صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 125

موضوع: بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

به همه دوستانی که پذیرش گرفتن و اقامت میخوان (نوع دائمی) توصیه میکنم که در ماه اول نسبت به صدور مدارک لازم برای امور مالیاتی از طرف دانشگاه اقدام کنند.ممکن هستش دانشگاه ماه اول بدلیل عدم ارسال مدارک شما به امور مالیاتی مدت زمان شما کم بشه.حتما این مورد رو در دانشگاه پس از ورود پی گیری کنند.ونیز یادگیری زبان هلندی برای اخذ اقامت دائم لازمه
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

دوست عزیز. تا جایی که من میدونم دکترا در اروپا به صورت position ای هست. و با پولی که می دهند میشه زندگی راحت حتی دونفره هم داشت. چون دکترا در اروپا شغل محسوب میشه و از مزایای یک شغل رسمی برخورداره. اما علی رفم مزایای خوبش Position گرفتن سخته.
    Life is a Choice

سلام

من لیسانس نقاشی از دانشگاه تهران با معدل 16/5، و فوق لیسانس پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18 دارم. میخوام تو رشته ایرانشناسی در هلند واسه دکترا اقدام کنم. تافل یا آیلتس هم ندارم ولی تا سال آینده میگیرم.
    یک مقاله علمی _ پژوهشی داخلی هم دارم
    کسی میدونه تو این زمینه کدوم یک از دانشگاههای هلند فعال هستند؟
    دوم اینکه اگه این رشته پوزیشن نباشه و حقوقی پرداخت نکنن هزینه تحصیل در مقطع دکترا حدود چقدر هست؟
    ممنونم.

Junior Member

سلام
    خواستم بدونم دکترا تو هلند شغل محسوب میشه و مث نروژ حقوق بالایی داره؟ ماهانه چقدر به دانشجوی دکترا میدن؟ و آیا با این مقدار میشه من و همسرم اونجا زندگی کنیم؟ ( فقط یکیمون حقوق بگیره و یکی دیگه ارشد بخونه )؟
    برای ارشد هم بورس هایی هست یا نه؟
    و کلا سطح علمی ، جو دانشگاههاش و اجتماعش و اخلاق اساتید و آب و هوا و .. چطوره؟؟
    آلمان بهتره یا هلند برای رشته برق؟ ( با توجه به داشتن یک حقوق یا فاند برای دو نفر)
    ممنونم

Junior Member

برادر من فنلاند؟!!!
    همینطوری کپی پیست؟ بعد توقع داری آدمایی که جواب میدن خیلی با دقت و حوصله جواب بدن؟
    حداقل برای سوالی که میپرسین یه ذره وقت بزارین که دیگرونی که نوشته شما رو میخونن براش ارزش قایل شن. من نمیدونم چی به سر ماها اومده اینجوری شدیم.
    دکترا در هلند شغل حساب میشه. خیر مثل نروژ حقوق بالایی نداره سال اول ۱۸۰۰ یورو در ماه حقوق شماست ( در صورت اقدام برای قانون سی در صد)
    بله بورس برای ارشد هم هست.
    کلا سطح علمی ، جو دانشگاههاش و اجتماعش و اخلاق اساتید و آب و هوا و ... خوبه !!! (این نحوه جواب دادن به این مدل سوال هست!)
    اطلاعی ندارم. آلمان حقوقتون ۲۰۰۰ یورو هست ولی مردم انگلیسی حرف نمیزنن در حالی که در هلند همه به خوبی انگلیسی حرف میزنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    سلام
    خواستم بدونم دکترا تو فنلاند شغل محسوب میشه و مث نروژ حقوق بالایی داره؟ ماهانه چقدر به دانشجوی دکترا میدن؟ و آیا با این مقدار میشه من و همسرم اونجا زندگی کنیم؟ ( فقط یکیمون حقوق بگیره و یکی دیگه ارشد بخونه )؟
    برای ارشد هم بورس هایی هست یا نه؟
    و کلا سطح علمی ، جو دانشگاههاش و اجتماعش و اخلاق اساتید و آب و هوا و .. چطوره؟؟
    آلمان بهتره یا فنلاند برای رشته برق؟ ( با توجه به داشتن یک حقوق یا فاند برای دو نفر)
    ممنونم

Junior Member

سلام به دوستان
    من اکثر مطالب مربوط به دکترا در هلند، اتریش و فنلاند رو خوندم. چیزی که فهمیدم این بوده که دکترا شغله و داراری درامد ماهیانه اما بورسیه کامل برای تحصیل دکترا به فرد نمیدهند، مسئول پیدا کردن محل اقامت خودت هستی و نه فرضا دانشگاه، زبان هلندی باید بلد باشی و نمره ایلتس بالای 7 یا تافل بالای 100، پوزیشن خالی در دکترا هم برای من که میخام گرایش حمل و نقل رو از میون گرایشهای مهندسی عمران بخونم، خیلی سخت پیدا میشه و البته من تابحال چیزی پیدا نکردم
    چه بد!! واقعا ناامید شدم

