صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 125

موضوع: بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط behrad90 نمایش پست ها
    مرسی از اینکه رو سوال من وقت گذاشتین و جوابتون خیلی واضح و کامل بود. یه سوال دیگه هم داشتم، اگه لطف کنین و جوابشو بنویسین ممنون میشم و اونم اینه که اگه با این استاد پروپوزال رو بنویسم خودم میتونم با راهنمایی اون استاد از جایی مثلا اتحادیه اروپا فاندم رو تامین کنم به نظرتون به وقت تلف کردنش می ارزه یا اصلا شدنیه؟ شاید پیش خودتون فکر کنین حالا این بابا از بین اینهمه پیغمبر چرا چسبیده به جرجیس ولی اوترخت و واگنینگن توی رشته ما از تراز اول های اروپا و میشه گفت دنیاست. نمیخوام این موقعیت رو از دست بدم اگه ممکنه راهنماییم کنین!
    والا دوست عزیز
    من نمیخوام جواب اشتباهی بهتون بدم
    من تجربه ای توی پروپوزال نوشتن ندارم
    ولی چیزی که دیدم و میدونم اینه که ساده نیست. اینجا چند تا استاد با هم میشینن و کلی وقت میذارن و یه پروپوزال مینویسن. این پروپوزال چند بار بین اینا و کمپانی مورد نظرشون رد و بدل میشه. اونا نظر میدن و خواسته هاشونو میگن و بر طبق اون استادا پروپوزال رو تغییر میدن و خلاصه.....داستان فنی داره و باید نهایتا تایید بشه
    بعد روی این تاییدیه با اون استادها (یا نویسنده های پروپوزال) قرار داد میبندن و پول میدن که معمولا مبلغش زیاده مثلا یه نمونه یادمه 2 میلیون یورو بود....بسته به پروژه هم داره البته
    بعد استادا میان با این پول چند تا دانشجو میگیرن که پروژه رو براشون انجام بدن
    حالا اینی که شما چه پروپوزالی بنویسید و چجوری روش فاند بگیرید رو نمیدونم شدنیه یا نه
    ولی کار ساده ای واسه یه دانشجوی دکترا نیست این کار
    نشدنی نیست ولی ساده هم نیست قاعدتا
    چون باید بتونید اون کمپانی و تیم فنی اونا رو برای انجام و تایید این پروپوزال قانع کنید
    به هر حال میتونید با استادتون مشورت کنید و نظرش رو بپرسید
    ولی حالت ایده ال دانشجوی دکترا شدن رو توی پست قبلی براتون گفتم. این مورد شما رو واقعا نمیدونم چقدر شدنی یا نشدنیه
    نا امید هم نباشید چون حرفای من ممکنه واقعا درست نباشه و شاید نهیاتا شما به این نتیجه برسید که به تلاشش می ارزه
    ولی یه هماهنگی با استادتون داشته باشین بد نیست که کلا بفهمین مزه دهنش چیه

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط alicha نمایش پست ها
    یعد از کسر مالیات میشه چیزی در حدود 1600 تا، ولی یه قانون 30% tax facility هست که وقتی اومدین اپلای میکنین و در حدود 1870 تا 1900 میشه
    با سلام. این قانون شامل همه دانشجوهای phd میشه؟ من از اول مارچ 2016 شروع میکنم در twente, میخواسنم بیشتر در مورد این قانون بدونم. ممنون

سلام دوستان.
    من کارشناسی ارشدمو در دانشگاه خواجه نصیر گذروندم. در حین جستجو به وکنسی دانشگاه دلف برخوردم دیدم در مورد زمینه مورد علاقه من (شهرسازی) فرصت کاری هست. فقط توی قسمت ارسالات مدارکش نوشته:
    To apply, please send a detailed CV, a grades list, the names of two references, your master thesis and/or any publications you have authored (a URL to a PDF is fine) along with a letter outlining your motivation for applying for this position.
    حالا سوالم در مورد grade list. آیا من باید هر دو ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشدو بدم یا فقط ارشد کافیه؟ همچنین من ریز نمراتو به صورت ترجمه شده در حال حاضر ندارم! آیا میتونم به صورت موقت تنها جهت بررسی، خودم لیست نمراتمو انگلیسی کنم؟ اگه آره با چه فرمتی و به چه شکلی؟ اگه حتما باید ترجمه کنم چقدر طول میکشه چون تا 6 مارچ بیشتر وقت نیستش متاسفانه!
    پیشاپیش از پاسختون تشکر میکنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط jomakintash نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من کارشناسی ارشدمو در دانشگاه خواجه نصیر گذروندم. در حین جستجو به وکنسی دانشگاه دلف برخوردم دیدم در مورد زمینه مورد علاقه من (شهرسازی) فرصت کاری هست. فقط توی قسمت ارسالات مدارکش نوشته:
    To apply, please send a detailed CV, a grades list, the names of two references, your master thesis and/or any publications you have authored (a URL to a PDF is fine) along with a letter outlining your motivation for applying for this position.
    حالا سوالم در مورد grade list. آیا من باید هر دو ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشدو بدم یا فقط ارشد کافیه؟ همچنین من ریز نمراتو به صورت ترجمه شده در حال حاضر ندارم! آیا میتونم به صورت موقت تنها جهت بررسی، خودم لیست نمراتمو انگلیسی کنم؟ اگه آره با چه فرمتی و به چه شکلی؟ اگه حتما باید ترجمه کنم چقدر طول میکشه چون تا 6 مارچ بیشتر وقت نیستش متاسفانه!
    پیشاپیش از پاسختون تشکر میکنم.

