صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 125

موضوع: بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

ممنون خیلی کمک کردید.
    درسته توی رشته هنر بیشتر از مقاله معتبر نمایشگاه موفق مد نظر هست که چقدر بازخورد داشته و اینکه در کنار رزومه معمولی باید رزومه نقاشیهامو هم بفرستم.
    توی مطالبی که فرمودید چند موضوع رو مطلع نبودم و باعث شدید راهشو پیدا کنم.
    صد البته که در حال قوی نمودن رزومم هستم و همچنین طرح پژوهشی هم در حال همکاری هستم.
    باز هم ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید،
    اول اینو بگم که در مورد رشته هنر و دکترا خوندنش اطلاعی ندارم.
    من کلی جواب شما رو به عنوان دکترای یه رشته مهندسی (حالا به تعبیری همون هنری که خودتون فرمودید) میدم،
    به نظرم رزومه خوبی دارید
    معدل هاتون که خوبه و سابقه کارهای خوبی هم دارید که این سابقه کارها میتونه به طور خاص در مورد رشته شما پر رنگ تر هم باشه و به رزومه تون وزن بیشتری بده. چون رشته شما توی همون پروژه ها و کارها نمود واقعی تری پیدا میکنه
    در مورد رزومه اکادمیکتون، رزومه خوبی دارید. البته من از اعتبار اون ژورنال ای اس ایتون بی اطلاعم و نمیدونم سه مقاله علمی پژوهشیتون به چه زبانی هست (اگه انگلیسی باشه خیلی بهتره و اگه فارسی باشه خیلی زیاد نمیشه روشون حسابی کرد) در هر حال رزومه اکادمیکتون جا داره که بهتر باشه. اگه میتونید و براتون ممکنه حتما سعی کنید کارهای اماده شده تون رو زودتر برای ژورنال های ای اس ای بفرستید که ایشالا اکسپت هم بگیرید. بازم میگم رزومه اکادمیکتون به طور خاص جا داره که بهتر باشه و هرچی که بهتر باشه شانستون مطمئنا بالاتر میره. البته اینم بگم رشته با رشته فرق داره. توی بعضی هز رشته ها داشتن یه دونه ای اس ای ممکنه هفت خان رستم رد کردن باشه. اگه در مورد رشته شما هم همینه که هیچی و خب باید گفت رزومه تون مناسبه
    در مورد دکترا و نحوه پذیرش: تا اونجایی که من میدونم به طور خاص برای رشته های مهندسی، شما باید توی سایت دانشگاه های مورد نظرتون (که برای هنر کم هم نیستن و هلند به نوعی مهد هنر اروپا حساب میشه) رو بگردید و پوزیشن های خالی یا همون Vacancy های رشته تون رو پیدا کنید. این پوزیشن ها تایتل پروژه و کار معلومه و بحث مالی هم معلومه (برای دکترا چیزی در حدود 2200 تا 2300 یورو در ماه البته 30% هم مالیات ازش کسر میشه). شما بر طبق علاقه و بک گراندتون برای اون پوزیشن ها اپلای میکنید. نحوه اپلای رو هم توی پیج همون پوزیشن مربوطه توضیح دادند. رزومه تون رو میفرستید و اپلای تون تکمیل میشه.
    شما و تعدادی دیگه از کاندیداها توی Short list استاد مربوطه میرید و باهاتون مصاحیه میکنن (معمولا اسکایپ و گاهی هم حضوری در خود هلند). بعد در صورت موفقیت پوزیشن به شما تعلق میگیره و دانشگاه مربوطه کارهای ویزاتون رو انجام میده.
    اینی که گفتم به طور خلاصه نحوه اپلای کردن برای "vacancy" های هلنده
    مثلا این پیج وکنسی های دانشگاه Twente

و این لیست وکنسی های دانشگاه دلف
    و.... به همین صورت باقی دانشگاه ها.
    بازم میگم ممکنه در مورد رشته شما (هنر) شرایط متفاوت باشه. بازم چک کنید و بپرسید ولی بعید میدونم چیزی جز این باشه
    در مورد زبان هم باید بگم نمره 6 نمره مناسبی نیست برای مقطع دکترا. شما باید حداقل تلاشتون رو برای 6.5 بذارید.
    هرچند توی وکنسی های هلند معمولا ازتون مدرک زبانی نمیخوان و همون مصاحبه توانایی زبانی شما رو نشون میده (مگه اینکه توی متن خود وکنسی مربوطه مینیممی برای زبان گفته شده باشه)
    ولی در کل شما برای اینکه باقی اپشن هاتون توی اپلای از بین نره
    مثل کانادا و استرالیا و خیلی جاهای دیگه اروپا بهتره روی نمره بالاتری سرمایه گذاری کنید
    نمره بالای زبان همیشه و همه جا خوبه و لول رزومه تون رو واقعا بهتر میکنه. چیزی که خیلی از دوستان ممکنه بهش بی توجه باشن

