نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 199 از 204 نخستنخست ... 99149189190191192193194195196197198199200201202203204 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,981 تا 1,990 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تبریک میگویم. تا همین جت گامهای خوبی برداشته اید. امید که بقیه مسیر هم با موفقیت طی شود.

سوال من اینه که آیا این شیوه مرسوم هست

مرسوم نیست ولی منطق روشنی دارد. به هر دلیل استاد نتوانسته اند به نتیجه قطعی برسند و میخواهند عادلانه فرصت بیشتری هم به شما برای نشان دادن توانمندیهایتان داده باشند.
    این کلمه ”ما” فکر میکنم منظور استاد خودشان و همکارانشان یا چند نفری در دپارتمان باشد.

از دید من فرصت بسیار خوبی است و تجربه آنرا از دست ندهید. محصول و نتیجه هر چه باشد به نفع شماست و شما را حتما به هدف نهایی نزدیک تر میکند.

پایدار باشید

سلام دوستان

من با یکی از اساتید دانشگاه توئنته ارتباط گرفتم و درباره پوزیشن هاشون پرسیدم و ... ایشون از من رزومه خواستن و بعد از ارسال و طرح در دپارتمان از من پروپوزال خواستن. من نوشتم و اونها بعد از بررسی گفتن که قبل از پذیرش باید یک مقاله با ما کار کنی، چون ما external Phd هارو به این شیوه میگیریم. سوال من اینه که آیا این شیوه مرسوم هست در هلند؟ به این نوع پذیرش ها هم فاند تعلق میگیره؟

با تشکر از وقتی که میگذارید

ممنون از پاسختون
    من سایت موسسه رو بررسی کردم، این نوع از پذیرش برای دکتری تو سایتشون تعریف شده است. یه نکته دیگه اینکه میزان پذیرش دانشجوی دکتری رو تو این موسسه بررسی کردم، این ها تقریبا هر 2 - 3 سال یک نفر رو میگیرن. یکی دو سال اخیر هم کسی رو پذیرش نکردن انگار. اگه از اینکه فاند داره مطمئن میشدم خیلی بهتر بود. ولی به قول شما نتیجه این کار هرچی باشه من ضرر نمیکنم. اگه از دانشجوهای دکتری که قبل از من به این شیوه پذیرش گرفتن ایمیل بزنم و بپرسم ایرادی داره بنظرتون؟ یا چند وقت دیگه از خود استادی که باهاش در ارتباطم بپرسم؟

بازم ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi6621 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    من سایت موسسه رو بررسی کردم، این نوع از پذیرش برای دکتری تو سایتشون تعریف شده است. یه نکته دیگه اینکه میزان پذیرش دانشجوی دکتری رو تو این موسسه بررسی کردم، این ها تقریبا هر 2 - 3 سال یک نفر رو میگیرن. یکی دو سال اخیر هم کسی رو پذیرش نکردن انگار. اگه از اینکه فاند داره مطمئن میشدم خیلی بهتر بود. ولی به قول شما نتیجه این کار هرچی باشه من ضرر نمیکنم. اگه از دانشجوهای دکتری که قبل از من به این شیوه پذیرش گرفتن ایمیل بزنم و بپرسم ایرادی داره بنظرتون؟ یا چند وقت دیگه از خود استادی که باهاش در ارتباطم بپرسم؟

بازم ممنون
    سلام مجدد دوست عزیز

اصلا اشکالی ندارد. حتی از استاد بخواهید از دانشجوهای دکتری خودشان به شما معرفی کنند. البته این دست مکاتبات بعد از یکی دو تا ایمیل قطع میشود با اینحال به شما کمک میکند که تصویرتان کامل و تصورتان تائید یا اصلاح شود.

امید که موفق باشید و لطفا تجربتان را با دوستان انجمن به اشتراک بگذارید.
    پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسخی که دادید

تجربیات این فرایند را حتما به اشتراک خواهم گذاشت

موفق و پیروز باشید

سلام... نظر خودم رو عرض میکنم.
    تا اونجاییکه من اطلاع دارم اکسترنال پی اچ دی ها در هلند هیچ حقوقی دریافت نمیکنن و حتی باید یه شهریه سالیانه هم به دانشگاه بپردازن.
    شما فقط در صورتی که برای پوزیشن های دکترا اقدام کنین و پذیرش بگیرین حقوق دریافت میکنین.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تبریک میگویم. تا همین جت گامهای خوبی برداشته اید. امید که بقیه مسیر هم با موفقیت طی شود.

سوال من اینه که آیا این شیوه مرسوم هست

مرسوم نیست ولی منطق روشنی دارد. به هر دلیل استاد نتوانسته اند به نتیجه قطعی برسند و میخواهند عادلانه فرصت بیشتری هم به شما برای نشان دادن توانمندیهایتان داده باشند.
    این کلمه ”ما” فکر میکنم منظور استاد خودشان و همکارانشان یا چند نفری در دپارتمان باشد.

