rising up to € 3.061,- per month in the fourth year.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام دوباره
    من به استاده ایمیل زدم و advisor معرفی شده فعلا که جوابی ندادن. اما داخل سایتش جایی برای آپلود ریزنمرات و مدرک نیست فقط sop cv میخواد عجیب نیست؟ کی ازم مدارک رو میخوان؟

سلام.
    مدرک رو معمولا بعد از پذیرش ازتون درخواست میکنن... البته ممکنه ریز نمرات رو ازتون بخوان... زمانی که من اپلایی کردم مدرک ارشدم هنوز صادر نشده بود و ریز نمرات رسمی هم آماده نبود... خودم دستی ریز نمرات رو تو یه فایل اکسل تایپ کردم و فرستادم.
    فقط مدارکی که ازتون خواسته شده رو بفرستین کافی هست. زمانی که من اپلایی میکردم باید مدارک رو برای منشی گروه ایمیل میکردیم و جایی برای آپلود مدارک نداشت.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام دوباره
    من به استاده ایمیل زدم و advisor معرفی شده فعلا که جوابی ندادن. اما داخل سایتش جایی برای آپلود ریزنمرات و مدرک نیست فقط sop cv میخواد عجیب نیست؟ کی ازم مدارک رو میخوان؟

Junior Member

سلام به همه
    سوالم شايد يه مقدار عجيب باشه ولي ميپرسم حالا. من دنبال کار بودم توي هلند ولي تا الان پيدا نکردم. فوق مهندسي پزشکي دارم از دانشگاه تهران و رزومه کاريم خوبه منتها هلند به ايرانيا ويزاي جاب سيکر نميده کارفرماها هم حوصله فرايند ويزا گرفتن ما رو ندارن. حالا سوالم اينه که ميتونم موقعيت هاي دکترا در هلند رو اپلاي کنم و اگر پذيرش گرفتم بعد از اتمام قرارداد يکساله اوليه (12months go/no go) که عمده موقعيتهاي دکترا دارند، از دکترا انصراف بدم و يه کار پيدا کنم و اونجا بمونم؟؟ ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط msmhasani نمایش پست ها
    سلام به همه
    سوالم شايد يه مقدار عجيب باشه ولي ميپرسم حالا. من دنبال کار بودم توي هلند ولي تا الان پيدا نکردم. فوق مهندسي پزشکي دارم از دانشگاه تهران و رزومه کاريم خوبه منتها هلند به ايرانيا ويزاي جاب سيکر نميده کارفرماها هم حوصله فرايند ويزا گرفتن ما رو ندارن. حالا سوالم اينه که ميتونم موقعيت هاي دکترا در هلند رو اپلاي کنم و اگر پذيرش گرفتم بعد از اتمام قرارداد يکساله اوليه (12months go/no go) که عمده موقعيتهاي دکترا دارند، از دکترا انصراف بدم و يه کار پيدا کنم و اونجا بمونم؟؟ ممنون

سلام دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    کاری که گفتید شدنیه. شما هر وقت بخواهیید میتونید انصراق بدید به هر دلیلی و دیگه ادامه ندید دکتراتون رو. هر چند از لحاظ حرفه ای کار درستی نیست و خب بهتره براش دلیلی داشته باشید

به نظرم شما برای ئوزیشن های پست مستر یا همون PD Engineering اپلای کنید بهتره. یه دوره دو ساله بین مستر و دکترا که شما رو برای ورود به صنعت و کار داشتن اماده میکنه
    حقوق هم داره چیزی در حدود 1700 تا 2000 تا . کنتر ار دکتراست ولی کافیه و دوره خیلی خوبیه برای کسایی که میخوان هم دانشگاه باشن به نوعی و هم به بازار کار وارد شن

این پوزیشن ها رو میتوندی همونجایی پیدا کنید که وکنسی های ار دانشگاه پست میشه

این لینک پست 907 رو هم بخونید. در مورد دکتراست ولی جنرالی ممکنه به درددتون بخوره

موفق باشید

Junior Member

سلام به همگی
    خیلی متشکر میشم اگر میتونید بهم کمک کنید.
    من ۳۷ سالمه. کارشناسی مدیریت از دانشگاه یزد با معدل ۱۵/۰۹ هستم و کارشناسی ارشد رو در شاخه ی تولید دانشگاه علم و هنر یزد با معدل ۱۷/۱۳ تموم کردم. هنوز اقدامی برای آیلتس و جیمت نکردم و اینکه تصویر واضحی برای انتخاب شاخه ای که میتونه مناسب موقعیت درسیم باشه ندارم و خوب حدس خودم اینه که اگر بخوام کارام رو از الان انجام بدم حداقل دو سال زمان میبره. نیت اصلیم مهاجرت هست.
    به نظرتون با شرایطی که نوشتم امکان فاند گرفتن دارم؟ اگر بله باید کارشناسی ارشد اقدام کنم یا دکترا؟ همچنین اگر پیشنهادی دارید که بتونم تو این راه بهتر پیش برم خیلی خوشحال میشم بشنوم. ممنونم

