نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 133 از 204 نخستنخست ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,321 تا 1,330 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو حتما بگیرید

۱. بله حتما و حتما شانس دارید (فارغ از گرایش هایی که نوشتید) شما بسته به نزدیکی زمینه کاریتون به پوزیشن های دکترا شانس خواهید داشت و حتما برای پروژه های نزدیک به فضای کاریتون اپلای کنید (قاعدتا براتون هزینه ای نداره این اپلای کردن و بهتره که شانستون رو امتحان کنید). در مورد گرایش هایی که فرمودید من هم رشته ای شما نیستم ولی عرض کردم که اگه زمینه کاریتون و بک گراند علمیتون به پروژه مربوطه نزدیک باشه (نه اینکه حتما و دقیقا یکی باشه!) شانس خواهید داشت

۲. مطمینا تمام معدل های شما جزوی از رزومه شماست . ولی معدل کارشناسی شما دلیلی بر پایان راه نیست. دوستانی با معدل های پایین تر هم برای مقطع دکترا پذیرش گرفتند. به طور خاص در مورد هلند اون بک گراند علمیتونه که نقش مهم تری رو بازی میکنه و مهم اینه که شما برای اون پروژه خاص اکسپرت باشید و بتونید کار رو انجام بدید. هرچند در این شکی نیست که اگه معدل بهتری داشتید خب خیلی هم بهتر میشد. ولی اون تنها ملاک نیست و مطمینا مقاله و مهدل خوب ارشدتون میتونه خیلی بهتون کمک کنه

۳. محدودیت خاصی وجود نداره ولی مطمینا توی شرایط برابر کاندیدای جوان تر ترجیح بیشتری داره. ولی خیلی از دوستان همین الان توی هلند دارند دکترا میخونند و بالای ۴۰ سال سن دارند. همه جای دنیا هم همینه میتونید امریکا و .. رو هم چک کنید. مورد عجیبی نیست. ولی توی ظرایط برابر خب منطقی هم همینه که افراد جوان تر ترجیح داشته باشند. شما فارغ از این موضوع اپلای کنید و به فکر رزومه و پروژه مورد نظرتون باشید . بحث سن چیزی نیست که الان کانسرن اصلی تون باشه. در هر صورت اوت او کنترله و شما نمیتونید کاریشم بکنید

موفق باشید
    ببخشید فرستادن ریکامندیش لترها برای هلند و کلا اروپا، به چه شکله؟ باید اسکن نامه رو بفرستم؟! آیا نیاز به اسکن پاکت هم هست؟ یا باید برای اون دانشگاه پست شه؟!!

Junior Member

با سلام
    من فارغ التحصیل معماری هستم ار دانشگاه مشهد و با معدل 17.04
    سال اخر کارشناسی ارشد معماری اسلامی ، معدل 18.25
    سه تا مقاله کنفرانسی دارم تا الان...
    دو تا علمی پژوهشی داخلی
    مقاله های ISI ، در حال نگارشم...
    حدود دو سال سابقه کار مرتبط در حوزه پژوهش معماری
    و هم چنان در حال ثبت محصول پژوهشی...هستم.
    مدرک زبان ندارم ولی در حد ایلتس 6.5
    چقدر شانس پذیرش برای من در دانشگاه دلفت هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lakistanl نمایش پست ها
    ببخشید فرستادن ریکامندیش لترها برای هلند و کلا اروپا، به چه شکله؟ باید اسکن نامه رو بفرستم؟! آیا نیاز به اسکن پاکت هم هست؟ یا باید برای اون دانشگاه پست شه؟!!

دوست عزیز

بستگی به خواسته اون پوزیشن یا استاد داره
    به صورت خیلی خیلی جنرال معمولش اینه که شما همون نامه رو اسکن میکنی و پی دی افش رو ایمیل میکنی
    و استاد خودش اگه نیاز باشه با استاد شما ارتباط میگیره و در مورد شما ازش میپرسه (این اتفاق احتمالا ممکنه بیفته)

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hanabh نمایش پست ها
    با سلام
    من فارغ التحصیل معماری هستم ار دانشگاه مشهد و با معدل 17.04
    سال اخر کارشناسی ارشد معماری اسلامی ، معدل 18.25
    سه تا مقاله کنفرانسی دارم تا الان...
    دو تا علمی پژوهشی داخلی
    مقاله های ISI ، در حال نگارشم...
    حدود دو سال سابقه کار مرتبط در حوزه پژوهش معماری
    و هم چنان در حال ثبت محصول پژوهشی...هستم.
    مدرک زبان ندارم ولی در حد ایلتس 6.5
    چقدر شانس پذیرش برای من در دانشگاه دلفت هست؟

دوست عزیز

این لینک کامنت 1289 رو حتما بخونید بهتون کمک میکنه (مربوط به رشته معماری)

