نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 200 از 204 نخستنخست ... 100150190191192193194195196197198199200201202203204 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,991 تا 2,000 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    برای همین کشورهای اروپایی که فرمودید، معمولا چند روز بعد از ددلاین تصمیم گیری انجام میشه (یه متوسط بدید کافیه) و اینکه اگه شما رو برای مصاحبه انتخاب نکنن هم بهتون میگن که انتخاب نشدی؟؟
    مدت زمانش خب قاعدتا متغیره و بستگی به این داره چه زمانی روی سایت گذاشته باشن (برای من چندماهی طول می کشید تا خبر بدن). ولی همیشه یک ددلاین برای پذیرش وجود داره. بعد از ددلاین لینک اپلای برداشته میشه و میره توی processing. بله، در هر صورت به شما خبر میدن. تجربه ی خودم بخوام بگم، برای سوئد بود که یک مورد بعد از چندماه گفتن که فرد موردنظرشون گرفتن و یه مورد هم بود که چند وقت بعد از اینکه اپلای کرده بودم، استاد مربوط به اون موضوع بهم ایمیل زد که نظرش مثبته. البته دیگه برای اینجا درست شد و سوئد نرفتم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Koorosh9091 نمایش پست ها
    یک روال کلی وجود داره که پذیرش گرفتن از دانشگاه های استرالیا، آمریکا و کانادا و بعضا انگلستان بستگی به استاد داره و برای اپلای باید مستقیما با خود استاد وارد مکاتبه شد که در صورت تایید، استاد با آموزش دانشگاه هماهنگ میکنه که برای فرآیند پذیرش با شما در ارتباط باشند.

در مقابل، اکثر کشورهای اروپایی مثل هلند و همچنین کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند) به این صورته که پوزیشن هایی با موضوع خاص که از قبل آماده هستند رو روی سایت دانشگاه قرار میدن و برای اپلای شما با آموزش سروکار دارین. بعد از پایان مهلت اپلای، استاد اون موضوع خاص تصمیم گیری میکنه و با اون فرد وارد مکاتبه میشه.

بیشتر موارد این طوریه، البته همیشه استثنا هم وجود داره
    برای امریکا نیازی به استاد نیست. خیلیا بدون استاد پذیرش فول فاند گرفتن

Junior Member

دوستان سلام. ببخشید سوالم رو اینجا میپرسم اما نمیدونم چرا توپیک مربوطش رو پیدا نکردم
    پس از پذیرش دکتری در هلند چطور و چقدر وجه باید با خودمون ببریم؟ و نحوه اقامتمون چطوره؟از اینجا میشه خوابگاه یا استودیو کوچیکی پیدا کرد؟ و اینکه برای ماه اول فقط باید پول ببریم یا چند ماه؟؟
    ممنون بازم پوزش میخوام

سلام... نظر خودم رو عرض میکنم.
    من وجه نقد به صورت اسکناس ۱۰۰ یورویی از ایران آوردم... زیاد لازم نیست در حد یکی دو ماه کفایت میکنه معمولا.
    در مورد اقامت هم بستگی به دانشگاه محل پذیرش داره... بعضی از دانشگاه ها مثل دانشگاه دلفت برای اجاره منزل به شما کمک میکنن... اما بعضی از دانشگاه ها هیچ کمکی نمیکنن و شما بعد از اینکه اومدین اینجا باید به طور موقت جایی ساکن بشید تا و دنبال اتاق یا خونه دربست بگردین. پیدا کردن خونه از ایران واقعا سخت هست و به خاطر رقابت زیادی که وجود داره عده ای از این قضیه سوء استفاده میکنن و ممکنه سرتون کلاه بذارن... مثلا بگن یه وجهی رو به صورت پیش پرداخت بهشون بپردازین تا خونه رو واسه تون رزرو کنن.
    یه نکته بسیار مهم دیگه ای که وجود داره بحث ثبت آدرس محل سکونتتون در شهرداری هست... شما به محض ورود به هلند یک هفته فرصت دارین که آدرس محل سکونتتون رو در شهرداری ثبت کنین تا به شما شماره شهروندی (‌‌BSN number) تعلق بگیره. بدون داشتن شماره شهروندی شما هیچ کاری نمیتونین انجام بدین... حتی حساب بانکی هم نمیتونین باز کنین پس باید در اسرع وقت جایی رو اجاره کنین و آدرسش رو در شهرداری ثبت کنین.
    من خودم نتونستم در مدت یک هفته خونه اجاره کنم و خونه یکی از دوستام به طور موقت زندگی میکردم و از آدرس یک هتل برای ثبت در شهرداری استفاده کردم.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط towngirl نمایش پست ها
    دوستان سلام. ببخشید سوالم رو اینجا میپرسم اما نمیدونم چرا توپیک مربوطش رو پیدا نکردم
    پس از پذیرش دکتری در هلند چطور و چقدر وجه باید با خودمون ببریم؟ و نحوه اقامتمون چطوره؟از اینجا میشه خوابگاه یا استودیو کوچیکی پیدا کرد؟ و اینکه برای ماه اول فقط باید پول ببریم یا چند ماه؟؟
    ممنون بازم پوزش میخوام

