نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 139 از 204 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برنامه ریزی، مدیریت و آموزش محیط زیست- دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

سلام به دوستان عزیز
    رزومه ی من:
    کارشناسی مهندسی فضای سبز - معدل ۱۶.۷۵
    کارشناسی ارشد برنامه ریزی، مدیریت و آموزش محیط زیست - دانشگاه تهران- معدل ۱۹
    یک مقاله کنفرانسی داخلی بین المللی
    یک مقاله از پایان نامه ام رو برای یک مجله علمی پژوهشی فرستادم
    در حال تلاش برای زبان آیلتس ۶.۵ هستم
    می تونم توصیه نامه از دوتا از اساتید معتبر رشته ی خودم رو بگیرم
    دو سال سابقه ی کاری با بیمه اما غیرمرتبط دارم
    تجربه نزدیک به یک سال کار بدون بیمه مرتبط با رشته ی لیسانسم دارم
    با توجه به این شرایط :
    ۱. شانس پذیرش من؟
    ۲. رشته ی من در هلند چقدر پوزیشن در مقطع دکترا داره؟
    ۳. دانشگاههایی هست که بتونید به من توصیه بکنید؟ من چدین دانشگاه رو بررسی کردم نتونستم vacancy مرتبط با رشته ام پیدا کنم. حالا نمیدونم من نتونستم درست بگردم یا اینکه نبوده!
    ممنون از وقتی که میگذارید.

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد نرم افزار دانشگاه شهید بهشتی دارم
    یک پوزیشن برای دکترا پیدا کردم که فیلد کاریش خیلی با من جوره
    مقاله isi با ایمپکت خوب و Q1 هم سابمیت کردم و در حال داوری هست
    در قسمت اپلای 3 تا نکته نوشته و من چون دفعه اولم هست اشنایی ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید

1.Detailed Curriculum Vitae منظورش چی هست؟
    2.List of courses taken at the Bachelor and Master level including marks ایا این ریزنمرات باید رسمی و ترجمه شده باشه؟ چون من الان فقط بهم غیر رسمی میدن
    3.Names of at least three referees منظورش چی هست؟

پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط idaa92 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ارشد نرم افزار دانشگاه شهید بهشتی دارم
    یک پوزیشن برای دکترا پیدا کردم که فیلد کاریش خیلی با من جوره
    مقاله isi با ایمپکت خوب و Q1 هم سابمیت کردم و در حال داوری هست
    در قسمت اپلای 3 تا نکته نوشته و من چون دفعه اولم هست اشنایی ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید

1.Detailed Curriculum Vitae منظورش چی هست؟
    2.List of courses taken at the Bachelor and Master level including marks ایا این ریزنمرات باید رسمی و ترجمه شده باشه؟ چون من الان فقط بهم غیر رسمی میدن
    3.Names of at least three referees منظورش چی هست؟

پیشاپیش از همه دوستان تشکر میکنم

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    به طور ساده منظور موراد زیره:

۱. منظورش سی وی تون هست با دیتیل کامل (همون رزومه کاملتون)

۲. شما راهی ندارید الان. همون ریز نمراتی که دارید رو بدید مترجم براتون ترجمه کنه و همونو اپلود کنید (مطمین باشید همون کافیه). البته چیزی که نوشتن یه لیست ازتون خواستن و نه خود ریز نمرات رو! ولی من و باقی دوستان همیشه در این موارد ریز نمرات رو میفرستادیم و پیشنهاد میکنم اگه وقت دارید همون ریز نمرات رو بدید مترجم ترجمه کنه و بفرستید. اگه به هر دلیلی وقت نیست و نمیرسید یه لیست تشکیل بدید خودتون و کرس های مهم و مرتبطتتون رو بنویسید با نمره هاشون و بفرستید. ایده ال همون ریز نمراتتونه

۳. اسم سه نفر از استادهاتون و اطلاعات تماسشون (افیلیشن رسمی ایمیل تلفن) رو باید بفرستید. کسایی که در صورت نیاز باهاشون ارتباط برقرار بشه و در مورد شما ازشون سوال کنند. حالا حتما هم نباید استادتون باشه. میتونه همکارتون یا ... هم باشه. ولی بهتره کسی باشه که شما باهاش کار اکادمیک کرده باشید و شما رو بشناسه. بهتره با اون اسامی هم یه هماهنگی بکنید که در جریان باشند و اگه براشون ایمیلی زده شد در اینده بدونن که باید چی بگن در مورد شما...