از دید من فرصت بسیار خوبی است و تجربه آنرا از دست ندهید. محصول و نتیجه هر چه باشد به نفع شماست و شما را حتما به هدف نهایی نزدیک تر میکند.

پایدار باشید

سلام دوستان

من با یکی از اساتید دانشگاه توئنته ارتباط گرفتم و درباره پوزیشن هاشون پرسیدم و ... ایشون از من رزومه خواستن و بعد از ارسال و طرح در دپارتمان از من پروپوزال خواستن. من نوشتم و اونها بعد از بررسی گفتن که قبل از پذیرش باید یک مقاله با ما کار کنی، چون ما external Phd هارو به این شیوه میگیریم. سوال من اینه که آیا این شیوه مرسوم هست در هلند؟ به این نوع پذیرش ها هم فاند تعلق میگیره؟

با تشکر از وقتی که میگذارید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از توجه و دقت شما متشکرم. همینطور است که شما فرمودید و دانشجویی که از این مسیر پذیرفته میشود حقوق میگیرد و بیمه میشود و...

متن زیر روشن روی وبسایت دانشگاه آورده شده است.

نکته ما در خواست استاد برای همکاری مشترک با ایشان برای مقاله به عنوان پیش شرط پذیرش دکتری بود. من خیلی دلم میخواهد از دوستمان hadi6621 خواهش کنم که این قسمت را که در سایت دانشگاه دیده اند با انجمن به اشتراک بگذارند.

پایدار باشید

Unlike in many other countries, most PhD researchers in the Netherlands are paid employees, often working directly for the university. Because in the Netherlands, PhD students (doctoral-candidates) are generally recruited and appointed as staff, there are no formalized admissions procedures for PhD-programmes, nor are there annual admission deadlines.

https://www.utwente.nl/en/organisati...-pdeng-tenure/

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام... نظر خودم رو عرض میکنم.
    تا اونجاییکه من اطلاع دارم اکسترنال پی اچ دی ها در هلند هیچ حقوقی دریافت نمیکنن و حتی باید یه شهریه سالیانه هم به دانشگاه بپردازن.
    شما فقط در صورتی که برای پوزیشن های دکترا اقدام کنین و پذیرش بگیرین حقوق دریافت میکنین.
    موفق باشید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام

از توجه و نظرات هر دو عزیز ممنونم
    تو سایت موسسه درباره دوره PhD خیلی کلی توضیح داده و گفته که دانشجویان دکتری در Twente Graduate School (TGS) ثبت نام میشن، ولی در مورد تفاوت بین دو نوع توضیح نداده. فقط در آخر توضیحات اشاره کرده که رساله های دکتری در این موسسه مقاله بیس هستند، به ویژه برای external phd ها.

نکته دیگه اینکه، موقعی که من پروپوزال فرستادم براشون، بعد از بررسی و موافقت اولیه گفتند که دو دوره 2 - 3 هفته ای برم و اونجا بخش هایی از مقاله رو بنویستم، و ازم پرسیدن که برای این دوره از نظر مالی اکی هستی؟ که من گفتم نه نمیتونم هزینه ها رو تامین کنم، که بعدش بهم گفتن که نمیخواد بیای و مقاله رو از همونجا شروع کن و همکاری کنیم تا بعد از پایان این کار درباره دکتری تو تصمیم گیری بشه.

حالا به یکی از دانشجوهایی که تو سایت به عنوان اکسترنال پی اچ دی هست ایمیل میزنم و ازش میپرسم ببینم چی میگه.
    اون قسمتی از سایت موسسه که درباره پی اچ دی توضیح داده این آدرس هست :
    https://www.utwente.nl/en/bms/cheps/...s-a-cheps-PhD/

ممنون میشم اگر نظری دارید بفرمایید

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز

خیلی از به اشتراک گذاری تجربه تان متشکرم. حتما دوستان یگر هم مثل من استفاده میکنند.

در مورد همکاری من باز هم میخواهم حضورتان اصرار کنم که استقبال بفرمایید به بهترین شکل ممکن. فرصت خیلی خوبی است. اینطور ببینید که اگر میخواستید شهریه برای چنین دوره ای بدهید که استادی با شما تا این درجه در رشته مورد نظرتان همفکری کنند پرداخت خیلی بالایی میشد و الان این فرصت با میل و رغبت استاد در اختیار شماست.