ApplyAbroad Guru

ممنون بازم پوزش میخوام
    نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام... نظر خودم رو عرض میکنم.
    من وجه نقد به صورت اسکناس ۱۰۰ یورویی از ایران آوردم... زیاد لازم نیست در حد یکی دو ماه کفایت میکنه معمولا.
    در مورد اقامت هم بستگی به دانشگاه محل پذیرش داره... بعضی از دانشگاه ها مثل دانشگاه دلفت برای اجاره منزل به شما کمک میکنن... اما بعضی از دانشگاه ها هیچ کمکی نمیکنن و شما بعد از اینکه اومدین اینجا باید به طور موقت جایی ساکن بشید تا و دنبال اتاق یا خونه دربست بگردین. پیدا کردن خونه از ایران واقعا سخت هست و به خاطر رقابت زیادی که وجود داره عده ای از این قضیه سوء استفاده میکنن و ممکنه سرتون کلاه بذارن... مثلا بگن یه وجهی رو به صورت پیش پرداخت بهشون بپردازین تا خونه رو واسه تون رزرو کنن.
    یه نکته بسیار مهم دیگه ای که وجود داره بحث ثبت آدرس محل سکونتتون در شهرداری هست... شما به محض ورود به هلند یک هفته فرصت دارین که آدرس محل سکونتتون رو در شهرداری ثبت کنین تا به شما شماره شهروندی (‌‌BSN number) تعلق بگیره. بدون داشتن شماره شهروندی شما هیچ کاری نمیتونین انجام بدین... حتی حساب بانکی هم نمیتونین باز کنین پس باید در اسرع وقت جایی رو اجاره کنین و آدرسش رو در شهرداری ثبت کنین.
    من خودم نتونستم در مدت یک هفته خونه اجاره کنم و خونه یکی از دوستام به طور موقت زندگی میکردم و از آدرس یک هتل برای ثبت در شهرداری استفاده کردم.
    موفق باشید.

دوست عزیز

در ادامه جواب کامل دوست قبلی عرض میکنم،

1. من پیشنهاد میکنم که یه چیزی در حدود 3 تا 6 هزار یورو بسته به تواناییتون همراهتون باشه، البته این دلیلی بر این نیست که اگه کمتر بیارید مشکلی پیش میاد، ولی اگه تواناییشو دارید و پولش هست، بیارید بهتره و نهایتا هم میریزید روی حساب بانکیتون اینجا و خب ضرری نداره. شما احتمالا حقوق ماه اولتون رو با تاخیر دریافت میکنید در هر حال باید همونطور که دوست قبلی گفتن شماره حسابی باز کنید و به دانشگاه معرفی کنید و اون منوط به انجام کارهای خونه و ثبت در شهرداری و گرفتن شماره شهروندیه. بنابراین شما اگه حساب کنید که ماهیانه با اجراه خونه و خورد و خوراک و .... چیزی در حدود 1300 تا 1800 و یا 2000 (کاملا بسته به خودتون و شرایطتتون داره) هزینه داشته باشید، خوبه که واسه دو ماه (فقط برای اطمینان پول باهاتون باشه) و این یعنی همون مبلغی که عرض کردم یعنی حدود 3 تا 6 هزار یورو.

2. پیشنهاد بعد همونطور که دوست قبل گفتن، سعی کنید اسکناسهای 50و 20 و 100 یورویی همراهتون باشه. که اینجا وقتی میخوایید برید یه بسته چای کیسه ای بخرید مثلا 2 یورو یه اسکناس 100 یورویی به کشیر ندید که نتونه واستون خورد کنه! یه نکته دیگه اینکه سعی کنید اسکناس 500 یورویی نیارید. اسکناس 500 تایی تا اونجایی که یادمه به دلیل مسایل قانونی و ترس از گروه های تبهکار و ... ممنوع شده تولیدش (امیدوارم اشتباه نکرده باشم. بازم خودتون یه سرچ کنید).