به جز حرفهایی که توی کامنت مربوطه زده شده که مهم هم هستند:

شماره رزومه خوبی دارید و معدل های خوبی
    نمره زبان ممکنه اجباری نباشه برای پوزیشن مورد نظرتون ولی مطمینا داشتنش بهتون خیلی خیلی کمک میکنه. به نظرم تلاشتون رو برای ۷ بذارید و بدونید که ۷ با ۶.۵ خیلی متفاوته ....
    شانس پدیرش رو حتما اگه پوزیشنی باشه که به بک گراندتون بخوره خواهید داشت
    و اپلای قاعدتا براتون هزینه ای نداره بنابراین اپلای هاتون رو انجام بدید و شانستون رو امتحان کنید
    رشته معماری به طور خاص باید بررسی جداگانه ای بشه در مورد مقطع دکترا (هرچند من خودم موافق خوندن دکتراش به طور شخصی هستم)...

موفق باشید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط F_Taher نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی : یزد
    معدل کارشناسی : 13.6
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی : الکترونیک
    دانشگاه کارشناسی ارشد: تبریز
    معدل کارشناسی ارشد : 18.34
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مکاترونیک
    تعداد مقالات : یک ISI ایمپکت 3.5 و یک مقاله در حال نوشتن

نمره زبان انگلیسی : 6.5
    چند سوال داشتم:
    می خواستم ببینم شانس پذیرش برای رشته های computer science گرایش artificial intelligence و یا neuroscience گرایش computational neuroscience برای کشور هلند رو دارم؟
    باتوجه به اینکه معدل کارشناسی من کم هست آیا در هلند دانشگاه ها معدل کارشناسی رو در نظر میگیرند یا تنها معدل ارشد ملاک هست؟
    آیا در هلند برای تحصیل در مقطع دکتری محدودیت سنی وجود دارد؟
    باتشکر ...
    سلام

- بلی شانس نسبتا خوبی دارید (به واسطه مقاله با ایمپکت خوب).
    - حتما تاثیر دارد حتی در بعضی موارد از معدل ارشد مهم تر است. نمرات خوب زبان و مقاله کمبود را جبران می کند.
    - خیر زیرا حقوق دانشجوی دکترا (قوانین مالیات برای محیط اکادمیک) جدا از بحث سن است.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

Junior Member

با سلام
    من
    رشته ی مهندسی مواد-متالورژی صنعتی
    کارشناسی دانشگاه تبریز معدل 14
    کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف معدل 16/21
    4 تا مقاله ISI نویسنده ی اول و یه کتاب به زبان انگلیسی در دست تالیف
    یه ثبت اختراع و ثبت یه شرکت دانش بنیان
    آشنا به نرم افزارهای شبیه سازی و کدنویسی
    میشه راهنماییم کنین برا مقطع دکترا کدوم کشورا برام بهتره؟ من در حین خوندن تافل و زبان آلمانی هم هستم ولی شنیدم برا اپلای کردن تاقل ضروری نیست و استاد راضی باشه ایمیل میزنه به سفارت که زبانش اوکی هس، میدونید که سفارت کشورای اروپایی اون نامه رو قبول میکنن یا حتما اونجا باید مردک زبان ارائه بدیم؟ ممنون میشم جواب بدید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط navid2017 نمایش پست ها
    با سلام
    من
    میشه راهنماییم کنین برا مقطع دکترا کدوم کشورا برام بهتره؟ من در حین خوندن تافل و زبان آلمانی هم هستم ولی شنیدم برا اپلای کردن تاقل ضروری نیست و استاد راضی باشه ایمیل میزنه به سفارت که زبانش اوکی هس، میدونید که سفارت کشورای اروپایی اون نامه رو قبول میکنن یا حتما اونجا باید مردک زبان ارائه بدیم؟ ممنون میشم جواب بدید
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اول اینکه رزومه خوبی دارید و میتونید حتما اپلای کنید و بهتره شانستون رو برای تمام پوزیشن های که بهتون میخوره امتحان کنید
    نحوه اپلای و شرایط به طور خیلی خلاصه توی لینک زیر توضیح داده شده. بخونید مطمینا بهتون کمک میکنه

این لینک پست ۹۰۷ رو بخونید

دوم نه من نه کسی دیگه نمیتونه اسم کشوری رو به شما بده برای اپلای. اگه کسی هم به طور خاص یه کشور خیلی خاص رو بهتون معرفی کرد بدونید حتما و حتما داره بهتون اشتباه نظر میده!! به صورت جنرالی میشه چیزهایی گفت ولی انتخاب کشور یه پروسه خیلی خیلی پیچیده ست که به شما و شرایط خاص شما بستگی داره . هیشکی جز خودتون نمیتونه نظر درتی در این مورد بده. پروسه مهاجرت اصلا چیزی نیست که کسی به شما الگوی خاصی بده و شما فالو کنید

