نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 96 از 204 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Ciello نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناس ارشد مکانیک دانشگاه تهران با معدل 18.61 هستم. دو تا مقاله کنفرانس بین المللی دارم. هنوز تافل ندادم. برای دکتری می خوام طراحی کشتی بخونم تو اروپا. یکی از بهترین گزینه ها دلفت هستش. اما تو vacancy ها من هیچ پوزیشنی پیدا نکردم. به نظرتون اگر با اساتید صحبت کنم، ممکنه پوزیشنی داشته باشن که تو سایت اعلام نشده باشه؟
    دوست عزیز

من نظر حودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیر
    قاعدتا تمام پوزیشن ها باید حتما روی سایت ادورتایز بشه
    ولی در کل ارتباط با استاد هیچ ایرادی نداره و ممکنه یه استادی با شما اصلا پروپوزال بنویسه
    و یا اینکه پوزیشنی باشه که بخواد چند ماه دیگه اعلام کنه و به شما خبرش رو بده

در مورد پوزیشن پیدا نکردن هم شما باید همیشه چک کنید سایت رو . تقریبا توی سال پخش میشه پوزیشن ها. و اگه الان نیست دلیلی نمیشه در ماه های اینده هم نباشه
    بسته به استادها و پروژه هاشون داره و نیازشون برای اون پروژه ها

موفق باشید

Junior Member

دوستان برای ورود ترم پاییز سپتامبر2017 برای phd ، تا کی مهلت اقدام برای اپلای میباشد، تقریبا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fayezeeeh نمایش پست ها
    دوستان برای ورود ترم پاییز سپتامبر2017 برای phd ، تا کی مهلت اقدام برای اپلای میباشد، تقریبا؟
    سلام
    برای مقطع phd هیچ ددلاین مشخصی وجود نداره...هر زمان که پوزیشن مورد نظر در زمینه کاری شما ایجاد شد میتونید برای اپلای اقدام کنید. حالا میتونه تو هر فصلی از سال باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر حودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیر
    قاعدتا تمام پوزیشن ها باید حتما روی سایت ادورتایز بشه
    ولی در کل ارتباط با استاد هیچ ایرادی نداره و ممکنه یه استادی با شما اصلا پروپوزال بنویسه
    و یا اینکه پوزیشنی باشه که بخواد چند ماه دیگه اعلام کنه و به شما خبرش رو بده

در مورد پوزیشن پیدا نکردن هم شما باید همیشه چک کنید سایت رو . تقریبا توی سال پخش میشه پوزیشن ها. و اگه الان نیست دلیلی نمیشه در ماه های اینده هم نباشه
    بسته به استادها و پروژه هاشون داره و نیازشون برای اون پروژه ها

موفق باشید
    ممنون از پاسختون.
    ممنون می شم این رو هم بفرمایید که در صورتی که با هیچ استادی توافق نکنم و فقط تا قبل از ددلاین مدارکم رو برای دانشگاه ارسال کنم، برای ارشد یا دکتری، امکان موفقیتم هست یا خیر.
    منظورم اینه که برای پذیرش گرفتن از دلفت، باید حتما با یک استاد توافق کنم و بعد مدارکم رو بفرستم یا می تونم مستقیم از طریق دانشگاه اقدام کنم.
    این موضوع برای مقطع ارشد و دکتری تفاوتی داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ciello نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    ممنون می شم این رو هم بفرمایید که در صورتی که با هیچ استادی توافق نکنم و فقط تا قبل از ددلاین مدارکم رو برای دانشگاه ارسال کنم، برای ارشد یا دکتری، امکان موفقیتم هست یا خیر.
    منظورم اینه که برای پذیرش گرفتن از دلفت، باید حتما با یک استاد توافق کنم و بعد مدارکم رو بفرستم یا می تونم مستقیم از طریق دانشگاه اقدام کنم.
    این موضوع برای مقطع ارشد و دکتری تفاوتی داره؟

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نطر باقی دوستان رو هم بگیرید

من متوجه منظورتون نشدم.
    برای دکترا که پوزیشن هایی اعلام میشن و شما برای اون پوزیشن ها اپلای مکینید و رزومه تون رو استادها بررسی میکنن و درصورت قبول باهاتون مصاجبه میکنن و بعدش شما دانشجوی دکترا میشین. بنابراین بدون هماهنگی با استاد و فرستادن رزومه برای دانشگاه رو متوجه نمیشم! به هر حال باید یه پوزیشنی باشه که براش اپلای کنید