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

با سلام
    میخوام از دوستانی که رای دکتری هلند رفتن بپرسم میزان حقوق ماهیانه دریافتی حدودی و میزان مخارج چقدره و آیا میشه بعد از تحصیل سرمایه مناسبی جمع کرد.و اینکه بهترین دانشگاهی که میتونم برای رشته معماری پذیرش بگیرم کدومه با توجه به رزومه بنده:
    کارشناسی: دانشگاه آزاد معدل 17.36
    کارشناسی ارشد: دانشگاه علم و صنعت معدل 18.08
    دو مقاله isi و 3 مقاله کنفرانس
    سپاسگذارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lain نمایش پست ها
    با سلام
    میخوام از دوستانی که رای دکتری هلند رفتن بپرسم میزان حقوق ماهیانه دریافتی حدودی و میزان مخارج چقدره و آیا میشه بعد از تحصیل سرمایه مناسبی جمع کرد.و اینکه بهترین دانشگاهی که میتونم برای رشته معماری پذیرش بگیرم کدومه با توجه به رزومه بنده:
    کارشناسی: دانشگاه آزاد معدل 17.36
    کارشناسی ارشد: دانشگاه علم و صنعت معدل 18.08
    دو مقاله isi و 3 مقاله کنفرانس
    سپاسگذارم
    حقوق دکترا یکسانه تقریبا و چیزی در حدود 2200 یورو تا 2450 یا 2500 یورو در سال های اخره
    هزینه ها هم بستگی داره چه خونه ای بگیرین و چجوری بخورین و بپوشین
    من هنوز نمیدونم چقدر تهش میمونه ولی فکر کنم شاید 300 یا 400 یورو توی هر ماه بمونه اگه تفریح خاصی نکنیم!!
    ولی بازم میگم کاملا بستگی داره یکی ممکنه خیلی بیشترم بتونه سیو کنه
    منظورتونو از سرمایه مناسب نمیدونم
    ولی بعیده پولی که الان سیو میکنید تا 4 سال دیگه سرمایه خاصی بشه که زندگیتونو تکون بده:|

این نظر منه البته
    ادم همین الان راحت زندگی کنه تا 4 سال دیگه خدا بزرگه....

بازم بپرسید از باقی دوستان

در مورد بهترین دانشگاه معماری هم میتونید توی گوگل و یا topuniversities.com چک کنید رنکینگ دانشگاه ها رو ولی کلا دانشگاهای هلند توی اروپا جزو بهترین ها هستن معمولا

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام دوستان. یه سوالی دارم من قصدم رای دکتری و گرفتن حتما فول فاند هستش. حالا یه سوال دارم. در خصوص دانشگاه های هلند فقط باید وکنسی چک کنم درسته؟ اصلا وقتی من برای یک وکنسی اقدام میکنم لازمه با استادا هم ارتباط بگیرم؟
    و یک سوال دیگه هم اینکه آیا وقتی یه دانشگاهی وکنسی اعلام نکرده به کارم میاد که با استادا مکاتبه داشته باشم؟ به نظر خودم که اگه فاند میداشتن تو سایت بخش وکنسی می آوردنش.
    سپاس فراوان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sana02 نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه سوالی دارم من قصدم رای دکتری و گرفتن حتما فول فاند هستش. حالا یه سوال دارم. در خصوص دانشگاه های هلند فقط باید وکنسی چک کنم درسته؟ اصلا وقتی من برای یک وکنسی اقدام میکنم لازمه با استادا هم ارتباط بگیرم؟
    و یک سوال دیگه هم اینکه آیا وقتی یه دانشگاهی وکنسی اعلام نکرده به کارم میاد که با استادا مکاتبه داشته باشم؟ به نظر خودم که اگه فاند میداشتن تو سایت بخش وکنسی می آوردنش.
    سپاس فراوان