3. اگه راهی شهر دلفت هستید حتما با منشیتون در راتباط باشید اونها اژانس هایی رو بهتون معرفی میکنند مثل DUWO که به راحتی میتونید خونه تون رو انلاین بگیرید. اگه شهر دیگه ای هم میرید باز حتما از منشی بپرسید مغمولا تمام دانشگاه ها اژانسهایی رو بهتون معرفی میکنند. همین دوووو هم ممکنه اون شهر شما شعبه داشته باشه

4. برای اول کار سعی کنید یه خونه furnished بگیرید یعنی خونه ای که وسایل اولیه داشته باشه مثل تخت و بخچال و ..... خونه ای کهfurnished نباشه یه خونه خالیه!! و شما محض ورود خیلی سختی خرید و ترنسفر خواهید کشید تا خونه رو قابل سکونت کنید. این اتفاق برای خیلی از دوستان من به اشتباه افتاده! پس حواستون باشه که خونه و قراردادشو چک کنید کهfurnished باشه.

5. توی این فضای کرونای اخیر من رفتن به هتل رو بهتون پیشنهاد نمیکنم. ولی تونم یه راه حله در هر حال. من شخصا خونه م رو انلاین گرفتن و به محض ورود رفتم دم اژانس و کلیدو گرفتمو رفتم تو خونه کهfurnished هم بود. و بعد از یکی دو ساغت زندگی عادیم شروع شد.

6. اگه مورد شماره 5 رو انجام دادید حتما حواستون باشه روز ورودتون به هلند یکشنبه نباشه که اون اژانس بسته باشه و نتونید کلید رو بگیرید!!! من پیشنهادم اینه روز 5 شنبه بلیط بگیرید و یه جوری بیایید که حوالی 1 یا 2 ظهر تو شهر مورد نظرتون باشید.

بازم اگه سوالی بود حتما بپرسید

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    نظرات من ممکنه در طول زمان درست نباشه و قوانین و شرایط ممکنه عوض شه
    به طور کلی و خیلی خلاصه از روز اول تا اخر اپلای هلند برای مقطع دکترا به صورت زیره (موارد استثنا وجود داره و توضیحات من مربوط به پوزیشن دکتراهاییه که به صورت وکنسی اعلام میشن)

تمام شرایط بالا رو دقت کنید لطفا و بعد سطرهای پایین رو بخونید:

۱. قدم اول آماده کردن یه رزومه ست. این مورد برای هر پوزیشنی که میخوایید اپلای کنید لازمه. موارد دیگه ای هم ممکنه نیاز باشه که بسته به پوزیشن ها ممکنه متفییر باشه. مواردی مثل Motivation letterو یاRecommendation letterو یا SOPو ......ولی مهم ترینشون همون رزومه یا سی وی هستش که باید آماده باشه.
    ۲.برای وکنسی های دکترای هلند معمولا به مدرک زبان نیازی نسیت مگه اینکه توی متن خود وکنسی مربوطه ذکر شده باشه که به مدرک زبان نیازه. ولی در کل من همیشه عرض کردم که مدرک زبان مهمه و میتونه به رزومه شما وزن بهتری بده سوای اینکه نیازی بهش باشه یا نباشه. پس در کل داشتن مینیمم های اون وکنسی یا دانشگاه به عنوان مورد دوم مهم و نیازه. شما باید Minimum Requirementsرو داشته باشید که بتونید اپلای کنید حالا هرموردی که باشه. معدل یا مدرک زبان یا غیره....

۳. بعد از داشتن موارد بالا شما شروع میکنید سایت های دانشگاه های هدفتون رو بررسی میکنید. توی دانشگاه های هلند پوزیشن های دکترا به صورتVacancy اعلام میشن. معمولا توی هر سایت دانشگاه میتونید همچین بخشی رو پیدا کنید. توی این بخش تمام پوزیشن های دکترای اون دانشگاه به تفکیک رشته و دانشگاه اعلام میشه. تمام شرایط مورد نظر برای اون پوزیشن خاص...نحوه اپلای و فرستادن مدارک....ددلاین اون پوزیشن....تعریف پروژه.....استادهای مربوطه.....حقوق و شرایط و غیره همگی توی متن هر وکنسی اعلام میشه و شما میتونید این اطلاعات رو اونجا بخونید
    به عنوان مثال دانشگاه دلفت
    دانشگاه اینهوون