امیدوارم که زحماتتان به بهترین نتیجه ها منجر شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi6621 نمایش پست ها
    سلام

از توجه و نظرات هر دو عزیز ممنونم
    تو سایت موسسه درباره دوره PhD خیلی کلی توضیح داده و گفته که دانشجویان دکتری در Twente Graduate School (TGS) ثبت نام میشن، ولی در مورد تفاوت بین دو نوع توضیح نداده. فقط در آخر توضیحات اشاره کرده که رساله های دکتری در این موسسه مقاله بیس هستند، به ویژه برای external phd ها.

نکته دیگه اینکه، موقعی که من پروپوزال فرستادم براشون، بعد از بررسی و موافقت اولیه گفتند که دو دوره 2 - 3 هفته ای برم و اونجا بخش هایی از مقاله رو بنویستم، و ازم پرسیدن که برای این دوره از نظر مالی اکی هستی؟ که من گفتم نه نمیتونم هزینه ها رو تامین کنم، که بعدش بهم گفتن که نمیخواد بیای و مقاله رو از همونجا شروع کن و همکاری کنیم تا بعد از پایان این کار درباره دکتری تو تصمیم گیری بشه.

حالا به یکی از دانشجوهایی که تو سایت به عنوان اکسترنال پی اچ دی هست ایمیل میزنم و ازش میپرسم ببینم چی میگه.
    اون قسمتی از سایت موسسه که درباره پی اچ دی توضیح داده این آدرس هست :
    https://www.utwente.nl/en/bms/cheps/...s-a-cheps-PhD/

ممنون میشم اگر نظری دارید بفرمایید

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام
    من می‌خوام برای پاییز ۲۰۲۱ برای هلند اپلای کنم برای phd. اونطور که فهمیدم، فقط باید از طریق vacancies اقدام کنیم که بتونیم حقوق phd رو بگیریم. آیا این مرسومه که با مکاتبه با استاد در صورتی که خود استاد رزومه و مدارک ما رو بپذیره ازش بخوایم که یه درخواست vacancy مرتبط با حیطه پژوهش ما بده و ما با اپلای برای اون پوزیشن پذیرش بگیریم؟؟؟

Junior Member Koorosh9091 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zhahmadi نمایش پست ها
    سلام
    من می‌خوام برای پاییز ۲۰۲۱ برای هلند اپلای کنم برای phd. اونطور که فهمیدم، فقط باید از طریق vacancies اقدام کنیم که بتونیم حقوق phd رو بگیریم. آیا این مرسومه که با مکاتبه با استاد در صورتی که خود استاد رزومه و مدارک ما رو بپذیره ازش بخوایم که یه درخواست vacancy مرتبط با حیطه پژوهش ما بده و ما با اپلای برای اون پوزیشن پذیرش بگیریم؟؟؟
    یک روال کلی وجود داره که پذیرش گرفتن از دانشگاه های استرالیا، آمریکا و کانادا و بعضا انگلستان بستگی به استاد داره و برای اپلای باید مستقیما با خود استاد وارد مکاتبه شد که در صورت تایید، استاد با آموزش دانشگاه هماهنگ میکنه که برای فرآیند پذیرش با شما در ارتباط باشند.

در مقابل، اکثر کشورهای اروپایی مثل هلند و همچنین کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند) به این صورته که پوزیشن هایی با موضوع خاص که از قبل آماده هستند رو روی سایت دانشگاه قرار میدن و برای اپلای شما با آموزش سروکار دارین. بعد از پایان مهلت اپلای، استاد اون موضوع خاص تصمیم گیری میکنه و با اون فرد وارد مکاتبه میشه.

بیشتر موارد این طوریه، البته همیشه استثنا هم وجود داره

نقل قول نوشته اصلی توسط Koorosh9091 نمایش پست ها
    یک روال کلی وجود داره که پذیرش گرفتن از دانشگاه های استرالیا، آمریکا و کانادا و بعضا انگلستان بستگی به استاد داره و برای اپلای باید مستقیما با خود استاد وارد مکاتبه شد که در صورت تایید، استاد با آموزش دانشگاه هماهنگ میکنه که برای فرآیند پذیرش با شما در ارتباط باشند.

در مقابل، اکثر کشورهای اروپایی مثل هلند و همچنین کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند) به این صورته که پوزیشن هایی با موضوع خاص که از قبل آماده هستند رو روی سایت دانشگاه قرار میدن و برای اپلای شما با آموزش سروکار دارین. بعد از پایان مهلت اپلای، استاد اون موضوع خاص تصمیم گیری میکنه و با اون فرد وارد مکاتبه میشه.

بیشتر موارد این طوریه، البته همیشه استثنا هم وجود داره
    برای همین کشورهای اروپایی که فرمودید، معمولا چند روز بعد از ددلاین تصمیم گیری انجام میشه (یه متوسط بدید کافیه) و اینکه اگه شما رو برای مصاحبه انتخاب نکنن هم بهتون میگن که انتخاب نشدی؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)