دوستان آیا درست متوجه شدم؟ لطفا اگر اطلاعی دارید بگید.
    ممنون

Junior Member

دکترا شغل هست درسته.
    یعنی چی اما بورسیه کامل به فرد نمیدهند؟ تعریف شما از بورسیه چی هست؟ بله مسول پیدا کردن محل اقامت خودتون هستین که البته بعضی از دانشگاه ها بهتون کمک میکنن برای پیدا کردن جا. کی گفته زبان هلندی باید بلد باشین؟ این اطلاعاتو از خودتون دارین میگین احتمالا! من اینجا ندیدم کسی یه همچین چیزی بگه! من به شخصه جز سلام به هلندی هیچی از هلندی نمیدونم! پس چجوری اینجام؟

نمره آیلتس یا تافل بستگی به گروهتون داره. به عنوان مثال شخص من هیچ مدرک زبانی نداشتم ! چرا که گروهمون اصلا اینو ازم نخواست چون در زمان مصاحبه خوب انگلیسی حرف میزدم.
    شما باید به دنبال پوزیشن خالی باشین. اینجا چیزی به عنوان رشته مهندسی عمران گرایش حمل و نقل نیست. بلکه یک کار تحقیقاتی با موضوع حمل و نقل میتونه باشه (خودتون متوجه شدین که اینجا شغل هست دکترا پس اینکه مثلا یه لینک بزارن براتون تو سایت دانشگاه که ملت بیاین اینجا کلیک کنین اگه میخواین دکترای عمران گرایش حمل و نقل بخونین! وجود نداره).
    شما باید تو سایت تک تک دانشگاه ها دنبال موقعیت خالی باشین که قبلا اینجا اعلام شده چجوری!
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط SaBa006 نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من اکثر مطالب مربوط به دکترا در هلند، اتریش و فنلاند رو خوندم. چیزی که فهمیدم این بوده که دکترا شغله و داراری درامد ماهیانه اما بورسیه کامل برای تحصیل دکترا به فرد نمیدهند، مسئول پیدا کردن محل اقامت خودت هستی و نه فرضا دانشگاه، زبان هلندی باید بلد باشی و نمره ایلتس بالای 7 یا تافل بالای 100، پوزیشن خالی در دکترا هم برای من که میخام گرایش حمل و نقل رو از میون گرایشهای مهندسی عمران بخونم، خیلی سخت پیدا میشه و البته من تابحال چیزی پیدا نکردم
    چه بد!! واقعا ناامید شدم

دوستان آیا درست متوجه شدم؟ لطفا اگر اطلاعی دارید بگید.
    ممنون

Junior Member

سلام
    - لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) - دانشگاه علم و صنعت- معدل 15.5
    - فوق لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) دانشگاه شیراز - معدل 17
    - تافل 93
    - یک مقاله خارجی
    - 4.5 سابقه کار در زمینه رشته ام
    یه سالی میشه که پراکنده دارم برای دکتری تو هلند اقدام می کنم و چند ماهی هست که فقط به استادا ایمیل میزنم، میگم فاند نداریم یا پوزیشن نداریم و یا اینکه تو لیستمون قرارت میدیم.
    آقا یکی کمک کنه، فوت و فنشو به مام بگه!
    تو هلند پذیرش بدون فاند نداریم؟ مثلا میشه به استادی ایمیل بزنم و پیشنهاد بدم که چند ماه مثلا با هزینه خودم بیام شروع به کار کنم و اگه خوب بودم بهم فاند بدن؟

سلام دوستان شانس پذیرش من در مقطع دکترا به همراه فاند چقدر است و کجا و چگونه اقدام کنم.
    لیسانس دانشگاه دولتی پاکدشت رشته گل و گیاهان زینتی معدل 17.04
    ارشد دانشگاه آزاد کرج رشته گیاهان زینتی 16.84 و نمره تز 19.75
    آیلتس 6
    دو مقاله فارسی در کنفرانس ملی داخل و دو مقاله isi
    مدارک فنی حرفه ای کامپیوتر و طراحی فضای سبز با کامپیوتر
    ضمنا دارای سه نامه توصیه اساتید و کلیه مدارک ترجمه شده و مهر خورده بهمراه رزومه و نامه انگیزه
    با تشکر

سلام.
    وضعیت من به این صورت هست
    دانشگاه کارشناسی : دانشگاه تبریز
    معدل کارشناسی
    :17.5
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی
    : مهندسی الکترونیک
    دانشگاه کارشناسی ارشد :دانشگاه تهران
    معدل کارشناسی ارشد
    :17
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد
    :مهندسی الکترونیک- مدار و سیستم
    تعداد مقالات
    :1 ژورنال و 2 کنفرانس البته اسم دوم
    تعداد توصیه نامه
    :2 تا از دانشگاه و 1 از محل کار
    سابقه کار
    :7 سال طراح ارشد
    سابقه دریافت بورس
    :
    تالیف و یا ترجمه کتاب
    :
    نمره زبان انگلیسی
    : هنوز امتحان ندادم
    بیشتر دنبال مهاجرت کاری بودم و الان به فکر ادامه تحصیل افتادم.من فارق التحصیلیم مال 6 سال پیشه و متاهلم و بچه دارم و برام فقط فاند مهم هست. میخوام بدونم با این شرایط امیدی برای دکتری هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)