و به همین صورت باقی دانشگاه های رو میتونید پیدا کنید. وکنسی های تاریخ خاصی ندارن و توی سال پخش هستن.بسته به پروژه ممکنه که هر موقع سال اعلام بشن. بنابراین باید وب سایت ها رو همیشه چک کنید

۴. بعد از بررسی و خوندن متن پوزیشن مربوطه شما تصمیم به اپلای میگیرید. بر طبق روشی که خوپ پوزیشن توضیح داده (ایمیل کردن مدارک یا اپلای انلاین) مدارک خواسته شده توی مورد ۱ رو طبق چیزی که خواسته شده میفرستید و اپلا ی میکنید
    ۵. به نظر من یه ایمیل هم به استاد مربوطه بزنید و بگید که برای فلان پوزیشن اپلای کردید و در جریانش بذارید (نظر شخصیه منه و حتمی و اجباری نیست! )
    ۶. مدارک شما برای اون پوزیشن مربوطه بررسی میشه. مدت این بررسی بسته به نیاز اون پروژه و تاریخ شروع پروژه و نظر استاد کاملا متغییره و نمیشه عدد خاصی گفت. ولی در کل نباید بیشتر از ۲ تا ۳ ماهی طول بکشه. کاملا تقریبی وکلی عرض کردم. نظر شخصیه من اینه که اگه لعد از ۱ یا ۲ ماه خبری نشد با ایمیل زدن به منشی یا استاد مربوطه پیگیری کنید پوزیشن رو
    7. بعد از بررسی برای اون پوزیشن یهShort List انتخاب میشه از تمام کانددیداهایی که مناسب هستند برای اون پوزیشن. و براشون ایمیل زده میشه که باهاشون وقت مصاحبه هماهنگ بشه. واسه باقی دوستان هم حتما و حتما و حتما باید ایمیل ریجکت شدن فرستاده بشه. قانونه! بنابراین پوزیشن ها رو حتی تا خبر ریجکنی پیگیری کنید. خبر ریجکتی بهتر از بیخبریه
    ۸. با اونایی که انتخاب شدن مصاحبه اسکایپ میشه (برای دونستن نحوه مصاحبه میتونید این لینک رو بخونید-۴ قسمت)
    9. بعد از مصاحیه چیزی بین ۲ تا ۴ هفته نتایج اعلام میشه و کاندیدای برتر معرفی و انتخاب میشه (زمان تقریبیه و متغییر). بعضی وقت ها استاد ها از مصاحبه شونده ها راضی نیستن و محبور میشن پروژه رو دوباره اعلام کنند به صورت وکنسی یا اینکه از دوستان قبلی دوباره به مصاحبه دعوت کنن. در نهایت کاندیدای مورد نظر رو انتخاب میکنن و اعلام میشه از طریق ایمیل
    10. استاد مربوطه اطلاعات شما رو به منشی گروه میده و منشی گروه به شما به عنوان کانیدادی نهایی ایمیل میزنه و ازتون یه سری مدرک میخواد (ریز نمرات...پاسپورت...شناسنامه.... مدارک نحصیلی ....و غیره......بسته به دانشگاه متغییره)
    ۱۱. منشی براتون از قسمت اینترنشنال دانشگاه درخواست برررسی و ویزا میکنه
    ۱۲. قسمت اینترنشنال به اداره مهاجرت ایمیل میزنه و درخواست ویزا میکنه (زما ن این قسمت به منشی ها بستگی داره)
    ۱۳. بعد از ایمیل به اداره مهاجرت حدودا ۱ماه بعد ویزاتون صادر میشه و شما میتونید ویزاتونو بگیرید
    ۱۴. مراحل صدور ویزا توی هلند انجام میشه به صورت کامل و شما نیازی نیست کار خاصی بکنید
    ۱۵. تمام مراحل توسط منشی به شما اعلام میشه و خودشون بهتون میگن دقیقا باید چیکار کنید و چطور و کی برید سفارت برای گرفتن ویزا
    ۱۶. شما میرید سفارت و ویزا توی پاسپورتتون ایشو میشه
    ۱۷ بعد میرید و بلیط میگیرید و میرید هلند. تاریخ رفتنتون به استادتون لستگی داره و با ایشون باید هماهنگش کنید

امیدوارم کامل گفته باشم..