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NedaAMORDAD نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    رزومه ی من:
    کارشناسی مهندسی فضای سبز - معدل ۱۶.۷۵
    کارشناسی ارشد برنامه ریزی، مدیریت و آموزش محیط زیست - دانشگاه تهران- معدل ۱۹
    یک مقاله کنفرانسی داخلی بین المللی
    یک مقاله از پایان نامه ام رو برای یک مجله علمی پژوهشی فرستادم
    در حال تلاش برای زبان آیلتس ۶.۵ هستم
    می تونم توصیه نامه از دوتا از اساتید معتبر رشته ی خودم رو بگیرم
    دو سال سابقه ی کاری با بیمه اما غیرمرتبط دارم
    تجربه نزدیک به یک سال کار بدون بیمه مرتبط با رشته ی لیسانسم دارم
    با توجه به این شرایط :
    ۱. شانس پذیرش من؟
    ۲. رشته ی من در هلند چقدر پوزیشن در مقطع دکترا داره؟
    ۳. دانشگاههایی هست که بتونید به من توصیه بکنید؟ من چدین دانشگاه رو بررسی کردم نتونستم vacancy مرتبط با رشته ام پیدا کنم. حالا نمیدونم من نتونستم درست بگردم یا اینکه نبوده!
    ممنون از وقتی که میگذارید.
    دوست عزیز

۱. در مورد شانس من بارها عرض کردم و الانم میگم. نمیشه حرف مشخص و خاصی زد و اگه کسی هم شما رو به طور دقیق در این مورد راهنمایی کنه مطمین باشید حرفش درست نیست! شما معدل خیلی خوبی دارید. دانشگاه خوبی هم فارغ التحصیل شدید و بسته به کیفیت مقاله هاتون مطمینا شانس خواهید داشت. بودن مقاله های ژورنالی با کیفیت میتونه این شانس رو خیلی بالاتر ببره. بنابراین اگه میتونید و فرصتش رو دارید روی این قسمت از رزومه تون کار کنید. در نهایت بسته به نزدیکیتون به پوزیشن های مربوطه شانس دارید و عرض کردم بالا و پایین بودن این شانس مهمه که اونم به خیلی از موارد بستگی داره. مقاله های ژورنالی و کیفیتشون- نزدیکیتون به پروژه- رقیب هایی که همراه شما اپلای میکنند و .....

۲. من متاسفانه هم رشته ای شما نیستم ولی هیچ کسی بهتر از خودتون نمیتونه این سوال رو جواب بده! تعداد دانشگاه های هلندی یه لیست محدود داره...(پیدا کردنش توی گوگل راحته). کافیه همه اون دانشگاه ها رو به راحتی یکبار لیست کنید وهمگی رو بررسی کنید. این نکته رو هم در نظر بگیرید که نباید دقیقا و دقیقا رشته خودتون رو انتظار داشته باشید پیدا کنید! خیلی از رشته ها ممکنه مولتی فیلد باشند. شما رشته های نزدیکتون رو هم باید بررسی کنید مثلا رشته عمران و دپارتمانش رو. و یا رشته های مدیریتی و یا حتی معماری و ..... متوجه منظورم شدید؟ به هر حال با چند روز بررسی خودتون میتونید یه دیتا بیسه کامل داشته باشید از رشته تون تو ی هلند

۳. مطمینا درست گشتید. سرچ کردن پیج وکنسی های هر دانشگاه کار سختی نیست که شما اشتباه انجامش داده باشید. همونطور که گفتن تعداد دانشگاه ها هم بی نهایت نیست. فرض کنید یه لیست ۲۰ تایی یا ۴۰ تایی و یا ... وکنسی های در طی سال پخش هستند. نبودن وکنسی مرتبط الان به این معنی نیست که کلا باید نا امید باشید. به نظرم فقط اطمینان حاصل کنید که فضای رشته تون و ریسرچ اینترست هاتون رو میتونید بین استادای اون دانشگاه پیدا کنید بعد از اون دیگه باید همیشه اونن دانشگاه رو ماه به ماه چک کنید چون ممکنه وکنسی تازه ای گداشته شده باشه. به هر حال شما یه زمینه کاری علمی دارید. حالا استادهای اون دانشگاه یا توی اون زمینه ها فعال هستند یا نه (که چک کردنش با خودتونه و کافیه دپارتمان های مورد نظر اون لیست دانشگاه ها رو دونه به دونه چک کنید). اگه هستند که اون دانشگاه و صفحه وکنسی هاش رو باید همیشه و همیشه بررسی کنید و حتی میتونید به استاد مورد نظرتون ایمیل هم بزنید و ابراز علاقه مندی کنید و ببینید نظرش در مورد رزومه تون چیه و ایا به زودی پوزیشنی خواهند داشت یا نه. اگه هم نیستند که اون دانشگاه رو از لیست دانشگاه های مورد بررسیتون حذف میکنید