برای مقطع ارشد شما میتونید بر طبق ددلاین ها اپلای کنید. برای مقطع ارشد به صورت معمول همه جای دنیا (کلی دارم عرض میکنم) نیازی به هماهنگی با استاد نیست ولی هماهنگی با استاد هیچ ایرادی نداره (بعضی جاها هم نیازه ولی دلفت این نیاز رو نداره و اجباری نیست)
    به هر حال برای دلفت شما باید اپلای کنید و اپلیکیشنتون برای مقطع ارشد بررسی میشه و بعدش بهتون اکسپتنس میدن یا نمیدن. اجباری برای ازتباط با استاد برای مقطع ارشد نیست

برای دکترا هم اجباری نیست! به هر حال اون پوزیشن اعلام شده دکترا مربوط به استادی میشه و رزومه شما میره زیر دست اون استاد

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    history

باسلام خدمت دوستان این انجمن
    یه سوالی برای من پیش اومده که چون مربوط به اپلای درباره پوزیشن خالی در هلند هست اینجا مطرح میکنم.
    من دارم برای یه پوزیشن خالی دکتری در هلند اقدام می کنم... اونا در سایتشون فعلا برای اپلای این چهار مورد رو می خوان:
    انگیره نامه - رزومه - ایمیل سه تا از استادای ارشد و نوشتن یک پرو پوزال سه صفحه ای
    من همه رو آماده کردم ولی در مورد پروپوزال سوال داشتم که این سه صفحه دقیقا باید شامل چه مطالبی باشه؟ چون اکثر پروپوزال ها 15 صفحه ای هستند .
    لطفا اگه کسی اطلاع داره راهنماییی ام کنه.
    خیلی گیج شدم. یعنی همون 15 صفحه معمول رو در همین سه صفحه خلاصه کنم با حفظ همون سر فصل ها و عنوان ها.؟
    لطفا اگه کسی پروپوزال سه صفحه ای نوشته نمونه اش رو برم بزاره یا اگه سایتی هست که همچین پروپوزالهایی برای نمونه هست بگه.ممنون
    سوال دوم اینکه
    اینا نگفتن مهلت ارسال مدارک کلی از جمله مدارک ارشد و لیسانس و ریزنمرات و مدرک آیلتس کی هست . فقط گفتن برای اول فوریه باید شخص پذیرفته شده سر کلاس باشه.
    بنظر کسایی که برای پوزیش خالی اپلای کردن ، بعداز ارسال این مدارک چقدر وقت دارم که باقی مدارکم رو آماده کنم.بخصوص آیلتسم رو که 2 ماه دیگه میگیرم.ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shadishadan نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان این انجمن
    یه سوالی برای من پیش اومده که چون مربوط به اپلای درباره پوزیشن خالی در هلند هست اینجا مطرح میکنم.
    من دارم برای یه پوزیشن خالی دکتری در هلند اقدام می کنم... اونا در سایتشون فعلا برای اپلای این چهار مورد رو می خوان:
    انگیره نامه - رزومه - ایمیل سه تا از استادای ارشد و نوشتن یک پرو پوزال سه صفحه ای
    من همه رو آماده کردم ولی در مورد پروپوزال سوال داشتم که این سه صفحه دقیقا باید شامل چه مطالبی باشه؟ چون اکثر پروپوزال ها 15 صفحه ای هستند .
    لطفا اگه کسی اطلاع داره راهنماییی ام کنه.
    خیلی گیج شدم. یعنی همون 15 صفحه معمول رو در همین سه صفحه خلاصه کنم با حفظ همون سر فصل ها و عنوان ها.؟
    لطفا اگه کسی پروپوزال سه صفحه ای نوشته نمونه اش رو برم بزاره یا اگه سایتی هست که همچین پروپوزالهایی برای نمونه هست بگه.ممنون
    سوال دوم اینکه
    اینا نگفتن مهلت ارسال مدارک کلی از جمله مدارک ارشد و لیسانس و ریزنمرات و مدرک آیلتس کی هست . فقط گفتن برای اول فوریه باید شخص پذیرفته شده سر کلاس باشه.
    بنظر کسایی که برای پوزیش خالی اپلای کردن ، بعداز ارسال این مدارک چقدر وقت دارم که باقی مدارکم رو آماده کنم.بخصوص آیلتسم رو که 2 ماه دیگه میگیرم.ممنون
    دوست عزیز من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مورد پروپوزال ۳ صفحه ای همون حرفی که خودتون زدید درسته. همون پروپوزال ۱۰ صفحه ای خودتون رو میتونید توی ۳ تا ۵ صفحه خلاصه کنید و یه سری از اضافات رو حدف کنید. تا اونجایی که میدونم میتونید صفحه مربوط به ریفرنس ها رو نشمرید یعنی میشه ۳ صفحه پروپوزالتون باشه و صفحه۴م همون ریفرنس هاتون باشه. اینی که تایتل ها چی باشه رو میتونید به راحتی توی گوگل پیدا کنید مثلا این لینک و این لینک و خیلی لینک های بهتری رو هم میشه توی سایت دانشگاه های معتبر پیدا کرد که من اینجا نذاشتم و زحمتش با خودتون. توی پروپوزال های ۳ تا ۵ صفحه ای مهمولا موارد مهم تر گفته میشه. مثلا بحث لیتریچر ریویو رو میتونید توی یکی دو پاراگراف بیارید و یا اینکه ۲ صغحه واسش بنویسید ! این بسته به خودتون و نوع پروپوزال خواسته شده داره. یا مثلا جدول زمانی کارتون رو میتونید یه دیتیل بیشتری در پروپوزال های ۱۰ صفحه ای شرح بدید و شاید خلاصه ش در حد چند تا بولت پوینت برای پروپوزال ۳ صفحه ای کافی باشه.
    درضمن میتونید از استاد مربوطه هم بپرسید با ایمیل که دقیقا چه مواردی مد نظرشونه برای ارایه شدن در پروپوزال (البته اگه وقت هست هنوز !) در کل آماده کردن پروپوزال در ۳ صفحه مثلا با فونت ۱۲ تقریبا فضای کافی رو بهتون برای ارایه مطالبتون میده. و همونطور که گفتم میتونید فقط تایتل های مهم و حیاتی رو بذارید. یه مقدمه....چرایی موضوع و اهمیتش....روش مورد نظر شما برای انجام و حل مشکل....جدول زمانی.....موارد و وسایل و بودجه مورد نیاز (اگه جیز خاصی نیازه!! اگه نه میتونید حذف کنید....نتیجه گیری و توضیج در مورد سودها و خروجی های کارتون (اینی که فلان چیز بهبود داده میشه با این روش و احتمالا مقاله های علمی چاپ میکنید و توضیحاتی ازین دست) .....و اخر هم ریفرنس ها) اینایی که من عرض کردم خیلی خیلی کلیه و بسته به خودتونم داره به عنوان یه محقق که در چهارچوب ولی با دید خودتون پروپوزال رو بنویسید. پروپوزال نوشتن یه قانون ۱۰۰درصدی نیست که اگه یه واو کم بشه همه چی منتفی بشه......
    انتهای پروپوزالتونم میتونید بنویسید که این ورژن خلاصه شده پروپوزاله و درصورت نیاز و خواست، پروپوزال اصلی با دیتیل کامل ارایه میشه
    ولی در نهایت اگه وقت هست من خودم هماهنگی اولیه با استاد رو ترجیح میدم اگه جواب داد چه بهتر و اگه نداد همین روندی که خودتون گفتید رو دنبال میکنید تهایتش

