نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 201 از 204 نخستنخست ... 101151191192193194195196197198199200201202203204 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,001 تا 2,010 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

سلام وقت بخیر
    سوالی دارم از دوستان ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارند جواب بدن
    من واسه پوزیشن PDEng در دانشگاه آیندهون اقدام کردم
    1. به نظر شما مقدار حقوق نا خالص 1950 یورو کافی هست؟
    2. وضعیت کاری با داشتن همچین مدرکی توی هلند و اروپا چه طوره؟
    اگر اطلاعات دیگه ای هم دارین ممنون میشم به اشتراک بذارید

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_karami نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    سلام. اقدام کردین یا قبول شدین؟
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

در مرحله مصاحبه هستم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    سلام. اقدام کردین یا قبول شدین؟

ApplyAbroad Guru

سلام وقت بخیر

دوست عزیز

من نظر حودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    بله کافی هست برای یه زندگی دانشجویی که تقریبا متوسط جامعه میشه
    لول زندگی دانشجوییتون از زندگی دانشجویی ایران کمی بالاتر خواهد بود

وضعیت کاری که کلا الا به دلایل شرایط اخیر خییلی جالب نیست ولی این اوت اف کنترله برای شما
    مطمینا بعد از اتمام تحصیلتون بسته به توانایی های زبانی و علمیتون میتونید شانستون رو امتحان کتید. به نظرم چیزی نیست که از الان بخواد کانسرن اصلیتون باشه. ولی مطمینا فکر کردن بهش عاقلانه ست

اطلاعات دیگه میتونه هر چیزی باشه . اگه باز سوالی داشتید حتما بپرسید
    در مورد مصاحبه تونم پیشنهاد میکنم توی این لینک هر 4 قسمت رو بخونید به صورت خیلی خیلی جنرال میتونه کمکتون کنه پست 1686
    البته پست های دوستان دیگه هم مطمینا کامل تره و میتونه کمک کننده باشه

امیدوارم موفق باشید

با سلام.
    ۱- حقوق ناخالص ۱۹۵۰ یورو معادل حقوق خالص ۱۸۵۰ یورو (به استفاده از معافی مالیاتی ۳۰ درصدی) میشه و برای یک دانشجوی مجرد کاملا کافی هست و میتونین زندگی راحت و خوبی داشته باشید. برای زندگی متاهلی هم امکان پذیر هست اما باید زندگی دانشجویی داشته باشید و عملا نمی تونین پس انداز کنین یا مسافرتهای خارج از کشور و اینها برید.
    ۲- دوره ‌PDEng دوره فوق العاده خوبی برای ورود به صنعت بعد از ارشد هست... مخصوصا واسه کسانی که میخوان از ایران وارد صنعت هلند بشن. شما با ارشد ایران شانس زیادی واسه کار پیدا کردن در هلند ندارین... اما اگر این دوره دو ساله رو بگذرونین شانستون خیلی افزایش پیدا میکنه. البته همینطور که دوست قبلیمون گفتن به پارامترهای دیگه ای هم بستگی داره... مثل حوزه کاری... سطح زبان هلندی و...
    همینطور که اشاره کردم این دوره واسه وارد صنعت شدن بسیار مناسب هست اما اگر علاقه مند به کار آکادمیک باشید... این دوره برای شما مفید نیست.
    موفق باشید.

سلام وقت بخیر

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    با سلام.
    ۱- حقوق ناخالص ۱۹۵۰ یورو معادل حقوق خالص ۱۸۵۰ یورو (به استفاده از معافی مالیاتی ۳۰ درصدی) میشه و برای یک دانشجوی مجرد کاملا کافی هست و میتونین زندگی راحت و خوبی داشته باشید. برای زندگی متاهلی هم امکان پذیر هست اما باید زندگی دانشجویی داشته باشید و عملا نمی تونین پس انداز کنین یا مسافرتهای خارج از کشور و اینها برید.
    ۲- دوره ‌PDEng دوره فوق العاده خوبی برای ورود به صنعت بعد از ارشد هست... مخصوصا واسه کسانی که میخوان از ایران وارد صنعت هلند بشن. شما با ارشد ایران شانس زیادی واسه کار پیدا کردن در هلند ندارین... اما اگر این دوره دو ساله رو بگذرونین شانستون خیلی افزایش پیدا میکنه. البته همینطور که دوست قبلیمون گفتن به پارامترهای دیگه ای هم بستگی داره... مثل حوزه کاری... سطح زبان هلندی و...
    همینطور که اشاره کردم این دوره واسه وارد صنعت شدن بسیار مناسب هست اما اگر علاقه مند به کار آکادمیک باشید... این دوره برای شما مفید نیست.
    موفق باشید.
    سیار ممنونم از توضیحاتتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام من یک پوزیشن دکترا در هلند و دانشگاه wageningen پیدا کردم. 25 روز دیگه وقته و من یه هفته دیگه تافل دارم. اول از همه این که نوشته یعنی فاند فقط 1 سال و نیمه؟ بعدش چی؟
    میتونم اونجا اگه فعال باشم خودم اسکولارشیپ یا فاند بگیرم؟
    شهرش چطوره؟
    این مقدار فاند کافیه؟
    احتیاجی به پیدا کردن استاد هست یا فقط اپلای کنم؟
    We offer you a temporary position for a period of 1.5 years with extension of 2.5 years after a successful Go-No Go evaluation. Gross salary per month € 2.395,- in the first year rising up to € 3.061,- per month in the fourth year.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط vaez2016 نمایش پست ها
    سلام من یک پوزیشن دکترا در هلند و دانشگاه wageningen پیدا کردم. 25 روز دیگه وقته و من یه هفته دیگه تافل دارم. اول از همه این که نوشته یعنی فاند فقط 1 سال و نیمه؟ بعدش چی؟
    شهرش چطوره؟
    این مقدار فاند کافیه؟
    We offer you a temporary position for a period of 1.5 years with extension of 2.5 years after a successful Go-No Go evaluation. Gross salary per month € 2.395,- in the first year rising up to € 3.061,- per month in the fourth year.
    سلام دوست عزیز

