صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 125

موضوع: بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, Mechanical Engineering, UT/Netherlands

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط GEMgirl نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دانشگاه های جاهایی مثل هلند و آلمان که میگن شهریه نداره. همچنان کمک هزینه تحصیل یا همون فاند رو میدن برای زندگی؟ میزان فاند دکترا برای همه یه میزان هست؟ یا باز بحث فول‌فاند و این چیزا هست؟
    زبان تحصیل چی هست؟ هلندی یا انگلیسی؟
    دانشگاه های برترش کدوماست؟ دلفت بهتره یا اراسموس؟ (دو رشته مکانیک و بیوتکنولوژی)
    دوست عزیز، دکترا در دانشگاه‌های هلند به عنوان کار محسوب می‌شه، و پوزیشن‌های دکترا (که معمولاً توی وبسایت دانشگاه میذارن) هم همیشه با فاند هستند. بنابرین اگر دنبال دکترا بدون فاند هستید بهترین کار اینه که با گروهی که میخواید در آنجا دانشجوی دکترا بشوید تماس بگیرید. گروه دانشگاه در زمینه بیو تکنولوژی رو می‌تونید گوگل کنید و توی وبسایتشون ببینید کارشون چطوری هست و چند تا دانشجوی دکترا دارن، و غیره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

سلام. چندتا سوال
    ۱. اگر برای یک پوزیشن vacancyپذیرش گرفته باشیم ایا میتونیم مثلا در کتابخونه اونجا هم یه کار پاره وقت بگیریم واسه کمک خرج مون؟
    ۲. اگر بخواهیم در خوابگاه همون دانشگاه دلفت ساکن بشیم امکانش هست؟ قیمتش گرون تر از اجاره خانه میشه؟
    اخه من نمیدونم یک دختر تنها اونجا چطوری و کجا باید بره بگرده و خونه پیدا کنه😔

Junior Member

دوستان سلام.
    من کارشناسی مکانیک از دانشگاه دولتی اراک با معدل 13.50 دارم.هیچ مقاله ایی هم ندارم.(چون میخواستم وارد کار آزاد بشم و به سطح علمیم فکر نمیکردم)
    تازه بعد دوسال میخواهم ارشد شرکت کنم .اگر به امید خدا در رشته مهندسی سیستم های انرژی مقطع ارشد در دانشگاه شریف یا تهران یا علم و صنعت قبول بشم، و یکی مقاله isi ثبت کنم و این دوسال کلاس خصوصی آماده سازی ازمون ایلتس برم تا برای بورسیه دکتری هلند بتونم اقدام کنم.(درواقع این برنامه ریزی رو کردم که حتما اتفاق میفته به امید خدا و خودم).تمام تاپیک هارو هم خوندم ولی کسی شرایط منو نداشت.با توجه به شرایطم اگر یک جای خالی پیدا کنم میتونم از عهدش بربیام و اخراج نشم؟بعد سوالی که مهمه دارم بعد از تموم شدن دکترا، آیا شغلی مناسب میتونم پیدا کنم و درامد خوبی داشته باشم و تشکیل زندگی بدم؟؟
    کسی اگر میتونه از صفر تا صد منو راهنمایی کنه بخدا دعاش میکنم.ممنونم
    ویرایش توسط safil : January 7th, 2018 در ساعت 03:34 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط safil نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من کارشناسی مکانیک از دانشگاه دولتی اراک با معدل 13.50 دارم.هیچ مقاله ایی هم ندارم.(چون میخواستم وارد کار آزاد بشم و به سطح علمیم فکر نمیکردم)
    تازه بعد دوسال میخواهم ارشد شرکت کنم .اگر به امید خدا در رشته مهندسی سیستم های انرژی مقطع ارشد در دانشگاه شریف یا تهران یا علم و صنعت قبول بشم، و یکی مقاله isi ثبت کنم و این دوسال کلاس خصوصی آماده سازی ازمون ایلتس برم تا برای بورسیه دکتری هلند بتونم اقدام کنم.(درواقع این برنامه ریزی رو کردم که حتما اتفاق میفته به امید خدا و خودم).تمام تاپیک هارو هم خوندم ولی کسی شرایط منو نداشت.با توجه به شرایطم اگر یک جای خالی پیدا کنم میتونم از عهدش بربیام و اخراج نشم؟بعد سوالی که مهمه دارم بعد از تموم شدن دکترا، آیا شغلی مناسب میتونم پیدا کنم و درامد خوبی داشته باشم و تشکیل زندگی بدم؟؟
    سلام
    شما هنوز شروع نکردید و نگران اخراج هستید؟ این سایت اطلاعات مفید راجع به هلند داره که میتونید استفاده کنید. برای دکترا سایت گروه ها/اساتید و دانشگاه ها باید چک کنید. موفق باشیدhttp://www.eurogates.nl/universities