در مورد سوال دوم:

پوزیشن های هلند که وکنسی هستند قاعدتا نیازی به مدرک زبان ندارند مگه اینکه توی متن خود وکنسی بهش اشاره شده باشه. اگه اشاره شده پس تاریخی هم برای ارسالش گفته شده قاعدتا. اگه اشاره نشده شما بهش نیازی نخواهید داشت و توی مصاحبه استادها زبانتون رو ارزیابی میکنند. ولی من همیشه گفتم و الان هم میگم زبان سوای خواسته شدن و نشدنش خیلی خیلی خیلی مهمه و میتونه به رزومه تون وزن بده و کمک کنه. شما تاریخ ها از کنترلتون خارجه بنابراین نگران نباشید. همون تاریخی که ثبت نام کردید رو امتحان بدید و مدرکتون رو بگیرید. معمولا هر پوزیشنی باید تکلیف اولیه ش بین ۳ هفته تا ۳ ماه بعد مشخص شه. این عدد تقریبیه و بسته به نوع پروژه و خواست استاد متفاوته. خیلی هم دلتون نگرانه میتونید از منشی مربوطه بپرسید ولی به نظر من با ارامش روی تاریخ خودتون امتحان بدید و مدرکتون رو بگیرید
    مدارک مربوط به ارشد و لیسانس رو معمولا (البته بعضی از استادها برای مراحل اول بررسی هم میخوان که اپلود کنید که خب اگه این باشه توی متن وکنسی خواسته میشه) بعد ازاینکه اکسپت شدید منشی ازتون میخواد که جزو مدارک پرونده تون بذاره و بعدش برای ویزا براتون اقدام کنه.