جواب سوال های دوم و سوم رو احتمالا خودتون هم میدونستید. من فقط خواستم عرض کنم که بهترین ربفرنس برای اون سوال ها شخص خودتون هستید یا اینکه به طور خاص کسی که هم رشته ی شما باشه.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برنامه ریزی، مدیریت و آموزش محیط زیست- دانشگاه تهران

Thumbs up پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

۱. در مورد شانس من بارها عرض کردم و الانم میگم. نمیشه حرف مشخص و خاصی زد و اگه کسی هم شما رو به طور دقیق در این مورد راهنمایی کنه مطمین باشید حرفش درست نیست! شما معدل خیلی خوبی دارید. دانشگاه خوبی هم فارغ التحصیل شدید و بسته به کیفیت مقاله هاتون مطمینا شانس خواهید داشت. بودن مقاله های ژورنالی با کیفیت میتونه این شانس رو خیلی بالاتر ببره. بنابراین اگه میتونید و فرصتش رو دارید روی این قسمت از رزومه تون کار کنید. در نهایت بسته به نزدیکیتون به پوزیشن های مربوطه شانس دارید و عرض کردم بالا و پایین بودن این شانس مهمه که اونم به خیلی از موارد بستگی داره. مقاله های ژورنالی و کیفیتشون- نزدیکیتون به پروژه- رقیب هایی که همراه شما اپلای میکنند و .....

۲. من متاسفانه هم رشته ای شما نیستم ولی هیچ کسی بهتر از خودتون نمیتونه این سوال رو جواب بده! تعداد دانشگاه های هلندی یه لیست محدود داره...(پیدا کردنش توی گوگل راحته). کافیه همه اون دانشگاه ها رو به راحتی یکبار لیست کنید وهمگی رو بررسی کنید. این نکته رو هم در نظر بگیرید که نباید دقیقا و دقیقا رشته خودتون رو انتظار داشته باشید پیدا کنید! خیلی از رشته ها ممکنه مولتی فیلد باشند. شما رشته های نزدیکتون رو هم باید بررسی کنید مثلا رشته عمران و دپارتمانش رو. و یا رشته های مدیریتی و یا حتی معماری و ..... متوجه منظورم شدید؟ به هر حال با چند روز بررسی خودتون میتونید یه دیتا بیسه کامل داشته باشید از رشته تون تو ی هلند

۳. مطمینا درست گشتید. سرچ کردن پیج وکنسی های هر دانشگاه کار سختی نیست که شما اشتباه انجامش داده باشید. همونطور که گفتن تعداد دانشگاه ها هم بی نهایت نیست. فرض کنید یه لیست ۲۰ تایی یا ۴۰ تایی و یا ... وکنسی های در طی سال پخش هستند. نبودن وکنسی مرتبط الان به این معنی نیست که کلا باید نا امید باشید. به نظرم فقط اطمینان حاصل کنید که فضای رشته تون و ریسرچ اینترست هاتون رو میتونید بین استادای اون دانشگاه پیدا کنید بعد از اون دیگه باید همیشه اونن دانشگاه رو ماه به ماه چک کنید چون ممکنه وکنسی تازه ای گداشته شده باشه. به هر حال شما یه زمینه کاری علمی دارید. حالا استادهای اون دانشگاه یا توی اون زمینه ها فعال هستند یا نه (که چک کردنش با خودتونه و کافیه دپارتمان های مورد نظر اون لیست دانشگاه ها رو دونه به دونه چک کنید). اگه هستند که اون دانشگاه و صفحه وکنسی هاش رو باید همیشه و همیشه بررسی کنید و حتی میتونید به استاد مورد نظرتون ایمیل هم بزنید و ابراز علاقه مندی کنید و ببینید نظرش در مورد رزومه تون چیه و ایا به زودی پوزیشنی خواهند داشت یا نه. اگه هم نیستند که اون دانشگاه رو از لیست دانشگاه های مورد بررسیتون حذف میکنید