بعدش چی؟

بورسیه برای ۴ سال است. ولی بعد از ۱۸ ماه ادامه درس و بورس هر دو منوط به قبولی در امتحان است.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد

این مقدار فاند کافیه؟

از دید من هر دو بلی. فاند کاملا کفایت میکند.

داشتن موافقت استادی که شما را بپذیرند و حمایت کنند بی اندازه کمک کننده است مگر اینکه شما تا آن حد شاخص و برجسته باشید که قدرت رزومه موفقیت شما را تضمین کند.

پایدار باشید
    شهرش چطوره؟
    این مقدار فاند کافیه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

با سلام.
    دوست عزیز من نظر خودم رو عرض میکنم و با نظر دوست قبلی موافق نیستم.
    نمی دونم ایشون تا چه حد از نحوه پذیرش دکترا در هلند مطلع هستن اما جوابی که دادن بسیار عجیب هست!!! شما هیچ نیازی به پیدا کردن استاد ندارید.

و اما جواب تک تک سوالات شما:
    ۱- معمولا برای پوزیشن های دکترا در هلند مدرک زبان اجباری نیست مگر اینکه به طور مستقیم در شرایط مورد نیاز ذکر شده باشه. پس به احتمال زیاد هیچ نگرانی بابت این موضوع وجود نداره و شما با خیال راحت میتونین اپلایی کنین. البته داشتن مدرک زبان با نمره خوب تاثیر مثبت در روزمه شما داره.

۲- فاندی که تعریف شده برای ۴ سال هست. اما بعد از ۱.۵ سال شما با اساتیدتون یک جلسه ارزیابی خواهید داشت و روند پیشرفتتون رو بررسی میکنن و اگر قابل قبول بود... به مدت ۲.۵ سال دیگه قرارداد شما تمدید میشه... در غیر اینصورت قرارداد شما باطل میشه و دیگه نمی تونین در اون پوزیشن باقی بمونین و کارتون رو ادامه بدین. معمولا نیاز هست قبل از جلسه ارزیابی یک گزارشی از عملکردتون در طول ۱.۵ سال گذشته تهیه کنین و همچنین برنامه آینده تون برای ادامه دوره دکترا رو ارایه بدین... مثلا لیست ایده ها و مقالاتی که در نظر دارین منتشر کنین... کورسهایی که میخوایین بگذرونین و هر برنامه دیگه ای که دارین... ممکنه ازتون بخوان طرح مقاله اولتون رو با جزئیات بیشتری ارایه بدین و برای مقالات دیگه یک طرح کلی داشته باشید... همه اینها رو با کمک اساتید راهنما مخصوصا استاد راهنمای روزانه میتونین تهیه کنین و جای نگرانی زیادی نیست.

۳- شهریه: شما استخدام دانشگاه هستین و هیچ شهریه ای پرداخت نمیکنین

۴- فاندی که پرداخت میشه تقریبا در حد درامد متوسط مردم هلند هست و برای یک زندگی متاهلی کاملا کفایت میکنه و به احتمال زیاد میتونین یه مقداری هم پس انداز کنین. البته بستگی به سبک زندگیتون داره.

۵- هیچ احتیاجی به پیدا کردن استاد راهنما ندارین!!! سیستم دکترای هلند با کشورهایی مثل آمریکا و کانادا و... کاملا متفاوت هست... وقتی پوزیشن خالی اعلام میشه... در واقع این استاد راهنما هست که داره دنبال دانشجوی دکترا میگرده! معمولا یک یا چند استاد با هم طرحی رو نوشتن... تصویب شده و بودجه پژوهشی دریافت کردن و الان دارن دنبال تعدادی دانشجو میگردن که پروژه رو انجام بده.

اگر سوال دیگه بود در خدمتم.

موفق باشید.

شهرش چطوره؟
    این مقدار فاند کافیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)