در هر صورت شما چه مدارکتون اماده ست و چه نیست نگران نباشید و برای پوزیشن اپلای کنید و بذارید روند اون وشما به صورت نرمال جلو بره. (هرچند در مورد مدارک ارشد و لیسانس هرچی زودتر اماده کنید خودتون راحت ترید و ارامش بیشتری دارید. ترجمه و مهر و داستان هایی شبیه به این وقت گیره...)

یه مورد دیگه هم اینکه پوزیشنهایی که به صورت وکنسی اعلام میشن قاعدتا خودشون باید یه پروپوزالی داشته باشن. یعنی اون پوزیشن بر اساس یه پروپوزال اولیه تعریف میشه. منظورم اینه شاید در مورد شما هم پروپوزال اولیه موجوده و از شما به عنوان ریسرچر خواسته شده که طرح و برنامه و چهارچوب ذهنیتون رو برای انجام اون پروپوزال در قالب پروپوزال خودتون شرح بدید. اگه این مورده خب شما باید بیشتر روی طرح و برنامه خودتون فکوس کنید توی پروپوزالی که مینویسید
    اگه کلا هیچ پروپوزال اولیه ای وجود نداره که هیچی. (هرچند اینجوری یه خورده با وکتسی بود در تعارضه و عجیب میزنه )

موفق باشید
    ویرایش توسط ali728 : September 6th, 2016 در ساعت 02:17 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    history

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مورد پروپوزال ۳ صفحه ای همون حرفی که خودتون زدید درسته. همون پروپوزال ۱۰ صفحه ای خودتون رو میتونید توی ۳ تا ۵ صفحه خلاصه کنید و یه سری از اضافات رو حدف کنید. تا اونجایی که میدونم میتونید صفحه مربوط به ریفرنس ها رو نشمرید یعنی میشه ۳ صفحه پروپوزالتون باشه و صفحه۴م همون ریفرنس هاتون باشه. اینی که تایتل ها چی باشه رو میتونید به راحتی توی گوگل پیدا کنید مثلا این لینک و این لینک و خیلی لینک های بهتری رو هم میشه توی سایت دانشگاه های معتبر پیدا کرد که من اینجا نذاشتم و زحمتش با خودتون. توی پروپوزال های ۳ تا ۵ صفحه ای مهمولا موارد مهم تر گفته میشه. مثلا بحث لیتریچر ریویو رو میتونید توی یکی دو پاراگراف بیارید و یا اینکه ۲ صغحه واسش بنویسید ! این بسته به خودتون و نوع پروپوزال خواسته شده داره. یا مثلا جدول زمانی کارتون رو میتونید یه دیتیل بیشاری در پروپوزال های ۱۰ صفحه ای شرح بدید و شاید خلاصه ش در حد چند تا بولت پوینت برای پروپوزال ۳ صفحه ای کافی باشه.
    درضمن میتونید از استاد مربوطه هم بپرسید با ایمیل که دقیقا چه مواردی مد نظرشونه برای ارایه شدن در پروپوزال (البته اگه وقت هست هنوز !) در کل آماده کردن پروپوزال در ۳ صفحه مثلا با فونت ۱۲ تقریبا فضای کافی رو بهتون برای ارایه مطالبتون میده. و همونطور که گفتم میتونید فقط تایتل های مهم و حیاتی رو بذارید. یه مقدمه....چرایی موضوع و اهمیتش....روش مورد نظر شما برای انجام و حل مشکل....جدول زمانی.....موارد و وسایل و بودجه مورد نیاز (اگه جیز خاصی نیازه!! اگه نه میتونید حذف کنید....نتیجه گیری و توضیج در مورد سودها و خروجی های کارتون (اینی که فلان چیز بهبود داده میشه با این روش و احتمالا مقاله های علمی چاپ میکنید و توضیحاتی ازین دست) .....و اخر هم ریفرنس ها) اینایی که من عرض کردم خیلی خیلی کلیه و بسته به خودتونم داره به عنوان یه محقق که در چهارچوب ولی با دید خودتون پروپوزال رو بنویسید. پروپوزال نوشتن یه قانون ۱۰۰درصدی نیست که اگه یه واو کم بشه همه چی منتفی بشه......