http://www.eurogates.nl/can-i-study-in-holland/
    http://www.eurogates.nl/application-...-universities/
    http://www.eurogates.nl/grants/
    http://www.eurogates.nl/programs/

سلام، راهی کخ انتخاب کردین منطقی و معقول هست.
    تحصیل در مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های تراز اول کشور خیلی کمک کننده هست، نه فقط بخاطر اسمش، بخاطر اینکه امکان رشد بیشتری هم دارین. سعی کنین در مقطع ارشد معدل بالایی به دست بیارین و از نظر پژوهشی هم تا حد امکان رزومه تون رو قوی کنین، در کنارش مدرک زبان رو هم بگیرین. قطعا برای خیلی از کشورها و دانشگاه ها شانس دارین، هیچ لزومی نداره خودتون رو به هلند محدود کنین. هلند فقط یک گزینه هست مثل بقیه کشورها. میگین هیچ کس شرایط شما رو نداشت، من شرایطم از شما اگه بدتر نبود، بهتر هم نبود.
    واسه ارشد خوندم، شدم رتبه یک کنکور، معدل ارشد بالای 18، سه تا مقاله، نمره زبان همه چیز رو به دست آوردم و الان اینجا دانشجوی دکترا هستم! فقط باید سخت تلاش کنین. نگران اخراج شدن هم نباشید، اگه از نظر علمی و پژوهشی خودتون رو تقویت کنین، حتما می تونین برای دکترا پذیرش بگیرین و در نهایت دکتراتون رو بگیرین.
    در مورد شغل و درآمد، به خیلی پارامترها بستگی داره و من نمی تونم اظهار نظر کنم.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط safil نمایش پست ها
    دوستان سلام.

Junior Member

سلام
    برای مقطع پست داک فاند میدن؟ متوسط فاند چقدره؟
    رشته حسابداری

ApplyAbroad Superstar

سلام پست دکترال فرصت دانشجویی نیست و فاند اعطا نمیکند بلکه یک شغل است و شما حقوق میگیرید و مالیات میدهید و غیره. مثل هر شغل اکادمیک دیگر مثل اساتیدی که مثلا سر کلاس میروند. میزان حقوق البته معمولا در سطوح پایین جداول حقوق دانشگاهها است. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodd نمایش پست ها
    سلام
    رشته حسابداری
    ویرایش توسط susighton : April 12th, 2018 در ساعت 10:47 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodd نمایش پست ها
    سلام
    رشته حسابداری

بسته به نوع پروژه داره
    از حقوق دکترا کمی بالاتره
    و به طور خیلی خیلی خیلی کلی چیزی بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تاست
    که بسته به این داره قراردادتون چند ساله باشه
    من هم رشته ای شما نیستم و نمیدونم توی محدوده رشته شما داستان چیه
    ولی با تقریب و به صورت جنرال توی همون محدوده ایه که نوشتم