موفق باشید
    با تشکر از پاسخ بسیار عالی شما

Junior Member

سلام خیلی ممنون از پاسختون. یورو رو هم باید از بازار ازاد گرفت درسته؟ الان برا نرخ متوسط 17 تومن پس باید حدود 60 تا 70 میلیونی با خودم ببرم. اگر در شهر دیگه آشنایی داشته باشم میتونم آدرس اونها رو معرفی کنم یا باید متوسل به هتل شد؟
    استرس اینو دارم که پس از ورود باید کجا رفت و چکار کرد..

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    دکتری هلند پذیرش سلف فاند نداره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دکتری هلند پذیرش سلف فاند نداره؟

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مواردی بله امکان پذیره. شما باید به استادهای مربوطه ایمیلی بزنید و بهشون بگیذ چه پروپوزالی رو میخوایید کار کنید و اینکه با هزینه شخضی میخوایید روی اون پروژه کار کنید
    استاد مربوطه اگه علاقه مند باشه به اون پروپوزال و وقتشو داشته باشه ممکنه جواب مثبت بده.
    به طور مثال خیلی از پی اچ دی های معماری توی هلند به صورت سلف فاند هستن (عرض نکردم همگی!)
    ولی به طور خیلی خیلی کلی روند پی اچ دی های هلند به صورت وکنسی هایی هست که اعلام میشه و پروژه هایی که قبلا پروپوزالشون پولی رو جذب کرده

این لینک پست شماره 907 رو بخونید به صورت جنرال بهتون کمک میکنه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام خیلی ممنون از پاسختون. یورو رو هم باید از بازار ازاد گرفت درسته؟ الان برا نرخ متوسط 17 تومن پس باید حدود 60 تا 70 میلیونی با خودم ببرم. اگر در شهر دیگه آشنایی داشته باشم میتونم آدرس اونها رو معرفی کنم یا باید متوسل به هتل شد؟
    استرس اینو دارم که پس از ورود باید کجا رفت و چکار کرد..

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو بگیرید

1. مورد بازار ازاد رو من نمیدونم. شما اگه دارید فرصت مطالعاتی میایید خب روندش از طرف دانشگاهتون معلومه. در غیر این صورت باید ببینید چه قدار ارز رو میتونید به صورت دانشجویی بگیرید. یادمه یه سیستمی قبلا بود که شما مثلا از هلند نامه ای رو میبردید برای سیستم وزارت علوم و نهایتا بعد از طی روندی به شما مقداری ارز دانشجویی تعلق میگرفت که میتونسیتید اونو بخرید و توی بازار ازاد بفروشید و سودی هرچند کم بدست بیارید! از وضع اخیر خبری ندارم

2. شما باید ادرسی توی همون شهری داشته باشید که میخوایید برید شهرداری و ثبت کنید.

3. استرستون قسمتیش طبیعیه ولی بیش از اندازه اگه بشه عیر منطقی میشه! روندش بالا توضیح داده شد. شما با منشی مربوطه تون ارتباط بگیرید و ببینید دانشگاه شما چه خدماتی در راستای پیدا کردن خونه میکنه. احتمالا ايانس هایی بهتون معرفی میشه که میتونید توی وب سایتهاشون خونه هاشون رو ببینید. اگه هم دانشگاه هیچ اطلاعاتی بهتون نده میتونید به زاحتی عبارت خانه های دانشجویی در فلان شهر رو توی گوگل سرچ کنید. نزدیک های ادرس دانشگتاهتون ببینید چه خونه هایی با چه شراطی موجوده. اگه دوست داشتید که میگیرید و اگه نه که میایید اینجا و بعد دنبال خونه میگردید. من پیشنهادم اینه که حتما یه سرچ مفصل و کامل بکنید. و ادرس دانشگاهتون و اطرافش رو خوب یاد بگیرید و بر اساس اون خونه ها رو ببینید.

4. معمولا گروه های فیس بوکی واسه دانشجویان هر شهر موجوده. میتونید توی اون گروه ها هم اطلاعات زیادی بگیرید و یا سوالتونو بپرسید و دوستان اینترنشنال همون شهر مطمینا بهتون جواب میدن. حتی گروه های خانه یابی شهر های مختلف هم توی فیس بوک موجوده.

5. اگه خونه ای رو گرفتید و نیاز به دادن پولی هست (مثلا پول قرارداد یا پول پیش و ...) میتونید از منشی تون بخوایید کمک کنه و هزینه رو بده (از طرف گروه تون) و بعد شما که میرسید اینجا بهشون پرداخت کنید. کلا با منشی تون زیاد در ارتباط باشید. وظیفه ایشون اینه که پروسه رفتن شما و رسیدن شما رو اسموز کنند

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)