در مورد سوال دوم:

پوزیشن های هلند که وکنسی هستند قاعدتا نیازی به مدرک زبان ندارند مگه اینکه توی متن خود وکنسی بهش اشاره شده باشه. اگه اشاره شده پس تاریخی هم برای ارسالش گفته شده قاعدتا. اگه اشاره نشده شما بهش نیازی نخواهید داشت و توی مصاحبه استادها زبانتون رو ارزیابی میکنند. ولی من همیشه گفتم و الان هم میگم زبان سوای خواسته شدن و نشدنش خیلی خیلی خیلی مهمه و میتونه به رزومه تون وزن بده و کمک کنه. شما تاریخ ها از کنترلتون خارجه بنابراین نگران نباشید. همون تاریخی که ثبت نام کردید رو امتحان بدید و مدرکتون رو بگیرید. معمولا هر پوزیشنی باید تکلیف اولیه ش بین ۳ هفته تا ۳ ماه بعد مشخص شه. این عدد تقریبیه و بسته به نوع پروژه و خواست استاد متفاوته. خیلی هم دلتون نگرانه میتونید از منشی مربوطه بپرسید ولی به نظر من با ارامش روی تاریخ خودتون امتحان بدید و مدرکتون رو بگیرید
    مدارک مربوط به ارشد و لیسانس رو معمولا (البته بعضی از استادها برای مراحل اول بررسی هم میخوان که اپلود کنید که خب اگه این باشه توی متن وکنسی خواسته میشه) بعد ازاینکه اکسپت شدید منشی ازتون میخواد که جزو مدارک پرونده تون بذاره و بعدش برای ویزا براتون اقدام کنه.

در هر صورت شما چه مدارکتون اماده ست و چه نیست نگران نباشید و برای پوزیشن اپلای کنید و بذارید روند اون وشما به صورت نرمال جلو بره. (هرچند در مورد مدارک ارشد و لیسانس هرچی زودتر اماده کنید خودتون راحت ترید و ارامش بیشتری دارید. ترجمه و مهر و داستان هایی شبیه به این وقت گیره...)

موفق باشید
    واقعا ممنون از راهنمایی تون. فقط یه سوال دیگه اینکه تمام مدارک ترجمه شده ام باید به امضای سفارت برسه ؟ یا فقط ترجمه توسط این دفترهای رسمی و مهرهایی که میزنن کافیه ؟ کلا اگه میشه یه توضیحی هم درمورد مدارک مورد نیاز برای پوزیشن ها و نحوه ی ترجمه اش بگید .ممنون

سلام
    من برای یک پوزیشن در یکی از دانشگاههای هلند اقدام کردم از طریق سایت. طبق چیزی که خودشون نوشتن، ددلاین برای اپلای کردن اول سپتامبر بود. اما همچنان سایت اپلای باز هست و بسته نشده ( توضیح اینکه این پروژه جزیی از 6 تا پروژه بوده که بین سه تا کشور پخش بوده. هر موقعیت دکترا هم جوینت بین دو تا از این سه تا کشور بوده. الان از اون 6 تا موقعیت ، 4 تای مربوط به کشورهای دیگه خط خورده اما دوتای مربوط به هلند هنوز خط نخورده).
    آیا این میتونه نشون دهنده این باشه که استاد هلندیه هنوز از بین کسانی که اپلای کردن، شخص مناسبی رو پید نکرده؟
    من تا کی میتونم امیدوار باشم که استاده باهام تماس بگیره؟
    اصلا روال کار چی هست؟ معمولا چند روز پس از پایان ددلاین تقاضاها رو بررسی میکنند و اطلاع میدن؟
    اگر پذیرفته نشده باشم هم بهم اطلاع میدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    history

ممنون که جواب دادید. معلومه که واقعا به موضوع اشراف دارید. بله یه طرحی دادند و خواستن سه داوطلب دکتری روش کار کنن .رشته ی من جزوه رشته های انسانیه و این طرح رو هم که دادن مربوط به تاریخ هست که رشته ی منم همینه. می تونم موضوعی رو براتون بفرستم یا ایمیل کنم تا شما بتوانید دقیق تر راهنمایی ام کنید؟ واقعا خیلی گیج شدم در رابطه به نوشتن این پروپوزال سه صفحه ای.ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)