Junior Member

سلام دوستان. ممنون میشم اگر من را هم رهنمایی بفرمایین.
    من 34 سالمه الان و سال دیگه تو 35 سالگی به امید خدا میخوام برای مقطع دکتری اپلای کنم.من متاهل و خانم هستم.
    لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 16.21-شاگرد دوم- دانشگاه دولتی 91
    فوق لیسانس مکانیک دانشگاه دولتی با معدل 17.47 اواخر دی 94- یک کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی از ارشدم دارم
    از همون سال 94 شروع کردم به کار روی یک زمینه خاص در مکانیک که مورد علاقم بود و در عین حال توی یک شرکت کار هم میکردم ولی چون با همسرم خونه خریده بودیم و اقساط خونه میدادیم و شرایطمون سخت بود نخواستم بیمه شم چون تا قرون آخر به پولم نیاز داشتیم. ابتدای سال 97 یک شرکت کوچک دو سه نفره در همون زمینه مورد علاقم تاسیس کردیم اما خودم که خودمو بیمه نکردم!!
    بعد از تشدید تحریم ها هم کارم زمین خورد. منتها بر مبنای همون تجربیاتمون الان با استاد ارشدم و همسرم یک مقاله سابمیت کردیم و یکی دیگه در مرحله نگارش داریم .
    نمره زبان هم میتونم دست کم 90 در تافل IBT بگیرم.
    برای دکترای مکانیک در یک دوره انگلیسی زبان میخوام اپلای کنم.
    من حتما به فاند نیاز دارم.
    آیا با این سن، رزومه و گپ تحصیلی امکان گرفتن فاند را دارم؟

سلام.
    به طور کلی گپ تحصیلی ۵ ساله چیز مثبتی نیست و شانس پذیرش رو به شدت کاهش میده.
    اما گر بتونین مقالاتی در ژورنال های معتبر بین المللی چاپ کنین تا حدی این ضعف جبران میشه البته نه به طور کامل!
    در کل توصیه میکنم از همین الان شروع کنین دنبال پوزیشن دکترا بگردین و نزارین این گپ از این هم بیشتر باشه. به طور موازی مقاله دومتون رو هم تمام کنین و سابمیت کنین و سعی کنین هرچه زودتر مدرک زبانتون رو بگیرین... البته هرچه نمره زبانتون بالاتر باشه قطعا بهتره و در نهایت به هیچ عنوان خودتون رو به هلند محدود نکنین و برای کشورهای دیگه اروپایی و همچنین کانادا و استرالیا هم اقدام کنین.
    امیدوارم موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Hardwork نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون میشم اگر من را هم رهنمایی بفرمایین.
    من 34 سالمه الان و سال دیگه تو 35 سالگی به امید خدا میخوام برای مقطع دکتری اپلای کنم.من متاهل و خانم هستم.
    لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 16.21-شاگرد دوم- دانشگاه دولتی 91
    فوق لیسانس مکانیک دانشگاه دولتی با معدل 17.47 اواخر دی 94- یک کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی از ارشدم دارم
    از همون سال 94 شروع کردم به کار روی یک زمینه خاص در مکانیک که مورد علاقم بود و در عین حال توی یک شرکت کار هم میکردم ولی چون با همسرم خونه خریده بودیم و اقساط خونه میدادیم و شرایطمون سخت بود نخواستم بیمه شم چون تا قرون آخر به پولم نیاز داشتیم. ابتدای سال 97 یک شرکت کوچک دو سه نفره در همون زمینه مورد علاقم تاسیس کردیم اما خودم که خودمو بیمه نکردم!!
    بعد از تشدید تحریم ها هم کارم زمین خورد. منتها بر مبنای همون تجربیاتمون الان با استاد ارشدم و همسرم یک مقاله سابمیت کردیم و یکی دیگه در مرحله نگارش داریم .
    نمره زبان هم میتونم دست کم 90 در تافل IBT بگیرم.
    برای دکترای مکانیک در یک دوره انگلیسی زبان میخوام اپلای کنم.
    من حتما به فاند نیاز دارم.
    آیا با این سن، رزومه و گپ تحصیلی امکان گرفتن فاند را دارم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام.
    به طور کلی گپ تحصیلی ۵ ساله چیز مثبتی نیست و شانس پذیرش رو به شدت کاهش میده.
    اما گر بتونین مقالاتی در ژورنال های معتبر بین المللی چاپ کنین تا حدی این ضعف جبران میشه البته نه به طور کامل!
    در کل توصیه میکنم از همین الان شروع کنین دنبال پوزیشن دکترا بگردین و نزارین این گپ از این هم بیشتر باشه. به طور موازی مقاله دومتون رو هم تمام کنین و سابمیت کنین و سعی کنین هرچه زودتر مدرک زبانتون رو بگیرین... البته هرچه نمره زبانتون بالاتر باشه قطعا بهتره و در نهایت به هیچ عنوان خودتون رو به هلند محدود نکنین و برای کشورهای دیگه اروپایی و همچنین کانادا و استرالیا هم اقدام کنین.
    امیدوارم موفق باشید
    بسیار از راهنماییتون ممنونم دوست عزیز. امیدوارم این مقالات زودتر به امید خدا به ثمر بشینن، سعی میکنم تا چند ماه آینده امتحان زبان بدم و در اولین فرصت اقدام کنم.

سلام

کسی هست از دانشگاه توئنته پذیرش phd گرفته باشه؟ اگه هست به ما بگه تا ترسمون از این دانشگاه بریزه

من قصدم توئنته بود، اما با دیدن سایتش فکر میکنم پوزیشن‌های خالی phd، خیلی خیلی کم باشه.

سوال دوم: آماری از درصد پذیرش و ریجکت دانشگاه های هلند در دسترس هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)