موفق باشید

Junior Member

سلام به همه بزرگواران. خیلی ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید. بنده 32 سالمه و لیسانس علوم آزمایشگاهی در ازاد بوده با معدل 19 و ارشدم در دانشگاه علوم پزشکی دولتی بوده با معدل 18. به تعداد 8 مقاله دارم که سه تاش اسکوپوس و پابمد هست و بقیه داخلی. قصد پیدا کردن کار و یا ادامه تحصیل دکترا ( دو مورد جداگانه اگر راهنمایی بفرمایید) در کشور هلند رو دارم. بودجه زیادی هم ندارم تقریبا 4هزار یورو. مدرک زبان ایلتس ندارم ولی امتحان زبان msrt که دادم تقریبا 70 شدم. ایا با توجه به رزومه ام، میتونم واسه دکترا اونجا پذیرش بگیرم؟ یا کار پیدا کنم؟ ایا اونجا حقوق میدن که بنده نگران مخارجم نباشم( مگرنه مجبور میشم برگردم). چون خیلی مشتاقم که از ایران برم و تو اروپا باشم( حتی کشورهای درجه دو اروپا در شرقش). ممنونم که وقت گذاشتین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arshad93 نمایش پست ها
    سلام به همه بزرگواران. خیلی ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید. بنده 32 سالمه و لیسانس علوم آزمایشگاهی در ازاد بوده با معدل 19 و ارشدم در دانشگاه علوم پزشکی دولتی بوده با معدل 18. به تعداد 8 مقاله دارم که سه تاش اسکوپوس و پابمد هست و بقیه داخلی. قصد پیدا کردن کار و یا ادامه تحصیل دکترا ( دو مورد جداگانه اگر راهنمایی بفرمایید) در کشور هلند رو دارم. بودجه زیادی هم ندارم تقریبا 4هزار یورو. مدرک زبان ایلتس ندارم ولی امتحان زبان msrt که دادم تقریبا 70 شدم. ایا با توجه به رزومه ام، میتونم واسه دکترا اونجا پذیرش بگیرم؟ یا کار پیدا کنم؟ ایا اونجا حقوق میدن که بنده نگران مخارجم نباشم( مگرنه مجبور میشم برگردم). چون خیلی مشتاقم که از ایران برم و تو اروپا باشم( حتی کشورهای درجه دو اروپا در شرقش). ممنونم که وقت گذاشتین.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

1. بله حتما شانس دارید و بهتره برای تمام پوزیشن هایی که بهتون میخوره اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید (هرچند پرسیدن سوال در مورد شانس اساسا از پایه اشتباهه)
    2. رزومه و معدل های خوبی داشتید و دارید و به میزان نزدیکی رزومه ی علمیتون به پروژه های موجود میتونید امیدوار باشید
    3. پروژه های دکترایی که به صورت وکنسی و پوزیشن اعلام میشن حقوق دارند و شما نگرانی ازین بابت نحواهید داشت
    4. امتحان زبان و مدرکش ممکنه برای خیلی از پوزیشن ها به صورت افیشال نیاز نشه و نخوان ازتون ولی حتما و حتما در دادن امتحان شک نکنید و بدونید امتحان زبان دادن همیشه خوبه و هیچ ضرری نداره و رنگ رزومه تون رو عوض میکنه. شما با مدرک زبان ادم بهتریم میشید! بنابراین حتما روی زبانتون بدون هیچ شکی کار کنید
    5. این لینک پست 907 رو بخونید به صورت جنرال کمکتون میکنه برای مراحل اپلای (شما باید دانشگاه های هدفتون رو توی رشته خودتون پیدا کنید)

6. در مورد کار راه متفاوت و شاید دشوارتری روبروتون خواهد بود اونم برای کشوری مثل هلند. خیلی از کارها مخصوصا توی رشته شما نیاز داره که شما هم به زبان انگلیسی مسلط باشید و هم زبان هلندی. درضمن صدور ویزای کاری پروسه دیگه ای داره و اون کمپانی باید برای شما هزینه هایی رو پرداخت کنه و براتون بلوکارت بگیره احتمالا و .... (من اطلاعاتم در این مورد حیلی دقیق نیست)

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)