دوست عزیز
    برای هلند به طور خاص بهتره که شما وکنسی ها رو پی بگیرید
    ولی این دلیلی نمیشه که شما با خود استاد هم در ارتباط نباشید
    حتی میتونید وقتی دارید واسه وکنسی اپلای میکنید خود استاد رو هم توی cc بذارید که در جریان باشه
    یا بعد از اپلای برای وکنسی به استاد مربوطه ایمیل بزنید و بگید استاد فلانی من برای فلان وکنسی اپلای کردم

موفق باشید

سلام دوستان
    این رزومه منه:
    لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه شهید بهشتی با معدل 13.6
    فوق لیسانس مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین با معدل 18.16 بدون پایان نامه (هنوز دفاع نکردم) (رتبه اول بین ورودی های ارشد).
    حداقل 3 مقاله ژورنال بین المللی از پایان نامه در زمینه ساختارهای نانو
    2 مقاله علمی پژوهشی داخلی
    به تعداد بالایی مقالات کنفرانس بین المللی داخلی که فکر نمیکنم ارزش خاصی داشته باشن.
    مدرک زبان هنوز ندارم ولی دارم آماده می شم (بین 90 تا 100).
    ممنون می شم اگه دوستان از وضعیت من برای پذیرش دکترا در هلند یه ارزیابی انجام بدن

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsendaman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    این رزومه منه:
    لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه شهید بهشتی با معدل 13.6
    فوق لیسانس مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین با معدل 18.16 بدون پایان نامه (هنوز دفاع نکردم) (رتبه اول بین ورودی های ارشد).
    حداقل 3 مقاله ژورنال بین المللی از پایان نامه در زمینه ساختارهای نانو
    2 مقاله علمی پژوهشی داخلی
    به تعداد بالایی مقالات کنفرانس بین المللی داخلی که فکر نمیکنم ارزش خاصی داشته باشن.
    مدرک زبان هنوز ندارم ولی دارم آماده می شم (بین 90 تا 100).
    ممنون می شم اگه دوستان از وضعیت من برای پذیرش دکترا در هلند یه ارزیابی انجام بدن

دوست عزیز
    برای وکنسی های هلند vacancy به طور خاص به نمره زبان نیازی ندارید نگه اینکه توی متن وکنسی و اون پوزیشن مربوطه اعلام شده باشه
    رزومه تون هم خوبه و بهتون تبریک میگم فقط باید پوزیشن های مربوطه و نزدیک به خودتون رو پیدا کنید و با اپلای کردن شانستون رو محک بزنید

بیشتر اکسپرت بودنتون توی حوزه کاری اون پروژه یا مقاله واسشون مهمه و اینکه توی مصاحبه چقدر بتونید خودتون رو نشون بدید

من جای شما باشم حتما شانسمو امتحان میکنم

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان،
    من با یکی از اساتید دانشگاه اوترخت در ارتباطم، رزومه و کارنامم رو براش فرستادم همشو تایید کرده گفته عالیه و میتونم باهاش پروپوزال اولیه رو بنویسم ولی بزرگترین مساله اینه که میگه ما تو دانشگاهمون فاند نداریم و باید 125000 یورو هزینه تحصیل چهارساله تونو خودتون تامین کنین. حالا سوال اینه که چجوری بپرسم که آیا خودش فاند نداره یا کلا دانشگاه فاند نمیده؟ من پستهای قبلی رو هم مطالعه کردم ولی به همچین موردی بر نخوردم که مشکل فقط فاند باشه! لطفا راهنماییم کنین، نمیخوام این موقعیت رو از دست بدم!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط behrad90 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من با یکی از اساتید دانشگاه اوترخت در ارتباطم، رزومه و کارنامم رو براش فرستادم همشو تایید کرده گفته عالیه و میتونم باهاش پروپوزال اولیه رو بنویسم ولی بزرگترین مساله اینه که میگه ما تو دانشگاهمون فاند نداریم و باید 125000 یورو هزینه تحصیل چهارساله تونو خودتون تامین کنین. حالا سوال اینه که چجوری بپرسم که آیا خودش فاند نداره یا کلا دانشگاه فاند نمیده؟ من پستهای قبلی رو هم مطالعه کردم ولی به همچین موردی بر نخوردم که مشکل فقط فاند باشه! لطفا راهنماییم کنین، نمیخوام این موقعیت رو از دست بدم!
    دوست عزیز
    تا اونجایی که من میدونم

۱. اگه قرار بر وجود فاندی از طرف دانشگاه باشه شما باید وجود همچین چیزی رو روی سایت خود دانشگاه ببینید. یعنی اگه چیزی باشه مخفی نیست و شما باید بتونید روی خود سایت دانشگاه پیدا کنید همچین چیزی رو. دقت کنید عرض کردم ؛اگه وجود داشته باشه؛ !
    منظورم اینه شما میتونید اسکولارشیپ هایی که موجوده رو چک کنید.