سوم در مورد مدرک زبان من در مورد هلند دارم نظر میدم. توی همون لینک بالا توضیح داده شده. برای وکنسی های نیازی به ارایه مدرک زبان نیست مگه اینکه توی متن خود وکنسی به نمره زبان مورد نیاز اشاره شده باشه. هستند پوزیشن هایی که به مدرک زبان نیاز دارند و خیلی هاشونم ندارند و استاد خودش توی مصاحبه سطح زبانی شما رو تشخیص میده. اما جدای این مورد همیشه و همیشه داشتن مدرک زبان خوبه و به رزومه تون رنگ بهتری میده . بنابراین حتما و حتما سعی کنید نمره زبانتون خیلی بالا باشه و بدونید خیلی مهمه و بهتون کمک میکنه

موفق باشید

با سلام، به نظر من هم رزومه خیلی خوبی دارین.
    پیشنهاد میکنم روی گرفتن مدرک زبان متمرکز بشید و سعی کنین نمره مناسبی کسب کنین، اون موقع دستتون خیلی باز میشه و برای خیلی از کشورها و دانشگاه ها میتونین اپلایی کنین، به نظر من یاد گرفتن زبان انگلیسی اولویت خیلی بالاتری نسبت به زبان آلمانی داره، مگر اینکه صرفا به آلمان فکر کنین.
    اگر کشور خاصی مد نظرتون نیست، روی زبان انگلیسی تمرکز کنین، مدرکتون رو بگیرین، بعد برای اکثر کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا و... می تونین اپلایی کنین و همینوطور که دوست خوبمون علی آقا گفتن، انتخاب کشور کاملا شخصی هست. با رزومه ای که شما دارین و داشتن یک نمره زبان مناسب، دسستون در انتخاب کشورها بازتر میشه.
    در مورد هلند، روند پذیرش کاملا به زمینه پژوهشی شما بستگی داره، اگر زمینه کاریتون با پوزیشن اعلام شده مطابقت زیادی داشته باشه، شانس پذیرش بالایی دارین، اما اگر خیلی متفاوت باشه، شانس پذیرشتون به همون نسبت کم میشه. اما کشورهای دیگه مثل استرالیا و کانادا، منعطف تر هستن.
    من دوستی داشتم که ارشد مواد از دانشگاه امیرکبیر داشت و تعداد زیادی مقاله ISI با ایمپکت عالی، H-index دوستم 8 بود!!! که برای یک نفر با مدرک ارشد، فوق العاده است، اما از هیچ دانشگاهی در هلند، نروژ و دانمارک نتونست پذیرش بگیره و آخر سر رفت استرالیا. اونجا در دانشگاه UNSW تحصیل میکنه که دانشگاه فوق العاده خوبی هست و استاد خیلی عالی هم داره.
    پاینده باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط navid2017 نمایش پست ها
    با سلام
    من

سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون
    حمیدرضا هستم.31 ساله.کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم.پیام نور با معدل 14 و ارشدم را روانشناسی بالینی خودم دانشگاه آزاد با معدل 17.دو تا مقاله isi دارم و دو تا مقاله داخلی. آیلتس 5 دارم.
    آیا می تونم برای دکترا در دانشگاه های نعتبر هلند اقدام کنم.چطوری؟
    ممنون از راهنمایی شما

سلام، نظر خودم رو عرض میکنم.
    به نظر می تونین برای پوزیشن های که مرتبط با زمینه پژوهشیتون هست اپلایی کنین، امتحانش ضرر نداره.
    مورد دیگه ای که به نظرم میرسه اینه که ممکنه برای رشته شما دونستن زبان هلندی الزامی باشه، من در این مورد اطلاع دقیقی ندارم، بهتره پوزیشن های مرتبط رو پیدا کنین و شرایط رو مطالعه کنین.
    پیشنهادی که میتونم بدم اینه که یه مقدار روی زبان انگلیسی تون کار کنین و سعی کنین نمره بالاتری، مثلا 7-7.5 کسب کنین تا بتونین برای کشورهای دیگه هم شانستون رو افزایش بدین.
    پاینده باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1986 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون
    حمیدرضا هستم.31 ساله.کارشناسی روانشناسی عمومی خوندم.پیام نور با معدل 14 و ارشدم را روانشناسی بالینی خودم دانشگاه آزاد با معدل 17.دو تا مقاله isi دارم و دو تا مقاله داخلی. آیلتس 5 دارم.
    آیا می تونم برای دکترا در دانشگاه های نعتبر هلند اقدام کنم.چطوری؟
    ممنون از راهنمایی شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)