جواب سوال های دوم و سوم رو احتمالا خودتون هم میدونستید. من فقط خواستم عرض کنم که بهترین ربفرنس برای اون سوال ها شخص خودتون هستید یا اینکه به طور خاص کسی که هم رشته ی شما باشه.

موفق باشید
    سلام دوباره. مرسی از وقتی که گذاشتید دوست عزیز. ممنونم از راهنمایی هاتون. بله درست می گید و باید تلاش و سرچ کرد و ناامید نشد.

Junior Member

ممنون بابت راهنماییتون

شما یه قالب برای cover letter و CV دارید ؟ حدودا باید چند صفحه باشه و چطور شروع و پایان بشه؟ تو هر پاراگراف چی بگم؟

و این که الان نمرات من از 20 است لازمه نمرات رو ببرم به فرمت دیگه ای مثلا 17 از 20 رو بنویسم از 100 چند میشه؟ یا همین 20 بزارم باشه؟

خیلی ممنون و لطف میکنید

Junior Member

ممنون بابت راهنماییتون Ali728

شما و دیگر دوستان یه قالب برای cover letter و CV دارید ؟ حدودا باید چند صفحه باشه و چطور شروع و پایان بشه؟ تو هر پاراگراف چی بگم؟

و این که الان نمرات من از 20 است لازمه نمرات رو ببرم به فرمت دیگه ای مثلا 17 از 20 رو بنویسم از 100 چند میشه؟ یا همین 20 بزارم باشه؟

خیلی ممنون و لطف میکنید

سلام دوستان. من رشته ام روانشناسی هست.آیا عضو APAبودن در پذیرش و نظر استاد یا دانشگاه تاثیری داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط idaa92 نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنماییتون Ali728

شما و دیگر دوستان یه قالب برای cover letter و CV دارید ؟ حدودا باید چند صفحه باشه و چطور شروع و پایان بشه؟ تو هر پاراگراف چی بگم؟

خیلی ممنون و لطف میکنید

دوست عزیز

من قالب خاصی خودم ندارم که چیزی باشه که اونو بهتون معرفی کنم.
    اما توی فروم مربوطه احتمالا میتونید فرمت های خیلی خوبی رو پیدا کنید
    فروم مربوط به سی وی و کاور لتر دوستان زیادی رزومه هاشونو گداشتن
    در ضمن کافیه انگلیسی سرچ کنید توی گوگل و باز هم تعداد خیلی خیلی زیادی از نمونه های مختلف رو میتونید ببینید که میتونه خیلی بهتون کمک کنه
    و درضمن شرح اماده سازی این موارد هم به دیتیل گفته شده

در مورد نمراتتون نیازی به تبدیل نیست و همون ترجمه ریز نمراتتون بالاش نوشته میشه که نمره ها از ۲۰ حساب شده
    همون کافیه و بازم عرض میکنم که من جای شما اگه بودم میدادم مترجم نمره ها رو با مهر خودش ترجمه کنه و همونو میفرستادم
    یا اینکه اگه وقت نیست و نمیرسید مجبورید که خودتون لیست تشکیل بدید و نمره ها رو اونجا بنویسید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من رشته ام روانشناسی هست.آیا عضو APAبودن در پذیرش و نظر استاد یا دانشگاه تاثیری داره؟

دوست عزیز

بی تاثیر نیست ولی چیزیم نیست که رزومه شما رو زیر و رو کنه...
    یعنی مهم اینه شما معدل خوبی داشته باشید مقاله های علمی خوبی داشته باشید زمینه کاریتون به استاد و پروژه مروبطه نزدیک باشه و ....
    و بعد از همه اینا عضویت توی انجمن ای پی ای هم میتونه نکته مثبتی باشه و به هر حال رزومه ای که اونو داره بهتر از رزومه ایه که اونو نداره

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

ولی مطمینن بودنش خوبه و میتونه به هر حال رنگ بهتری به رزومه تون بده

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)