۲. در مورد هزینه. قاعدتا خود استاد نباید پولی داشته باشه که به شما بده. منظورم اینه که دکتراهایی که به صورت وکنسی و پوزیشن خالی هستن توی هلند شغل محسوب میشه و شما باید استخدام دانشگاه بشید نه استاد! یعنی قرار داد بسته میشه باهاتون از طرف دانشگاه و شما حقوق میگیرید و روی همون حقوق هم مالیات میپردازیذ. و این حقوق رو از طرف شرکت یا کمپانی که سرمایه اولیه رو برای پروپوزال میده تامین میشه.
    خلاصه کنم: یه پروپوزالی نوشته میشه. به یه شرکتی داده میشه. اون شرکت یا کمپانی روش به استاد مربوطه فاند میده. و استاد مربوطه با توجه به پولی که دستشه دانشجوی دکترا و پست دام نیگیره که پروژه رو براش انجام بدن و بهشون حقوق هم میده.
    پس فاند استاد از جایی تامین میشه. و مطمپنا قبلش پروپوزالی هم وحود داشته که روش یه پولی تامین شده.

حالا در مورد شما تازه میخوایید با استادتون پروپوزال رو بنویسید. یعنی مورد شما حالت وکنسی و پوزیشن خالی دکترا و از قبل آماده ای نبوده. یعنی استاد خودش پروژه ای دستش نبوده که حالا شما رو برای اون پروژه بگیره. در حقیقت استاد چون از رزومه شما خوشش اومده گفته پروپوزالتو بنویس و من شما رو سوپروایزری میکنم که پروژه تو انجام بدی. دقت کنید حالا این پروژه میشه پروژه شخص شما و خب قاعدتا هزینه تحصیلتونم خودتون باید بدید!
    حالا سودش واسه استاد چی میشه؟ خب بالاخره یه دانشجوی دکترا خواهد داشت و مقاله و این داستانا پولی هم که بهتون نمیده پس براش منفعت داره.

این حالت هم ممکنه پیش بیاد که شما پروپوزال بنویسی و با همکاری استادتون این پروپوزال رو به کمپانی ها اراپه کنید و روش فاند بگیرید. که این مورد نمیگم نشدنیه ولی ساده هم نیست..

خلاصه کنم دوباره:

۱. اگه دانشگاه فاند یا اسکولارشیپی داشته باشه حتما و حتما روی سایت دانشگاه در موردش گفته شده
    ۲. استاد در صورتی که پروژه ای نباشه و پای یه کمپانی چیزی وسط نباشه قاعدتا نباید پولی داشته باشه که بخواد شخصا دانشجو بگیره و خرجشو بده (عرض کردم قاعدتا! ممکنه موارد استثنا هم باشه. که برای اینکه خیالتون راحت شه میتونید ازشون بپرسید. ولی انگار واضح بهتون گفته که هزینه رو باید خودتون بدید)
    ۳. برای تخصیل توی مقطع دکترا بهترین حالت اینه که شما برای پوزیشن های خالی که روی سایت هر دانشگاهی هست (وجود پوزیشن یعنی اینکه اون استاد یه پولی دستشه و عدم وجود یعنی اینکه اون استاد پروژه ای و به تبعش پولی دستش نیست) اقدام کنید. چون هم پروژه معلومه و هم بحث تامین مالیش واضحه و با حقوقی که بهتون میدن مشکلی نخواهید داشت.

امیدوارم گیجتون نکرده باشم

موفق باشید

Junior Member

مرسی از اینکه رو سوال من وقت گذاشتین و جوابتون خیلی واضح و کامل بود. یه سوال دیگه هم داشتم، اگه لطف کنین و جوابشو بنویسین ممنون میشم و اونم اینه که اگه با این استاد پروپوزال رو بنویسم خودم میتونم با راهنمایی اون استاد از جایی مثلا اتحادیه اروپا فاندم رو تامین کنم به نظرتون به وقت تلف کردنش می ارزه یا اصلا شدنیه؟ شاید پیش خودتون فکر کنین حالا این بابا از بین اینهمه پیغمبر چرا چسبیده به جرجیس ولی اوترخت و واگنینگن توی رشته ما از تراز اول های اروپا و میشه گفت دنیاست. نمیخوام این موقعیت رو از دست بدم اگه ممکنه راهنماییم کنین!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)