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مورد اینکه ریز نمرات کارشناسی تون باشه یا ارشد، من شخصا هر دو رو میفرستادم. حالا اگه وضع لیسانس خیلی خرابه میتونید فقط ارشد رو بفرستین تا اینکه اگه بعدا خودشون خواستن بعد لیسانس رو هم بهشون بدین. واسه بعضی استادها خیلی مهم نیست و فقط همون ارشد و به قولی مقطع نهایی براشون مهمه و برای بعضی ها مهمه. ولی من خودم هر دو رو میفرستادم که از همین الان تکلیفم روشن تر باشه با خودم. بازم میگم اگه ارشدتون رو فقط بفرستین بعید میدونم مشکل خاصی پیش بیاد. نهایتا ازتون میخوان (اگه رزومه تون چشمشونو بگیره) که لیسانس هم براشون بفرستین

در مورد ترجمه: تا اونجایی که من میدونم اگه ببرید دارالترجمه درست و حسابی و بهشون بگید وضعیت رو اونا یک روزه یا نهایتا دو سه روزه ترجمه ریز نمرات رو با مهر مترجم بهتون میدن و همین براتون کافیه. اون جوری به ه ر حال یه وضعیت بهتری داره. روی سربرگه و یه مهر و امضایی پاشه و فرمت بهتر و افیشیال تری داره
    حالا این وسط خودتون اگه میخوایید چیزی درست کنید به نظرم جالب نیست مثلا توی یه فایل وورد مثلا نمراتتونو بذارید!! حداقل اگه خیلی ارجنته و وضعیت اورژانسیه با فتوشاپ نمراتتون روی یه سربرگی چیزی بذارید و بفرستین برای استاده که حداقل فرمت بهتری داشته باشه تا حالا ایشالا بعدش سرفرصت بدین به مترجم تا رسما ترجمه بشه (فقط اگه اورژانسیه این کار رو گفتم بکنید. چون کار ایده الی نیست!!!). حتی اگه این کار رو هم نکنید و نمرات رو خودتون بفرستین اتفاق خیلی بدی مکنه نیفته ولی مطمئنا روی نظر استاده تاثیر مثبتی نمیذاره اگه حداقل منفی نذاره!!

به هر حال همین الانشم تا 6 مارس وقت دارین. داراالترجمه براتون یه روزه یا دو روزه انجام میده و بعدش اسکن میکنید و ایمیل میکنید به همین راحتی ...

برای این پوزیشن ها خودتونم میدونید تعدادشون زیاد نیست و نریخته. منظورم اینه حالا که یکی بهتون خورده حداقل ازش خوب استفاده کنید و سعی کنید تمام و کمال خودتون رو ارائه کنید تا شانستونم بالاتر باشه...

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdaddk نمایش پست ها
    با سلام. این قانون شامل همه دانشجوهای phd میشه؟ من از اول مارچ 2016 شروع میکنم در twente, میخواسنم بیشتر در مورد این قانون بدونم. ممنون

بله دوست عزیز
    بحث دانشجوی دکترا نیست کلا هر کسی که Job داره و دکترا هم یه نوع Job ه
    اگه توی فاصله بیشتر از 500 کیلومتر (دقیق نمیدوم عددشو) از هلند برای 2 سال زندگی کرده باشه شامل اون قانون میشه و 30درصد مالیات رو بهش بر میگردونن
    منتهی قبلش ازتون یه سری مدارک میخوان که نشون بده شما توی اون فاصله از هلند بودید توی دو سال قبل
    اینا رو خود منشی دانشگاهتون ازتون میگیره و باهاتون هماهنگیاشو انجام میده

نگرانش نباشید

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان

از دوستانی که در هلند درس می خونن یا خوندن در مورد آفری که دانشگاه های هلند میدن و قوانین مالیاتی سوال داشتم.

الان مثلا دانشگاهی که 2200 یورو ماهیانه آفر میده (قبل از کسر مالیات) و میگه 8 درصد پاداش پایان سال و 8 درصد واسه تعطیلات، از طرفی با توجه به میزان مالیاتی که کم می شه و میزان مالیاتی که به واسطه قانون 30% ruling کم نمیشه، می خوام ببینم متوسط سالانه دریافتی یه دانشجوی دکترا در هلند برای سال اول چقدر میشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط batimhr نمایش پست ها
    سلام دوستان

از دوستانی که در هلند درس می خونن یا خوندن در مورد آفری که دانشگاه های هلند میدن و قوانین مالیاتی سوال داشتم.

الان مثلا دانشگاهی که 2200 یورو ماهیانه آفر میده (قبل از کسر مالیات) و میگه 8 درصد پاداش پایان سال و 8 درصد واسه تعطیلات، از طرفی با توجه به میزان مالیاتی که کم می شه و میزان مالیاتی که به واسطه قانون 30% ruling کم نمیشه، می خوام ببینم متوسط سالانه دریافتی یه دانشجوی دکترا در هلند برای سال اول چقدر میشه؟

شما اینجوری حساب کن که ماهی تقریبا چیزی بین
    1700تا
    1900یورو در
    سال اول به طور خالص دستتون رو میگیره. اون بازه تقریبی هم واسه اینه که بعضی وقتا حقوقا توی پروژه ها توی همین محدوده بالا وپایین میشه

موفق باشید

Junior Member

سلام
    من برای دانشگاه دلفت برای دکترا اقدام کردم و با یک استاد اسکایپ میتینگ انجام دادم و استاد آخر مصاحبه گفت که مدارکت رو رسمی بفرست و اسم من رو به عنوان سوپروایزر بنویس. ولی مشکل اینه که گفت فاند نداره و باید research project برای من پیدا کنه. مطالب بالا رو خوندم و حالا سوال من اینه که امکانش هست من 1 سال اول رو با هزینه خودم شروع کنم تا یه فاند یا پروژه تحقیقاتی پیدا بشه؟ اصلا این امکان وجود داره که بعد از شروع تحصیل دانشگاه با من قرارداد ببنده؟ هنوز با استاد راجع این موضوع صحبت نکردم و اول میخام از کسی که اطلاع داره مشورت بگیرم که اصلا این درخواست رو با استاد در میون بزارم یا نه.
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ashky68 نمایش پست ها
    سلام
    من برای دانشگاه دلفت برای دکترا اقدام کردم و با یک استاد اسکایپ میتینگ انجام دادم و استاد آخر مصاحبه گفت که مدارکت رو رسمی بفرست و اسم من رو به عنوان سوپروایزر بنویس. ولی مشکل اینه که گفت فاند نداره و باید research project برای من پیدا کنه. مطالب بالا رو خوندم و حالا سوال من اینه که امکانش هست من 1 سال اول رو با هزینه خودم شروع کنم تا یه فاند یا پروژه تحقیقاتی پیدا بشه؟ اصلا این امکان وجود داره که بعد از شروع تحصیل دانشگاه با من قرارداد ببنده؟ هنوز با استاد راجع این موضوع صحبت نکردم و اول میخام از کسی که اطلاع داره مشورت بگیرم که اصلا این درخواست رو با استاد در میون بزارم یا نه.
    ممنون

دوست عزیز

من نظز خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    من این مورد رو تا حالا ندیدم. چیزی که من میدونم دکتراهای دلفت پروژه بیس هستند و پولشون معلومه و روی وب سایت رسمی خود دانشگاه هم اعلام میشن
    من فکر میکنم شما برای وکنسی اپلای نکردید و خودتون برای دکترای دلفت اقدام کردید نه برای پوزیشن های وکنسی دکترا. درسته؟
    چون اگه برای وکنسی های دکترا اقدام کرده بودید امکان نداره وکنسی و پوزیشنی روی وب سایت دانشگاه بدون حقوق اعلام بشه !
    حالا در کل برای مورد شما فکر کنم این مورد امکان پذیر باشه که شما به عنوان ریسرچر مهمان بیایید و با اون استاد کار کنید و هزینه تون رو خودتون بدید و امیدوار باشید که مثلا توی سال اول اون استاد پروژه ای رو برنده شه و شما رو به عنوان کاندیدای دکترای مورد نظرش اعلام کنه و بعد باهاتون قرارداد بسته بشه
    همه این موارد ریسک داره و ممکن هم هست نشه...
    مورد دیگه همینه که خودتون فرمودید که به عنوان دانشجوی دکترا بیایید ولی نمیدونم میشه بعدا این دکترا بودنتون رو به دکترای دیگه ای برای پروژه ی ای که قراراه در اینده بیاد تبدیل کرد یا نه !
    چون پروژه ای که میاد به هر حال دکتراش باید از همون تاریخ شروع بشه و خب شما اونجوری مثلا یه سال از دکتراتون رو خودتون خوندید و نمیدونم شرایظش چی میشه....

رشته تون رو نمیدونم دوست عزیز ولی در کل بهترین گزینه اپلای برای وکنسی های دکتراست که روی سایت دانشگاه با حقوق معلوم و شرایط معلوم و به تفکیک رشته و دپارتمان اعلام میشه
    و اگه به هر حال کانسرن مالی دارید بهتره همه این موارد رو از استاد یا منشی بپرسید که مطمین باشید از همه چی
    اگه کانسرن مالی ندارید که خب هیچی میایید و با هزینه خودتون کار رو جلو میبرید

موفق باشید

Junior Member

همونطور که متوجه شدین من به استاد ایمیل دادم و برای وکنسی اقدام نکردم. استاد گفت مدارکت رو بفرست من برای research project میگردم. فکر میکنم موضوع پروپوزالم جذبش کرد. ممنون از راهنماییتون مفید بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)